+370 634 85000
0

6 principai: unikalus ir apgalvotas valgomojo interjeras

virselis medium

Valgomasis gali būti vadinamas namų centru – čia vyksta šeimos ir draugų susibūrimai, ilgos vakarienės ir tingūs pusryčiai. Nuo seno valgomojo interjeras buvo lyg namų reprezentacija, kuria siekiama perteikti tvarką, gerą skonį. Šiandien kambario „svoris” ir noras jį paversti jaukia ir stilinga poilsio oaze tik stiprėja. Taigi, pristatome 5 kertinius principus bei dalinamės, kokios valgomojo interjero idėjos padės sukurti ne tik unikalią, bet ir funkcionalią patalpą.


1. Erdvės įvertinimas

 

Kodėl svarbu įvertinti erdves? Yra keli elementai, kurie sukuria kambaryje harmoniją – tai proporcijos ir išdėstymas. Paprastai tariant, nuodugni patalpos analizė padeda susikurti patogų išdėstymo planą, pasirinkti tinkamas detales, baldų dydį. Jei tai yra jūsų asmeninis projektas, kurį norite įgyvendinti be profesionalų pagalbos, siūlome atkreipti dėmesį į šiuos erdvės vertinimo aspektus:


    1. proporcijos,
    2. išdėstymas,
    3. naudojimosi charakteristikos.


    Viena iš pagrindinių taisyklių yra ta, jog visų baldų matmenys turi būti proporcingi kambario dydžiui. Pavyzdžiui, jei kambarys užima didelį plotą, rinkitės bent jau aštuonvietį stalą. Kalbant apie atitinkamą dydį, svarbus ne tik dekoruojamos zonos plotas, bet ir lubų aukštis. Jei džiaugiatės daugiau nei kelis metrus siekiančiomis lubomis, dairykitės į aukštesnio atlošo kėdes, lentynas, komodas – baldas neturi „paskęsti” erdvėje. 

    Dar vienas erdvės vertinimo kriterijus – išdėstymas. Juk čia nuolat vyksta judėjimas, tiekiamas maistas, kone visuomet būna daugiau nei keli žmonės. Svarbu numatyti tikslias kiekvieno pagrindinio baldo vietas, mintyse būtinai išlaikant patogumo faktorių. Pavyzdžiui, stalas negali būti per arti sienos, nuo šios turi būti palikta tiek vietos, kad jūs, net atitraukus kėdę, galėtumėte laisvai judėti, idealiu atveju, ir prasilenkti su kitu asmeniu.

    Kalbant apie kėdes, vertėtų apsvarstyti, ar jas rinktis su porankiais, ar be. Nors su jais patogiau, tačiau žmonių tokiu atveju paprastai telpa mažiau. Taip pat, jei galvojate apie indaują ar lentynas, parinkite šioms strategiškai patogią, lengvai prieinamą vietą.

    Kaip minėta anksčiau, valgomojo erdvė naudojama dažnai. Tačiau planuojant tokio tipo kambarį labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas ir kaip dažniausiai juo naudosis. Pagalvokite apie tikslų skaičių, kiek namuose gyvena žmonių, ar turite vaikų, ir ar dažnai sulaukiate jus aplankančių svečių. Jeigu turite vaikų nerekomenduojama rinktis sunkiai prižiūrimų, aukštų baldų. Be to, jei namuose dažnai būna daug žmonių, apsvarstykite stačiakampio ar apvalaus stalo pasirinkimą. 


    2. Valgomojo interjeras ir apšvietimas

     
    Apšvietimas lemia nepaprastai daug – suteikia galimybę pakeisti kambarį, skirstyti jį tam tikromis zonomis, sukurti nuotaiką, paryškinti patalpos akcentus ir „pridengti” trūkumus. Yra trys kertiniai šviesos srauto aspektai, nuo kurių priklauso jūsų valgomojo interjero idėjos sėkmė. Kokie jie ir į ką svarbu atkreipti dėmesį?

      • stalo apšvietimas, 
      • dirbtinis kambario apšvietimas,
      • natūrali lauko šviesa.


