+370 634 85000
0

Prieškambario spintos išplanavimas: įvairūs dizainai

pexels-max-vakhtbovych-6492387

Prieškambaris – tai pirmoji svečius pasitinkanti erdvė, kuri sukuria pirmąjį įspūdį apie namus. Būtent todėl šio kambario įrengimui ir apdailai, dekorui reikia skirti pakankamai dėmesio ir laiko. Čia svarbiu tampa ne tik interjero stilius, tačiau ir tinkamai pasirinkti baldai. Prieškambaris atlieka svarbią daiktų laikymo ir saugojimo funkciją: jame dažniausiai paliekami daiktai, nusiaunami ar apsiaunami batai, laikomi viršutiniai drabužiai, todėl jis turi būti praktiškas, funkcionalus ir patogus. Kadangi spinta yra vienas pagrindinių, didžiausių baldų šioje zonoje, spintos dydis, planas ir dizainas tampa itin svarbūs. Tai pagrindinis akcentas, prie kurio derinami ir kiti interjero aksesuarai. Taigi, kaip tinkamai pasirinkti spintą ir derinti ją su kitais baldais, kad prieškambaris būtų stilingas, praktiškas ir jaukus? Dalinamės patarimais.


 

Spintų dydžiai pagal erdvės planą


Pirmas aspektas, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis spintą – tai prieškambario forma, dydis. Jei šioje erdvėje yra laisvas kampas, tuomet galite drąsiai rinktis kampinę spintą, nes šios prieškambario spintos išplanavimas puikiai išnaudos erdvę ir taupys vietą. Viduje šios spintos turi dideles kabyklas drabužiams ir nemažai reguliuojamo aukščio lentynų, todėl joje tilps nemažai reikalingiausių daiktų.

Ne paslaptis, kad dažniausiai prieškambaris nepasižymi erdvumu. Turintiems mažas patalpas rekomenduojame rinktis atitinkamai mažesnių matmenų spintas. Toks baldas užtikrins, kad paliksite pakankamai vietos patogiam praėjimui. Nevertėtų apsigauti – nors spinta nėra didelė, daugelis jų viduje turi keturias ar net daugiau lentynų, kai kurios – ir stalčius. Taigi, joje taip pat sutalpinsite dažniausiai naudojamus viršutinius drabužius, o stalčiuje galėsite laikyti batų priežiūros priemones ir kitus smulkius daiktus.

Prieškambario spintos dydį taip pat gali padėti išsirinkti ir išankstinis kitų baldų suplanavimas – priklausomai nuo to, kokius baldus norite matyti šioje erdvėje, pasirinkite ir spintos dydį. Jeigu planuojate spintai skirti didžiąją dalį kambario, tuomet drąsiai galite rinktis didelę spintą – šios prieškambario spintos išplanavimas su daug lentynų ir stalčių bus pakankamas visiems svarbiausiems daiktams susidėti.


Kokio plano spintą pasirinkti?

 

Spintos vidinį planą reikėtų rinktis pagal tai, kokius daiktus ir kiek jų rengiatės laikyti savo prieškambaryje. Atsakykite sau – ar tai bus zona, kurioje bus laikoma didžioji dalis lauko drabužių? Galbūt spintoje norėsite laikyti ir kitus drabužius? Ar jums reikia papildomos vietos batams susidėti? O gal norisi turėti ir stalčių smulkiems daiktams? Tik apgalvoję šiuos aspektus ir priėmę atitinkamus sprendimus, susikursite funkcionalų ir apgalvotą prieškambario dizainą.

Jeigu norite šioje erdvėje laikyti ne tik viršutinius, tačiau ir dažnai nešiojamus kasdienius drabužius, rekomenduojame rinktis trijų durų spintas. Šios prieškambario spintos išplanavimas atrodo taip: už siaurųjų durų slepiasi reguliuojamo aukščio lentynėlės, kurių skaičius gali siekti keturias ar penkias, o už didžiųjų – erdvi kabykla, kurios apačioje yra keletas stalčių ir maža lentynėlė batams susidėti. Pastatę tokią spintą, galėsite būti ramūs – daiktų nereikės kabinti ant kėdžių ar krauti kitur. Juos visus gražiai sutalpinsite ir nuo svečių akių paslėpsite viename balde.

Smartbaldai.lt asortimente rasite ir siauresnių matmenų, dizaino spintų (dviejų durų), kurios taip pat yra pakankamai talpios – su keturiomis lentynomis ir kiek mažesne kabykla. Ji puikus sprendimas, jeigu tai nėra pagrindinė jūsų namų spinta, šeimos narių nėra daug ir joje neplanuojate laikyti daug daiktų. Tokiu atveju be reikalo neišnaudosite naudingojo prieškambario ploto ir jame paliksite daugiau erdvės.

