+370 634 85000
0
VALGOMOJO KĖDĖS, VIRTUVĖS KĖDĖS

VALGOMOJO KĖDĖS, VIRTUVĖS KĖDĖS

Valgomojo kėdžių asortimente gausu skirtingo dizaino baldų, derančių prie įvairaus stiliaus interjero. Iš mūsų siūlomų prekių tikrai išsirinks tiek klasikinio, tiek modernaus, skandinaviško ar bohemiško stiliaus mėgėjai.

Tiek šiuolaikinė svetainė, tiek valgomasis ar atviro plano virtuvė neįsivaizduojami be stalo ir kėdžių. Tad modernios valgomojo kėdės – vienas iš pagrindinių ir būtiniausių baldų namuose. Funkcionali ir stilinga kėdė neretai tampa vienu pagrindinių interjero akcentų. Lengvai užsakomos „Magrės baldai“ virtuvės kėdės internetu pasižymi aukšta kokybe ir patraukliu dizainu. Toliau išsamiau apžvelgsime asortimentą ir pateiksime gaires, kaip...

Tiek šiuolaikinė svetainė, tiek valgomasis ar atviro plano virtuvė neįsivaizduojami be stalo ir kėdžių. Tad modernios valgomojo kėdės – vienas iš pagrindinių ir būtiniausių baldų namuose. Funkcionali ir stilinga kėdė neretai tampa vienu pagrindinių interjero akcentų. Lengvai užsakomos „Magrės baldai“ virtuvės kėdės internetu pasižymi aukšta kokybe ir patraukliu dizainu. Toliau išsamiau apžvelgsime asortimentą ir pateiksime gaires, kaip išsirinkti tinkamiausią virtuvės kėdę bei atsakysime į dažniausiai užduodamus klausimus.


Stilingos, prabangios valgomojo kėdės


Tiek valgomajame, tiek svetainėje dažniausiai praleidžiame laiką su šeima ar užsukusiais svečiais. Tad galima teigti, kad šios erdvės – namų centras, kuriame vyksta šeimos, draugų susibūrimai, ilgos vakarienės ar lėti sekmadienio pusryčiai. Susibūrimo vietos nėra įsivaizduojamos be keleto svarbiausių komponentų – tai didelis valgomojo stalas ir patogios virtuvinės kėdės.

Virtualiame „Magrės baldai“ kataloge galite rasti platų kėdžių pasirinkimą. Kiekviena virtuvinė kėdė yra unikali ir skiriasi:

 • dizainu;
 • dydžiu;
 • medžiagiškumu;
 • spalvomis;
 • raštais.

Tiek valgomojo, tiek svetainės kėdės gali būti su porankiais ar be, pasirinkimas priklauso nuo individualių poreikių. Be to, unikalių raštų ir spalvų modernios kėdės virtuvei suteikia išskirtinį akcentą. Svarbiausia pasirinkti tinkamiausią baldą, kuris ilgą laiką džiugins ne tik funkcionalumu, bet ir stilingu dizainu.


Valgomojo, virtuvės kėdės internetu – kaip išsirinkti patogias ir praktiškas?


Norint įsigyti stilingą ir praktišką baldą, reikia įvertinti ne tik vyraujantį interjero stilių, bet ir kitus svarbius aspektus. Svarbu įvertinti tiek stilių, tiek audinį, tiek spalvą, tiek korpuso medžiagą. Toliau pateiksime ir aptarsime įžvalgas, kurios leis pasirinkti tinkamiausią kėdę valgomajame ir svetainėje.


Stilius


Tam, kad minkštos kėdės patraukliai derėtų valgomajame, svarbu įvertinti vyraujantį stilių. Virtualiame „Magrės baldai“ asortimente galite rasti skirtingo dizaino kėdžių, derančių prie įvairių interjero stilių. Pavyzdžiui:

 • klasikinio;
 • modernaus;
 • eklektiško;
 • skandinaviško;
 • šiuolaikiško;
 • industrinio;
 • bohemiško ir t. t.

Visgi, jeigu įsirenginėjate ar norite atnaujinti namus, tačiau nežinote, kurį interjero stilių pasirinkti, paspauskite ant šios nuorodos. Tinklaraščio įraše sužinosite, kurio interjero stiliaus braižas patinka labiausiai ir kokių kėdžių ieškoti virtualiame asortimente.

