Kaip išsirinkti čiužinį?

 • Ciuziniai-ciuzinys-natural-3

Žmogaus svoris besirenkant čiužinį – labai svarbus

Žmogaus svoris yra vienas iš aspektų, kuriuos būtina įvertinti norint išsirinkti tinkamą lovos čiužinį. Kuo didesnis svoris, tuo kietesnio čiužinio dažniausiai reikia. Priešingu atveju nesuteikiama tinkama atrama ir neišlaikoma taisyklinga kūno padėtis, todėl miegoti gali būti nepatogu.

Gaminio kietumas priklauso nuo jo vidinės struktūros:

 • Putų poliuretano čiužiniai su viskoelastinės medžiagos sluoksniu yra minkštesni, todėl yra rekomenduojami lengvesniems žmonėms. Jie ypač maloniai apgaubia kūną ir dėl „Memory back“ funkcijos greičiau įdumba, tačiau lėtai atgauną pradinę padėtį. Abi čiužinį sudarančios medžiagos yra prisotintos natūralaus sojų aliejaus, kuris suteikia gaminiui patvarumo ir padeda sukurti sveiką miego aplinką.

Puikus pasirinkimas tokiu atveju galėtų būti čiužinys „Natural“ arba „Natural Visco“ – atitinkamai skirti sveriantiems 60–80 kg ir 50–70 kg.

 • Tiems, kurie sveria daugiau patariama rinktis spyruoklinius čiužinius, tokius kaip „Relax„Relax Visco“. Jie yra standesni ir suteikia tvirtesnę atramą. Pirmieji du atitinkamai rekomenduojami sveriantiems 100–120 kg ir 90–110 kg žmonėms.Kiekviena „Pocket“ spyruoklė turi savo tekstilinį apvalkalą, kuris leidžia joms individualiai reaguoti į kūno spaudimą. Kišeninių spyruoklių blokas iš visų pusių yra apgaubtas švelniai prie kūno prisitaikančiu putų poliuretanu.

Jei svarstote, kaip išsirinkti čiužinį, kuris atitiktų jūsų svorį, patariama nepamiršti įvertinti ir gaminio aukštį – įprastai jis siekia apie 20 cm. Tačiau kietesni čiužiniai, skirti didesnio svorio žmonėms, gali būti ir aukštesni.

 

Čiužinio pasirinkimas atsižvelgiant į sveikatos problemas

Dar vienas dalykas, kurio nevertėtų pamiršti – savo sveikatos būklės įvertinimas:

 • Jaučiantiems skausmą ar diskomfortą juosmens srityje labiau tinka minkštesnis čiužinys, kuris leidžia atpalaiduoti šią kūno zoną. Tiems, kurie susiduria su menčių ar kaklo skausmais, patariama išbandyti kietus spyruoklinius arba vidutinio kietumo poliuretaninius čiužinius, pavyzdžiui, „Comfort“ arba „Comfort Visco“. Jie suteikia stabilesnę atramą viršutinei kūno daliai.
 • Jei esate alergiški, rekomenduojama rinktis tik tokius čiužinius, kurių sudėtyje nėra kenksmingų chemikalų. Sertifikatai užtikrina, kad gamybos procese yra naudojamos saugios medžiagos, todėl čiužiniai tinkami ir kūdikiams. Kenčiantiems nuo alergijų, puikiai tinka gaminiai, papildyti patvarumo suteikiančiu ekologišku sojų aliejumi – jis įeina į daugumos „Magrės baldų“ čiužinių sudėtį. Ši medžiaga yra visiškai natūrali, todėl padeda sukurti sveiką miego aplinką.
 • Tiems, kurie kenčia nuo alergijų ir svarsto, kaip išsirinkti čiužinį, vertėtų nepamiršti įvertinti, ar jis turi nuimamą užvalkalą, kurį galima skalbti automatiniu būdu 30 oC temperatūroje, valyti sausu būdu ir lyginti (naudojant ne aukštesnę nei 110 oC temperatūrą). Tai labai palengvina gaminio priežiūrą ir leidžia išvengti alergenų kaupimosi ant čiužinio ir jo viduje.
 • Gausiai prakaituojantiems, reikėtų rinktis kuo geresniu oro pralaidumu pasižyminčius čiužinius. Putų poliuretanas pasižymi porėta struktūra, todėl gerai praleidžia orą ir išgarina drėgmės perteklių. Be to, poliuretaninių čiužinių vidurinėje dalyje yra papildomi oro tarpai, o apatinėje – tinkliukas. Todėl užtikrinamas patikimas vėdinimas. Geru oro pralaidumu pasižymi ir spyruokliniai čiužiniai, kurių viduje yra specialūs tarpai, o apačioje – tinkliukas.
 • Jei kamuoja sąnarių ir kaulų skausmai, patariama įsigyti ergonominėmis zonomis suskirstytą čiužinį. Kiekviena iš jų atitinkamai reaguoja į tam tikros kūno dalies svorį ir spaudimą. Tai padeda išlaikyti taisyklingą stuburo padėtį, labiau atpalaiduoti raumenis ir pagerinti kraujo apykaitą.
 • Tiems, kuriems nuolatos šalta, tinka šiltesnio pagrindo čiužiniai, pavyzdžiui, su viskoelastinės medžiagos sluoksniu. Ji reaguoja į kūno skleidžiamą šilumą ir maloniai jį apgaubia.

