+370 634 85000
0

Dažniausios miegamojo interjero klaidos

live-3104077_1920-1

Patrauklus miegamojo interjeras – daugelio siekiamybė. Visgi, tai įgyvendinti ne visada būna lengva. Kokios klaidos dažniausiai pasitaiko kuriant miegamojo interjerą ir kaip jų išvengti?

Patrauklus miegamojo interjeras – daugelio siekiamybė. Visgi, tai įgyvendinti ne visada būna lengva. Nepasidomėjus tam tikrais dalykais, tokiais kaip tinkamų baldų pasirinkimas, jų derinimas ir pan., galima sukurti neharmoningą ir neskoningai atrodantį kambarį. Taigi, kokios klaidos dažniausiai pasitaiko kuriant miegamojo interjerą ir kaip jų išvengti?

 

Per didelė ar per maža lova

Norint sukurti skoningą poilsio erdvę, labai svarbu tinkami miegamojo baldai. Ganėtinai dažnai pasitaiko tokių atvejų, kai pasirenkamos per didelės arba per mažos lovos. Tai gali išdarkyti kambario proporcijas. Jei patalpa didelė, rekomenduoja rinktis plačias lovas su išskirtiniu galvūgaliu, kuris gali tapti miegamojo akcentu. Be to, prie tokio baldo galima derinti ir tokios pat ar kontrastingos spalvos minkštą pufą. Tokiu atveju, jei erdvė nedidelė, geriau pasirinkti siauresnę lovą.

 

Netinkamas naktinis staliukas

Dar viena klaida, pasitaikanti kuriant miegamojo interjerą – tai netinkamo dydžio naktinis staliukas. Renkantis šį baldą labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad jis nebūtų daug aukštesnis ar žemesnis už lovą. Tai ne tik nepatraukliai atrodo, bet ir nėra funkcionalu. Juk šie miegamojo baldai sukurti laikyti būtiniausiems daiktams, kuriuos būtų lengva ir patogu pasiekti. Pakeisti naktinį staliuką dažniausiai itin nėra sudėtinga, tačiau skirtumą galima pajusti iš karto.

 

Per daug derantys baldai

Daiktų derinimas interjere tikrai svarbus, tačiau persistengti neverta. Per daug vienodi baldai (pvz., vienspalviai) sukuria nuobodžią aplinką. Be to, jie neleidžia atsiskleisti asmenybei. Jei visgi norite visų vienspalvių baldų, verta įterpti kelias pagyvinančias detales. Galite apsvarstyti galimybę įsigyti išskirtinio dizaino pufą (apvalų arba keturkampį, itin prabangų arba žaismingą). Ant lovos puikiai tinka spalvotos ar įvairiais raštais dekoruotos pagalvėlės, minkšti pledai.

 

Pamirštamas fengšui ir kiti harmoningo interjero principai

Norint surasti geriausią vietą lovai, verta pasinaudoti fengšui ar kitomis jaukios, harmoningos aplinkos taisyklėmis. Pavyzdžiui, pagal senąją kinų filosofiją lova turėtų būti pagrindinis kambario akcentas, o kiti miegamojo baldai – tik papildyti ją. Teigiama, jog geriausia šį baldą statyti taip, jog gulėdami galėtumėte matyti duris, tačiau jos neturėtų būti per arti. Rekomenduojama, kad galvūgalis būtų prie sienos, o aplink lovą liktų laisvos erdvės: pagal fengšui būtent ja ir sklinda energija.

 

Išvengiant tokių miegamojo interjero klaidų, galima sukurti harmoningą ir džiuginančią erdvę – juk tinkamam poilsiui tai labai svarbu. Jei ieškote naujų baldų savo miegamajam, tokių kaip lovos, pufai, naktiniai staliukai, peržiūrėkite „Magrės baldų“ katalogus ir išsirinkite tai, ko reikia tobulam Jūsų miegamajam.