+370 634 85000
0

Provanso stiliaus interjeras: viskas apie jį

provanso-stiliaus-interjeras

Provanso stiliaus interjeras suteikia tobulą galimybę sukurti lengvumu ir komfortu alsuojančią namų atmosferą, įnešti į savo gyvenimą daugiau harmonijos bei ramybės. Tai puikus pasirinkimas pavargusiems nuo demonstratyvios prabangos, pasiilgusiems romantikos ir elegancijos. Daugiau apie Provanso stilių, ir kaip sukurti jo principus atitinkantį interjerą – šiame mūsų įraše.

Provanso stilius: kokia jo istorija?

Šis stilius pavadintas Prancūzijos pietuose esančio regiono, garsėjančio vaizdingais jūros peizažais, svaiginančiais gėlių aromatais, baltomis gatvelėmis ir pikantiškų skonių virtuve, garbei. XVII a. buržuazijos atstovai bandydami pabėgti nuo griežtų klasikinių „rėmų“ ir miesto šurmulio pradėjo įsikurti atokioje provincijoje. Įkvėpti vietinio grožio ir kaimo gyvenimo jie sukūrė paprastus, tačiau elegantiškus namus, kurie iki šių dienų žavi daugelius.


Provanso stiliaus interjeras XIX a. buvo itin populiarus Europoje. Visų pirma jis žavėjo kaimui būdingu paprastumu, ramybe ir natūralumu. Iki šių dienų Prancūzijos kaimo atmosfera vis dar pavergia daugelio širdis savo unikalia energija, kuri padeda atsipalaiduoti ir pailsėti nuo kasdienio šurmulio.


Jeigu norite savo namams suteikti Viduržemio jūros regiono patrauklumo, komforto ir harmonijos, Provanso stilius gali būti vienas iš geriausių pasirinkimų tiek šiuolaikiškam butui mieste, tiek atokesnėje vietovėje esančiam namui.


Provanso stiliaus interjeras: kokie bruožai jam būdingi?

Šis interjeras alsuoja sūraus vėjelio gaiva, pikantiškomis Provanso žolelėmis ir svaiginančiu levandų aromatu. Komfortas ir jaukumas jame derinamas su senove ir prabanga. Daugeliu atžvilgiu Provanso interjeras sutampa su kaimišku. Taigi, koks iš tiesų yra Provanso stilius interjere?


Apdailos bruožai:

 • šiltos pastelinės spalvos;
 • tinko sienų apdaila;
 • natūralios medžiagos, pasižyminčios natūralia tekstūra;
 • senoviniai baldai su įbrėžimais, patina, drožiniais;
 • porceliano ir keramikos figūrėlės;
 • šviežių gėlių ir žolelių gausa;
 • kaltiniai dekoro elementai;
 • gėlių raštai;
 • siuviniai.


Provanso stilius šiuolaikiniame interjere pasižymi šviesių ir šiltų natūralių atspalvių gausa. Jis jau seniai populiarus ne vien tik kaimo vietovėse, bet ir miestuose. Šiam stiliui būdingą atmosferą į savo namus gali įnešti bene kiekvienas ir tam nereikia milžiniškų pokyčių. Paprastai pakanka panaudoti keletą išskirtinių detalių ir sukurti tinkamas asociacijas.


Sienos, grindys ir lubos

Provanso stiliaus interjero kūrimas apima kruopštų lubų, grindų ir sienų apdailos medžiagų pasirinkimą. Tradiciškai lubos tinkuojamos, kartais papildomai nudažomos baltai. Jeigu yra sijos, jos gali būti paliktos nenudažytos – taip sukuriamas ryškus kontrastas. Provanso stiliaus luboms taip pat būdingi gėlių ornamentai.


Grindims naudojama mediena arba akmenį imituojančios plytelės. Vonios kambaryje, virtuvėje ir prieškambaryje paprastai pasirenkamos ryškių spalvų plytelės.


Sienos, kaip ir lubos, yra tinkuojamos arba dažomos šviesiais dažais. Kartais jose galima pamatyti plytų arba mūro fragmentų. Toks įvaizdis suteikia interjerui ypatingo švelnumo ir rafinuotumo.


Vyraujanti spalvų paletė

Šis prancūziškas stilius atspindi pajūrio gyvenimą. Jame vyrauja ramios, pastelinės ir tarsi saulės nublukintos spalvos. Kaip populiariausias galima išskirti šias:

 • balta;
 • smėlio;
 • grietinėlės;
 • prislopinta geltona;
 • šviesiai žalia;
 • levandų.


Ypatingas dėmesys šiuo atveju skiriamas džiovinto molio ir sodrioms jūros bangų spalvoms. Jomis galima papildyti įvairias namų erdves, nesvarbu, tai būtų Provanso stiliaus svetainė ar miegamasis.


Tam, kad interjeras būtų vientisas, svarbu laikytis pasirinktos spalvų paletės tiek sienų apdailoje, tiek dekoro ir tekstilės elementuose. Rekomenduojama, kad Provanso stiliaus baldai būtų šiek tiek ryškesni ir harmoningai išsiskirtų pastelinių spalvų fone.


Provanso stiliaus baldai

Šio stiliaus balduose ryškiausiai atsispindi dvi savybės: elegancija ir funkcionalumas. Pagrindinis dėmesys skiriamas medžiagai, iš kurios jie gaminami. Pirmenybė teikiama šviesių atspalvių medienai: riešutmedžio, kaštono, uosio ir ąžuolo. Provanso stiliaus baldai dažnai pasižymi pintais ir kaltiniais dekoro elementais.


