Skandinaviškas stilius – žavesio neprarandanti klasika

kampai-kampas-smart-mini-interjere

Nors skandinaviškas dizainas namuose pritaikomas gana lengvai, esama tam tikrų taisyklių, kurių būtina laikytis derinant svarbiausius baldus.

Skandinaviškas interjeras – tai šiauriečių namų dizaino atspindys, mums dažnai besiasocijuojantis su modernios klasikos stiliumi. Čia dominuoja paprastumas, mažas detalių kiekis, šviesios spalvos ir aiškios linijos. Galbūt dėl savo paprastumo šiandien šiaurietiškas stilius išlieka populiarus ir daugybėje pasaulio šalių. Nors skandinaviškas dizainas namuose pritaikomas gana lengvai, esama tam tikrų taisyklių, kurių būtina laikytis derinant svarbiausius baldus.

 

Švarios linijos ir forma

Kaip jau minėta, skandinaviškas interjero stilius pasižymi aiškiomis ir grynomis linijomis. Jos pastebimos ir daugelyje „Magrės baldų“ gaminių. Be to, minkštų baldų komplektai, staliukai į grindis remiasi lenktomis medinėmis ar metalinėmis kojelėmis. Tokios formos, iš natūralių medžiagų pagamintos kojelės – vienas pagrindinių skandinaviško stiliaus akcentų. Aiškios formos baldai – patogūs, lengvai derinami prie kitų, neperkraunantys aplinkos dekoro detalėmis, užtikrinantys erdvumo, jaukumo įspūdį.

 

Šviesių ir sodrių spalvų derinys

Populiarumo nestokojantis šiaurietiškas stilius leidžia grožėtis itin harmoningu spalvų deriniu. Minkštieji baldai gali būti aptraukiami skirtingų spalvų apmušalais – nuo baltų, pilkšvų iki sodrių, tamsiai žalių ar violetinių. Kuriant kompozicijas, atskiri minkštų baldų komplektai gali būti suderinami pasirenkant spalvas iš tokio spektro. Pavyzdžiui, jei sofa yra pilkos spalvos, prie jos puikiai derės baltas staliukas. Jeigu baldas violetinis, prie jo galima komponuoti smėlio, balto, pilkšvo atspalvio staliukus. Taip pat šiaurietiškame interjere gali vyrauti baltos ir juodos spalvos deriniai. Tokiu atveju balta svetainės sofa galėtų būti derinama su staliuku, kurio kojelės – juodos.

 

Medžiagos ir audiniai

Skandinaviško stiliaus baldai pasižymi skirtingo tipo audiniais. Minkštųjų baldų apmušalai gali būti formuojami iš gobeleno, veliūro ir odos. Tiesa, pasirinkus pastarąjį variantą svarbu saikas – odinės detalės turėtų aplinkoje atsikartoti vos porą kartų. Tikti gali, pavyzdžiui, odinė kampinė sofa su pufu arba sofa su foteliu.

Atminkite, kad minkštų baldų komplektai geriausiai dera prie šviesios spalvos sienų – taip išlaikomas nuosaikumas, baldai gali atlikti interjero akcento funkciją. Tiek prie oda, tiek prie tekstile aptrauktų baldų tinka įvairūs staliukai – dekoruoti ir stikliniu, ir mediniu stalviršiu.

 

Siekiant susikurti ramų ir jaukų skandinaviško stiliaus interjerą, reikėtų atsižvelgti į pagrindinius principus: aiškias baldų linijas, tarpusavyje derančias spalvas, medžiagas ir audinius. Nuosekliai suderintos visos šios detalės leis susikurti šiaurietiškai paprastą, tačiau ir elegantišką, jaukų, harmoningą namų interjero stilių.

Icon 3D SALONO TURAS