5 MIEGAMOJO INTERJERO STILIAI: KURĮ RINKSITĖS JŪS?

  • lovos-lova-sharpei-4
  • lovos-lova-gold-2
  • lovos-lova-royal-3

Miegamasis yra ta vieta, į kurią po sunkių dienos darbų ir rūpesčių grįžtama pailsėti ir pasisemti jėgų. Dėl šios priežasties miegamojo interjeras turi būti patogus, patikti ten gyvenantiems asmenims. Šio kambario įrengimo pradžioje svarbu apsispręsti, kokio stiliaus interjeras vyraus. Taip pat būtina įvertinti poreikius bei tam tikrus papildomus aspektus. Miegamojo interjeras turėtų būti komfortiškas, jaukus, todėl svarbu pasirinkti individualų skonį geriausiai atitinkantį interjero stilių.

 

Dažniausiai miegamajame pasirenkami interjero stiliai:

  1. Šiuolaikiškai modernus. Šis stilius išpopuliarėjo 19 amžiaus viduryje. Šiuolaikiškai modernų stilių apibūdina rafinuotos linijos, minimalistiniai, natūralūs siluetai. Baldai gaminami iš plastiko, aliuminio ir faneros. Jie paprastai būna ypatingai universalūs, lengvai papildantys kitus interjero dizaino stilius. Naudojami elementai: šviesios medienos baldai, neįprastų formų šviestuvai, dideli langai. Tokio stiliaus miegamojo kambario spalvos – šiltos, šviesios.
  1. Industrinis. Šis stilius siejamas su industrializacijos epocha. Tai pabrėžia plastiko ir medienos, skirtos sienoms šiltinti, derinimas. Šiuo metu dažnai naudojamas vario akcentas. Industrinio stiliaus miegamojo interjeras dažnai laikomas brandžiu, tinkamu išpuoselėtai kaimo aplinkai, loftams. Naudojami elementai: plytos, mediena, vintažiniai šviestuvai, rudos odos sofos, baltos sienos.
  1. Jūrinis. Jis paprastai siejamas su šiluma ir atsipalaidavimu. Jūrinis dekoras dažniausiai naudojimas D. Britanijoje, bet šiuo metu yra paplitęs visoje Europoje. Tokio stiliaus miegamojo kambario spalvos taip pat šviesios, vyrauja balti, smėlio atspalviai. Dažnai akcento funkciją atlieka mėlyna. Jūrinis dekoras neatsiejamas nuo medienos baldų: staliukų, kėdžių. Toks stilius, papildomas lino detalėmis, ypatingai tinka poilsio erdvėms.
  1. Skandinaviškas. Šis interjero stilius dažnai asocijuojasi su minimalizmu. Didelis dėmesys skiriamas vidaus architektūrai. Skandinaviški baldai yra paprasti, šiuolaikiški ir funkcionalūs, pasižymintys švelniais kontūrais. Tarpusavyje jie derinami žaismingomis spalvomis. Miegamojo interjeras pasižymi objektų proporcingumu ir neryškiomis linijomis. Pagrindinės skandinaviško stiliaus įkvėpto miegamojo kambario spalvos – pilka, kreminė. Naudojamos išgryninto dizaino, estetiškos detalės: pagalvėlės, vazonai, knygos.
  1. Bohemiškas. Bohemiškas dekoro stilius simbolizuoja nerūpestingumą ir nuotykius. Jame pritaikomos ryškios ir sodrios spalvos, ypatingai – pasižyminčios raudonais, violetiniais tonais. Svarbiausia – tiksliai pritaikyti „netvarkingą“ išvaizdą. Siekiant tokio efekto, ant baldų dedamas papildomas sluoksnis. Pavyzdžiui, ant lovos tiesiamas pledas, dėliojamos pagalvėlės. Įrengiant miegamąjį svarbu ieškoti daiktų, siejamų su etniškumu. Miegamajame būtini: augalai dideliais lapais, užuolaidomis pridengta lova (baldakimas), kilimai.

Šie stiliai laikomi populiariausiais dėl miegamojo poreikių atitikimo. Miegamojo interjeras gali būti kuriamas pritaikant ir kitokius stilius. Svarbu išsirinkti tai, kas labiausiai tinka pagal kambario formą, plotą ir kitus kriterijus.

 

Lova – pagrindinis baldas miegamajame. Nuo jo priklauso ne tik miego kokybė, bet ir tai, kaip atrodys kambarys. Prieš miegamojo įrengimą svarbu apgalvoti ir detales, kurias vėliau derinsite tarpusavyje. Nepamirškite, kad kai kuriems stiliams būdingi kilimai, pagalvėlės ir kitos jaukios detalės. Tačiau pasirinkus modernų, skandinavišką stilių patalpos nereikėtų apkrauti papildomais akcentais. Tegul tiek miegamojo kambario spalvos, tiek baldai, dekoracinės detalės būna ne tik stilingi, derantys tarpusavyje, bet ir funkcionalūs – būtent tuomet čia ilsėtis bus išties gera.