+370 634 85000
0

Salone del Mobile 2022: 5 modernių baldų tendencijos iš Milano

virselis (tinklarastis) (1) copy

„Magrės baldų“ komanda neseniai sugrįžo iš tarptautinės, interjero dizainerių pripažintos baldų parodos Milane. Kaip ir kasmet, šįkart „Salone del Mobile“ buvo pristatytos naujausios modernaus būsto baldų tendencijos – spalvos, formos, tekstūros, medžiagos ir jų deriniai. Pasidalinti išties turime kuo – pastebėjome ne vieną novatorišką tendenciją, beje, atsispindinčią ir mūsų asortimente. Taigi, su kuriančiais šiuolaikinius namus dalinamės 5-iomis esminėmis įžvalgomis.


1. Minkštų baldų audiniai – bukle ir kitos išraiškingos tekstūros


Pirmoji tendencija, kurios nebuvo įmanoma nepastebėti – pokyčiai audinių ir tekstūrų pasirinkime. Ko gero, galime sakyti, kad čia laimi natūralumas ir subtili prabanga, kurią kuria ne blizgios medžiagos, bet ryškaus rašto tekstūros. Išskirtume kelis populiariausius pripažintų dizainerių audinių pasirinkimus:


 1. bukle tipo medžiagos;
 2. išraiškingos, austinės medžiagos.


Medžiagos

Bukle – tai išskirtinis, avies kailio „garbanėles“ primenantis audinio tipas. Ypatinga tekstūra suteikia interjerui savotiško lengvumo, jaukumo, prabangos. Tokie apmušalai itin populiarūs kuriant sofas lovas ar minkštus kampus, fotelius, kėdes. Mažiau matėme veliūro, daugiau – ryškios tekstūros austinių apmušalų. Beje, tiek populiariojo bukle tipo, tiek stilingų austų medžiagų pasirinkimus rasite ir„Magrės baldų“ audinių kataloge.


  2. Korpusinių baldų medžiagos ir unikalus apdailos būdas

  Šių metų parodoje pastebėjome, kad vis populiaresnė tampa vadinamoji tašelių arba „bruselių“ apdaila. Ji naudojama tiek sienų, tiek korpusinių baldų – komodų, TV staliuku, lovų ir kt. – dekorui. Jeigu reikėtų pasirinkti 3 kertinius korpusinių detalių gamyboje naudojamų medžiagų akcentus, tai būtų:

   1. medis: natūralus lukštas ir MDF plokštė – būtent iš jų kuriama minėtoji baldų, sienų apdaila iš tašelių;
   2. marmuras: dirbtinis ir natūralus marmuras naudojamas stalviršiams, populiariausi tipai – Sachara ir Calacata;
   3. stiklas: dominuoja storesnis, tamsintas stiklas, kuris naudojamas tiek baldų paviršiams, tiek apdailai.

   Marmuras nebėra tik prabanga alsuojančių namų detalė. Marmuro komodos, TV ir kavos staliukai tampa akcentu įvairaus braižo interjeruose: moderniame, klasikiniame, minimalistiniame. Medis ir marmuras šiandien sėkmingai derinami – parodoje matėme ne vieną kūrybišką sprendimą, kai, pavyzdžiui, derinami skirtingo aukščio marmuriniai ir medžio lukšto staliukai. 


   Marmuras


   Virtualiame „Magrės baldų“ asortimente galite patogiai pasirinkti tam tikrų medžiagų filtrus ir apžiūrėti šių ir, nė neabejojame, ateinančių metų tendencijas atspindinčius korpusinius baldus.

   3. Apie spalvų paletę: gamtos įkvėptas natūralumas ir ramybė


   Pereikime prie dar vieno esminio klausimo, kylančio besiruošiantiems atnaujinti ar kurti šiuolaikinį būstą – spalvų paletės pasirinkimo. Čia drąsiai sakome – korpusinių ir minkštų baldų gamyboje vienareikšmiškai vyrauja gamtos įkvėpta ramybė, natūralumas. Parodoje dominavo neutralūs žemės atspalviai: pastelinės rusvos, rausvos, melsvos, žalsvos, žaliai mėlynos tonai. Jei dar neteko apsižvalgyti virtualiame „Magrės baldų“ asortimente, čia taip pat pastebėsite dominuojant būtent tokių atspalvių baldus.

   Spalvos

   Tiems, kurie nori sodresnių spalvų, rekomenduojame dairytis chaki akcentų – pastebėjome, kad praėjusiais metais dominavęs tamsaus spyglio tonas užleidžia vietą rusvai žalsvam. Norite įpūsti erdvėms prabangos? Dizaineriai siūlo rinktis žalvarinius akcentus. Jie interjerui suteikia subtilios prabangos pojūtį, o ir pats atspalvis puikiai dera prie žemės spalvų paletės.

   4. Formos: arkos ir užapvalinti minkštų baldų kampai


   Derinti ir atsakingai rinktis svarbu ne tik spalvas, tekstūras, medžiagas, bet ir formas. Milane vykusioje parodoje matėme daug įdomių sprendimų, tačiau aiškiai dominavo užapvalinti korpusinių baldų kampai ir apvalėjančių formų minkšti baldai, puošmenos. Būtent tokio tipo dizaino sofos, lovos, foteliai ir kėdės buvo matomi kone kiekviename stende.


   Beje, kalbant apie korpusinius gaminius – lankytojus žavėjo ne tik „pūstos“ modernios komodos, bet ir interjerui išskirtinumo suteikiančios arkos. Savotiškai prabangi arkos forma atsispindi įvairiuose sprendimuose. Pavyzdžiui, kambarių bei baldų durelių dizaine, kambarių perėjimų nišose, sieninėse ir korpusinių gaminių (spintų, sekcijų) nišose, interjero akcentų linkiuose (kilimai, veidrodžiai, šviestuvai).

   5. Masyvūs baldai – erdvių akcentai


   „Salone del Mobile“ 2022-ųjų parodoje įspūdį paliko ne tik išskirtinių tekstūrų ir formų baldai, bet ir šių „svoris“. Dauguma pristatytų gaminių – išties masyvūs, kiek žemesni. Nesuklyskite, mat tai tikrai nereiškia, kad jie apsunkins erdves. Priešingai – sumanus dizainas leidžia realizuoti išbaigtos erdvės viziją ir baldus paversti namų akcentais. Tiesa, kalbant apie dizainą, tikrai niekur nedingo dar 2021 metais aptartas funkcionalumas.

   Išvada – naršydami internetiniame „Magrės baldų“ kataloge, nebijokite rinktis masyvesnių gaminių – erdvi lova ar sofa taps neeiliniu svetainės ar miegamojo kambario akcentu. Tokie sprendimai leidžia puošti erdves funkcionaliai, neapkraunant jų smulkmenomis. Jei norisi geriau įsivaizduoti tokio tipo baldus interjere, į Milaną vykti tikrai neprireiks, visuomet galite užsukti ir į mūsų salonus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje

   Iš visų „parsivežtų“ įspūdžių ir naujienų atrinkome būtent tas, kurias galite pritaikyti kurdami bet kokios stilistikos namus. Nesvarbu, tai solidi klasika ar vis daugiau dėmesio sulaukiantis skandinaviškas, o gal Japandi minimalizmas – įkvėpimo pasisemti gali kiekvienas. Tiesa, šios tendencijos, panašu, pasiliks tikrai ilgam, o funkcionalūs, kokybiški baldai ir sumanus dizainas greitai iš mados neišeis. Beje, laikui bėgant tokie pasirinkimai leis transformuoti namus tvariau.