+370 634 85000
0

Namų interjero stiliai: kurį pasirinkti?

interjero stiliai

Įsirenginėjant ar atnaujinant savo namus norisi tai padaryti tobulai. Dažnai bene daugiausiai laiko užima idėjų paieška. Kiekvienas interjero stilius pasižymi tam tikrais bruožais: spalvomis, medžiagomis, tekstūromis, baldais ir aksesuarais. Kartais mes aiškiai žinome, ko norime savo namuose. Tačiau kartais nuomonė keičiasi taip greit, kad netgi norisi viską mesti. Tačiau dėl savo svajonių namų tikrai verta pasistengti. Na, o tam, kad atrasti idėją, kaip jie turėtų atrodyti, būtų lengviau, verta įsigilinti, kokie yra skirtingi interjero stiliai. Juos dabar plačiau ir aptarsime.Šiuolaikinis


Kai kurie mano, kad modernus interjero stilius yra šiuolaikinis. Tačiau iš tikrųjų jie skiriasi vienas nuo kito. Šiuolaikinis dizainas yra sklandesnis, mažiau susietas su konkrečiu stiliumi ir lengviau pritaikomas. Todėl jį galima pakeisti pagal savo interesus ir poreikius. Pavyzdžiui, šiuolaikiniame interjere galima naudoti lenktas linijas, o moderniame – ne. 


Pagrindiniai šiuolaikinio stiliaus bruožai yra:


 • natūrali šviesa;
 • atviros erdvės;
 • natūralūs ir tekstūriniai audiniai;
 • labai tamsūs arba labai šviesūs medienos tonai;
 • neutralios spalvos;
 • metaliniai akcentai.


Šis dizainas pasižymi švariomis linijomis, apgalvotai panaudota tekstūra ir šiuolaikiška išvaizda, kuri greitai neišeina iš mados. Tokio stiliaus namuose paprastai galima rasti netikėtų elementų, o mėgstantys meniškus pareiškimus dažnai pasirenka šiuolaikišką estetiką. Tokiam dizainu taip pat būdingi metalo, akmens ir stiklo akcentai. Jeigu šie atrodo per tamsiai, papildomai galima panaudoti tekstūrinių audinių arba dviem tonais pasižyminčių spaudinių. 


Šiuolaikinis interjeras


Modernus


Tai platus dizaino terminas, paprastai apibūdinantis namus, kuriuose vyrauja švarios, aiškios linijos, paprasta spalvų paletė ir tokios medžiagos kaip stiklas bei plienas. Jos atrodo paprastai, tačiau itin patraukliai. Modernus dizainas atskleidžia paprastumo jausmą kiekviename elemente, taip pat ir balduose, nesvarbu, tai būtų minkštas kampas ar kažkas kito. Šis stilius yra elegantiškas, išpuoselėtas. Jame nėra daug netvarkos ar aksesuarų.


Pagrindiniai modernaus interjero bruožai yra:


 • ryškūs spalvų kontrastai arba neutralumas su tam tikrais pagrindiniais tonais;
 • paprasti erdvę apibrėžiantys kilimai arba geometriniai raštai;
 • atvirų aukštų planas;
 • švarių linijų baldai, pasižymintys lygiu ir glotniu paviršiumi;
 • apgalvotai sukurtas asimetriškas dizainas;
 • menišką išvaizdą sukuriantys aksesuarai.


Kaip jau minėjome, modernus dizainas yra pakankamai platus. Todėl netrukus detaliau aptarsime dar vieną glaudžiai su juo susijusį stilių. O naudingų patarimų, kaip interjere derinti modernius baldus, pateikiame kitame savo tinklaraščio įraše, kurį rasite čia.


Modernus interjeras


Amžiaus vidurio modernus


Jis apibrėžimas kaip dizaino laikotarpis nuo XX a. trečiojo iki septintojo dešimtmečio pabaigos. Amžiaus vidurio modernus stilius remiasi retro ir supaprastinta išvaizda. Per pastarąjį dešimtmetį jis su trenksmu grįžo į interjero dizaino pasaulį. Šiandien amžiaus vidurio modernų stilių atspindinčių baldų ir aksesuarų galima rasti daugelyje salonų. Tradicinis jo apibrėžimas apima kūrinius, kurie pasižymi futuristiška, bet ne šiuolaikiška išvaizda, o funkcija ir forma yra pagrindiniai jų pasirinkimo veiksniai.


