+370 634 85000
0

Studijos tipo apartamentų įrengimas: ką apgalvoti?

studio-apartamentai

Studijos tipo apartamentų įrengimas dažniausiai būna pakankamai sudėtingas. Dar kuriant jų planą susiduriama su pačiomis įvairiausiomis problemomis: nuo privatumo užtikrinimo iki patrauklaus estetinio vaizdo ir funkcionalumo. Nepaisant to, atsisakyti šios idėjos tikrai neverta, tereikia atidžiai apgalvoti keletą aspektų.

Studijos tipo apartamentų įrengimas dažniausiai būna pakankamai sudėtingas. Dar kuriant jų planą susiduriama su pačiomis įvairiausiomis problemomis: nuo privatumo užtikrinimo iki patrauklaus estetinio vaizdo ir funkcionalumo. Nepaisant to, atsisakyti šios idėjos tikrai neverta, tereikia atidžiai apgalvoti keletą aspektų.

Apsvarstykite savo įpročius

Studio tipo apartamentai dažniausiai nebūna itin didelio ploto. Todėl įrenginėjant juos reikėtų itin gerai apgalvoti savo įpročius. Juk nesinori kambaryje statyti didžiulės sofos ar minkšto kampo, jei jame gyvena tik vienas žmogus, tiesa? Tam, kad tai apsispręsti būtų paprasčiau, rekomenduojama sau užduoti keletą klausimų:

Kiek vietos sėdėjimui jums reikia?
Ar dirbate, mokotės namuose?
Gyvenate vieni ar ne?
Ar dažnai linksminatės namuose?
Galbūt didžiąją laiko dalį praleidžiate ne apartamentuose?

Taip susidėlioti prioritetus tampa kur kas lengviau.

Plano sudarymas

Tai, jog studijos tipo apartamentai yra vienas didelis kambarys, tai dar nereiškia, kad jam nereikia plano. Priešingai – šiuo atveju jis itin svarbus. Sudarant jį rekomenduojama apgalvoti, kaip sukurti padalinti erdvę į atskiras dalis, kurios ne tik estetiškai derėtų viena su kita, bet ir būtų funkcionalios. Kaip kurti bendrą virtuvės, svetainės ir valgomojo interjerą, kaip subtiliai atskirti miegamąjį?

Norimam efektui pasiekti galima pasitelkti įvarius baldus. Tam tinka sofos, kiti sėdimieji baldai, taip pat lentynos, komodos. Tai padeda atskirti poilsio ir laisvalaikio zoną, be to, suteikia taip trokštamo privatumo.

Spalvų paletės pasirinkimas

Įrenginėjant atviro tipo erdvę patariama itin atidžiai rinktis joje naudojamų spalvų paletę. Ji atlieka itin svarbų vaidmenį. Tinkamai parinkti tonai suteikia norimą vizualinį efektą. Pavyzdžiui, šviesūs atspalviai tarsi praplečia erdvę, todėl ji atrodo didesnė. Tačiau tai dar nereiškia, kad studijos tipo apartamentuose negalima naudoti tamsesnių spalvų. Tiesiog tai reikia daryti itin apgalvotai – kartais gali pakakti vos keleto juodų, anglies pilkumo ar nakties dangaus mėlynumo detalių. Nežinote, kas tai galėtų būti? Pasirinkimo variantų išties gausu – sofos, foteliai, lovos ir netgi dekoratyvinės pagalvėlės.

Natūralios šviesios akcentavimas

Tam, kad studijos tipo apartamentai atrodytų dar erdvesni, rekomenduojama kuo labiau akcentuoti natūraliai į patalpą patenkančią šviesą. Neuždenkite langų tamsiomis uždangomis, nebent tai būtų naktinės užuolaidos. Taip pat patariama jų neužstatyti baldais – tai ne tik neskoninga, bet ir nepatogu.

Nors įsirengti tokio tipo patalpas ir nėra labai paprasta, pasistengti išties verta. Juk rezultatas gali būti išties džiuginantis. „Magrės baldų“ kataloguose esantys baldai ir aksesuarai padeda įgyvendinti net ir pačias drąsiausius sumanymus. Taigi, ko laukti? Įgyvendinkite savo idėjas jau dabar – juk džiaugtis gyvenimu ant patogios ir stilingos sofos kur kas smagiau.