+370 634 85000
0

Patarimai besirenkantiems tarp oda ir medžiaga aptrauktos lovos

lovos-lova-gold-2

Vis dažniau pasirenkamos lovos su paminkštintais, medžiaga aptrauktais galvūgaliais ir rėmu. Tam tinka tiek oda, tiek tekstilinis audinys. Aptariame išsamiau, kaip išsirinkti iš šių dviejų variantų.

Lovos pasirinkimas – ne visuomet paprastas ir greitas procesas. Juk norisi, kad baldas teiktų komfortą, tačiau ir papildytų kambario interjerą savitumu. Dėl šios priežasties vis dažniau pasirenkamos lovos su paminkštintais, medžiaga aptrauktais galvūgaliais ir rėmu. Tam tinka tiek oda, tiek tekstilinis audinys. Aptariame išsamiau, kaip išsirinkti iš šių dviejų variantų.

 

Savitumu pasižymi abu

Iš pirmo žvilgsnio tiek oda, tiek kiti lovoms aptraukti naudojami audiniai atrodo panašūs. Tačiau patalpoms jie suteikia skirtingą efektą. Odiniai baldai laikomi patvaresniais, lengviau prižiūrimais. Jie suteikia patalpai didesnį prabangos ir elegancijos įspūdį. Tačiau panašiai kambarį gali puošti ir aksomu ar gobelenu aptraukta lova. Pasirinkimas turėtų priklausyti nuo individualių poreikių, o taip pat – miegamojo interjero. Pateikiame kelis patarimus:

  • Jei svajojate apie jaukia klasika ir prabanga dvelkiantį miegamąjį – oda aptrauktos lovos variantas tiks puikiai. Tačiau nepamirškite, kad ir oda gali būti skirtingai apdirbta. Spalvų paletė itin plati – rinktis galite nuo tamsiai rudos ar juodos iki baltos spalvos. Investicija į tokį baldą nėra maža, tačiau odiniai apmušalai – ypatingai ilgaamžiai, patvarūs.
  • Jeigu ieškote baldo kambariui, kurį apšviečia intensyvūs saulės spinduliai, geriau rinktis medžiaga aptrauktą lovą. Minkštu galvūgaliu ir rėmu dekoruoti baldai išsiskiria dar platesne spalvų palete, tad kartais būtent ji tampa esminiu pasirinkimo kriterijumi. Šio tipo lovų kaina žemesnė. Be to, medžiaga aptrauktas baldas vizualiai patalpai suteikia daugiau lengvumo.

Verta paminėti, kad tiek oda, tiek medžiaga aptraukta lova gali būti puošta specialiai suformuotais raukiniais, sutvirtinta kniedėmis, raštuota. Dėl to baldas ne tik puikiai tinka miegui, bet ir atlieka dekoracinę funkciją.

 

Galimybė derinti abu audinius

Tiems, kuriems sunku apsispręsti, siūlomas dar vienas variantas. Tai – abiejų apmušalų tipų derinimas. Oda aptraukta lovos apačia (rėmas) ir medžiaga dekoruotas galvūgalis – išskirtinumo ir savitumo miegamajam suteikiantis derinys. Žinoma, galima rinktis ir atvirkštinį variantą. Tokiu atveju baldas taps kambario akcentu net ir pasirinkus neutralią odos spalvą.

Nepamirškite, kad renkantis lovą reikia įvertinti ir jos galvūgalio formą, baldo aukštį, plotį. Be to, lova gali būti su kojelėmis arba specialia pakyla. Šiek tiek pakilusį nuo grindų baldą yra lengviau transportuoti, perstumti. Tad jei mėgstate pokyčius, nuolat keičiate baldų kompoziciją, rinkitės lovą su kojelėmis.

Lovos ilgio ir pločio pasirinkimas priklauso nuo Jūsų ūgio ir kūno formų, taip pat – įpročių. Pavyzdžiui, jei mėgstate miegoti didelėje lovoje ir turite pakankamai vietos kambaryje, verta rinktis ir platų naują baldą. Jei pastebite, kad standartinis miegojimui skirto baldo ilgis per trumpas – ieškokite ilgesnės lovos.

 

Lova – neabejotinai pagrindinis miegamojo baldas. Pirkdami ją, investuojate ne tik į komfortą, bet ir į patrauklų interjerą. Todėl neskubėkite, įvertinkite visus odos ir tekstilės privalumus. Padėti priimti sprendimą gali ir „Magrės baldų“ komanda – susisiekite su mumis ir aptarkite visus pasirinkimo niuansus.