+370 634 85000
0

Interjero eklektika: kaip ją pritaikyti savo namuose?

magres-baldai-intro-tauras
foteliai-fotelis-tauras-odinis-2
foteliai-fotelis-tauras-lido-71-3
foteliai-fotelis-tauras-fame-160-1
Icon
Icon

Vienas žaviausių derinių – klasikos elementais papildyti ir modernūs baldai. Jei norite pasiekti harmoningą, jaukų, tačiau taip pat – ir savitą, ekscentrišką, drąsų rezultatą, siūlome pasinaudoti keliais dizainerių patarimais.

Eklektika – šiuo metu itin populiarus interjero stilius. Nors formuojant jį reikia laikytis tam tikrų taisyklių, šis stilius daugelį pakeri ir ypatinga kūrybos laisve. Sumaniai ir apgalvotai pritaikę eklektikos principus, galite skoningai suderinti skirtingo dizaino, epochų baldus. Vienas žaviausių derinių – klasikos elementais papildyti ir modernūs baldai. Jei norite pasiekti harmoningą, jaukų, tačiau taip pat – ir savitą, ekscentrišką, drąsų rezultatą, siūlome pasinaudoti keliais dizainerių patarimais.

 

Svarbiausia – kruopščiai apgalvoti medžiagų pasirinkimą

Išgrynintas eklektiškas interjeras – tai visų aplinkos elementų visuma, paliekanti žaismingumo, gyvybingumo, individualumo, meniškumo įspūdį. Šiuo atžvilgiu svarbūs tiek šviestuvai, tiek kilimai ir langų uždangos, tiek sienų dekoro priemonės (tapetai ar dažai, paveikslai). Vis dėlto ypatingą efektą galima sukurti vien naudojant kontrastingo dizaino baldus.

Viena tokių idėjų – fotelis „Tauras“, kurio gamybai naudotos skirtingos medžiagos. Šio baldo apmušalas – odinis, o minkštoji dalis suformuota naudojant silikonines granules ir plunksnas. Tiesa, jei kambaryje jau turite oda aptrauktų baldų, „Taurui“ galite parinkti ir tekstilinį apmušalą. Šio baldo eklektiškumą lemia struktūros, tekstūros skirtumai. Pavyzdžiui, kaip atsvara minkštumui kuriant dizainą panaudotas metalas – iš jo sudarytas fotelio karkasas, kojelės. Panašiu efektu žavi ir modernaus dizaino fotelis „Lord“.

 

foteliai-fotelis-tauras-odinis-2

Fotelis Taurus

 

Su „Tauru“ gali būti komponuojami tiek klasikiniai, tiek modernūs baldai. Tam puikiai tiktų staliukas metalinėmis kojelėmis ir mediniu stalviršiu. Kitas savitas pasirinkimas – stalelis, kurio pagrindas apmuštas natūralia ar dirbtine oda, o viršus suformuotas iš tamsaus, veidrodžio efektą turinčio stiklo.

 

Didesnis įspūdis – griaunant įprastus audinių ir dizaino derinius

Be kontrastuojančių apmušalų tipų galite rinktis ir paties dizaino priešpriešas. Didelis, minkštas kampas „Bravo“, „Luka“ ar minimalistinio dizaino pufas „Elegant“ – vieni iš daugybės variantų. Dar stipresnį eklektikos įspūdį sukursite pasirinkę ne vien skirtingus audinius, bet ir spalvas, raštus. Su vienspalviais apmušalais gali savitai derėti grafikos elementais, abstrakcijomis dekoruoti ar net dryžuoti audiniai. Natūralaus ar dirbtinio kailio detalės (pavyzdžiui, apklotas ar pagalvėlės) – taip pat drąsus pasirinkimas.

 

kampai-kampas-luka-max-4

Minkštas kampas Luka

 

Jei turite galimybę keisti visos patalpos interjero detales, rizikuokite ir eklektiškai dekoruodami sienas, grindis, lubas. Pavyzdžiui, minėtą minkšto kampo ir fotelio kompoziciją gali papildyti vienspalvės neutralių atspalvių sienos. Puikus pasirinkimas – rudi, pilki tonai. Jei baldai vienspalviai, gana neutralūs, sienoms galite rinktis ir sodresnes spalvas. Modernūs baldai puikiai derėtų ir su raštuotu, pavyzdžiui, gėlėtu kilimu, tapetais. Elegancijos, klasikos įspūdį galėtų pastiprinti medinės grindys, paveikslų rėmai.

 

Eklektika ir chaosas – ne tas pats

Nors siekiant eklektikos įprasta dekonstruoti įprastus derinius, rinktis netikėtumą, visiškai pamiršti apie dermę nevalia. Svarbiausia – atrasti tam tikrus subtiliai atsikartojančius elementus. Dėl šios priežasties siūlome atkreipti dėmesį į kelis aspektus:

  • Kompozicijos centras. Net ir eklektiškoje patalpoje privalo būti sukurtas dėmesio centras. Tokią funkciją galite paskirti židiniui, ypatingai (pavyzdžiui, lipduku, paveikslais) dekoruotai sienai ar patiems ryškiaspalviams, margu audiniu aptrauktiems baldams. Kitos interjero detalės turėtų būti komponuojamos atsižvelgiant į tokį centrą, stengiantis jo pernelyg neužgožti.
  • Spalvų paletė. Spalvinis nuoseklumas būtinas tam, kad išlaikytumėte stilistinį vientisumą. Siekiant tokio tikslo turėtų būti derinami panašių spalvų klasikiniai ar modernūs baldai, langų uždangos, kiti interjero elementai. Pasistenkite apsiriboti 3–5 skirtingomis spalvomis.
  • Raštų saikas. Nors eklektika ir pasižymi įvairove, persistengti nereikėtų – tokiu atveju sukursite chaoso, disharmonijos įspūdį.
  • Kompoziciniai atspindžiai. Išlaikyti tam tikrą darną padeda ir kompoziciniai sprendimai. Derinkite medienos raštą ir atspalvius, audinio tekstūrą.
  • Puošybos detalės. Jei pajutote, kad interjeras atrodo neišbaigtas, jame kažko dar trūksta, pagyvinkite aplinką įmantriu, ypatingo dydžio šviestuvu ar nuotraukų rėmelių kompozicija, kitokiais išskirtinio dizaino dekoro elementais.

 

Eklektika – stilius, suteikiantis galimybių į gyvenamosios erdvės įrengimą pažvelgti kūrybiškiau, išvengiant didžiųjų interjero klišių, griežtų taisyklių. Čia galima suderinti viską – nuo klasikinių iki bohemiškų elementų. Minimalistiniai ar modernūs baldai, kuriantys savitą ryšį su visomis kambario ar namų detalėmis – pasirinkimas tiems, kurie trokšta gyventi individualioje, originalioje, tačiau ir neprilygstamai jaukioje aplinkoje.

Icon 3D SALONO TURAS