Pavyzdžiui, kuriant klasikinį interjero stilių, puikiai dera veliūrinės valgomojo kėdės. Šios prabangios valgomojo kėdės harmoningai dera su kitomis elegantiškomis interjero detalėmis. Priklausomai nuo kambaryje vyraujančių spalvų, rekomenduojame rinktis šviesesnių arba tamsesnių neutralių tonų baldus.

Eklektiško stiliaus interjere patariama išbandyti ryškesnių, žaismingesnių spalvų paletę. Originalios, minkštos kėdės valgomajam gali tapti vienu iš esminių tokio įvaizdžio akcentų. Metalinėmis detalėmis papildyti baldai suteikia aplinkai industrinio žavesio, o minimalistinis dizainas tarsi savaime įsilieja į modernią aplinką.


Audinys


Kuriant apgalvotą ir unikalų valgomojo interjerą, svarbu įvertinti ir patalpoje vyraujančias medžiagas. Jeigu svarstote, ar odinės, ar veliūrinės kėdės suteiktų erdvei harmonijos, atsižvelkite į:

 • minkštus baldus;
 • užuolaidas;
 • pagalvėles;
 • pledus.

Atsižvelgus į aukščiau pateiktus elementus, lengviau nuspręsti, kokio audinio, spalvos ir raštų baldo ieškoti. Jeigu svetainėje vyrauja odiniai baldai, tikėtina, kad odinės valgomojo kėdės puikiai įsilies į svetainės interjerą. Visgi, jeigu erdvėje yra aksomo pagalvėlių, puikiai tinka veliūriniai sėdimieji baldai.


Rėmas / medžiagos


Virtualiame asortimente galite įsigyti tiek medines, tiek metalines kėdes virtuvei. Vientisas metalinis karkasas suteikia baldui tvirtumo, o jį apgaubiantis didelio tankio poliuretanas užtikrina sėdėjimo komfortą. Be to, ši patvari medžiaga, apgaubianti rėmą, greitai grįžta į pradinę padėtį.

Virtuvinės kėdės konstrukcija, kurios sudėtyje yra faneros, taip pat suteikia baldui patvarumo. Sudedamosios konstrukcijos dalys suprojektuotos pažangiai ir yra patvaresnės nei esančios įprastose kėdėse. Tad akivaizdu, tiek metalinės, tiek medinės valgomojo kėdės yra ilgaamžės. 

Rinkdamiesi gaminį, atsižvelkite, pavyzdžiui, ar svetainėje esantys minkšti baldai turi metalinius ar medinius elementus. Šalia sofos su medinėmis kojelėmis harmoningai dera medinės svetainės kėdės. Tad jeigu erdvėje vyrauja mediena, vertėtų derinti tos pačios medžiagos baldus, jei metalas – metalinius sėdimuosius baldus.


Matmenys


Renkantis stalo kėdes itin svarbu atsižvelgti ir į jų matmenis. Pernelyg dideli baldai gali apsunkinti interjerą ir paversti jį nepraktišku. Per mažos virtuvės kėdės taip pat nėra geras pasirinkimas – jos gali atrodyti neestetiškai ir būti nefunkcionalios. Todėl prieš įsigydami baldus, patariame atidžiai apgalvoti, kur juos ketinate statyti. 

Virtuvės kėdės turėtų laisvai tilpti po stalu – tiek sėdimosios dalies pločiu, tiek aukščiu. Priešingu atveju, jas gali būti sunku patraukti ir nepatogu naudoti. Verta atsižvelgti ir į tai, kad nestandartinių formų sėdimus baldus, pavyzdžiui, apvalius, sutalpinti sudėtingiau nei stačiakampio formos. 

Jei tokio tipo baldai bus statomi ne po stalu, į šį aspektą galima pažvelgti kur kas laisviau. Bet kokiu atveju patariama išlaikyti proporcijas – būtent tai leis sukurti harmoningai atrodantį interjerą. Bene lengviausias būdas tai įgyvendinti – įvertinti kitus kambaryje esančius baldus.


Porankiai


Virtualiame kataloge galite įsigyti valgomojo kėdes tiek su porankiais, tiek be jų. Stalo kėdės be porankių užima mažiau vietos, todėl prie vieno stalo jų gali tilpti daugiau. Be to, nuo jų lengviau išvalyti maisto likučius, jeigu šie netyčia nukrito pusryčių, pietų ar vakarienės metu. 

