Svetainės su virtuve interjeras – praktiškos įžvalgos ir idėjos
Bendras virtuvės ir svetainės interjeras jau kurį laiką yra vienas populiariausių sprendimų šiuolaikiškuose namuose, kur vertinamos atviros, šviesios, bendravimą skatinančios erdvės. Svarstote apie šį spendimą? Šiame straipsnyje „Magrės baldų“ komanda atrinko kelias praktiškas įžvalgas ir idėjas, kaip vienoje harmoningoje erdvėje sukurti dvi vizualiai atskirtas, funkcionalias ir stilingas maisto gamybos bei poilsio zonas. Aptariame, kas svarbu, kai kuriamas praktiškas ir vientisą stilių išlaikantis svetainės ir virtuvės interjeras. Taigi, kas svarbu?
Svetainės su virtuve interjeras – erdves apjungiantis sprendimas turi ne vieną privalumą
Ne be reikalo „svetainė su virtuve interjeras“ yra viena dažniausių su interjeru susijusių paieškos frazių. Tai labai populiarus sprendimas, ypač naujuose būstuose. Kodėl? Kelios esminės priežastys:
- Atviresnė erdvė skatina bendravimą: kol vieni gamina maistą, kiti dažnai nori patogiai įsitaisyti ant sofos. Sujungus erdves, bendras svetainės-virtuvės interjeras leidžia mėgautis maisto gamybos procesu ir kartu komunikuoti, žiūrėti laidas, diskutuoti.
- Geresnė natūralios šviesos sklaida: atvėrus didesnę erdvę, sukuriamas gausesnis natūralios šviesos srautas. Saulės šviesa iš abiejose zonose esančių langų pasklinda po visą erdvę, sukurdama šviesesnę ir jaukesnę aplinką.
- Daugiau „lankstumo“ planuojant ir panaudojant erdvę taip, kaip norisi: universalus bendros erdvės planas kiek lengviau pritaikomas įvairiems poreikiams, įpročiams, veikloms. Didesnę erdvę galima planuoti taip, kad būtų patogu ilsėtis ir rengti didesnius draugų, šeimos susibūrimus.
- Palaikomas interjero vientisumas: vientisą stilistiką kartais paprasčiau palaikyti vienoje bendroje erdvėje, nei keliose. Apskritai, tinkamai įrengta didesnė erdvė suteikia ne tik namų erdvumo, bet ir modernumo pojūtį.
- Optimaliai panaudota erdvė ir funkcionalumas: vienoje erdvėje gali sutilpti daug funkcionalių sprendimų, tad nereikia galvoti apie atskirų erdvių paskirtį, patogu judėti tarp atskirų zonų, o ne kambarių. Ypač jei judėjimas tarp virtuvės ir svetainės yra itin dažnas. Kartais sutaupoma ir įrenginių atžvilgiu, pavyzdžiui, jei gamindami maistą mėgstate žiūrėti televizorių, kartais įmanoma jį prie sienos tvirtinti taip, kad daiktas būtų patogiai panaudojamas abiejose zonose.
Bendras svetainės su virtuve interjeras suteikia ne vieną privalumą – nuo erdvumo pojūčio iki lengviau sklindančio natūralios šviesos srauto. Nereikėtų nuvertinti ir bendravimo aspekto, juk besisukant buityje ar ruošiant vakarienę šeimai kur kas smagiau komunikuoti su kitais šeimos nariais, kurie nebūtinai įsitraukę į maisto ruošos procesą.
Šis sprendimas matomas įvairaus tipo būstuose – nuosavuose namuose ir butuose, erdviose ir sumaniai įrengtose nedidelėse studijos tipo patalpose.
Galimi trūkumai, arba ką būtina apgalvoti
Jei nusprendžiama, kad virtuvė ir svetainė kartu, interjeras tampa atviresnis, tačiau čia reikia apgalvoti ir kur kas daugiau aspektų. Nors bendros erdvės privalumų netrūksta, svarbu įvertinti galimus trūkumus (daugelis jų priklauso ne tik nuo techninių aspektų, bet ir nuo gyventojų charakterio).
Pavyzdžiui:
- Įvairūs sklindantys kvapai: ruošiant maistą sklindantys kvapai yra neišvengiami. Tačiau galima imtis sprendimų, kad jie stipriai nesklistų erdvėje. Pasirūpinkite galingų gartraukiu ir papildomais oro ventiliacijos sprendimais.
