+370 634 85000
0

Retro stiliaus interjeras: viskas nuo A iki Ž

retro-miegamasis

Tikriausiai daugeliui bent kartą yra tekę girdėti žodį retro. Jis atspindi praeities stilių, kuris atgaivinamos dabartyje. Šiuo žodžiu gali būti apibūdinamas ir interjeras, apimantis net keleto dešimtmečių madas. Nepaisant to, kad žodis retro gali būti siejamas su bet kokiu dekoru, kuriam įtakos turi praeities tendencijos ir stiliai, dažniausiai jis naudojamas apibūdinant 1950–1970 metais interjere vyravusias madas. Norite savo namams suteikti daugiau unikalumo, pasitelkdami praeitį atspindinčias detales? Tuomet retro interjeras, apie kurį dabar ir kalbėsime, gali būti tobulas pasirinkimas Jums.


Retro stiliaus interjeras: kodėl jis toks patrauklus?


Retro interjeras – tai savotiška galimybė pabėgti nuo šiuolaikinio gyvenimo. Jis sukelia nostalgija ir tarsi perkelia mus laiku atgal. Todėl retro stiliaus interjeras dažnai pavergia širdis tų, kurie nori sugrįžti į praeitį. Paprastai jis puikiai suderinamas su šiuolaikinių namų įvaizdžiu. Tokiu būdu gali būti sukuriama eklektiška aplinka, kurioje harmoningai persipina nauja ir sena: baldai, dekoracijos, spalvos, raštai ir tekstūros.


Pagrindiniai retro stiliaus bruožai


Tai, kad retro interjeras atspindi praeitį jau aišku. Tačiau tai toli gražu nereiškia, kad jis yra blankus ir nuobodus. Priešingai – kurdami tokį interjerą dizaineriai eksperimentavo su tuo metu naujomis medžiagomis tam, kad sukurtų linksmą ir gyvą įvaizdį.


1. Retro stiliaus baldai


Retro interjere naudojami baldai pasižymi abstrakčiomis formomis, yra ryškus ir spalvingi. Dažniausiai jų forma yra svarbesnė už funkciją. Visgi šiais laikais tokias savybes suderinti pakankamai lengva. Todėl norint sukurti tokio stiliaus interjerą nereikia aukoti funkcionalumo, kuriuo pasižymi daugelis „Magrės baldų“ gaminių. 

Pavyzdžiui, retro stiliaus miegamajame labai tinka dvigulės lovos su originaliais galvūgaliais ir patalynės dėžėmis, kurios tikėtina labai praverčia kiekvienose namuose. Išskirtino dizaino galvūgalis gali tapti esminiu kambario akcentu, kuris iš karto patraukia dėmesį. Pakankamai dažnai retro stiliaus baldai turi ir spindinčių metalinių detalių, pavyzdžiui, kojeles ar rankenėles. Todėl tokiomis apdailos detalėmis pasižyminti sofa arba TV staliukas gali būti idealus pasirinkimas retro stiliaus svetainėje. 

2. Spalvų paletė

Vienas iš pagrindinių retro interjero požymių – ryškios ir žaismingos spalvos. Dažniausiai šio stiliaus dekoras neįsivaizduojamas be žalių avokadų tonų, taip pat dažnai naudojami ir garstyčių atspalviai, kurie harmoningai papildo prieš tai paminėtus. Todėl juos galima derinti tarpusavyje – pavyzdžiui, ant žalio fotelio, kuris pastatytas prie lovos, padėti geltoną dekoratyvinę pagalvėlę.

Retro stiliaus interjeras dažnai papildomas ir tokiomis spalvomis kaip ruda, juoda, balta, prigesinta oranžinė ar raudona. Ypatingo išskirtinumo dekorui suteikia violetiniai ir „karšti“ rožiniai atspalviai. Tačiau norint sukurti stilingą aplinką, reikėtų juos naudoti saikingai. Jei nusprendėte pasirinkti neutralios spalvos lovą, kambaryje galite drąsiai panaudoti įvairesnių tonų dekoracijas. Tačiau jei pagrindinis miegamojo baldas yra ryškus, prie jo patariama derinti subtilesnius interjero elementus. 

Tas pats principas galioja ir kitose patalpose: svetainėje, valgomajame, vaikų ar darbo kambaryje, prieškambaryje. Tuomet pagrindiniais interjero akcentais gali tapti tokie baldai ir aksesuarai kaip minkšti kampai, pufai ar kilimai.


3. Ryškūs grafikos elementai


Tokio stiliaus interjere dažniausiai naudojama plokščia grafika. Gyvumo jai suteikiama pasitelkiant skirtingas formas ir spalvas. Retro interjeras tobulai dera su meno kūriniais (paveikslais, plakatais ar kt.), kuriuose naudojamos neoninės spalvos. Taigi, jei jau kurį laiką svajojate apie kažką drąsaus savo namuose, šio stiliaus idėjos tikrai vertos Jūsų dėmesio.


