Galvūgalis – praktiška lovos dalis ir išskirtinis interjero akcentas

  • lovos-lova-ledi-su-galvugalio-priedu-3

Paprastai miegamojo lovos pasirinkimas grindžiamas baldo komfortiškumu. Daugiausiai dėmesio skiriama baldo formai, matmenims, gamyboje naudotoms medžiagoms, o galvūgalis dažnai lieka nepastebėtas. Tačiau ši dalis yra itin praktiška. Be to, ji suteikia patalpoms išskirtinumo. Kalbame plačiau apie tai, kada ir kokį galvūgalį rinktis.

 

Tai – ne tik dekoracinė lovos dalis

Daugeliui atrodo, kad galvūgalis – mažiausiai svarbi, nefunkcionali baldo dalis, tačiau yra priešingai. Galvūgalis pirmiausia yra tam tikra sienos apsauga. Ši minkšta lovos dalis leidžia apsaugoti sienas nuo įbrėžimų, išdilimo ir pažeidimų, galinčių atsirasti perstumdant baldus. Be to, galvūgalis saugo ir patį gulintįjį.

Paminkštinta baldo dalis taip pat leidžia patogiau įsitaisyti lovoje sėdomis. Tai – puiki atrama mėgstantiems prieš miegą paskaityti knygą ar pažiūrėti filmą. Be to, galvūgalis atlieka ir izoliacinės priemonės funkciją, suteikia lovai stabilumo. Tinkamai parinkus galvūgalį, miegamasis tampa ne tik jaukesnis, bet ir savitesnis.

 

Pagrindiniai galvūgalių tipai ir jų pasirinkimas

Renkantis lovą pravartu išmanyti ne tik pačių baldų, bet ir jų galvūgalių stilius. Pastarieji dažniausiai yra paminkštinti. Tačiau stiliaus atžvilgiu jie gali skirtis gana stipriai. Žinant esmines jų ypatybes, pasirinkti ir suderinti galvūgalį su interjeru, sukurti stilingą kompoziciją yra daug lengviau. Tad kartu pateikiame ir kelis derinimo patarimus.

Paminkštinti lovos galvūgaliai patalpai suteikia daugiau elegancijos. Jie dažnai išsiskiria iš bendro interjero. Jei esate vieni iš tų, kurie mėgsta įsitaisyti lovoje pusiau sėdomis ir dirbti ar skaityti, paminkštintas galvūgalis – puikus sprendimas. Taigi, kokie galvūgalių stiliai dominuoja?

  • Minimalistinis, stačiakampio formos. Jis atitinka lovos rėmo plotį. Šis variantas lengvai derinamas, tad tiks tiek skandinaviškame, tiek klasikiniame interjere.
  • Išlenktos trapecijos formos, puoštas papildomomis, prabangos suteikiančiomis dekoracijomis. Toks galvūgalis rekomenduojamas tiems, kurie nori suteikti miegamajam išskirtinės elegancijos, karališkos klasikos įspūdį.
  • Galvūgalis, platesnis už baldo rėmą. Toks pasirinkimas puikiai tiks tiems, kurie nori apsaugoti sieną ar paslėpti jos defektus. Didesnis galvūgalis papuoš sieną ir suteiks interjerui savitumo.
  • Spalvingų raštų. Tokia lovos dalis rekomenduojama norintiems suteikti miegamajam daugiau spalvų, dramatiškumo, solidumo, mėgstantiems menines kompozicijas.
  • Išsiuvinėtas horizontaliais raštais arba ornamentais. Toks galvūgalis tiks visiems, kurie nori kažko netradicinio, tačiau minimalaus ir jaukaus.

 

Paminkštinto lovos galvūgalio audinį pasirinkti galite individualiai. Jį galite derinti prie lovos apmušalo arba atvirkščiai, sukurti kontrastingą kompoziciją. Suteikite savo miegamajam individualumo, elegancijos ir daugiau komforto paprasčiau – rinkitės lovą su stilingu ir praktišku galvūgaliu.