      Stalo apšvietimas yra pagrindinis. Juk šios namų zonos akcentas ir yra kokybiškas valgomojo stalas, prie jo praleidžiama didžioji dalis laiko, tad nedarykite klaidos, suteikdami minėtam baldui per mažai dėmesio. Taisyklė, kuri padės kuriant kambario planą savarankiškai – vienos lemputės pakanka 2–4 asmenų stalui. Jei šis didesnis, pavyzdžiui, aštuonvietis, tuomet reikia numatyti bent 2 ar 3 vienetus. Rinkdamiesi šviestuvą, atkreipkite dėmesį ir į dirbtinių spindulių srautą, jei šis „taškinis”, pravers kelios papildomos lemputės. Itin modernios valgomojo interjero idėjos, kur nedideli šviestuvai išdėstomi skirtingo aukščio lygmenyse.
       
      Papildomų dirbtinės šviesos šaltinių kiekis turi būti proporcingas kambario erdvei. Faktas – vieno didelio šviestuvo, kurio užteks ir stalui, ir erdvei apšviesti, idėja yra gerokai pasenusi. Jei neapsisprendžiate, kiek ir kokių šviestuvų jums reikia, padės keli niuansai. Taigi, reikėtų apšviesti zonas, kurias menkai siekia ar išvis nesiekia natūrali šviesa bei tas, kuriose yra svarbūs kambario objektai. Patarimas – rinkitės „šiltesnes” lemputes, mat dirbtinė šviesa neturi sukurti didelio kontrasto su sklindančia iš lauko, priešingai, ją papildyti.
       
      Natūrali šviesa yra vienas esminių kriterijų, kurį pabrėžia kiekvienas, kuriantis šiuolaikinį būstą. Paprasta, kai namus puošia dideli langai, o ką daryti, jei tokių šaltinių kiek mažiau? Pirmiausiai, stalui skirkite erdvę, kurią siekia saulės spinduliai. Yra ir dar keli būdai, kaip galite sukurti šviesesnės patalpos įspūdį. Tai – šviesūs baldai, neutralių tonų medinės grindys, blizgios tekstūros, augalų gausa. Pavyzdžiui, prieš langą įrengtas veidrodis puikiai atspindi natūralią šviesą visoje erdvėje. Šio aksesuaro pasirinkimas turi ir daugiau teigiamų aspektų, tokių kaip: tuščio ploto užpildymas, didesnio kambario iliuzija. 

       
      3. Baldai

       
      Be abejo, jie turi atspindėti visą namų nuotaiką ir unikalų stiliaus braižą. Nuo to priklausys formos, medžiagos, tekstūros. Asortimento įvairovė leidžia laisvai išpildyti šią suderinamumo sąlygą ir visus jūsų lūkesčius bei eksperimentus, visgi yra dar keli dalykai, kuriuos verta apsvarstyti. 

      Baldų pasirinkimo kriterijai

       
      Kad ir kokio stiliaus mėgėjai būtumėte, yra keli kriterijai, be kurių jūsų valgomojo interjeras negali būti išskirtinis ar džiuginti patogumu. O sąlygos net labai žemiškos!

        • Visų pirma, baldai, bent jau pagrindiniai – stalas, kėdės, indauja – turi būti ilgaamžiai ir kokybiški, sukurti iš tvarių, jūsų poreikius atitinkančių medžiagų.
        • Antra – kiekviena detalė turi turėti aiškią savo paskirtį. Verta tiesiog neskubėti, pasirūpinti, kad kiekvienas kūrinys ar mažesnė smulkmena į namus ateitų po apsvarstymų, paieškų, palyginimų. 


        Be to, svarbu atsižvelgti į kambario dydį, žmonių skaičių. Tai apgalvojus, namuose kiekvienas daiktas tampa svarbus, nesukuriantis pertekliaus. Pavyzdžiui, dideliame kambaryje paprastai puikiai tinka apvalus stalas, na, o mažesniame – stačiakampio formos, kurį galima pristumti prie sienos. 

         

        Tiesą sakant, abu šie kriterijai yra paremti aiškiu ir realiu elementarių savo poreikių įvertinimu. Kalbant apie atliekamą paskirtį, kokybiškas medžiagas ir unikalų stilių – modernus dizainas šiuos veiksnius be vargo kombinuoja, tad pasiekiamas išskirtinis rezultatas. Visgi, reikia pripažinti, kad kartais įmantrus stilius reiškia mažiau patogumo ir daugiau priežiūros. Tai nėra blogai tol, kol jūs teisingai vertinate savo individualią situaciją ir lūkesčius. 

