+370 634 85000
0

Vaikų kambario interjeras: stilingos idėjos

pexels-artem-podrez-7504654

Vaikų kambaryje esančios dekoro detalės, baldai ir kiti interjero aksesuarai yra labai svarbūs ir reikšmingi, nes būtent ši visuma padeda vaikams augti, tobulėti, ugdyti ir taikyti savo socialinius įgūdžius. Taip pat tai užtikrina visapusiškai sveiką aplinką, kuri patenkina visus mažųjų poreikius. Taigi, mažųjų kambario interjeras tampa itin svarbia užduotimi tėvams. Ją sprendžiant reikia pagalvoti apie kiekvieną detalę, svarbiausius kriterijus. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į miegui palankios poilsio zonos sukūrimą, tylų ir ramų mokymosi kampelį, kūrybinių žaidimų kampelį, kuris padėtų vaikui atsiskleisti. Nors gali nuskambėti sudėtingai, iš tiesų savo vaikams galite sukurti tobulą asmeninį pasaulėlį sekdami keletu patarimų. Jais ir norime su jumis pasidalinti.


Bene didžiausias prioritetas – miego zona

 

Kad jūsų vaikui nestigtų energijos pažinti jį supantį pasaulį, kokybiškas ir ramus miegas yra vienas svarbiausių dalykų. Tyrimų duomenimis, vaikai, kurie reguliariai kokybiškai miega, pagerina savo dėmesio išlaikymą, elgesį, mokymosi procesą, atmintį ir bendrą psichologinę bei fizinę būseną. Miego trūkumas, kita vertus, gali sukelti net ir tokius rimtus sveikatos sutrikimus, kaip: per didelį kraujo spaudimą, nutukimą ar net depresiją. Apskaičiuota, jog 1–2 metų amžiaus vaikams reikalingas 11–14 valandų miegas, ir iki pat paauglystės rekomendacija siekia 10 valandų. Tad miegas ypatingai svarbus.

Vaikų kambario interjeras turėtų būti pradėtas kurti nuo ergonomiškos ir patogios vaikiškos lovos. Mūsų baldų ekspertų komanda siūlo net keletą skirtingų lovų rūšių – tai viengulės, dviaukštės, lova-mašina ir kūdikių lovytės. Viengulės lovos puikiai tinka kambariui, kuriame miega vienas vaikas arba tokiame, kuriuo dalinasi keletas vaikų. Elegantiškos lovytės gali būti įvairių spalvų ir stilių, todėl jas derinkite prie bendro erdvės interjero.

Savo dizainu išsiskiria dvigulės lovos. Čia svarbu paminėti, kad jos turėtų užtikrinti aukščiausio lygio saugumą. Rinkitės tokias, kurios antrame aukšte turi tvirtą apsauginę atbrailą – taip apsaugosite vaiką nuo iškritimo. Šis variantas puikiai tinka kambariuose, kuriuose esama mažai vietos. Na, o lova-mašina yra puikus dvigubą funkciją atliekantis baldas: ji ne tik patogi, tačiau taip pat žaisminga, todėl lavins vaizduotę ir kūrybiškumą.
 

Vieta, skatinanti skaityti knygas ir domėtis

 
Skatinantis mokytis ir domėtis kambario interjeras visą darbą atliks už jus – nereikės dėti papildomų pastangų stengiantis vaiką „priversti“ gilintis į vadovėlius ar kitas knygutes. Kadangi vaikai išsiugdo daugelį pomėgių, hobių, įpročių augdami, tinkamo dizaino kambarys gali nemenkai prisidėti prie tam tikrų sąmoningų veiklų formavimo. Viena iš jų yra skaitymas, kuris užtikrina sklandesnį vaikų vystymosi procesą.

Antrasis etapas, kurį tėvai turėtų įgyvendinti po miegamo kampelio įrengimo – knygų lentyna. Tam paskirti taip pat reikėtų nedidelę dalį kambario, kuriame šalia knygų lentynos galima pastatyti patogų sėdmaišį ar fotelį. Kuo bus patogesnis skaitymo kampelis, tuo labiau tikėtina, jog vaikas dažnai jame atras savo vietą ir pasiners į skaitymo malonumą. Įdėję papildomai pastangų ir laiko paieškoms, domėjimuisi ir pasiruošimui, galėsite džiaugtis ne tik gražiu ir skoningu kambariu, bet ir vaikučiu, kuris bus smalsus, imlus naujovėms ir pasiruošęs sužinoti bei išmokti daug dalykų apie jį supantį pasaulį.