Svarstant, kaip išsirinkti čiužinį, vertėtų nepamiršti įvertinti ir savo miegamojo aplinkos. Jei pastebėjote, jog kambaryje tvyro drėgmė, patariama rinktis gaminius, kurie gerai išgarina drėgmę. Tokiomis savybėmis pasižymi tiek putų poliuretano, tiek spyruokliniai čiužiniai.

Viskoelastinė medžiaga šiuo atveju nebūtų pats tinkamiausias pasirinkimas, nes laikui bėgant joje gali pradėti kauptis drėgmė ir netgi atsirasti pelėsis. Be to, esant žemesnei nei 15 oC temperatūrai, viskoelastas ima kietėti, praranda elastingumą.

 

Individualiai labiausiai tinkantį čiužinį galite išsirinkti čia. Prie kiekvieno gaminio pateiktas išsamus aprašymas, todėl apsispręsti turėtų būti išties paprasta.

 

Neužtenka vien paliesti čiužinį ranka

 

Išsirinkite čiužinį pagal miegojimo pozą

Dažniausia daroma klaida renkantis lovą ar čiužinį — atmestinumas. Neužtenka paspausti paviršių pirštų galais ir bandyti suprasti, ar jis jums tinka. Jei tik turite galimybę, nebijokite „pasimatuoti“ mažiausiai 5 čiužinius – išbandykite įvairias įprastas miegojimo pozas. Taip geriau suprasite, kuris variantas yra patogiausias asmeniškai jums. Apsispręsti, kaip išsirinkti čiužinį pagal miegojimo pozą, gali padėti ir tai, kad mėgstantiems gulėti ant nugaros dažniausiai patariama rinktis kietesnius, o gulintiems ant šono – minkštesnius čiužinius. Žinoma, tai tik rekomendacijos. Itin patogu tai, kad dauguma „Magrės baldų“ gaminių yra pritaikyti įvairiomis pozomis miegantiems žmonėms: ant šono, nugaros ar pilvo. Čiužiniai kuo puikiausiai prisitaiko prie kūno judesių ir pozos suteikdami švelnią atramą. Itin svarbu suprasti, kad kiekvienas žmogus yra individualus. Pavyzdžiui, du poliuretaniniai čiužiniai, gali suteikti skirtingą atramą, todėl svarbu atsižvelgti ne tik į gaminio tipą, bet ir aprašyme pateiktas technines savybes.

 

Tinkamas lovos pagrindas

Tam, kad naujasis čiužinys būtų kuo ilgaamžiškesnis, svarbu pasirūpinti tinkamu pagrindu. Jis turėtų užtikrinti gerą oro cirkuliaciją ir užkirsti kelią drėgmės, nešvarumų kaupimuisi. Bene geriausias pasirinkimas yra lovos su medinėmis grotelėmis. Būtent tokia konstrukcija naudojama gaminant ir „Magrės baldų“ lovas. Plačiame asortimente galima rasti didelį šių baldų pasirinkimą. Jei domina stilingos ir patvarios dvigulės lovos su medinėmis grotelėmis, spauskite čia ir apsižvalgykite. Tikime, jog rasite tai, ko reikia jūsų svajonių miegamajam.

 

Čiužinio dydžio pasirinkimas

Svarbu įsitikinti, kad čiužinys atitiktų lovos matmenis arba atvirkščiai. Mūsų asortimente galite rasti visų standartinių dydžių gaminius, todėl išsirinkti tinkamą jų derinį labai lengva. Be to, esant poreikiui, čiužinius ir lovas galime pagaminti pagal individualų užsakymą.

Ieškant optimalaus varianto, reikia atsižvelgti ir į savo ūgį, už kurį čiužinio ilgis turėtų būti didesnis bent 20 cm. Pločio pasirinkimas dažniausiai priklauso nuo to, ar miegate vieni ar dviese. Pastaruoju atveju „Magrės baldų“ čiužiniai labai praverčia, nes itin gerai sugeria judesius, todėl šie nėra perduodami partneriui. Tai užtikrinamas maksimalus komfortas miegant.