         

        Ką tuo norime pasakyti? Jei šioje erdvėje šurmulys yra retas reiškinys, galite teikti pirmenybę daugiau dėmesio reikalaujančioms stiliaus detalėms (natūraliam, minimaliai dengtam medžiui, stiklui, netikėtoms formoms), bet jei tai išties aktyvi zona, ypač kurioje siaučia draugų vakarėliai ir vaikai – sprendimo verdiktas turėtų būti nulemtas patogumo ir lengvos priežiūros.


         Išmanūs baldai ir sumanūs sprendimai – unikalios valgomojo interjero idėjos


        Kuriant stilingus namus, šiandien dažnas siekia išsaugoti kuo daugiau erdvės judesiams ir laisvės mintims. Nuostabu, kad modernus, išmanus dizainas ir sumanūs projektai suteikia tam plačias galimybes! Taigi, kuriant unikalų ir tuo pat metu funkcionalų interjerą, siūlome atkreipti dėmesį į:


          • išmanius baldų dizaino sprendimus,
          • sumanų papildomos vietos daiktams sukūrimą.


          Jei jūsų valgomojo erdvė nedidelė, gal net sujungta su svetaine, nepakeičiamas sprendimas – transformuojami baldai. Pavyzdžiui, čia puikiai tiks transformuojamas stalas. Šis pasirinkimas idealiai tinka nedidelėms šeimoms, pas kurias dažnai užsuka artimieji. Tuomet jiems nesudėtingai atrasite vietos. Be to, taip kambarys didžiąją laiko dalį išliks erdvesnis. Neapsigaukite, tokių baldų stiliaus asortimentas bei patogių mechanizmų pasirinkimo įvairovė šiandien tikrai platūs.

          Kitas minėtas veiksnys – sumanus baldų pasirinkimas pagal realų papildomos vietos daiktams poreikį. Jeigu jūsų valgomojo interjeras išsiskiria atvirų lentynų gausa, dairykitės išraiškingos, bendrą stilių atitinkančios, o gal kontrastą kuriančios komodos. Būtinai apgalvokite ir skirkite vietos baldams, kurie leis stilingai sukurti vietos „nematomiems” daiktams, naudojamiems valgomajame (staltiesės, serviravimo įrankiai, servetėles, vaikų pieštukai ir spalvinimo knygelės). 

          4. Kilimas

           
          Nenuostabu, jog ši interjero detalė nusipelnė atskiro skyriaus – kilimas yra tiesiog neatskiriama valgomojo kambario dalis! Žinoma, kiekvienas pasirenkame jį pagal kuriamą stilių, tačiau yra keli sumanūs patarimai, kurie padės šį elementą panaudoti tiek kaip išskirtinį akcentą, tiek kaip funkciją atliekančią interjero dalį.

            • Tam, kad audinys ne tik puoštų, bet ir sukurtų apsaugą jūsų grindims, atkreipkite dėmesį į dydį. Matmenys turi būti tokie, kad, atstūmus nuo stalo kėdes, kojelės išliktų ant audinio.
            • Kilimas gali būti pagrindinis erdvės akcentas, bet, eksperimentuodami su spalvomis, galite „išlošti” ir praktinės naudos. Pasirinkite bent kelių spalvų kūrinį, mat taip kur kas mažiau matysis dėmės, trupiniai, purvas. Šviesesni kilimai kambarį paverčia erdvesniu, tamsesni – vizualiai mažina, tačiau suteikia įdomumo. Neutralios spalvos kilimas – puikus pasirinkimas norint akcentuoti baldus.
            • Pasirenkama medžiaga turi atspindėti stilistikos braižą atitinkančias tekstūras, tačiau atkreipkite dėmesį į priežiūrą. Neatmeskite ir sintetinių medžiagų pasirinkimo, mat jų valymo procesas dažnai yra paprastesnis. Tokios rūšies kilimai neretai yra minkšti, neblunka ir neįsielektrina.


            Faktas – kokybiškas, tinkamų matmenų kilimas gali geriau atlikti apsauginę grindų funkciją ir, kaip įrodo unikalios valgomojo interjero idėjos, tapti išskirtiniu patalpos akcentu! 

            5. Tekstilė


            Jeigu valgomasis sujungtas su svetainės kambariu, naudinga apgalvoti ir tekstilę, kuri šiose erdvėse dažnai naudojama. Įvairios pasirenkamos medžiagos turėtų derėti prie baldų. Nustebsite, kiek daug gali suteikti tinkamai parinktų audinių naudojimas.