Tyrėjai teigia, kad skaitymas lavina smegenis, kritinį mąstymą, praplečia kalbos vartojimo galimybes, pagerina vaizduotę ir turi dar daug kitų teigiamų savybių. Todėl nereikėtų praleisti šios, savišvietai skirtos kambario dalies ir ją įrengti rūpestingai ir žaismingai, kad vaikučiui būtų malonu jame leisti savo laisvalaikį ir tuo pat metu lavintis bei tobulėti.
 

Erdvę padės sukurti lentynos ir vaikiškos spintos

 
Kai vaikai auga, normalu, kad jų kambaryje yra begalės žaislų ir kitų lavinančių daiktų. Ir, žinoma, jiems visiems reikia tinkamos vietos, saugyklos, antraip jais bus padengtos visos kambario grindys ir kilimai. Kambario interjeras turėtų būti tvarkingas, kadangi kitu atveju mažieji gali jaustis nepatogiai. Interjero ekspertai rekomenduoja tėvams pasirūpinti daiktų saugojimo baldais – tai gali būti spintos, pakabinamos lentynos ar net lovos su daiktadėžėmis. Savo asortimente turime išskirtinių lovų, kurios turi ne tik daiktadėžes, tačiau ir specialias lentynėles, kuriose dar galima laikyti knygas ir kitus smulkius daiktus.

Mokydami vaikus, kad kiekvienas daiktas turi savo vietą, ir kad po kiekvieno žaidimo reikia susitvarkyti, ugdysite jų discipliną, tvarkos, švaros pojūtį ir poreikį. Taip pat vaikams parūpinsite laisvą ir erdvią zoną, kuri itin reikalinga augantiems mažiesiems. Be kita ko, švari, tvarkinga erdvė bus saugi, o saugumas vaiko kambaryje itin svarbu. Neliks rizikos užlipti ant žaislų, juos sulaužyti ar net susižeisti.


Saugus vaikų kambario interjeras

 
Kalbant apie saugumą kambaryje, rekomenduojame visus baldus rinktis itin atidžiai. Ypač, kol vaikai maži. Šio kambario interjeras turėtų užtikrinti, kad mažylis žaisdamas ar mokydamasis neužsigautų, nesusižeistų. Todėl svarbu, kad baldai būtų suapvalintais kampais ir turėtų kitus panašius saugiklius, kurie neleistų susižaloti. Be to, pasirinkę žemesnes ar jau minėtas apsaugines sieneles turinčias lovas vaikų kambariui, sumažinsite tikimybę iškristi iš jos, nesvarbu, ar žaidžiant, ar snaudžiant.

Kurdami saugų interjerą prisiminkite, kad nebūtinai vaikas turi būti labai mažas, kad užsigautų savo kambaryje. Jie dažnai mėgsta itin įsijausti į žaidimą ar kitą veiklą, kuria užsiima, todėl net ir vyresniems vaikams išlieka apgalvoto saugumo būtinybė.

Amžių atitinkantis dekoras ir baldai

 
Galbūt jūsų vaikas itin mėgsta meną, piešimą ir rankdarbius? Įkurdami kambarį dekoruokite sienas įvairiais įdomiais piešiniais ir atvaizdais (jei tai įmanoma), kurie suteiks laimės ir džiaugsmo vaikui būnant savo erdvėje. O gal net leiskite jam pačiam papuošti sienas. Žinoma, tokie dalykai labiau rekomenduojami kiek vyresniems vaikams, kurie neišnaudos erdvės netikslingai.

Vyresniame amžiuje atžalų kambario interjeras dažniausiai tampa šiek tiek rimtesnis. Nors kartais ir sunku pripažinti, kad mažasis pasiruošęs keliauti į mokyklą, tačiau tai – neišvengiama, anksčiau ar vėliau teks tai padaryti.

