+370 634 85000
0

Tekstilės paroda „Heimtextil“: kas madinga šiais metais?

sofos-lovos
sofos-lovos
Heimtextil_2020-naujienos-974x460-1
Heimtextil_2020-naujienos-974x460-2
Heimtextil_2020-naujienos-974x460-3
Heimtextil_2020-naujienos-974x460-4
Heimtextil_2020-naujienos-974x460-6
Heimtextil_2020-naujienos-974x460-8
Heimtextil_2020-naujienos-974x460-9
Heimtextil_2020-naujienos-974x460-10
Heimtextil_2020-naujienos-974x460-11
Icon
Icon

Vos tik praėjus pasaulinei parodai „Heimtextil“, „Magrės baldų“ komanda nekantrauja pristatyti jums naujausias tekstilės tendencijas. Šis renginys – tai pirma proga metuose išsamiai susipažinti su tuo, kas bus madinga interjere 2020-aisiais. Taigi, nieko nelaukime ir nerkime į įspūdingą tekstilės pasaulį kartu.

Vos tik praėjus pasaulinei parodai „Heimtextil“, „Magrės baldų“ komanda nekantrauja pristatyti jums naujausias tekstilės tendencijas. Šis renginys – tai pirma proga metuose išsamiai susipažinti su tuo, kas bus madinga interjere 2020-aisiais. Taigi, nieko nelaukime ir nerkime į įspūdingą tekstilės pasaulį kartu.

Bendros tendencijos

Jau kurį laiką interjere dominavęs veliūras ir velveto tipo audiniai po truputį apleidžia savo pozicijas. Vis daugiau populiarumo sulaukia pamirštos medžiagos, kurios tarsi atgyja iš naujo. Ši tendencija neturėtų stebinti – toks cikliškumas jau seniai pastebimas dizaino srityje. Prisiekusiems veliūro fanams rekomenduojama rinktis ne vienspalvį, o patrintą, sendintą audinį. Tokiu gobelenu puoštos sofos-lovos, minkšti kampai ar foteliai atrodo kur kas unikaliau.

2020-ieji išsiskirs originaliais sprendimais – drąsiai derinama ne tik skirtingų raštų, bet ir faktūrų tekstilė. Dažniau naudojami nubuko ir dirbtinės odos gobelenai. Jų paviršius apdirbamas taip, kad būtų kuo minkštesnis, švelnesnis ir mažiau blizgus. Siekiant atkartoti natūralios odos raštą, naudojami įspaudai. Šiais metais netrūks ir jau kurį laiką itin vertinamų natūralių audinių, papildytu medvilne ar linu.

 

Bukle – ypatingo minkštumo ir purumo audinys

Vienas iš parodoje vyravusių audinių – bukle. Tai netampriai suausta, minkšta ir puri medžiaga. Joje aiškiai pastebimi nevienalyčiai siūlai su mazgeliais ir sustorėjimais. Bukle gali būti storas arba plonas, taip pat – vienspalvis arba margas. Dažnai naudojamas austinis raštas, pavyzdžiui, tradicinis tvido. Minkšti svetainės baldai (sofos-lovos, foteliai ir panašiai), aptraukti tokiu audiniu, atrodo labai purūs ir minkšti, todėl pripildo erdvę ypatingu jaukumu.

 

Tokią tekstilę patariama derinti su natūralia oda arba nubuko tipo audiniu. Puikiai tinka ir kitos stambaus, grubesnio audimo medžiagos. Jei ieškote saugesnio varianto, rekomenduojama tiesiog naudoti skirtingų atspalvių bukle. Šis audinys neturi tikslios formos, todėl patraukliausiai atrodo ant apvalesnių baldų, kurie šiais metais ypač madingi. Tai galėtų būti tokie mūsų gaminiai kaip „Greta“, „Luka, „Jazz“ ar „Bravo“. Jie atrodo labai dinamiškai ir suteikia interjerui daugiau gyvybės.

 

Stambaus audimo tekstilės sugrįžimas

Kaip jau minėjome, 2020-aisiais atgimsta kai kurie pamiršti audiniai. Puikus to pavyzdys – grubaus, stambesnio audimo gobelenai. Tiesa, jie jau nebe tokie pat – šiek tiek pakitę ir atsinaujinę. Šio tipo audiniai išsiskiria kelių skirtingų atspalvių siūlais, derinamais tarpusavyje. Dėl šios priežasties minkšti kampai, sofos-lovos ir kiti baldai atrodo labai originaliai. Grubaus audimo tekstilė universali, todėl ją galima derinti tiek su oda, tiek su nubuko tipo gobelenu ar veliūru. Priešingai nei bukle, šis audinys tinka ir griežtesnių formų baldams.

 

Raštų ir dizainų gausa

Šiais metais interjere dominuoja austi geometriniai ir floristiniai raštai. Jie išsiskiria savo ryškumu ir aiškiomis formomis. Taip pat nevengiama skirtingų spalvų derinimo. Parodoje pristatytas naujas inovatyvus sprendimas – tekstūrinis veliūras su spausdintu raštu, sukuriančiu 3D efektą. Toks audinys, be abejonės, gali tapti pagrindiniu interjero akcentu. Juo puošti aksesuarai ar svetainės baldai, tokie kaip sofos-lovos, minkšti kampai ar pufai, suteikia erdvei subtilaus prieskonio.

 

Dėmesys prislopintoms, tamsesnėms spalvoms

Spalvos – vienas iš pagrindinių interjero įvaizdį kuriančių komponentų. Itin didelis dėmesys šiais metais skiriamas prislopintiems, tamsesniems tonams, pavyzdžiui, žaliems, mėlyniems, kurie patraukliai dera su smulkesniais geltonais akcentais. Kur kas mažiau ryškių, grynų spalvų – vietoj jų naudojami tarpiniai atspalviai. Paletėje gausu ir natūralių, žemiškų tonų: rudų, kreminių, samaninių ir panašiai.

Pasinaudokite galimybe atsinaujinti – dabar pats metas tai padaryti! „Magrės baldų“ asortimentas nuolat papildomas madingais audiniais, kurie leis sukurti individualumu pavergiantį interjerą.