              • Užuolaidos. Neretai galvojame, jog užuolaidos turėtų būti kuo paprastesnės. Vis dėlto jos gali tapti vienu pagrindinių kambario akcentų. Jeigu kambaryje naudojamos švelnios spalvos – pasirinkus ryškesnių atspalvių užuolaidas, kambarys taps išraiškingesnis.
              • Pagalvėlės. Kambario jaukumui sukurti idealiai tinka minkštos pagalvėlės. Rinkdamiesi jas atkreipkite dėmesį į kokybę: tiek pačios pagalvėlės, tiek ir jos užvalkalo. Ypač madingas pasirinkimas – aksominio audinio pagalvėlės.
              • Pledai. Tikriausiai niekas negalėtų paneigti, jog kambarys atrodo jaukiau, kuomet jame yra pledų. Tokį aksesuarą galima užmesti ant sofos krašto ar sudėti į pintinę, iš kurios, svečiams pajutus vėsumą, visuomet galima pasiimti ir apsigaubti. Rinkitės aukštos kokybės medžiagas. Pavyzdžiui, medvilnė labai maloni kūnui, vilna – tikrai neleis sušalti.


              Tekstilės gaminių naudojimas kambaryje yra geras dalykas, jei dažnai norite atsinaujinti. Tai padaryti nesunku jas pakeičiant naujomis. Jei norite sužinoti daugiau būdų, kaip nesudėtingai atnaujinti interjerą, spauskite čia.

              6. Akcentai 


              Jei jau prakalbome apie akcentus, stilinga patalpa neegzistuoja be unikalių detalių, smulkmenų, kompozicijų. Tiesa, tai nebūtinai turi būti vienas ryškus daiktas! Išskirtinę energiją galite sukurti tiesiog spalvų, raštų ar tekstūrų žaismu, jų derinimu ar stebinančių kontrastų kūrimu. 

              Kelios šiandienos tendencijos, vertos jūsų dėmesio:

                • Atviros lentynos ir indaujos, kuriose išdėstomos skirtingos taurės, įdomūs vyno buteliai, dekanteriai. Lentynose puikiai tinka maisto gaminimo knygos, žurnalai. Puikus aksesuaras gali būti – namų kvapai. Jie ne tik valgomojo kambariui suteiks malonų kvapą, bet ir įneš prabangos pojūtį.

                • Visiškai skirtingos, nederančios kėdės, o tarp jų ir foteliai ar suolai. Jau kurį laiką nebėra įdomu simetrija  ir vienodumo išlaikymas. Verta rinktis skirtingų spalvų, formų baldus, kurie būtų netikėti. Neabejokite, šis sprendimas tikrai sulauks pagyrų iš aplinkinių.
                • Itin ryškios detalės – neoninės, keistų formų vazos, modernaus meno paveikslų siena. Niekas kitas namams nesuteiks asmeniškumo, nei jūsų pačių parinkti aksesuarai. Būkite drąsūs, jei ten vyrauja švelnios spalvos, nebijokite įtraukti ryškių spalvų paveikslų. Jei mėgstate keliauti – parsivežkite į namus skirtingas kultūras atspindinčių suvenyrų.
                • Organiško interjero elementai – natūralios formos ir medžiagos, netvarkingos linijos, skirtingų augalų gausa. Natūralumo įvedimas į namus asocijuojasi su ramybe, kurios sukūrimas yra dažna siekiamybė gyvenamojoje aplinkoje.
                • Minimalistinio stiliaus rankenų pasirinkimai arba visiškas jų atsisakymas. Tai dar viena iš tendencijų, kurią naudinga apgalvoti savo namų interjere. Dabar ypač madinga rinktis spinteles, kurios turi paspaudimu atidaromas dureles ir stalčius.


                Kad ir kokį akcentą ar akcentus pasirinksite, primename, kad su jais nereikėtų persistengti. Tik vienas ar keli daiktai turi būti dėmesio centre. Dar daugiau apie naujausias interjero tendencijas galite sužinoti kitame mūsų tinklaraščio įraše, kurį rasite spustelėję čia.
                 
                Jaučiate, kad jūsų namuose trūksta unikalių detalių, o galbūt valgomojo interjeras stokoja patogumo ar papildomų funkcijų? Laikas pavasario pokyčiams! 

                Pasižvalgykite po Smartbaldai.lt katalogą, o pritrūkus įkvėpimo ar žinių, susiekite su mūsų komanda – mielai kartu paieškosime jūsų individualiai erdvei unikalumo suteiksiančios detalės bei rasime sprendimus, kurie suteiks namams daugiau išmanių funkcijų!