Vaikui paaugus patariama pereiti nuo animacinių filmų herojų ir vaikiškų papuošimų prie aiškesnių, rimtesnių, kiek griežtesnių formų. Jos padės atžalai pereiti iš vieno, ankstyvesnės vaikystės tarpsnio į kitą, žinių ir naujovių kupiną etapą. Taip vaikas lengviau adaptuosis tiek mokykloje, tiek savo gyvenime, suvoks, kad atėjo pokyčių metas.

Sulaukus mokyklinio amžiaus, vaikų kambario interjeras turėtų tą atspindėti. Jame turėtų padaugėti rimtesnių, funkcionalesnių baldų, tokių kaip:

  • rašomasis stalas,
  • ergonomiška kėdė,
  • mažiau dėmesį blaškantys dekoro elementai,
  • didesnė knygų lentyna,
  • papildomos lentynos, skirtos mokykliniams reikmenims laikyti.


  Tokie pokyčiai leis suprasti, kad vaikas įžengė į mokslo ir žinių pasaulį ir yra pasiruošęs tvirtai žengti mokslo ir žinių keliu.

  Spalvų balansas ir harmonija

   
  Subalansuotas ir harmoningas interjeras įmanomas tik tada, kai jame vyrauja . Tarpusavyje derančios, viena kitą papildančios spalvos užtikrins, kad kambarys bus raminantis, taikus, todėl taip jausis ir jūsų atžalos. Pernelyg ryškios vaikų kambario spalvos gali iššaukti agresiją, nerimą, sudirginti vaiką.

  Spalvas gali padėti atskleisti patalynė, deranti prie baldų, sienų, aksesuarų. Pavyzdžiui, mergaitės kambariui naudokite švelnios rožinės spalvos patalynę, o berniuko – pilkų, rudų atspalvių ar puoštą oranžinėmis detalėmis. Atitinkamai prie jos derinkite ir kitą tekstilę, pavyzdžiui, pledą ar kilimą. Bet kokiu atveju turėtų būti išlaikytas balansas, todėl kambaryje naudokite vos 2–3 skirtingas spalvas ar atspalvius.

  Taip pat renkantis spalvas nevertėtų pamiršti ir atžalų amžiaus. Ankstyvaisiais metais rekomenduojamos švelnesnės, pastelinės vaikų kambario spalvos, o vėliau, vaikui augant, rekomenduojama paįvairinti interjerą ryškesnėmis spalvomis, pereiti prie aiškiau išskirtų sienų, visos erdvės papuošimų.

  Verta pabrėžti, kad su kiekvienu nauju vaiko gyvenimo tarpsniu galima šiek tiek atnaujinti spalvų paletę, tačiau darykite tai atsakingai: nepereikite staigiai nuo lengvų, švelnių pastelinių spalvų prie ryškių, griežtų, tai, kaip jau minėta, gali suteikti nejaukumo, neigiamų emocijų. Eikite palaipsniui, pritaikykite ryškesnių akcentų, sodresnių spalvų, tačiau išlaikykite harmoniją. Taip kambario interjeras keisis ir augs kartu su mažuoju.

  Geriausios vaikų kambario spalvos

   
  Išsirinkti spalvą, kurį vyraus vaikų kambaryje, gali būti pakankamai sudėtinga – juk galimų variantų tiek daug. Tam, kad priimti sprendimą būtų bent šiek tiek paprasčiau, pateikiame jums keletą idėjų.

  Sodri mėlyna

   
  Tiek kambario pagrindui, tiek akcentams puikiai tinka tamsesni mėlyni atspalviai. Pirmuoju atveju galima sukurti itin ryškų interjerą, antruoju – neutralesnį, subtilesnį. Sodrūs mėlyni tonai suteikia vaikų kambariui žaismingumo ir „gilumo“. Jie patraukliai dera su balta, smėlio, dramblio kaulo ir švelniai pilka spalvomis. Nepaisant to, kad mėlyni atspalviai dažnai laikomi berniukiškais, juos galima drąsiai naudoti ir mergaičių kambaryje. Svarbu, kad sukurtas interjeras patiktų patiems vaikams. Tamsiai mėlyna ypač gerai dera ne tik su pastelinėmis, bet ir ryškiomis spalvomis, pavyzdžiui, oranžine ir geltona.

