+370 634 85000
0
Foteliai

Foteliai

Klasikinio ar modernaus dizaino foteliai – originalus interjero akcentas. Papildykite šiais baldais savo namų erdvę ir paverskite ją dar patrauklesne.

Foteliai – tai baldai, kurie yra ne tik funkcinė, bet ir dekoracinė interjero dalis. Jie gali būti moduliniai, sėdimieji arba papildyti poilsio funkcija – išskleidžiami. Ieškote stilingo akcento svetainei ar miegamajam?  Apžvelgti spalvingą ir platų jų asortimentą galite „Magrės baldų“ internetiniame kataloge.

Kokius fotelius čia rasite?

Foteliai gali būti labai skirtingi, todėl atrasti tinkamiausią variantą savo svetainei ar miegamajam nėra sunku....

Foteliai – tai baldai, kurie yra ne tik funkcinė, bet ir dekoracinė interjero dalis. Jie gali būti moduliniai, sėdimieji arba papildyti poilsio funkcija – išskleidžiami. Ieškote stilingo akcento svetainei ar miegamajam?  Apžvelgti spalvingą ir platų jų asortimentą galite „Magrės baldų“ internetiniame kataloge.

Kokius fotelius čia rasite?

Foteliai gali būti labai skirtingi, todėl atrasti tinkamiausią variantą savo svetainei ar miegamajam nėra sunku. Prekiaujame klasikinio ir modernaus stiliaus, taip pat – minimalistiniu, skandinavišku ar industriniu dizainu pasižyminčiais foteliais. Kiekvienas jų išsiskiria ne tik spalvine palete, bet ir skirtingų dalių – atlošo, kojelių, porankių dizainu. Verta išskirti tris pagrindinius fotelių tipus:

  • Moduliniai foteliai

Tai – sisteminiai baldai, kurie gali būti sujungti arba išdėstomi po vieną per visą kambario erdvę. Šio tipo fotelius vienija bendras dizaino stilius ir forma. Skirtingos dekoracijos ir spalvos leidžia pagyvinti interjerą. Vienas iš didesnių šio tipo fotelių privalumų – galimybė išdėlioti juos taip, kaip patogu šeimininkui. Tai leidžia sukurti itin originaliai atrodantį interjerą.

  • Su miegamuoju mechanizmu

Šio tipo modernūs foteliai gali būti išskleidžiami. Todėl jie labai praverčia atvykus svečiams arba tuomet, kai ieškoma universalaus baldo. Tokie foteliai neužima daug vietos ir puikiai tinka tiek jaukiems pokalbiams su svečiais, tiek šeimos kino vakarams.

  • Su poilsio mechanizmu

Šie foteliai skirti maksimaliam komfortui ir atsipalaidavimui. Papildoma kojų atrama pasikelia tiek, kad būtų patogu ištiesti kojas po ilgos darbo dienos ir atrasti tinkamiausią pozą skaitymui ar filmo peržiūrai. Papildomai paminkštinti reguliuojamos padėties atlošai leis užmiršti visus dienos rūpesčius.

Kaip išsirinkti fotelį?

Šiais laikais fotelių, kaip ir kitų baldų, pasirinkimas išties didelis. Iš vienos pusės tai – privalumas. Tačiau tokiu atveju apsispręsti, kuris fotelis labiausiai patinka ir tinka, gali būti pakankamai sudėtinga. Tam, kad tai būtų paprasčiau, pateikiame pagrindinius šio baldo pasirinkimo kriterijus.

Stilius ir spalva

Norint, kad interjeras atrodytų harmoningai, fotelį reikėtų priderinti prie bendro kambario įvaizdžio. Jei svetainėje vyrauja klasikinio stiliaus dekoras, rekomenduojama pasirinkti atitinkamo dizaino baldą. Priklausomai nuo skonio, jis gali būti itin prabangus arba subtilesnis.

Šiuolaikiškame interjere puikiai dera nestandartinių formų modernūs foteliai. Dažniausiai jie pasižymi ne tik išskirtine išvaizda, bet ir funkcionalumu. Tiems, kurie nori sukurti minimalistinio stiliaus erdvę, patariama apsvarstyti paprasto dizaino baldus. Juos galima atpažinti iš nesudėtingų formų, „švarių“ linijų ir subtilių dekoro elementų.