- Sudėtingesnis tvarkos palaikymas ir daiktų „triukšmo“ grėsmė: virtuvėje įprasta matyti daugiau daiktų, įvairiausių produktų ir indų, o ką jau kalbėti apie netvarką po maisto ruošimo. Vis dėlto, tai galima išspręsti pasirūpinant pakankamu daiktų sandėliavimo sprendimų kiekiu ir turint griežtą virtuvės tvarkymosi rutiną po maisto ruošos. Beje, verta bent minimaliai vizualiai atskirti zonas. Tai gali būti virtuvės sala ar didelis valgomojo stalas. Tuomet net ir palikus minimalią netvarką virtuvėje, ji nebus taip juntama.
- Didesnis triukšmo lygis poilsio erdvėje: maisto ruošos garsai malonūs ne kiekvieno ausiai, ypač kai norima tiesiog atsipalaiduoti ištiesus kojas ant minkšto kampo. Tačiau, vėlgi, viskas priklauso nuo charakterio ypatumų. Jei atviros erdvės noras stipresnis nei ramybės troškimas (kurią, kita vertus, galima susikurti ir miegamajame ar kituose kambariuose), apgalvokite garsą „sugeriančius“ sprendimus, mažinančius aidą.
- Vientiso dizaino palaikymo iššūkiai: vientisas virtuvės ir svetainės dizainas gali tapti iššūkiu, šio gerai neapgalvojus. Kita vertus, tai nesunku išspręsti pasirinkus vientisą spalvų paletę, žaidžiant su įvairiomis atsikartojančiomis spalvomis, tekstūromis ir pan. Žinoma, tokią erdvę kur kas lengviau kurti naujuose namuose, kur viskas kuriama nuo nulio. Apjungiant jau įrengtas erdves gali prireikti daugiau kūrybiškų sprendimų.
- Privatumo trūkumas: tiems, kurie mėgsta atskirti erdves ir veiklas, bendras virtuvė-svetainė interjeras ir visos veiklos vienoje erdvėje gali kelti susierzinimą. Vėlgi, čia reikia gerai įvertinti savo charakterio ypatumus, veiklas, kasdienę rutiną ir laisvalaikį, leidžiamą namuose.
Bendras virtuvės ir svetainės interjeras teiks džiaugsmą tik tuomet, jei gebėsite išlaikyti bendrą stilistiką ir imsitės sprendimų, kurie leis išvengti nepageidaujamų kvapų, triukšmo ir pan. Žinoma, reikėtų įvertinti ir kitas namų erdves, ar yra galimybė susikurti privačią poilsio erdvę.
Taip pat daug kas priklauso nuo gyventojų būdo – atviras erdves dažnai labiau vertina mėgstantys daug bendrauti, nesierzinantys dėl aplink besisukančių ir savo veiklomis užsiimančių žmonių.
Svetainės kartu su virtuve interjeras – svarbiausi aspektai įrengiant erdvę
Vadinamasis svetainė su virtuve interjeras dažnai tampa kūrybingumo ir žinių pareikalaujančiu galvosūkiu, tačiau įgyvendinus projektą galima mėgautis stilinga ir funkcionalia erdve. Toliau – keli esminiai aspektai, kuriuos siūlome apsvarstyti detaliau.
Bendras virtuvės ir svetainės interjeras reikalauja apgalvoto plano (keli pavyzdžiai)
Natūralu, kad apjungiant kelias erdves reikia gerai apgalvoti, kaip suplanuoti erdvę, kad ji būtų patogi. Kur bus virtuvė ir kur svetaine, kaip ir kiek stipriai jos bus atskirtos vizualiai. Keli tokio tipo bendros erdvės plano pavyzdžiai:
- „L“ tipo planas: tokio tipo plane virtuvės-svetainės interjeras sudaro „L“ raidės formą. Viena pusė skirta virtuvei, o kita – svetainei. Toks dizainas aiškiai apibrėžia virtuvės ir svetainės erdves, bet kartu išlaiko atvirumo įspūdį. Galima nesudėtingai integruoti ir valgomojo vietą.
- „U“ tipo planas: „U“ formos virtuvė yra išdėstyta lanku ir paprastai turi centrinę salą, kuri ir atskiria svetainės zoną. Toks dizainas yra pamėgtas dėl standartinio virtuvės darbo trikampio išlaikymo. Daugiafunkcė sala veikia kaip maisto ruošimo zona arba valgomojo erdvė. Sala yra it socialinis centras, subtiliai atskiriantis virtuvę nuo svetainės erdvės, tačiau išlaikantis ryšį. Jei salos nėra, šią funkciją gali atlikti didesnis valgomojo stalas.
