+370 634 85000
0
Valgomojo stalai

Valgomojo stalai

Patogūs ir kokybiški valgomojo stalai. Rinkitės tokį, kuris būtų tinkamiausias Jūsų šeimai. Mūsų asortimente transformuojami valgomojo stalai su prailginimo funkcija, reguliuojamo aukščio stalai ar paprasti valgomojo stalai be funkcijos.

Stilingas, patogus ir ilgaamžis valgomojo stalas – puikus kiekvienų namų komponentas. Tai baldas, prie kurio susiburia šeima ir draugai, mėgaujamasi maistu, dalinamasi įspūdžiais. Domina aukštos kokybės išskleidžiami stalai valgomajam? Pateikiame jums išsamų gidą, kuriame galite rasti daug naudingų patarimų, susijusių su šių baldų pasirinkimu ir ne tik.

Valgomojo stalo pasirinkimo kriterijai

Nepriklausomai nuo to, kur planuojama statyti šį baldą, norisi, kad...

Stilingas, patogus ir ilgaamžis valgomojo stalas – puikus kiekvienų namų komponentas. Tai baldas, prie kurio susiburia šeima ir draugai, mėgaujamasi maistu, dalinamasi įspūdžiais. Domina aukštos kokybės išskleidžiami stalai valgomajam? Pateikiame jums išsamų gidą, kuriame galite rasti daug naudingų patarimų, susijusių su šių baldų pasirinkimu ir ne tik.

Valgomojo stalo pasirinkimo kriterijai

Nepriklausomai nuo to, kur planuojama statyti šį baldą, norisi, kad jis būtų kuo patogesnis. Todėl svarbu atsižvelgti tiek į asmeninius poreikius, tiek į galimybes:

 • Vienas iš pirmųjų kriterijų, kurį patariama įvertinti, yra patalpos, kurioje stovės baldas, dydis ir laisvas plotas joje. Tiek stačiakampio formos, tiek apvalus valgomojo stalas turėtų laisvai tilpti kambaryje. Taip užtikrinamas nevaržomas judėjimas erdvėje ir baldo funkcionalumas. Tačiau stalas neturėtų būti ir per mažas, nes tokiu atveju jis gali atrodyti neproporcingai, be to, taip nubus išnaudojamas laisvas kambario plotas.
 • Renkantis valgomojo stalą, svarbu atkreipti dėmesį į kitus patalpoje esančius baldus ir joje vyraujantį interjero stilių. Norint sukurti harmoningą kambario įvaizdį, rekomenduojama išlaikyti spalvinį vientisumą. Tai reiškia, jei valgomajame, svetainėje ar virtuvėje naudojami šviesios medienos baldai, toks turėtų būti ir stalas. Ši taisyklė galioja ir stiliaus atžvilgiu, nebent siekiate sukurti eklektišką interjerą.
 • Stačiakampis, ovalus ar apvalus valgomasis stalas neįsivaizduojamas be kėdžių. Todėl į jas irgi labai svarbu atsižvelgti. Jeigu jau turite valgomojo kėdes, įvertinkite jų aukštį, stilių, spalvą, skaičių. Jei šių baldų dar neturite, juos galite įsigyti kartu su stalu. Mūsų asortimente gausu stilingų ir patogių kėdžių, todėl išsirinkti sau labiausiai patinkančias itin lengva.
 • Be abejonės, renkantis stalą reikėtų įvertinti ir namuose gyvenančių asmenų skaičių. Didelėms šeimoms ypač tinka modernūs valgomojo stalai su prailginimu. Esant poreikiui, juos galima patogiai išskleisti. Be to, kai kurie išskleidžiami stalai turi dujinį pakėlimo mechanizmą, kuris leidžia reguliuoti baldo aukštį. Todėl jį galima naudoti tiek prie valgomojo kėdžių, tiek prie sofos ar minkšto kampo.