   
  Švelniai geltona

   
  Norite, kad vaikų kambario interjeras būtų džiuginantis ir suteiktų energijos? Tuomet švelniai geltona spalva gali būti tobulu pasirinkimu. Ji padeda sukurti pozityvią atmosferą. Šis pastelinis tonas skoningai dera tiek su neutraliomis, tiek su ryškesnėmis spalvomis. Prie gelsvų sienų labai tinka balti baldai: rašomasis stalas, kėdė, vaikiška lova, komoda ir kiti. Šis atspalvis gali būti naudojamas ir akcentams, tokiems kaip kilimas, užuolaidos ar dekoratyvinės pagalvėlės. Bet kuris iš jų leis pagyvinti pasirinkto stiliaus interjerą

  Kiaušinio lukšto

   
  Jeigu norisi itin neutralios ir universalios vaikų kambario spalvos, šis variantas kaip tik jums. Toks atspalvis padeda sukurti labai jaukią erdvę. Nepaisant to, kad balta spalva laikoma viena universaliausių, kartais ji atrodo pernelyg šaltai. Todėl šiltas kiaušinio lukšto atspalvis gali būti tobula alternatyva. Jis tinka įvairaus amžiaus vaikų kambariuose, taip pat tiek mergaitėms, tiek berniukams.
  Jei siekiama, kad interjeras, kuriame vyrauja tokia spalva, atrodytų žaismingiau, jį galima pagyvinti ryškiais aksesuarais. Priklausomai nuo poreikių ir kambario įvaizdžio, tai gali būti tamsiai mėlynas kilimas, oranžinės pagalvėlės ant lovos arba persikinės spalvos patalynė.
   

  Šviesiai žalia

   
  Teigiama, kad ši vaikų kambario spalva padeda vizualiai padidinti erdvę. Dėl šios priežasties ji labai tinka mažose patalpose. Žalsvi atspalviai leidžia sukurti „gaivią“ ir „natūralią“ atmosferą. Be to, jie yra pakankamai universalūs – tinka įvairaus amžiaus tiek mergaičių, tiek berniukų kambariuose. Tam, kad interjeras būtų kuo jaukesnis, patariama rinkti šiltus šviesiai žalius atspalvius. Jie itin gerai dera su įvairiais žemiškais tonais – ypač rusvais. Todėl papildę tokį vaikų kambarį šviesios medienos baldais tikrai nepasigailėsite.

  Dangaus mėlyna

   
  Jeigu prieš tai aptartas tamsus ir sodrus mėlynas atspalvis atrodo per ryškus, galite rinktis už jį šviesesnį dangišką. Tokia spalva leidžia sukurti atpalaiduojančią atmosferą. Todėl vaikų kambarys tiesiog tobulai pritaikomas poilsiui. Be to, manoma, kad šviesiai mėlyni dangaus tonai gali padėti lengviau užmigti. Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį, kad jie būtų pakankamai šilti. Kitu atveju interjeras gali atrodyti nejaukiai.
   

  Pilkšvai rožinė

   
  Puikiu pasirinkimu mergaičių kambaryje gali būti pilkšvai rožinė spalva. Ji pakankamai neutrali ir ne per „saldi“, todėl tinka įvairiame amžiuje. Šis tonas atrodo labai stilingai, ypač, kai derinamas su balta, pilka ir auksine spalvomis. Priklausomai nuo norimo išgauti efekto, jį galima naudoti sienoms, baldams arba įvairiems aksesuarams: dekoratyvinėms pagalvėlėms, pledams, užuolaidoms, patalynei. Būdų, kaip vaikų kambaryje atskleisti pilvai rožinę spalvą, yra pakankamai daug. Todėl lengva išsirinkti tą, kuris labiausiai patinka būtent jums ir jūsų atžaloms. Pasistengti verta, nes tinkamai pasirinkta spalva leis sukurti interjerą, kuris ilgai išliks stilingas.

  Svarbiausi aspektai vaiko kambaryje – harmonija, balansas, ramybė, spalvingumas, kūrybiškumas ir patogumas. Turėdami juos galvoje, nesuklysite nei su vienu baldo ar aksesuaro pasirinkimu ir sukursite nuostabią erdvę, kuri augs kartu su jūsų atžala. Vaiko kambario interjeras – toks pat svarbus, kaip ir visų kitų patalpų namuose. Tai ramybės oazė jaunam, dar tik augančiam ir besivystančiam žmogui, kuriam būtinas saugumo jausmas.