+370 634 85000
0

Moderni klasika interjere: viskas apie ją

Sofos-sofa-luxor-2-1362x688

Moderni klasika atspindi daugybę geriausių šiuolaikinio interjero savybių. Su tradiciniais elementais susiliejantis paprastumas sukuria švarią, tačiau stulbinančią erdvę, kuri ilgam išlieka atmintyje. Ką verta žinoti apie modernią klasiką ir kaip ją atskleisti savo namuose?

Kas apibrėžia modernų klasikinį stilių?

Modernus klasikinis dizaine derinami modernūs ir klasikiniai stiliai, kartais panaudojant kai kuriuos minimalistinio stiliaus elementus, pasižyminčius ypatingu paprastumu. Tokiame interjere esantys baldai turėtų būti madingi ir paprasti, tačiau ne pernelyg modernūs. Labiausiai jiems tinka tokios spalvos kaip:

 • smėlio,
 • pilka,
 • sidabrinė,
 • tamsaus šokolado ruda,
 • juoda,
 • balta,
 • pilkai mėlyna.

Derinant klasikinį ir šiuolaikinį stilių, aksesuarai gali tapti pagrindiniais interjero akcentais. Geometriniais raštais puoštos pagalvėlės arba kilimas padeda perteikti patrauklų unikalumą. Tam, kad į kambarį patektų pakankamai dienos šviesos ir gryno oro, langų rekomenduojama neuždengti storomis užuolaidomis.

 

Moderni klasika interjere: kaip ją atskleisti?

Esate iš tų, kuriuos žavi modernios klasikos interjeras? Laikydamiesi pagrindinių šio dizaino principų, ypatingą estetiką galite atskleisti ir savo namuose.

 

1. Išsaugokite klasikines architektūros detales

Vienas iš patraukliausių namų turtų yra klasikinės architektūros detalės. Pagrindinių pastato bruožų išryškinimas puikus būdas papildyti modernios klasikos interjerą. Originalūs elementai, pavyzdžiui, puošnūs liejiniai aplink duris ir lubų kampuose, leidžia sukurti norimą atmosferą. Kambario grožiui atskleisti tinka ir klasikinės sienų dailylentės, nudažytos jas pabrėžiančia, tačiau tradicine spalva.

 

2. Aklai nesivaikykite madų

Greitai besikeičiančios mados tendencijos yra modernaus klasikinio dizaino priešai. Todėl prieš įsimylėdami tam tikrą šiuo metu labai madingą interjero detalę, pagalvokite apie jos funkcionalumą ir panaudojimo galimybes. Laikui nepavaldus dizainas turėtų pasižymėti:

 • subtilumu,
 • rafinuotumu,
 • praktiškumu.

Per dideli baldai, perkrauti arba pernelyg puošnūs raštai ir spalvų gausa gali pakenkti kambario įvaizdžiui. Madingi elementai neturi užgožti akcentinių detalių ar aksesuarų, bet juos dar labiau pabrėžti. Būtent taip turėtų būti kuriama moderni klasika interjere.

 

3. Išnaudokite sienas

Namų sienos yra jūsų drobė. Tai nereiškia, kad reikia jas uždengti netinkamais meno kūriniais, o priešingai – sienos turėtų sudaryti neutralų foną. Švarūs, subtilūs, blyškūs atspalviai išryškina kambario erdvę. Ryški balta spalva pagyvina architektūros detales, suteikdama joms šiuolaikiškumo ir tuo pačiu pabrėždama neblėstantį karališkumą.

Neutralios sienos sukuria puikų foną meno kūriniams ir kitoms namų dekoracijoms. Akcentinės sienos, suteikiančios kambariui įdomų šiuolaikinį prieskonį, gali būti nudažytos skirtingai. Tačiau šiuo atveju taip pat geriausia rinktis neryškius atspalvius.

 

4. Suteikite daugiau dramos

Modernus dizainas dažniausiai yra neatsiejamas nuo dramos. Nesvarbu, ar tai drąsus spalvų pliūpsnis, ar šiuolaikinio meno kūrinys, ar klasikinio stiliaus staliukas prie modernios sofos – dramatiškumas turėtų būti vienas iš pagrindinių tokio stiliaus erdvės bruožų. Juo gali pasižymėti ir moderni klasika. Dramatiškumui interjere pabrėžti tinka tiek baldai, tiek aksesuarai. Tačiau svarbu išlaikyti subtilumą ir neperkrauti erdvės tarpusavyje nederančiais akcentais, kurie tik blaško dėmesį.

Tam, kad visapusiškai atsiskleistų moderni klasika interjeras turėtų būti harmoningas. To įgyvendinimui labai tinka sofa lova „Delux“, kurioje nepriekaištingai dera minimalistiniai ir puošnūs elementai. Norint šiam baldui suteikti daugiau ryškumo, galima pasirinkti tarsi aksomas žvilgantį sodriai mėlynos ar kitos spalvos apmušalą.

Moderni klasika interjere

 

5. Naudokite natūralias medžiagas

Natūralios medžiagos, tokios kaip mediena, marmuras, stiklas ar metalas, yra modernaus ir klasikinio dizaino jungtis. Tiek viename, tiek kitame jos naudojamos itin dažnai. Tokios medžiagos padeda atskleisti natūralų interjero grožį. Pavyzdžiui, marmuras dažniausiai naudojamas grindims. Jis leidžia sukurti ypač prabangų ir rafinuotą kambario įvaizdį. Švelnumo ir šilumos jam suteikia mediniai baldai:

 • kavos staliukai,
 • komodos,
 • lentynos ar kiti.

