+370 634 85000
0

Klasikinis interjero stilius: kaip jį sukurti?

viršelis

Jeigu mėgstate Renesanso bei klasicizmo įkvėptą stilistiką, tuomet klasikinio stiliaus interjeras – vertas jūsų dėmesio. Klasikinis interjeras šiandien vis dar yra vienas populiariausių pasirinkimų. Klasikinis stilius interjere pasižymi unikalia elegancija, tolygia spalvų monochromija ir kokybiškų baldų bei detalių harmonija. Jei žavitės šiuo braižu ir savo namus norite kurti būtent pagal jo principus ar tiesiog siekiate geriau susipažinti su klasikos subtilybėmis – šis įrašas kaip tik jums.


Kuo pasižymi klasikinis interjero stilius?


Klasika alsuojančiuose namuose, priklausomai nuo kuriamos atmosferos, vyrauja stiprus arba subtilus prabangos pojūtis. Šiandien klasikiniai elementai puikiai dera ir su kito stiliaus linijomis – klasikinis stilius įgauna modernaus, minimalistinio ar net skandinaviškų namų prieskonio. Vis dėlto, unikalus braižas išsiskiria tam tikromis savybėmis.


  1. Interjero bei baldų dizainui būdingas simetriškumas, tiesios ir aiškios linijos, tobulos proporcijos, įmantrūs linkiai (jais dekoruoti porankiai, veidrodžių rėmai, baldų kojelės ir kitos detalės).
  2. Pirmenybė – prabangioms ir itin kokybiškoms medžiagoms. 
  3. Pagrindiniai akcentai, leidžiantys atpažinti šį stilių, yra aukštos lubos, kolonos bei stulpai, krištoliniai sietynai bei raštais dekoruoti toršerai. Jei, pavyzdžiui, sename pastate išliko unikalių detalių, verta jas išsaugoti.


Čia harmoninga elegancija ir detalių balansas akivaizdūs kiekviename elemente. Interjero dizaineriai sutaria, kad šiuolaikinio, funkcionalaus klasikinio interjero taisyklė galėtų būti tokia – nieko nėra per daug, viskas yra būtina ir pamatuota.


Kaip šis braižas atsirado?


Egzistuoja daug įvairių stiliaus interpretacijų ir kilmės istorijų. Vis dėlto, visos istorijos turi bendrų bruožų ir yra glaudžiai viena su kita susijusios. Dažniausiai klasikos braižo kilmė siejama su istoriniais, 17–19 amžiuje Europoje klestėjusiais stiliais: baroku, klasicizmu, rokoko ir Renesanso stilistika. Todėl klasikinėje linijoje atsispindi simetrija, rafinuotumas ir unikali šiandien mėgstamo vintažo prabanga.


Klasikinis interjero stilius atrodo prabangiai, nesvarbu, nuspręsite kurti minimalistinę ar aristokratišką atmosferą namuose. Šiai dienai tradiciniai ir saviti klasikiniai interjerai pamėgti tų, kurie pirmenybę teikia laiko patikrintoms detalėms, ilgus metus puoselėtoms tradicijoms, o ne trumpalaikei madai. Taigi, jeigu norite sukurti tobulą klasikos harmoniją bei pusiausvyrą namuose, toliau pateikiame keletą interjero dizaino idėjų.


Klasikinis stilius interjere: pagrindiniai ypatumai 


Kaip jau minėjome, šiandien griežtas taisykles kuriant bet kokią namų stilistiką pakeitė kūrybiškumas, savitų taisyklių kūrimas ir, žinoma, siekis integruoti kuo daugiau naudingų funkcijų. Vis dėlto, kas savojo įkvėpimo ieško klasikos lobyne, turėtų žinoti – šis braižas yra tikslus ir apgalvotas iki paskutinės detalės. Tam, kad stiliaus principus suprastumėte greičiau, aptarsime jo pagrindinius ypatumus.


1. Klasikinio stiliaus interjeras ir simetrijos svarba


Pagrindinis klasikinio interjero bruožas yra griežtas ir simetriškas kambario planas. Tokio stiliaus kambarys pradedamas kurti nuo pasirinkto pagrindinio objekto – pavyzdžiui, sofos, įrėminto prabangaus veidrodžio, pianino ir pan. Pasirinktas objektas būtinai turi būti kambario centre. 


