Klasikinis miegamojo interjeras šiuolaikiniam gyvenimo būdui

  • klasikinis-miegamasis

Kambario pagrindas – ypač svarbus

Interjero dekoras – tai tarsi vyšnia ant torto. Tam, kad galėtumėte ją uždėti, svarbu turėti tvirtą pagrindą. Taigi, siekiant nepriekaištingai atrodančio klasikinio miegamojo, reikėtų pradėti nuo apdailos. Ji turėtų būti pilnai išbaigta. Jei patalpoje yra autentiškų architektūrinių detalių, pavyzdžiui, kolonos ar raižiniai ant sienų, akcentuokite jas. Taip klasikinis miegamojo interjeras atrodys dar patraukliau.

Tokio stiliaus kambaryje akcentuojamos natūralios medžiagos, tokios kaip mediena, akmenys. Dažniausiai jos naudojamos grindims ar apdailos detalėms – grindjuostėms ir panašiai. Marmuras yra pakankamai brangus, todėl tikrai ne visi jį gali sau leisti. Tuomet rekomenduojama rinktis pigesnes alternatyvas, pavyzdžiui, medieną. Venkite bet kokių nekokybiškų medžiagų imitacijų – jos tikrai nepapuoš interjero.

 

Prabangūs ir funkcionalūs tradicinio stiliaus baldai

Šiuolaikinio žmogaus poreikiams pritaikytas poilsio kambarys neįsivaizduojamas be patogios miegamojo lovos. Jei šiuo metu kaip tik ieškote tokios, spauskite ant nuorodos ir išsirinkite – „Magrės baldų“ asortimentas išties platus. Tam, kad apsispręsti būtų paprasčiau, turime jums keletą pasiūlymų:

  • Lova „Laimė“ su patalynės dėže yra tobulas klasikinio stiliaus baldo pavyzdys. Įspaustomis sagomis dekoruotas galvūgalis suteikia jai išskirtinės elegancijos. Pagal poreikius, galite pasirinkti metalines arba medines lovos kojeles.
  • Jei norite, kad klasikinis miegamojo interjeras atrodytų šiek tiek moderniau, rekomenduojama rinktis lovą „Fėja“. Baldo galvūgalis išsiuvinėtas rombais.
  • Tiems, kurie nori miegamojo lovos su žemesnėmis kojelėmis, verta atkreipti dėmesį į šiuos du gaminius – „Gold“ ir „Sweet“. Abu šie baldai pasižymi ne tik stilingu dizainu, bet ir turi erdvias patalynės dėžes.

Prekių aprašymuose pateikiami lovų matmenys gali būti įvairūs. Taigi, išsirinkti asmeniškai jums labiausiai tinkantį variantą tampa dar paprasčiau.

Jei jūsų miegamasis yra pakankamai didelis, galite panaudoti ir daugiau puošnių baldų. Tai gali būti suoliuko tipo pufas, puikiai tinkantis prie lovos kojūgalio, arba elegantiškų formų fotelis, ant kurio įsitaisius patogu skaityti knygą. Šių baldų stilius ir spalvinė gama turėtų derėti tiek prie kambario apdailos, tiek prie kitų jame esančių detalių. Tuomet klasikinis miegamojo interjeras atrodys harmoningai.

Dominuojančios spalvos

Laikui nepavaldžiame poilsio kambaryje vyrauja neutralūs atspalviai. Jie atveria erdvę jos neperkraudami. Todėl interjeras atrodo švarus ir tvarkingas. Kreminė, pilka, rusva – tai klasikiniame miegamajame vyraujančios spalvos. Prie jų derinami tamsūs tonai: juodi, mėlyni, žali, raudoni ar rudi.

Jei norite daugiau ryškumo ir originalumo, galite pasitelkti ir klasikiniam stiliui nebūdingus atspalvius. Tačiau nepersistenkite – norimam efektui išgauti gali pakakti vos kelių dekoratyvinių pagalvėlių ant miegamojo lovos.

Pakankamai sunkūs ir puošnūs audiniai

Klasikinio stiliaus dekoras dažniausiai siejamas su sunkiais puošniais audiniais. Tai gali būti baldų apmušalai, užuolaidos ar kiti tekstilės gaminiai. Jie suteikia kambariui ypatingos prabangos jausmą. Klasikiniame miegamajame labai tinka baldai su odiniais ir veliūriniais apmušalais, kurie pasižymi itin turtinga tekstūra.

Itin estetiškai atrodo ir klasikiniais raštais puošti audiniai. Visgi juos patariama naudoti saikingai, nes persistengus kambarys gali tapti pernelyg margas. Vienas iš saugiausių variantų – raštuotos dekoratyvinės pagalvėlės. Jomis galima dekoruoti tiek lovą, tiek kitus minkštus baldus.

Kruopščiai apgalvotos detalės

Klasikinis miegamojo interjeras yra tvarkingas ir nuoseklus. Jo charakteris atskleidžiamas per detales, kurios yra labai apgalvotos. Tokio stiliaus kambaryje puikiai dera baldai su spindinčiomis metalinėmis detalėmis. Tikrai nebūtinai jos turi būti auksinės ar sidabrinės spalvos – tamsesnio atspalvio metalas suteikia interjerui daugiau šiuolaikiškumo.

Stilingas miegamojo akcentas gali būti ir metalinis arba medinis padėkliukas. Jis ne tik patraukliai atrodo, bet ir yra funkcionalus – tinka tiek maistui, tiek nedideliems reikmenims ant naktinės spintelės susidėti.

Simetrijos išlaikymas

Klasikinio stiliaus aplinkoje labai vertinama harmonija. Vienas iš būdų ją pasiekti – išlaikyti simetriją. Kambaryje esantys baldai ir aksesuarai turi kurti vientisą erdvę. Atkreipkite dėmesį, ar prie miegamojo lovos stovintis naktinis staliukas yra panašiame lygyje, kaip ir lova. Jei jis pernelyg žemas arba aukštas, sudarkomos proporcijos. Todėl klasikinis miegamojo interjeras gali atrodyti nejaukus, jame tarsi kažko trūksta. Ta pati taisyklė galioja ir prie lovos esančiam pufui.

Keistai gali atrodyti ne tik skirtingų aukščių, bet ir dydžių baldai. Pavyzdžiui, jei jūsų lova yra labai didelė, prie jos nepatariama statyti labai mažo naktinio staliuko arba pufo. Masyvus fotelis, priderintas prie nedidelės lovos, taip pat neatrodys patraukliai. Todėl prieš renkantis miegamojo baldus svarbu apgalvoti jų proporcijas ir stengtis kuo labiau išlaikyti simetriją.

Kantrybė ir nuoseklumas – sėkmės paslaptis

Visiškai suprantama, kad daugeliui norisi savo namus įsirengti kuo greičiau. Tačiau tokiais atvejais dažniausiai neišvengiama mažesnių ar didesnių klaidų. Kantrus ir kruopštus darbas padeda pasiekti norimą rezultatą. Jei šiuo metu negalite sau leisti pilnai įsirengti kambario arba tiesiog nesate apsisprendę dėl tam tikrų detalių, neskubėkite. Pirmiausia pasirūpinkite interjero pagrindu ir būtiniausiais baldais.

Juos ir ne tik galite rasti „Magrės baldų“ asortimente. Patogios ir funkcionalios lovos, skoningo dizaino pufai, foteliai ir aksesuarai – tai, ko reikia, kad klasikinis miegamojo interjeras būtų pritaikytas šiuolaikinio žmogaus poreikiams.