Jie gali būti tiek šiuolaikinio, tiek klasikinio stiliaus, taip pat neutralių arba ryškesnių spalvų. Mūsų asortimente gausu skirtingiems skoniams pritaikytų baldų, todėl optimalų variantą gali rasti kiekvienas.

 

6. Venkite netvarkos

Jeigu jus žavi tvarkingas interjeras moderni klasika – dėmesio vertas pasirinkimas. Žinoma, siekiant nepriekaištingo rezultato, reikia nemažai paplušėti. Nepaisant to, kad modernus dizainas iš esmės yra minimalistinis, klasikinis dažniausiai toks nėra, todėl itin svarbu meistirškai juos sujungti. Kitaip kambarys gali tapti perpildytas ir triukšmingas.

Norint, kad moderni klasika atsiskleistų pačiais gražiausiais savo bruožais, minimalistiniame fone rekomenduojama naudoti akį traukiančius akcentus. Tai puikus būdas derinti abu šiuos stilius, per daug nenukrypstant link kažkurio vieno iš jų. Pagrindiniu akcentu kambaryje gali būti tiek ryškiaspalvė sofa lova „Luxor“, tiek abejingų nepaliekantis šiuolaikiško stiliaus kilimas. Pastarąjį taip pat galite išsirinkti iš plataus „Magrės baldų“ asortimento.

Moderni klasika interjere

Kambario įvaizdis turėtų būti formuojamas atsižvelgiant į jame esantį centrinį akcentą. Nepaisant interjere nuolat pabrėžiamo funkcionalumo, šiuo atveju galima šiek tiek nusižengti tokiai taisyklei. Tai reiškia, kad pagrindinis kambario akcentas visų pirma turėtų prikaustyti dėmesį savo stulbinančia išvaizda. Aplink jį patariama naudoti tiek klasikinio, tiek modernaus stiliaus detales, subtiliai papildančias interjerą.

 

7. Pasisemkite įkvėpimo

Namuose jūs galite atskleisti savo individualumą. Pasisemkite įkvėpimo iš to, ką mėgstate, nesvarbu, tai būtų kelionės, knygos ar menas. Moderni klasika interjere dažnai siejama su įvairiais XX a., ypač penktajame ir šeštajame dešimtmetyje, pagamintais ir tuo metu milžiniško pripažinimo sulaukusiais daiktais. Galbūt savo namuose turite pokario laikus menančių kūrinių? Tuomet ištraukite juos į dienos šviesą. Sentimentus keliančios interjero detalės papuošia kambarį ir suteikia jam originalumo.

 

Modernios ir tradicinės klasikos skirtumai

Tradicinis klasikinis dizainas yra pakankamai puošnus, jame gausu dekoratyvinių elementų. Moderni klasika kur kas  paprastesnė, joje labiau atsispindi subtilumas. Tiek vienam, tiek kitam stiliui būdingos panašios spalvos. Kambario sienoms įprastai naudojami neutralūs, o baldams – ryškesni atspalviai.

Tradiciniame klasikiniame interjere netrūksta ekstravagancijos, dažnai jame naudojami prabangūs audiniai, tokie kaip aksomas, šilkas ir natūrali oda. Jie gali papildyti ir modernaus klasikinio stiliaus erdvę, tačiau šiuo atveju tokie audiniai pasitelkiami tik akcentams.

 

Kuo moderni klasika skiriasi nuo šiuolaikinio stiliaus?

Modernus klasikinis dizainas imituoja šiuolaikinį stilių. Tam pasitelkiamos aiškios linijos, paprastos spalvos ir skirtingos medžiagos, tokios kaip mediena, marmuras, stiklas ar metalas. Šiuolaikiniam interjerui būdingas paprastumas, subtilus rafinuotumas, sąmoningas tekstūrų naudojimas ir švarios linijos. Labiausiai jame akcentuojama erdvė, o ne daiktai.

Svarbų vaidmenį tokio stiliaus erdvėje atlieka horizontalios ir vertikalios linijos, lenktos formos. Nepaisant daugybės panašumų, šiuolaikiniame interjere retai naudojamos klasikinės detalės. Žymiai daugiau dėmesio jame skiriama konkrečiu laikotarpiu vyraujančioms tendencijoms.

 

Moderni klasika ir minimalistinis stilius – ne tas pats

Minimalistinis stilius pasižymi ypatingu paprastumu. Jame labai svarbus švaros ir tvarkos jausmas, taip pat akcentuojami architektūriniai erdvės bruožai. Minimalistiniame interjere vyrauja juoda ir balta spalvos, ryškesni tonai naudojami akcentams. Moderni klasikinė erdvė yra puošnesnė, ji dažnai papildoma išraiškingomis dekoro detalėmis ir klasikinio stiliaus baldais.

Moderni klasika interjere – tobulas derinys estetikos gerbėjams, besižavintiems tiek tradiciniu, tiek šiuolaikiniu įvaizdžiu. Pasinaudojus pateiktais patarimais ir pasitelkus tinkamas priemones, jos idėjas galima pritaikyti ir savo namuose. „Magrės baldų“ asortimente gausu tam tobulai tinkančių gaminių. Turite klausimų, o gal norite pasitarti? Susisiekite su mumis svetainėje nurodytais kontaktais – mielai jums padėsime.