Rinkdamiesi baldus amžiaus vidurio moderniam interjerui atkreipkite dėmesį į smailėjančias kojas ir švarias linijas. Jos puikiai dera su retro spalvų, tokių kaip oranžinė, žalsva arba raudona, aksesuarais. Modernūs namų interjero stiliai idealiai tinka ieškantiems unikalumo. Taigi jei esate vieni iš tokių, drąsiai rinkitės juos. 


Platų tokiam interjerui tinkančių baldų ir aksesuarų pasirinkimą galite rasti „Magrės baldų“ asortimente. Modernaus stiliaus svetainėje tobulai derės ryškiaspalvės sofos, o miegamajame – elegantiškos išvaizdos lovos. Spauskite ant pateiktų nuorodų ir išsirinkite gaminius, kuriais norite papuošti savo namus. 


Amžiaus vidurio modernus interjeras


Minimalistinis


Jei reikėtų pasakyti, kokie yra populiariausi interjero dizaino stiliai, minimalistinis neabejotinai būtų vienas iš tokių. Galima sakyti, kad jis perima modernaus dizaino sąvoką ir šią dar labiau supaprastina. Tai vienas naujausių interjero stilių, kuriame labai mažai aksesuarų ir detalių. Jame vyrauja švari elegancija, nėra jokio šurmulio. Minimalistinis dizainas skirtas visiems tiems, kurie mėgsta paprastumą.


Pagrindiniai jo bruožai yra:


 • paprastumas;
 • ryškių spalvų ar spaudinių nebuvimas;
 • minimalistinio stiliaus baldai;
 • pakankamas erdvės kiekis;
 • itin švarios linijos.


Minimalizmui būdingas funkcionalumo jausmas. Į tai ypač svarbu atsižvelgti renkantis baldus ir interjero detales. Išsamų minimalistinio interjero aprašymą ir patarimus, kaip jį atskleisti savo namuose, galite rasti kitame mūsų tinklaraščio įraše, paspaudę čia.


Minimalistinis interjeras


Skandinaviškas


Skandinaviškas interjero dizainas atskleidžia Šiaurės šalyse vyraujantį gyvenimo paprastumą. Jame naudojami baldai dažnai atrodo kaip meno kūriniai, nors ir yra paprasti. Jie pasižymi funkcionalumu ir įdomiomis linijomis, kurios suteikia skulptūriškumo. Šiems baldams taip pat būdingos žaismingos akcentinės spalvos ir natūralių medžiagų balansas. Daugelyje skandinaviškų interjerų naudojami bauhauzo principai, tokie kaip tiesios linijos, susitelkimas į objekto proporcijas ir populistinis patrauklumas. 


Tokio stiliaus namams būdinga baltų atspalvių su pilkais tonais paletė ir natūralūs elementai, tokie kaip presuota mediena, emaliuotas aliuminis, plienas. Grindims dažniausiai naudojamos plačios lentos. Papildomų spalvų paprastai įnešama su meno kūriniais, natūraliais audiniais, kailiais arba tam tikru vienu baldu. Pavyzdžiui, puikiu skandinaviško stiliaus interjero akcentu gali tapti išskirtinės spalvos fotelis. Spauskite ant šios nuorodos ir išsirinkite jį iš itin plataus „Magrės baldų“ asortimento. 


Apie skandinavišką interjerą esame parengę atskirą tinklaraščio įrašą. Taigi jei domitės juo, spauskite ir sužinokite daugiau. 


Skandinaviškas interjeras


Industrinis


Industrinis, arba kitaip pramoninis, interjero dizainas yra įkvėptas gamyklos ar sandėlio įvaizdžio. Daugelyje elementų jaučiamas neišbaigtumas, neretai matomos atviros plytos, ortakiai ir mediena. Idealus industrinio interjero pavyzdys galėtų būti atnaujintas loftas buvusiame pramoniniame pastate.


Kurdami tokios stiliaus namus, pagalvokite apie aukštas lubas, seną medieną ir kabančius metalinius šviestuvus. Baldai turėtų būti funkcionalūs ir išsklaidyti erdvėje. Galima panaudoti vieną arba du abstraktaus meno kūrinius ar nuotraukas. Tai suteiks šiek tiek įvairovės neutraliai spalvų paletei, kurią sukuria mediena ir metalas.