 

Vienu metu patogu pasirūpinti viskuo

 

Pasirūpinkite visa miego linija

Jei esate iš tų, kurie svarsto, kaip išsirinkti čiužinį, kuris leistų pasimėgauti kuo patogesniu miegu, rekomenduojama nepamiršti ir pagalvės. „Magrės baldų“ asortimente galite rasti ir jas.

Išskiriami tokie pagalvių tipai:

 • Dvipusės – jų vidinę konstrukciją sudaro skirtingo minkštumo viskoelastinė medžiaga ir putų poliuretanas. Taigi, pagal poreikius galima pasirinkti minkštesnę arba šiek tiek kietesnę pusę. Norintiems išbandyti tokias pagalves patariame rinktis gaminius „Comfort“ ir „Relax“.
 • Forminės / ortopedinės – šių pagalvių paviršius yra išlenktas. Dėl šios priežasties jos itin gerai prisitaiko prie galvos ir kaklo formos. Priklausomai nuo modelio, tokio tipo pagalvės gali būti pagamintos iš viskoelastinės medžiagos (tokie gaminiai kaip „Viscosoya“ arba „Viscoool“) arba aukšto tankio putų poliuretano (pvz., pagalvė „Natural“).

Svarstant, kaip išsirinkti čiužinį ir pagalvę, kurie geriausiai atitiktų individualius poreikius, abu šiuos gaminius patariama išbandyti vienu metu. Būtent taip lengviausia įvertinti jų patogumą. Nepriklausomai nuo to, kurią „Magrės baldų“ asortimente esančią pagalvę nuspręstumėte pasirinkti, verta žinoti, kad visos jos:

 • Turi nuimamus užvalkalus. Juos galima skalbti automatiniu būdu. Todėl pagalvių priežiūra tampa kur kas lengvesnė, be to, paprasčiau palaikyti sveiką miego aplinką.
 • Yra sertifikuotos. Tai užtikrina, kad pagalvių audinio gamybos procese nebuvo naudotos sveikatai pavojingos medžiagos, tokios kaip formaldehidai, sunkieji metalai ar pesticidai.
 • Pasižymi pralaidumu orui. Tiek viskoelastinė medžiaga, tiek putų poliuretanas yra atvirų porų struktūros. Dėl šios priežasties užtikrinama gera oro cirkuliacija ir drėgmės pertekliaus išgarinimas.
 • Padeda palaikyti taisyklingą miegojimo padėtį. Pagalvės prisitaiko prie individualios galvos bei kaklo formos, todėl stuburas išlieka tiesus. Tai leidžia užtikrinti sveiką organizmo funkcionavimą ir išvengti nugaros, kaklo ar kitų skausmų.
 • Tinka įvairiomis pozomis miegantiems žmonėms. Tiek dvipusės, tiek forminės / ortopedinės pagalvės tinka miegantiems ir ant šono, ir ant nugaros ar pilvo.

Aptariant, kaip išsirinkti čiužinį minėjome, kad jų sudėtyje yra natūralaus sojų aliejaus. Ši ekologiška medžiaga naudojama ir daugumos „Magrės baldų“ pagalvių gamyboje. Sojų aliejus neleidžia veistis dulkių erkutėms, todėl pagalvės yra tinkamos alergiškiems žmonėms. Be to, gaminiams jis suteikia patvarumo – neleidžia putų poliuretanui suirti ir sudžiūti.

 

Problemos dėl netinkamo čiužinio pasirinkimo

Iš pradžių gali atrodyti, jog netinkamas čiužinio pasirinkimas tik pablogina miego kokybę ir sukelia minimalius kūno skausmus. Tačiau iš tiesų blogas poilsis neigiamai veikia visą nervų sistemą, todėl dienos metu dažniau patiriamas stresas. Taip pat gali padidėti kai kurių ligų, tokių kaip depresija, šizofrenija arba bipolinis sutrikimas, rizika. Be to, netinkamas čiužinys dėl blogo oro pralaidumo gali lemti bakterijų, kurios sukelia niežulį, kosulį ir odos bėrimus, kaupimąsi.

Atsakymų į klausimą, kaip išsirinkti čiužinį, kuris geriausiai atitinka individualius poreikius, yra pakankamai nemažai. Kiekvienas jų reikšmingas norint susikurti patogią ir sveiką miego aplinką. „Magrės baldų“ komanda pasiruošusi jums padėti tai įgyvendinti. Tegul pasirūpinti pilnavertišku poilsiu būna kaip niekada paprasta!