Apgalvoju šiuos aspektus, dažniausiai tampa lengviau išsirinkti individualius poreikius ir galimybes atitinkantį valgomojo stalą. Visgi tai toli gražu ne viskas, ką naudinga žinoti apie šiuos baldus.

Populiariausios valgomojo stalų formos

Populiariausiais gali būti laikomi apvalūs, stačiakampio ir ovalo formos stalai valgomajam. Visi jie turi privalumų Pavyzdžiui, apvalus valgomojo stalas puikiai tinka tiek mažesnėse, tiek didesnėse patalpose. Dažniausiai jis statomas kambario centre toliau nuo sienos. Tokį stalą lengva priderinti įvairaus stiliaus interjeruose:

 • klasikiniame,
 • moderniame,
 • eklektiškame,
 • skandinaviškame,
 • boho ir t. t.

Prie apvalaus stalo labai tinka minkštos valgomojo kėdės, kurių dizainą ir spalvą galima rinktis iš plataus „Magrės baldų“ asortimento.

Kitas labai populiarus pasirinkimo variantas – stačiakampio formos valgomojo stalai. Jie gali būti skirtingų dydžių, taip pat išskleidžiami arba ne. Didelis tokių baldų privalumas yra tas, kad juos patogu statyti tiek prie sienos, tiek kambario centre. Pirmasis variantas įprastai pasirenkamas tuomet, kai patalpa nėra didelė ir norima sutaupyti vietos. Visgi tokiu atveju prie stalo telpa mažiau žmonių.

Erdviuose kambariuose labai tinka dideli modernūs valgomojo stalai su prailginimu. Jie leidžia efektyviai išnaudoti turimą plotą. Be to, prie stačiakampio formos stalo gali tilpti pakankamai daug žmonių. Todėl tai tobulas pasirinkimas didelėmis šeimoms ir tiems, kurių namuose dažnai lankosi svečiai.

Neapsisprendžiantys, kokio stalo, apvalaus ar stačiakampio, labiau nori, gali rinktis ovalų. Įprastai jis statomas toliau nuo sienos ir gali būti pailginamas. Ovalios formos stalas, kaip ir apvalus, neturi aštrių kampų, todėl labai tinka šeimoms su mažais vaikais.

Baldo paskirties įvertinimas

Prieš įsigyjant valgomojo stalą, patariama apgalvoti, kaip dažnai jis bus naudojamas – kasdien ar tik tam tikromis progomis. Pirmuoju atveju baldas įprastai statomas virtuvėje ir jo matmenys priklauso nuo namuose gyvenančių asmenų skaičiaus. Antruoju atveju labai praverčia išskleidžiami stalai valgomajam, kurie gali būti naudojami ir svetainėje. Atvykus svečiams juos lengva išskleisti. Nepriklausomai nuo to, kur planuojama statyti šį baldą, savo spalva ir stiliumi jis turėtų derėti prie bendro interjero.

Galimi baldų matmenys

Įprastai standartiniai valgomojo stalai būna maždaug 1400 mm ilgio, 900 mm pločio ir 750 mm aukščio. Priklausomai nuo modelio, kai kurių iš jų ilgis gali būti reguliuojamas iki 1700–2250 mm. Tiksli informacija apie konkretaus baldo matmenis pateikiama prekės aprašyme. Jeigu ieškote nestandartinio dydžio stalo, parašykite mums el. paštu info@magre.lt – padėsime rasti optimalų sprendimą.

Modernų valgomojo stalą galima ne tik pailginti, bet ir pakelti, pavyzdžiui, nuo 280 mm iki 880 mm. Toks baldas labai praverčia nedidelėje svetainėje, kai norima sutaupyti vietos. Kiekvieną dieną jis gali būti naudojamas kaip žemas kavos staliukas prie sofos arba minkšto kampo, o atvykus svečiams – kaip valgomojo stalas. Dujinis pakėlimo mechanizmas leidžia lengvai reguliuoti baldo aukštį.

