+370 634 85000
0

Idealus miegamasis jam ir jai

lovos-lova-royal-3

Miegamasis, be abejonės, yra pati intymiausia namų vieta. Tai – kambarys, kuriame sutinkame naują, iššūkių pilną dieną ir pailsime nuo darbų, rūpesčių. Ši vieta nusipelno ypatingo dėmesio, todėl turime apmąstyti viską – nuo apšvietimo iki miegamojo lovos.

Miegamasis, be abejonės, yra pati intymiausia namų vieta. Tai – kambarys, kuriame sutinkame naują, iššūkių pilną dieną ir pailsime nuo darbų, rūpesčių. Ši vieta nusipelno ypatingo dėmesio, todėl turime apmąstyti viską – nuo apšvietimo iki miegamojo lovos. Neretai kartu gyvenančioms poroms sunku įsirengti idealų miegamąjį, nes reikia suderinti du skirtingus gyvenimo būdus, stiliaus pojūčius. Vis dėlto pasiekti kompromisą ir sukurti tokį interjerą, kuriuo liktų patenkinti abu – įmanoma.

 

Suderinkite tai, kas nesuderinama

Jei jis nori juodai balto interjero, medienos ir odos detalių, o ji – ryškių spalvų ir metalinių akcentų, tai atrodo nepasiekiama tik iš pirmo žvilgsnio. Kaip suderinti tai, kas atrodo nesuderinama?

  • Galite rinktis vienspalvį, šviesų ar tamsų interjerą, bet pagyvinti jį spalvotais akcentais – pagalvėlėmis, šviestuvu, kilimu.
  • Pagalvokite, kur laikysite daiktus. Jei vienas iš partnerių mėgsta turėti viską po ranka, o kitas nori laisvos erdvės, sprendimas – talpios spintelės prie lovos ar dekoratyvios dėžės, lentynėlės, įmontuotos miegamojo lovos apačioje ar virš jos.
  • Jei vienam artimas minimalizmas, o kitam – bohemiška prabanga, harmoniją ir balansą galite išlaikyti pasirinkę vieną ištaigingą, puošnią kambario detalę – pavyzdžiui, lovą. Likusį kambario interjerą išlaikykite minimalistinį.
  • Apgalvokite, kokio apšvietimo norite. Jei vienas nori daugiau šviesos, o kitas verčiau rinktųsi prieblandą, pasvarstykite apie tinkamas langų uždangas. Gali praversti skirtingos užuolaidos ar šviesos kiekį reguliuoti leidžiantys roletai.

Siekiant suderinti skirtingus poreikius svarbu viskas – nuo baldų iki dekoro detalių. Renkantis kiekvieną elementą, nereikėtų pamiršti visumos. Iš anksto paruoštas planas – tai, kas gali padėti nenukrypti nuo tikslo.

 

Lova – patogaus, kokybiško miego pagrindas

Jaukiame miegamajame svarbu viskas – erdvės planas, apšvietimas, bet svarbiausia – miegamojo lovos pasirinkimas. Juk gerai pailsėti galima tik patogioje lovoje, o neatitinkantis poreikių baldas gali sugadinti ne tik miegą, bet ir sveikatą. Primename kelis paprastus, bet svarbius patarimus, palengvinsiančius lovos pasirinkimą:

  • Įvertinkite erdvę, kambario dydį ir vietą, kurioje bus statoma lova. Jei kambarys itin mažas, neverta įsigyti didelės lovos, nes tada neliks erdvės praėjimui ir kitiems daiktams. Tokiu atveju geriau apvarstykite sofos-lovos su patalynės dėže variantą.
  • Pagalvokite, galbūt praverstų papildomos lovos dalys – tokios kaip patogus galvūgalis, į kurį galėtumėte atsiremti romantiškai pusryčiaudami lovoje arba dėžė, stalčiai, talpinantys patalynę ar retai naudojamus daiktus.
  • Įsitikinkite, kad miegamojo lovos čiužinys yra geras. Nuo jo priklauso ne tik baldo patogumas, bet ir sveikata. Čiužiniai skiriasi aukščiu, kietumu, užpildo tipu – atsižvelkite į šiuos dalykus ir atsirinkite miego pagrindą, tinkamiausią abiem.
  • Atsižvelkite į kambario interjerą, stilių, spalvų gamą ir pagal tai pasirinkite lovos apmušalų, kojelių spalvą.

 

Ne visada tai, kas skirtinga, yra nesuderinama, o kas eklektiška – negražu. Atsižvelgę į savo bei partnerio norus, suradę kompromisą lengvai įsirengsite jaukų, romantišką miegamąjį ir išsirinksite svarbiausius baldus.