Vis dėlto, jeigu mėgstate ilgai pusryčiauti ar vakarieniauti su artimaisiais, svetainės kėdės su porankiais bus patogesnės. Porankiai suteikia galimybę padėti rankas ant kėdės ir, prireikus, patogiai atsiremti į juos. Sėdimieji baldai su porankiais paprastai yra platesni nei be jų, todėl tai yra puikus pasirinkimas prie didelio stalo.

Taigi, įvertinę visus aukščiau pateiktus aspektus, galėsite įsigyti tinkamiausią kėdę. Svarbiausia, įvertinkite erdvę, kurioje bus statomi baldai, ir atsižvelkite į asmeninius poreikius bei įpročius. „Magrės baldai“ virtualiame kataloge rasite platų kėdžių pasirinkimą: nuo minimalistinių iki išskirtinio dizaino sprendimų.


Spalva


Valgomojo kėdžių spalva atlieka lemiamą vaidmenį kuriant bendrą valgomojo zonos estetiką ir atmosferą. Svarbu pasirinkti tokią kėdžių spalvą, kuri papildytų kambario spalvinę gamą, įskaitant sienas, grindis ir kitus baldus. Neutralios spalvos (pavyzdžiui, rudos, juodos arba pilkos) kėdės valgomajam pasižymi universalumu ir gali puikiai derėti prie įvairių interjero dizainų. Kita vertus, ryškūs baldai, tokie kaip žalios valgomojo kėdės, gali būti išraiškingas ir gyvybingumo suteikiantis akcentas. Žinoma, svarbu atsižvelgti į spalvos praktiškumą: pavyzdžiui, baltos kėdės virtuvei gali būti netinkamas pasirinkimas namams, kuriuose yra mažų vaikų ar naminių gyvūnėlių, dėl jų jautrumo dėmėms.


Forma


Valgomojo kėdžių forma turi įtakos šių baldų stiliui ir patogumui. Klasikinės valgomojo kėdės paprastai suteikia daugiau atramos ir tinka įvairiems interjero stiliams – nuo tradicinio iki šiuolaikinio. Apvalios kėdės gali tapti pagrindiniu interjero akcentu ir suteikti erdvei modernumo. Taip pat labai svarbu atsižvelgti į ergonomiką – kėdės forma turi padėti išlaikyti gerą laikyseną ir būti patogi sėdėti ilgesnį laiką. Taip pat ji turėtų būti proporcinga valgomojo stalui ir kambario dydžiui, siekiant užtikrinti harmoningą vaizdą.

Taigi, įvertinę visus aukščiau pateiktus aspektus, galėsite įsigyti tinkamiausią kėdę. Svarbiausia, įvertinkite erdvę, kurioje bus statomi baldai, ir atsižvelkite į asmeninius poreikius bei įpročius. „Magrės baldai“ virtualiame kataloge rasite platų kėdžių pasirinkimą: nuo minimalistinių iki išskirtinio dizaino sprendimų.


Skirtingų audinių priežiūros ypatumai


Tam, kad įsigytos stilingos valgomojo kėdės kuo ilgiau išliktų patrauklios ir funkcionalios, svarbu jas tinkamai prižiūrėti. Tad toliau dalinamės naudingais patarimais, kaip prižiūrėti skirtingų audinių baldus.


 • Veliūrinės valgomojo kėdės. Birius maisto trupinius galima greitai ir lengvai nuvalyti šepetėliu arba dulkių siurbliu. Jeigu ant tekstilinio baldo atsirado šlapia dėmė, šią reikia išvalyti kaip įmanoma greičiau. Tam naudokite specialias valymo priemones. Po drėgno valymo virtuvinę kėdę nusausinkite sausu rankšluosčiu ir leiskite jai natūraliai išdžiūti.
 • Odinės valgomojo kėdės. Dirbtinės odos baldų valymas yra nesudėtingas, tereikia švelnios šluostės. Pagal poreikį galima naudoti ir specialius valiklius. Natūralios odos valymui geriausia įsigyti specialias priemones. Jeigu kuri kėdė yra naudojama rečiau, patariama kas kiek laiko nuvalyti susikaupusias dulkes. Taip pat pagal poreikį galima naudoti priemones, apsaugančias odą nuo išdžiūvimo ar skilinėjimo.