- Atviras planas su virtuve erdvės centre: tai kur kas retesnis variantas, kai svetainės ir virtuvės interjeras apjungia net tris zonas – valgomojo, virtuvės ir svetainės – o virtuvė lieka centre. Šiame plane virtuvė yra erdvės centre, o aplink ją įrengtos svetainės ir valgomojo zonos, dažnai su minimaliomis atskirtimis arba visai be jų.
Paanalizuokite savo turimą erdvę ir tai, kokio tipo planą ji galėtų atitikti. Jei namus įrenginėjate kartu su interjero dizaineriais, dėl to per daug galvos sukti nereikėtų – specialistai pateiks funkcionalius sprendimus. Vis dėlto, jei planuojate viską daryti patys, būtinai paieškokite daugiau pavyzdžių internete. Jei jau yra atlikti tam tikri darbai (pavyzdžiui, atvesti vamzdžiai), jie gali nulemti planus.
Spalvinė gama ir apdailos medžiagos: kurti harmoningą ir vientisą erdvę, bet atskirti zonas
Svetainės kartu su virtuve interjeras yra apie atskirtų zonų kūrimą bendroje, harmoningoje erdvėje. Kas padeda skirtingos paskirties zonose kurti harmoniją?
- spalvinė gama;
- atsikartojantys akcentai;
- tam tikros medžiagos;
- apgalvotos tekstūros, raštai;
- apdailos sprendimai.
Pasirinkite, kokią interjero stilistiką kursite namuose, ir tuomet žvelkite į šias dvi skirtingas zonas apjungiančią erdvę kaip ir vieną kambarį.
Pavyzdžiui: jei virtuvinės spintelės yra rusvos spalvos o plytelės pilkos, galite svetainėje grindis dengti rusvo medžio grindimis, pasirinkti pilko atspalvio sofą ar minkštą kampą. Medinių svetainės grindų spalva derės su virtuvės spintelėmis, o pilka sofa puikai derės su virtuvės grindimis.
Žaiskite tiek spalvomis, tiek tekstūromis, pagrindas turėtų derėti, o ryškesni akcentai sukurs stilingą kontrastą. Nebūtina derinti visų spalvų ar medžiagų, bet ieškoti atsikartojančių akcentų, jungiančių sprendimų – svarbu.
„Magrės baldų“ asortimente dažnai tam tikri minkšti baldai ar korpusinių baldų variantai yra pritaikyti taip, kad gerai atrodytų ir pastatyti pavieniui, ir bendrame tos pačios stilistikos linijos komplekte. Žinoma, derinti detales padeda ir panašios stilistikos detalės, audiniai, tekstūros, korpusinių baldų medžiagos.
Baldai ir jų išdėstymas – kokia jūsų vizija?
Kai jau aiškus virtuvės plano tipas, pagalvokite apie baldų išdėstymą. Virtuvės zonoje dažnai viskas aišku, daugiau klausimų kyla dėl salos ir svetainės. Jei svetainę ir virtuvę skiria valgomojo stalas ar salelė, svarbu įvertinti sofos ar minkšto kampo vietą ir televizoriaus montavimo ant sienos ar televizoriaus stalelio vietą.
Kodėl svarbu apgalvoti baldų išdėstymą? Nuo to priklausys sklandus erdvės planavimas ir, labai svarbu, – apšvietimo planas.
Dar keli pastebėjimai, jei kuriamas vadinamasis svetainė sujungta su virtuve interjeras:
- Kai sofa ar minkštas kampas yra tas baldas kuris atskiria sujungtą nedidelę virtuvės ir svetainės erdvę, jis dažnai apgręžtas nugara į virtuvę. Tačiau skatinant bendravimą verta šalia pastatyti kelis fotelius ar pufus, kurie leis sukurti jaukią aplinką ir galimybę matyti virtuvės zoną.
- Kitu atveju, jei yra salelė ar valgomasis stalas, galima kurti ir labiau bendravimą skatinančią erdvę. Kartu su foteliais ar kitais sprendimais sukuriant jaukų poilsio zonos lanką, iš kurio būtų galima matyti virtuvės zoną. „Magrės baldų“ asortimente daug žemų, erdvių minkštų kampų, prie kurių pakanka vieno fotelio ar pufo ir svetainės vizija atrodo išpildyta.
- Naudokite žemo profilio baldus arba skaidrius elementus, pvz., mūsų asortimente rasite žemus stiklinius staliukus ir medžio plokštės komodas, kurios neužstos vaizdo. Užtikrinkite, kad didelių baldų išdėstymas neužstotų vizualinio srauto iš vienos zonos į kitą (nebent sumanymas yra atskirti zonas).