Visi kiti elementai išdėstomi simetriškai, suteikiant veidrodinį atspindį. Todėl daugelio dekoro elementų reikia turėti po du – vazų, fotelių, šviestuvų, knygų lentynų ir pan. „Magrės baldai“ kataloge rasite tiek papildančias, tiek kambario centru tapsiančias detales.


2. Monochrominės spalvos


Šia stilistika įrengtų namų sienos paprastai yra neutralių spalvų. Tokiu būdu sodrių tonų klasikiniai baldai ir meno kūriniai tik dar labiau paryškinami. Raudonos, rudos, žalios ir karališkos mėlynos atspalviai yra populiarūs pasirinkimai. Apskritai, harmoningi spalviniai sprendimai čia kuria tvarkingą, bet ir labai jaukią erdvę.


3. Tolygus apšvietimas


Apšvietimas turi atitikti kuriamą atmosferą. Žinoma, ne visada reikalingi didžiuliai krištolo sietynai, tačiau vienodas, integruotas ir simetriškas apšvietimas – neatsiejama klasikinio interjero dalis. Erdvėje esantys šviestuvai, pagaminti iš kokybiškų medžiagų, skleidžia ir paskirsto šviesą. Interjero dizaineriai rekomenduoja žaisti šviesomis ir taip akcentuoti išskirtines kambarių detales.


4. Kokybiškos medžiagos


Dominuoja natūralių audinių tekstilės gaminiai – medvilnė, linas, vilna, šilkas. Baldų apmušalams naudojami tvirti audiniai, itin pamėgtas velvetas, oda. Beje, „Magrės baldai“ turi platų, bent kelių šimtų variantų apmušalų asortimentą, kuriame savąjį variantą atras kiekvienas.


Klasikos įkvėptų baldų pagrindas neretai pagamintas iš kokybiškos medienos: raudonmedžio, riešuto ar raštuoto Karelijos beržo. Žinoma, šiandien šiuos sprendimus puikiai keičia ilgaamžis ir funkcionalus LMDP pagrindas. Grindų danga taip pat yra itin kokybiška – medinis parketas, marmurinės ar kitos akmens masės grindys.


Klasikinis interjero stilius – tai elegancija ir komfortas. Gerai pagalvojus, šis stilius įvairaus tipo erdvėse gyvuoja šimtmečius, tik skirtingomis išraiškos formomis. Laikantis aukščiau minėtų braižo kūrimo ypatumų, bus kur kas paprasčiau atsirinkti reikalingus baldus ir formuoti patalpų planą.


Klasikinis interjero stilius

Baldai klasikinio stiliaus interjere


Nei vieni namai neįsivaizduojami be baldų. Jie padeda funkcionaliai išnaudoti erdvę ir kartu užpildo interjerą. Klasikinis interjero stilius pasižymi puošnumu, minkštomis linijomis ir simetrija, kokybe. Tad pagrindiniai baldai turėtų atspindėti būtent tai.


1. Svetainė


Klasika neretai pasirenkama dekoruojant vidutines ir didesnes patalpas. Turimas didesnis plotas leidžia rinktis baldus iš platesnio asortimento. Šio stiliaus svetainėse dažniausiai galima išvysti velvetu ar gobelenu aptrauktus, erdvius minkštuosius baldus. Pavyzdžiui, minkšti kampai ir foteliai išsiskiria užapvalintais kampais, lenktomis linijomis ir apmušalo įtraukimais atlošų dalyje. 


Klasikinis interjeras name įgauna dar daugiau spalvų, mat čia galime pasirinkti lubų aukštį, įsirengti židinį. Kalbant apie šį, jis dažnai tampa kambario centru. Prieš židinį simetriškai statomi minkšti baldai, o tarp jų – kavos staliukas. Norint dar geriau išnaudoti erdvę ir suteikti jai daugiau funkcionalumo, šalia fotelių statomi aukštesni kavos staliukai. 


2. Miegamasis


Pats svarbiausias miegamojo elementas yra didelės lovos. Įprastai tokiame miegamajame lova statoma tiesiai prieš duris – taip akcentuojamas karališko miego baldo grožis ir svarba. Simetriškai išdėlioti naktiniai staliukai sukuria visapusiškai tvarkingos miegamojo erdvės viziją. Kėdės ir didelė komoda taip pat neatsiejami nuo klasikinio miegamojo paveikslo. Virš komodos pakabintas veidrodis su auksiniu rėmu puošia interjerą ir praverčia kasdien.