Fotelio spalvos pasirinkimą lemia tiek interjere vyraujantys tonai, tiek norimas išgauti efektas. Jeigu siekiama, kad naujasis baldas tarsi nepastebimai įsilietų į erdvę, jo atspalvis turėtų būti kuo panašesnis į kitus kambaryje esančius. Tačiau tai nereiškia, kad spalvos turi būti identiškos. Pavyzdžiui, prie baltų svetainės sienų elegantiškai dera švelniai pilki arba kreminiai foteliai. Neutralūs tonai neblaško dėmesio, o kambarys atrodo kur kas įdomiau.

Tuos, kurie ieško ryškaus interjero akcento, turėtų sužavėti sodrios spalvos fotelis. Platus baldinių apmušalų asortimentas leidžia rinktis iš daugybės skirtingų audinių. Tamsiai mėlynas, smaragdinis, raudono vyno, o galbūt oranžinis? Pasirinkite patinkantį apmušalo toną ir sukurkite savo svajonių interjerą.

Atlošas

Kitas aspektas, kurį patariama įvertinti renkantis fotelį, yra atlošas. Jis gali skirtis ne tik savo forma, bet ir aukščiu. Pastarasis Itin svarbus. Jeigu ieškote fotelio televizoriaus žiūrėjimui, rekomenduojama rinktis baldą su aukštu atlošu. Ant jo galima atremti galvą – taip atsipalaiduoja kaklas, todėl sėdėti tampa itin patogu. 

Klasikiniai ir modernūs foteliai su žemu atlošu puikiai tinka svetainėje. Šie baldai dažniausiai yra mažesni ir neužima daug vietos, todėl juos lengva pritaikyti įvairaus ploto patalpose. Sėdint ant tokio fotelio, galima komfortiškai bendrauti, nes žemas atlošas neužstoja vaizdo.

Porankiai

Kaip ir atlošas, fotelio porankiai gali būti skirtingo aukščio ir formos. Pasirinkimą lemia asmeninis skonis ir norai. Tiems, kurie ieško maksimaliai komfortiško baldo, ant kurio planuoja sėdėti dažnai, puikiai tiks fotelis su plačiais ir žemais porankiais. Jie leidžia patogiai pasidėti rankas ir atsipalaiduoti.

Taupantiems vietą svetainėje ar kitame namų kambaryje rekomenduojama įsigyti fotelį su siauresniais porankiais. Dažniausiai jie būna aukštesni, tačiau taip pat pakankamai patogūs. Jeigu foteliai bus naudojami pakankamai retai, jie gali būti ir be porankių. Tokio tipo baldai pasižymi universalumu, nes ant jų galima komfortiškai sėdėti ir pasisukus šonu.

Medžiagos

Fotelių gamyboje naudojamos tokios medžiagos kaip: 

  • mediena, 
  • metalas, 
  • poliuretanas, 
  • oda,
  • tekstilė. 

Kuriant šiuos baldus kruopščiai apgalvojama kiekviena detalė. Tvirta konstrukcija užtikrina baldo patikimumą ir ilgaamžiškumą. Aukštos kokybės medžiagos leidžia mėgautis nepriekaištingu sėdėjimo komfortu.

Tam, kad fotelis kuo ilgiau išliktų patrauklus, svarbu įvertinti ir jo išorines medžiagas. Jos naudojamos apmušalui, kojelėms ir kitoms matomoms baldo dalims. Šiais laikais galima rinktis iš plataus tokių medžiagų asortimento.

Populiariausios fotelių ir kitų baldų apmušalams naudojamos medžiagos – įvairių rūšių gobelenas ir oda. Tiek vienas, tiek kitas variantas turi daug privalumų. Pavyzdžiui, austinis gobelenas pasižymi itin plačia spalvų ir raštų gama. Įprastai jis impregnuojamas, todėl yra pakankamai atsparus dėmėms ir dėvėjimuisi.

Natūrali oda, priklausomai nuo jos tipo, taip pat gali būti įvairių spalvų. Tai ypač tvirta ir klasikine išvaizda pasižyminti medžiaga, kuri niekuomet neišeina iš mados. Laikui bėgant, oda natūraliai dėvisi ir taip įgauna dar daugiau patrauklumo. Tiek jos, tiek gobeleno priežiūrai patariama naudoti specialiai tam skirtas priemones.