Akivaizdu, norint mėgautis baldo ilgaamžiškumu, reikia jį tinkamai prižiūrėti. Tinkamai prižiūrėdami minkštus baldus, išsaugosite jų spalvą, todėl minkštos valgomojo kėdės, foteliai ar sofos ilgiau išlaikys prekinę išvaizdą. Jeigu ieškote kokybiškų priemonių, skirtų minkštiems baldams valyti, jas galite rasti čia.


Domina virtuvinės kėdės internetu, tačiau sunku apsispręsti, kurį audinį pasirinkti? O gal trūksta informacijos ir norite pasikonsultuoti? Drąsiai kreipkitės į mus. Mūsų specialistai pasiruošę padėti – jie ne tik atsakys į rūpimus klausimus, bet ir padės priimti geriausią sprendimą. Sukurkite savo svajonių namus, kuriuose visi šeimos nariai jausis ypatingai.


DUK

1. Kaip pasirinkti tinkamo dydžio kėdes valgomajam? Icon

Renkantis kėdes, svarbu, kad tarpas tarp virtuvės kėdės sėdimosios dalies paviršiaus ir stalo apačios būtų bent 30,4 cm. Toks atstumas užtikrina, kad šeimos nariai ar svečiai galės patogiai atsisėsti. Įprastai, kėdžių aukštis yra 45,7 cm, o stalo – 76,2 cm. Taip pat svarbus ir tarpas tarp porankio ir stalo apačios. Norint užtikrinti komfortą, tarpas turėtų siekti bent 17,8 cm. Tad ieškodami kėdžių, atsižvelkite tiek į jų, tiek į stalo aukštį.


2. Kiek kėdžių galima pastatyti prie vieno stalo? Icon

Kėdžių skaičius priklauso nuo stalo ilgio. Maksimaliam komfortui patariama palikti 61 cm dydžio tarpus tarp kėdžių. Žinoma, galima palikti ir mažesnius tarpus, tačiau tai yra pakankamas atstumas, norint laisvai judėti ir neužkliudyti šalia sėdinčio žmogaus.


3. Ar galima derinti skirtingas kėdes? Icon

Taip. Anksčiau buvo įprasta pirkti valgomojo komplektus, kurių baldai yra vienodi. Tačiau šiandien galima drąsiai derinti skirtingų spalvų ar raštų sėdimuosius baldus. Pavyzdžiui, prie kvadratinio stalo priešingose pusėse pastatykite vienspalves, o iš kitos pusės – gėlių raštais išmargintas kėdes.

Jeigu turite stačiakampio arba ovalo formos stalą, interjero dizaineriai rekomenduoja eksperimentuoti ir vienoje stalo pusėje pastatyti suoliuką. Tai vis labiau populiarėjantis pasirinkimas, kuris ypač patogus, kai namuose gyvena mažamečiai vaikai. Be to, ilgas suoliukas šalia valgomojo stalo atrodys itin stilingai. Svarbiausia derinti spalvas su šalia pastatytomis kėdėmis.

4. Kokį kėdžių kojelių dizainą pasirinkti? Icon

Kėdžių kojelių pasirinkimą įprastai lemia stalo kojos. Jeigu stalas turi 4 medines kojeles, tuomet ieškokite kėdžių, kurios taip pat būtų su medinėmis kojelėmis. Tad patariama rinktis tokią formą, kuri būtų panaši į stalo kojelių formą. Svarbiausia, kad kojelių medžiagos ir atspalviai būtų panašūs ir derėtų tarpusavyje.


5. Kokio aukščio atlošas yra patogiausias? Icon

Atlošas paprastai pasirenkamas atsižvelgiant į asmeninius poreikius ir kuriamą interjerą. Atlošas leidžia patogiai atsiremti nugara į kėdę, todėl svarbiausia jo padėtis. Maksimaliam komfortui pasiekti rinkitės šiek tiek lenktus atlošus, į lenktą atlošą bus kur kas patogiau atsiremti.


6. Nuo ko priklauso virtuvinės kėdės kaina? Icon

Virtuvės kėdės kaina priklauso nuo kelių pagrindinių veiksnių: naudojamų medžiagų, dizaino sudėtingumo, gamintojo, kėdės ilgaamžiškumo ir konstrukcijos kokybės. Taigi, tvirta, laikui nepavaldaus dizaino kėdė, pagaminta iš aukštos kokybės medžiagų, kainuos daugiau nei ta, kuri yra prastesnės kokybės.