Galiausiai mūsų parduotuvėje galite rasti siauras, vienų durų spintas. Šios nedidelės, tačiau aukštos prieškambario spintos išplanavimas labai paprastas – joje rasite keturias lentynas, į kurias galėsite sudėti drabužius arba ją paskirti aksesuarams, kosmetikai ir kitiems smulkiems daiktams. Tai puikus pasirinkimas mažam prieškambario kambariui arba norint papildyti jau turimą spintą.

Kaip nepasimesti dizainų gausoje?

 
Visų pirma, visos spintos skiriasi gamybinėmis medžiagomis. Daugiausia spintos gaminamos iš laminuotų medienos drožlių plokščių – tai populiariausias pirkėjų pasirinkimas, nes jas lengva derinti prie kitų baldų, aksesuarų. Kai kurios jų turi veidrodžius ant durelių. Nors gamyboje naudojama medžiaga dominuoja ta pati, vyrauja skirtingos spalvų kombinacijos, kurios ir kuria išskirtinį interjero dizainą.

Jeigu savo prieškambaryje kuriate klasikinį dizainą, neabejotinai patariame rinktis šviesaus atspalvio medienos spintas. Jos yra elegantiškos ir puikiai dera prie kitų šviesaus atspalvio prieškambario baldų. Taip pat erdvė tampa dar šviesesne, todėl tai itin geras pasirinkimas tamsiame prieškambaryje, į kurį nepatenka natūrali dienos šviesa. Na, o jeigu siekiate modernumo, spalvų žaismo, galite rinktis spintas, kuriose susipina baltos, pilkos, juodos, geltonos atspalviai.

Taip pat, kaip ir prieškambario spintos išplanavimas – lentynėlių, stalčių skaičius – svarbus ir dizainas. Puikiai derantys tarpusavyje šie faktoriai lemia stilingą ir funkcionalų interjero dizainą.

 
Keletas prieškambario dizaino patarimų

 
Kuomet jau išsirinkote pagrindinį savo prieškambario zonos akcentą – spintą – metas pereiti prie kitų šios erdvės užpildymo detalių. Visuma yra tai, kas „pasakoja“ svečiams apie šeimą, kuri gyvena namuose, todėl norėdami papasakoti savo istoriją ir padėti svečiams su jumis susipažinti vos įžengus į erdvę, reikėtų papildyti interjerą jaukiomis, smulkiomis detalėmis. Siūlome keletą idėjų.
 

Įkomponuokite šiek tiek žalumos

 
Nesvarbu, ar jūsų prieškambario erdvė didelė, ar maža, vazoniniai augalai suteikia jai daugiau gyvumo, natūralaus kvapo, be to, jie yra tiesiog malonūs akims. Įžengę į namus, kurie kvepia gėlėmis, svečiai iškart susidarys gerą įspūdį, jausis maloniai, šiltai priimami. Jei gyviems augalams prieškambaryje neužtenka natūralios šviesos, drąsiai naudokite dirbtines gėles – juk jas šias laikais net ne visuomet lengva atskirti nuo tikrų.
 

Nebijokite eksperimentuoti su baldais

 
Net jeigu jūsų prieškambaris nėra didelis, nebijokite erdvės papildyti nedideliais, prieškambario spintą papildančiais baldais. Kadangi prieškambario spintos išplanavimas erdvus ir joje gali tilpti daug daiktų, galite rinktis baldus, skirtus išskirtinai komfortui suteikti. Pavyzdžiui, viena ar dvi nedidelės kėdės ar foteliai puikiai tiks prisėsti nusiaunant batus ar laukiant, kol kas nors pasitiks. 

Taip pat išnaudokite sienas – ant jų galite kabinti pakabinamas lentynas, jas galite puošti kabinamais laikrodžiais ar šeimos fotografijomis, meno kūriniais.

Veidrodis – puiki prieškambario detalė 

Prieškambaryje veidrodis neprivalo būti didelis – net ir kompaktiškas elementas padeda vizualiai padidinti erdvę, padaryti ją šviesesne, todėl jis idealus pasirinkimas siauresniems, tamsesniems prieškambariams. Šis interjero aksesuaras taip pat naudingas tam, kad prieš palikdami namus galėtumėte paskutinį kartą dirstelėti į savo atvaizdą. 

Prieškambario įrengimo sėkmė priklauso nuo paprastų, nedidelių detalių, kurios sudaro stilingą, praktišką ir jaukią visumą. Didžiausią dėmesį skirkite spintai – prieškambario spintos išplanavimas turėtų atitikti jūsų poreikius daiktams susidėti, todėl gerai pasvarstykite, kokie jie bus laikomi šioje namų zonoje. Be abejo, nepamirškite erdvės užpildyti jaukiomis, šiltomis, vizualų erdvumą kuriančiomis detalėmis.

Viskas, ko gali prireikti svečius pasitinkančiam prieškambariui sukurti, jūsų laukia elektroninėje parduotuvėje Smartbaldai.lt. Platus asortimentas ir aukšta baldų kokybė kiekvienam jūsų kambariui. Kviečiame apsidairyti ir paversti nepriekaištinga kiekvieną namų erdvę!