„Magrės baldų“ asortimente ne tik didelis apmušalų pasirinkimas. To paties modelio fotelis gali turėti skirtingas variacijas: norimos medžiagos kojeles arba porankius. Tai reiškia, jog pagal poreikius galima pasirinkti asmeninį skonį ir kuriamą interjero įvaizdį geriausiai atitinkantį variantą. Todėl neverta abejoti, kad naujasis baldas bus ne tik ilgaamžis, bet ir pasižymės išskirtine išvaizda.

Skatiname individualumą

Kiekvieno fotelio dizainas gali būti formuojamas individualiai. Tai pasiekiama derinant audinių ir kojelių spalvas, audinių raštus. Tokiu būdu baldą galima idealiai pritaikyti prie savo būsto interjero ne tik dizaino, bet ir spalvinės paletės atžvilgiu.

Šioje skiltyje rasite ir galimų audinių spalvų paletę, todėl lengvai priderinsite naują baldą prie jau turimų. Audinių pasirinkimas – taip pat platus. Juos galime keisti ir į natūralios odos apmušalus. Tad jei neradote Jums patinkančio baldo ar jo spalvos – užsisakykite jį individualiai iš „Magrės baldai“ kataloge pristatomų galimybių.

Renkantis fotelį rekomenduojame atsižvelgti į jo funkcijas, dizaino ypatybes, konstrukciją. Norinčius pamatyti baldą ir išbandyti jo patogumą, kviečiame atvykti į artimiausią  „Magrės baldų“ saloną.

DUK

1. Kaip tinkamai derinti fotelį interjere? Icon

Dažniausiai jis naudojamas su kitais minkštais baldais. Tai padaryti labai paprasta, nes „Magrės baldų“ asortimente galite rasti tos pačios kolekcijos fotelius, sofas, minkštus kampus. Tačiau tiems, kurie mėgsta eksperimentuoti, patariama išbandyti ir kitus derinius.

Tam, kad fotelis interjere atrodytų skoningai, svarbu atsižvelgti į patalpoje vyraujančias spalvas ir dekoro detales. Priklausomai nuo jūsų tikslo, šis baldas gali tarsi nepastebimai papildyti aplinką arba tapti pagrindiniu jos akcentu.

2. Kaip užtikrinimas šių baldų ilgaamžiškumas? Icon

Tiek klasikiniai, tiek modernūs foteliai gaminami iš patvarių ir kruopščiai atrinktų medžiagų. Daugumos mūsų baldų konstrukciją sudaro itin tvirta buko mediena. Ilgaamžiškumo foteliams suteikia ir pažangiai suprojektuotos dalys iš faneros. Aukšto tankio poliuretanas ne tik pasižymi patvarumu, bet ir užtikrina maksimalų sėdėjimo komfortą.

3. Kokiuose kambariuose galima naudoti fotelius? Icon

Tai itin universalūs baldai, kuriuos galima pritaikyti įvairaus dydžio ir paskirties patalpose. Įprastai jie naudojami svetainėje, tačiau kuo puikiausiai tinka ir miegamajame, vaikų ar darbo kambaryje. Priklausomai nuo vietos, kurioje planuojama statyti šį baldą, gali skirtis ne tik jo išvaizda, bet ir funkcijos.

4. Kokiais privalumais pasižymi „Magrės baldų“ foteliai? Icon

Visų pirma – tai patrauklus dizainas. Plačiame mūsų asortimente gausu įvairaus stiliaus fotelių, todėl kiekvienas norintis gali rasti sau labiausiai patinkantį variantą.

Priklausomai nuo modelio, baldas gali turėti integruotą mechaninį arba automatinį poilsio mechanizmą, taip pat apsisukti aplink savo ašį. Konkretaus gaminio specifikacijos pateikiamos jo aprašyme.

5. Ar galima pasirinkti norimą bet kurio fotelio apmušalą? Icon

Tikrai taip. Tam, kad apsispręsti būtų paprasčiau, prie kiekvieno baldo pateikiamos dizainerių atrinktų audinių rekomendacijos. Be to, yra galimybė pasirinkti norimą kojelių ar kitų medinių detalių spalvą.

6. Koks fotelis patogesnis – didelis ar mažas? Icon

Tai labai individualu. Pirmiausia vertėtų įvertinti kambario, kuriame planuojate jį statyti, plotą, taip pat durų matmenis. Baldas neturėtų apriboti judėjimo patalpoje ir proporcingai derėti su kitomis interjero detalėmis. Mėgstantiems prigulti puikiai tinka prailginti foteliai, ant kurių itin patogu ilsėtis.