4. Raštų ir tekstūrų gausa


Skirtingos tekstūros padeda atskleisti tikrąjį retro stiliaus dekoro grožį – taigi, kuo jų daugiau, tuo geriau. Žaismingais raštais gali būti dekoruojama visa erdvė: nuo sienų iki grindų. Tokiame interjere tinka įvairūs retro stiliaus baldai ir aksesuarai, pavyzdžiui: 


  • kailinis pledas, 
  • aksominės pagalvėlės, 
  • gobelenu aptrauktas fotelis, 
  • pufas su metalinėmis kojelėmis, 
  • medinės spintelės prie lovos ir dar daugiau. 


Taigi būdų, kaip pripildyti kambario aplinką kontrastingomis tekstūromis, yra pačių įvairiausių. 

Labai patogu, jog „Magrės baldų“ asortimente galite rasti itin platų baldinių apmušalų pasirinkimą, kuris stebina spalvų, raštų, tekstūrų gausa. Tai leidžia lengvai susikurti išskirtinės išvaizdos sofą, minkštą kampą, fotelį ar pufą. Dar vienas dalykas, kurį verta paminėti, yra tas, jog tarpusavyje galite derinti keletą sau patinkančių apmušalų, taip sukurdami asmeninį skonį geriausiai atspindinčius baldus.


5. Nostalgiškos dekoracijos


Retro stiliaus interjeras dažniausiai yra neatsiejamas nuo nostalgiją sukeliančių dekoracijų. Suaugusiesiems jos primena nerūpestingą vaikystę. Retro interjeras nėra minimalistinis. Todėl dekoracijos jame naudojamos pakankamai laisvai, nesilaikant giežtų apribojimų. Tokio stiliaus interjere tinka bet kokios prisiminimus keliančios detalės. Galbūt savo namuose turite nuotraukų, kurias jau seniai norite parodyti kitiems? Tuomet drąsiai pakabinkite jas ant svetainės, prieškambario ar netgi miegamojo sienos. 

Retro stiliaus dekorui taip pat labai tinka veidrodžiai. Didelį jų pasirinkimą galite rasti ir „Magrės baldų“ asortimente. Originalaus dizaino aksesuarai tobulai dera įvairiose namų erdvėse: svetainėje, prieškambaryje, valgomajame ar miegamajame. Priklausomai nuo to, kur norite juos naudoti, galite pasirinkti sau tinkamiausio tipo (pakabinamą arba pastatomą), formos (apvalų ar keturkampį) ir dydžio veidrodį. 

Jeigu ant sienos yra daug laisvos vietos, puikiai tiks didesnių matmenų aksesuarai, jei nedaug – mažesnių. Nors retro interjere dažniausia akcentuojama išvaizda, o ne funkcija, renkantis veidrodį patariama atsižvelgti ir į kambario paskirtį. Pavyzdžiui, miegamasis yra vieta, kur mes bene dažniausiai persirenginėjame ir matuojamės drabužius. Todėl jame labai tinka dideli pastatomi veidrodžiai su stilingais rėmais.


6. Retro stiliaus apšvietimas


Tokiame interjere naudojamas apšvietimas glaudžiai susijęs su forma. Tinkama jo išvaizda svarbiau už funkcionalumą. Dramatiškam efektui sukurti dažniausiai naudojamos ryškios šviesos. Žinoma, namuose, kur norisi daugiau jaukumo,  jos gali būti ne pats tinkamiausias pasirinkimas. Todėl patariama nepersistengti. Vos vieno ryškesnio šviestuvo gali visiškai pakakti.


Naudojamų elementų suderinimas


Retro dekoras išsiskiria formų, spalvų, tekstūrų gausa. Tačiau suvaldyti šias skirtingas stichijas gali būti pakankamai sudėtinga. Kuriant tokio stiliaus interjerą, patariama atidžiai įvertinti kiekvieną detalę. Nesvarbu, tai būtų abstrakčios formos fotelis, pufas ar kitas baldas – jis turėtų žavėti ne tik originalia išvaizda, bet ir funkcionalumu. Spalvingi tekstilės gaminiai skoningiausiai atrodo tuomet, kai yra derinami su kitais kambaryje esančiais elementais: pradedant apdaila, baigiant aksesuarais.

Jei jūsų namuose trūksta spalvų, verta išbandyti retro dekoro idėjas. Juk dabar gali būti tobulas metas atsinaujinti. „Magrės baldų“ asortimente galite rasti didelį baldų ir aksesuarų pasirinkimą. Todėl jei ieškote naujos lovos, sofos, TV staliuko, naktinės spintelės, fotelio ar kažko kito, kviečiame apsižvalgyti. Užsisakykite internetu, ir prekės bus saugiai pristatytos tiesiai Jums į namus.

Galime ne tik atvežti baldus iki pat Jūsų namų durų, tačiau ir juos užnešti bei surinkti. Profesionalų komanda dirba tam, kad liktumėte patenkinti aukščiausios kokybės baldų pristatymo į namus paslauga. Jeigu norite sužinoti įkainius ar turite bet kokių klausimų, susijusių su paslauga, susisiekite su mumis el. paštu arba telefonu. Pasirūpinkime Jūsų namais drauge!