Industrinis interjero dekoras gali svyruoti nuo modernaus kaimiško, pasižyminčio švariomis linijomis, iki grubaus vintažinio, kuriame gausu įmantrių ornamentų. Taigi priklausomai nuo asmeninio skonio, galite pasirinkti šviesesnį, prašmatnų įvaizdį arba tamsesnį, senovinį.


Industrinis interjeras


Tradicinis


Tradicinis dizainas pasižymi klasikinėmis detalėmis, prabangiais baldais ir aksesuarų gausa. Taigi jeigu Jus žavi puošnūs interjero stiliai, šis variantas gali būti vertas dėmesio. Tradicinio stiliaus namuose paprastai naudojama tamsi, apdailinta mediena, vyrauja sodrių spalvų paletė, įvairios tekstūros ir lenktos linijos. Balduose netrūksta įmantrių detalių ir puošnių audinių, tokių kaip aksomas, šilkas bei brokatas, kurie gali būti įvairių raštų ir tekstūrų.  


Tradicinio stiliaus interjere gausu patrauklių, laikui nepavaldžių ir aiškiai apibrėžtų elementų. Jis niekada nebūna netvarkingas, oficialus ar griežtas. Priešingai – tradicinis interjeras pasižymi patogumu ir jaukumu. Baldai jame suderinti ir naudojami nuosekliai.


Tradicinis interjeras


Pereinamasis


Pereinamojo stiliaus interjere yra tiek tradicinio, tiek modernaus dizaino elementų. Tikriausiai todėl jis toks populiarus. Šiame interjere vyrauja pusiausvyra, kuri yra paprasta ir kartu netikėta. Sujungus skirtingų dizainų kūrinius, sukuriamas išskirtinis įvaizdis. Gali būti naudojamos modernios medžiagos, tokios kaip plienas ir stiklas, kurios derinamos su minkštais baldais. 


Pereinamasis dizainas spinduliuoja subalansuota prabanga ir komfortu, antikvarinių daiktų ir naujų kūrinių deriniu. Jis apima palyginti neutralias spalvų paletes, sukuriančias raminančią ir atpalaiduojančią erdvę. Tokio stiliaus namai yra stilingi ir elegantiški, taip pat šilti ir tarsi kviečiantys apsilankyti.


Pagrindiniai pereinamojo interjero komponentai yra:


 • patogūs, funkcionalūs baldai;
 • neutralios spalvos, tokios kaip pilka ir kreminė;
 • minimalūs, tačiau spalvingi aksesuarai;
 • minkšti, aukštos kokybės audiniai;
 • natūrali tekstilė ir medžiagos;
 • vyriško ir moteriško stilių derinys.


Šis interjero stilius panaikina atotrūkį tarp tradicinio ir modernaus dizaino. Taigi jei sunku apsispręsti, kuris iš jų arčiau širdies, pereinamasis dizainas gali būti puikus pasirinkimas.


Pereinamasis interjeras


Bohemiškas


Bohemiškas, arba kitaip „boho“, interjero stilius yra vienas populiariausių. Jis atspindi nerūpestingą ir nuotykių pilną gyvenimo būdą. Pagrindinė tokio stiliaus taisyklė – vadovautis savo širdies troškimais. Bohemiško stiliaus namuose gali būti senovinių baldų ir šviestuvų, viso pasaulio įkvėptų tekstilės gaminių, eksponatų ir daiktų, randamų sendaikčių turguje ar kelionių metu. 


Neretai tokiame interjere galima pastebėti ant grindų naudojamas pagalves arba pufus ir kitokias patogias sėdėjimo vietas. Bohemiško stiliaus namuose ypač mėgstama sluoksniuoti tekstilės gaminius (pledus, pagalvėles, kilimus), tokiu būdu sukuriant itin šiltą ir jaukią atmosferą. Daugiau apie „boho“ stilių galite sužinoti perskaitę kitą mūsų tinklaraščio įrašą, kurį rasite čia.


Bohemiškas interjeras

Visi namų interjero stiliai turi kažką patrauklaus. Tikimės, kad geriau susipažinus su kiekvienu iš jų, pasirinkti tą vienintelį taps paprasčiau. Na, o tuomet jau galėsite imtis idėjos įgyvendinimo. Kurkite savo svajonių namus su „Magrės baldų“ gaminiais!


Icon 3D SALONO TURAS