- Nors erdvė viena, nereikėtų pamiršti, kad zonos atskirtos. Jas atskirti padeda korpusiniai ir minkšti baldai, šiuolaikiški kilimai, augalų salelės ir pan. Jei norite subtiliai atskirti erdvę, „Magrės baldų“ asortimente rasite pastatomas atviras lentynas.
- Nepamirškite lengvo judėjimo tarp zonų. Sofa neturėtų trukdyti patogiai pasiekti virtuvės zonos ar atitraukti valgomojo stalo kėdžių tiek, kad galėtumėte patogiai prisėsti ir pan.
Tai tik keli pavyzdžiai. Verta abiejose zonose sukurti centrinius dėmesio objektus, aplink kuriuos būtų išdėstomi kiti baldai. Svarbu ieškoti funkcionalių sprendimų, kaip maksimaliai išnaudoti atskirų zonų bendrumą, bet nepamiršti, kuriai zonai kokios funkcijos svarbiausios. Kartais neįmanoma ir patogiai gaminti ir patogiai žiūrėti televizorių ir pan.
Apšvietimo sprendimai erdvėje, kur reikia kurti ir bendrą ir specifinį apšvietimą
Vadinamasis virtuvė ir svetainė kartu interjeras dažnai pareikalauja nemažai ekspertinių žinių planuojant apšvietimą. Čia išties verta konsultuotis su specialistais, mat tiek virtuvėje, tiek svetainėje tinkamai suplanuotas apšvietimas:
- leidžia pabrėžti erdvių akcentus;
- yra patogus atliekant specifinius darbus, veiklas;
- vizualiai atskiria skirtingas zonas, bet išlaiko harmoniją bendroje erdvėje.
Kaip ir kiekvienoje erdvėje, tinkamas apšvietimas leidžia kurti skirtingas atmosferas – kai norisi susikaupti darbams ar atsipalaiduoti. Tačiau ypač smulkiems preciziškiems darbams virtuvėje reikia gerai apgalvoto ne tik bendro, bet ir specifinių zonų apšvietimo. Panaši situacija ir svetainėje (pavyzdys – skaitymo vieta).
Verta bendrą jaukų dirbtinės šviesos srautą kurti LED šviestuvų juostelėmis – „paslėptomis“ palei lubas, laiptus, salos paviršių, virtuvines spinteles, galbūt židinį. Svetainės centre dažnai apsvarstomas vienas akcentinis ant lubų kabinamas šviestuvas, kybantis virš staliuko ar kito objekto, kuris dažnai tampa šios poilsio zonos centru.
Toliau sluoksniai kuriami bei specifinės zonos apšviečiamos tiek smulkesniais kabančiais šviestuvais, tiek ant sienų montuojamais mažais kryptiniais ar pastatomais didesniais šviestuvais.
Svetainė su virtuve – interjeras su valgomojo zona ar be?
Svetainės su virtuve interjeras gali talpinti dvi arba net tris zonas. Tai gali būti:
- virtuvė ir svetainė;
- virtuvė, svetainė ir valgomasis.
Čia viskas priklauso nuo daugelio aspektų. Dažnai nusprendus kurti bendrą erdvę, čia apsvarstoma ir valgomojo zona. Valgomojo įrengimas vienu ar kitu būdu yra labai svarbus, o bendroje zonoje jis gali būti integruotas įvairiais sprendimais. Jeigu maisto gaminimo ir poilsio zonas skiria įrengta vadinamoji sala, dažnai ji tampa tiek sandėliavimo sprendimu, tiek valgymo vieta. Vis dėlto, reikėtų apsvarstyti, kiek žmonių prie jos gali susėsti ir ar tai visuomet patogu.
Tačiau jei tokios salos nėra, kur tuomet bus valgoma? Tuomet didesnis valgomasis stalas praverčia ir dėl valgymo zonos sukūrimo, ir dėl vizualaus dviejų skirtingų zonų atskyrimo (kai didesnis stalas pastatomas tarp dviejų zonų). Vietos nėra daug? Tuomet galbūt galima mažesnį valgomojo stalą įkomponuoti, pavyzdžiui, arčiau virtuvės zonos link lango ar svetainės pakraštyje ir pan.
Pavyzdžių, kaip stilingai ir praktiškai sujungti šias dvi erdves, interneto platybėse bei mūsų interjerų galerijoje – gausu. O jei reikia specialistų įžvalgų pasirenkant jūsų norimą stilių atspindinčius ir funkcionalius baldus, lauksime „Magrės baldų“ salonuose, galbūt čia rasite ir tam tikras baldų kompozicijas, kurios įkvėps. Arba visuomet galite susisiekti kitu jums patogiu būdu, pasikalbėkime.