3. Virtuvė


Jau žinome, jog klasikinio stiliaus interjeras yra siejamas su senosiomis tradicijomis, tad didelis, serviruotas valgomojo ar virtuvės stalas yra jaukių namus dalis. Jei neturite daug vietos, siūlome pasižvalgyti po mūsų transformuojamų stalų katalogą.


Paslaptis slypi gebėjime net praktiškiausioje zonoje išlaikyti eleganciją. Keli sumanūs sprendimai:


  • virtuvės kėdės apmuštos aksomine ar šilkine medžiaga;
  • išskirtiniai puošnūs karnizai;
  • vazos ir meno kūriniai.


Tiesa, nebijokite eksperimentuoti ir prabangos ieškoti ne tik spalvose, bet ir naudingose funkcijose, praktiškose detalėse. Juk tai – šiuolaikinio pasaulio prabanga.


4. Klasikinis interjero stilius vonios kambaryje


Gerai pagalvojus, klasikinis stilius interjere atsiskleidžia per dėmesį detalėms. Pavyzdžiui, vonioje daug dėmesio skiriama voniai ir jos vietai. Elegantiškos formos vonia atitraukiama nuo sienos, o visa kita įranga gali būti statoma kompaktiškiau. Erdvėje – tik kokybiškos medžiagos. Išraiškingi veidrodžio rėmai, vonios padėklai, dekoratyviniai staleliai ir kiti akcentai prideda žavesio tokio braižo vonios kambaryje.


Nors šios stilistikos baldai siejami su praėjusiais šimtmečiais, funkcionalumu jie nė kiek nenusileidžia modernaus stiliaus gaminiams. „Magrės baldai“ kataloguose dairykitės sofų su miegamu mechanizmu, transformuojamų stalų ar lovų su integruotomis USB jungtimis ir šviestuvais.


Klasikinis interjero stilius

Klasika moderniuose namuose – misija įmanoma


Kaip ir kiti interjero stiliai, taip ir klasikiniai interjerai gali būti derinami su kitais stiliais. Gerai pagalvojus, šiandien klasika dera tiek su tradicinėmis, tiek novatoriškomis stilistikomis:


  • skandinaviška;
  • eklektiška;
  • minimalistine;
  • vintažine;
  • modernia;
  • kt.


Klasikinis interjeras name ar bute yra pakankamai puošnus, jame daug dekoratyvinių elementų. Moderni klasika kur kas paprastesnė, subtilesnė. Šiandien toks namų dizainas dar vadinamas pereinamuoju. Čia, kaip ir moderniuose namuose, kambario sienoms taip pat įprastai naudojami neutralūs, o baldams – ryškesni atspalviai.


Natūralios medžiagos (mediena, marmuras, stiklas ar metalas) – modernaus ir klasikinio dizaino jungtis. Tiek viename, tiek kitame jos naudojamos itin dažnai. Šios medžiagos padeda atskleisti natūralų pereinamojo interjero grožį. Marmurinės grindys sukurs prabangų ir rafinuotą kambario įvaizdį, o mediniais korpusiniais baldais erdvei suteiksite švelnumo ir šilumos. 


Moderni klasika interjere yra tobulas derinys estetikos gerbėjams, besižavintiems tiek tradiciniu, tiek moderniu įvaizdžiu. Kartu sujungti stiliai žavi išskirtine tvarka ir subtilia pusiausvyra. Daugiau patarimų, kaip sukurti modernią klasiką namuose, galite rasti čia.


Klasikinis interjero stilius

Klasikinio stiliaus interjeras yra puikus pasirinkimas, jei vertinate išskirtinę prabangą, harmoniją ir balansą. Šiuolaikinė namų aplinka yra ta, kuri leidžia pailsinti mintis, nuraminti protą ir tuo pačiu mėgautis komfortu. Besidarantiems funkcijų ir unikalaus dizaino darnos siūlome pasidairyti po „Magrės baldų“ asortimentą.


Jeigu ieškote kažko konkretaus arba norite pasikonsultuoti, drąsiai kreipkitės. Suteiksime visą reikalingą informaciją, patarsime. Kartu kurkime nepriekaištingai atrodantį namų įvaizdį – vienu metu mėgaukitės išskirtine prabanga ir patogumu.