Peržvelkite „Magrės baldų“ asortimentą ir išsirinkite sau patinkantį valgomojo stalą. Stilingo dizaino, tvirti ir funkcionalūs gaminiai leidžia sukurti komfortišką namų erdvę. Norite pasikonsultuoti? Tuomet kreipkitės į mus svetainėje pateiktais kontaktais. Mielai atsakysime į rūpimus klausimus ir padėsime apsispręsti.

DUK

1. Kokios medžiagos naudojamos gaminant valgomojo stalus? Icon

Baldo stalviršis ir rėmas būna gaminami tiek iš vienodų, tiek iš skirtingų medžiagų. Atsižvelgiant į technines ir estetines savybes, galima pasirinkti asmeniškai tinkamiausią variantą. Pavyzdžiui, stalviršių gamyboje naudojamos tokios medžiagos kaip:

 • laminuotos medienos drožlių plokštės,
 • stiklas,
 • melaminas ir kt.

Kiekviena iš jų pasižymi skirtingomis estetinėmis savybėmis. Pavyzdžiui, natūrali mediena suteikia interjerui šilumos, jaukumo ir natūralumo. Stiklinis stalviršis atrodo labai prabangiai, todėl yra tobulas pasirinkimas svajojantiems apie elegantišką namų erdvę.

Baldo kojos dažniausiai gaminamos iš natūralios ąžuolo medienos arba metalo. Tai tvirtos ir ilgaamžiškos medžiagos. Metalas, kitaip nei mediena, interjerui suteikia daugiau griežtumo, šaltumo, modernumo. Todėl, jei žavitės šiomis savybėmis, modernūs valgomojo stalai su metalinėmis kojomis – dėmesio vertas variantas.

2. Nuo ko priklauso stalo kaina? Icon

Pirmiausia ją lemia stalo gamyboje naudojamos medžiagos. Kuo jų kokybė aukštesnė, tuo stalas brangesnis. Baldo kaina taip pat priklauso nuo konstrukcijos sudėtingumo ir papildomų funkcijų, pavyzdžiui, galimybės jį pailginti ir paaukštinti. Dar vienas aspektas, lemiantis gaminio kainą, yra jo matmenys – didesni stalai dažniausiai būna brangesni.

3. Kur ir kaip statyti valgomojo stalą? Icon

Nuo sienos ar kitų objektų stalas turėtų būti tokiu atstumu, kad žmogus galėtų laisvai atsistumti kėdę ir praeiti. Rekomenduojamas minimalus atstumas yra 50 cm. Norint laisvesnio praėjimo, patariama palikti maždaug 1 m tarpą. Jeigu kambarys yra itin mažas ir nereikia daug sėdimųjų vietų, stačiakampio formos stalą galima pristumti prie sienos. Pasirinkus transformuojamą stalą svarbu, kad patalpoje būtų pakankamai vietos jam išskleisti.

4. Kokį stalą rinktis didelei šeimai? Icon

Šiuo atveju labiausiai tinka išskleidžiami stalai, kurių ilgis siekia virš 2 m. Prie tokio baldo gali laisvai susėsti net 8 asmenų šeima.

5. Kaip interjere priderinti valgomojo stalą? Icon

Bene svarbiausia įvertinti kitus interjere naudojamus baldus – jų stilių, spalvą, paviršiaus tekstūrą. Valgomojo stalas turėtų derėti prie bendro įvaizdžio ir harmoningai jį papildyti.

6. Kokios formos stalą pasirinkti? Icon

Norintiems maksimaliai išnaudoti kambario plotą patariama įsigyti stačiakampį valgomojo stalą. Jeigu tai nėra aktualu, rinkitės tokį baldą, kuris jums atrodo patraukliausiai.

7. Ar prekių asortimente tik „Magrės baldų“ gaminami stalai? Icon

Ne, plačiame asortimente galima rasti ir kitų gamintojų produkcijos iš Italijos bei Estijos. Ją atrenkame itin kruopščiai, kas leidžia užtikrinti aukščiausią valgomojo stalų kokybę.


Icon 3D SALONO TURAS