Sendintiems mediniams baldams būdingos balta arba pilka spalvos. Pavyzdžiui, tai gali būti Provanso stiliaus komoda. Minkšti baldai, tokie kaip sofos, minkšti kampai ar foteliai, dažniausiai būna prislopintų atspalvių, raštuoti. Jeigu norite jais papuošti ir savo namų erdvę, paspaudę ant pateiktų nuorodų galite lengvai išsirinkti sau patinkančius gaminius.


Tekstilė

Tekstilė yra nekintantis Provanso stiliaus komponentas. Ji suteikia interjerui lengvumo ir paprastumo. Tradiciškai šio Prancūzijos regiono namai turėdavo nedidelius į sodą nukreiptus langus. Todėl dažniausiai užuolaidos nebuvo naudojamos, nes jų tiesiog nereikėjo.


Šiais laikais daugelis nori uždengti savo namų langus tiek dėl privatumo, tiek dėl papildomos estetikos. Jeigu tai aktualu ir Jums, patariama rinktis lengvus, gerai orą ir saulės spindulius praleidžiančius audinius.


Provanso interjere vyrauja natūralūs audiniai. Dekorui dažniausiai naudojama medvilnė, linas, muslinas ir vilna. Tekstilė paprastai pasižymi prislopintomis, tarsi nuplautomis spalvomis. Tokiame interjere puikiai tinka gėlėti, dryžuoti ir languoti audiniai. Norint pabrėžti Viduržemio jūros stilių, į dekorą galima įtraukti kriauklių ar net žvejybos tinklų motyvus.


Augalai

Siekiant dar labiau priartėti prie gamtos, prancūziško kaimo stiliaus interjerą galima dekoruoti gyvais arba džiovintais augalais. Vaza su gėlėmis suteikia kambariui, nepriklausomai, tai būtų Provanso stiliaus svetainė ar miegamasis, daugiau spalvų ir gaivumo.


Tokio interjero dekorui puikiai tinka šiame Prancūzijos regione paplitusios gėlės: vilkdalgiai, aguonos, saulėgrąžos, levandos. Šių augalų motyvai gali papuošti ir įvairius tekstilės gaminius, pavyzdžiui, dekoratyvines pagalvėles.


Pagrindiniai Provanso stiliaus elementai

Tam, kad būtų lengviau perprasti šio stiliaus subtilybes, plačiau aptarsime pagrindinius jo elementus.


Sendinta mediena

Vienas iš pagrindinių ir tikriausiai ryškiausių šio stiliaus elementų yra sendinta mediena. Ji padeda atskleisti interjero paprastumą ir kartu rafinuotumą. Pirmoji savybė paprastai siejama su šios medžiagos tekstūra (įtrūkimai, įbrėžimai ir kiti netobulumai), o antroji su spalva (balta, pilka).


Natūralūs šilti tonai

Ne veltui, Provanso stilius interjere siejamas su kaimu ir gamta. Jame vyrauja natūralūs atspalviai, tokie kaip balti, pilki, kreminiai, melsvi. Šiems atskleisti puikiai tinka minkšti Provanso stiliaus baldai ir įvairūs tekstilės gaminiai.


Parketas

Parketas yra esminis Prancūzijos provincijos stiliaus namų bruožas. Dažniausiai jis klojamas eglutės raštu, kuris pasižymi tobulai estetiška išvaizda.


Auksiniai akcentai

Šilti sendinto aukso ir žalvario tonai yra vieni iš mėgstamiausių Provanso stiliaus interjere. Jiems atspindėti dažniausiai naudojami veidrodžiai, žvakidės. Tokie aksesuarai pagyvina kambario įvaizdį, suteikia daugiau šilumos ir jaukumo.


Sijos

Atidengtos medienos sijos yra dar vienas ryškus Provanso stiliaus interjero bruožas. Jos suteikia namams unikalumo ir padeda atskleisti Prancūzijos kaimo stilių.


Senovinio stiliaus baldai

Provanso stiliaus baldai, be abejonės, yra labai svarbi šio interjero dalis. Tam, kad idealiai derėtų prie kuriamo įvaizdžio, jie turėtų būti pagaminti iš kuo natūralesnių, o ne sintetinių medžiagų.


Keramikiniai aksesuarai

Provanso stilius interjere išsiskiria rafinuotais aksesuarais: keramikos suvenyrais, nuotraukų rėmeliais (gali būti tiek keramikiniai, tiek mediniai), vazomis ir žvakidėmis. Tie, kurie nori savo namams suteikti dar daugiau unikalumo, gali panaudoti ir rankų darbo aksesuarus, kurie taip pat labai tinka tokia interjere.


Tikimės, kad perskaičius šį įrašą, tapo aiškiau, kaip turėtų atrodyti Provanso stiliaus svetainė, miegamasis ar kitas kambarys. Galbūt svarstote galimybę atnaujinti savo namų interjerą? Tuomet šis Prancūzijos kaimo atmosferą atspindintis stilius gali puikus pasirinkimas. Tokiame interjere tinkančių gaminių gausu ir „Magrės baldų“ asortimente. Nesvarbu, ieškote Provanso stiliaus komodos ar sofos – čia galite rasti tai, ko reikia.