+370 634 85000
0

Palėpės interjeras: kaip jį įrengti?

palepes-interjeras

Kiekvienas, be abejonės, tikriausiai žino, kas yra palėpė – tai namo ar kito pastato dalis, esanti tiesiai po stogu. Nemaža dalis palėpių, ypač jeigu jos yra nedidelės, naudojamos įvairių daiktų laikymui, sandėliavimui. Tačiau tinkamai įsirengus tai gali būti ir puiki gyvenamoji erdvė. Tam, kad įgyvendinti šią idėją būtų lengviau, aptarsime svarbiausius dalykus, kuriuos apima palėpės įrengimas.

1. Pagalvokite apie priėjimą ir judėjimą

Kad ir kurioje namų vietoje būtumėte, patogus judėjimas ir priėjimas visada svarbus. Kalbant apie palėpę, šie punktai paprastai yra būtini, tačiau kartu ir pakankamai sudėtingi. Priėjimas apima tai, kaip galima patekti į palėpę, pavyzdžiui, laiptais ar specialiomis kopėtėlėmis. Siekiant užtikrinti maksimalų komfortą, rekomenduojama rinktis standartinio dydžio laiptus, kuriais lengviau ne tik vaikščioti, bet ir užnešti įvairius baldus, tokius kaip fotelis ar sofa.


Tam, kad palėpėje galėtumėte patogiai judėti, joje turėtų būti palikta pakankamai laisvos vietos. Kitaip tariant, ten derėtų naudoti tik tuos daiktus, kurių iš tiesų reikia. Kitu atveju palėpės interjeras gali tapti perpildytas ir atrodyti nepatraukliai. Taip apsunkinamas tiek judėjimas, tiek patalpoje esančių daiktų funkcijų išnaudojimas.


2. Atkreipkite dėmesį į šildymą ir vėsinimą

Dar vienas aspektas, kurį apima palėpės įrengimas, yra joje vyraujanti temperatūra. Bene dažniausiai pasitaikanti problema yra ta, kad vasarą ten gali būti per karšta, o žiemą per šalta. Dėl šios priežasties svarbu palėpėje užtikrinti gerą izoliaciją ir vėdinimą.


Tam, kad šiltuoju sezonu saulė pernelyg neįkaitintų palėpės ir nesugadintų ten esančių daiktų, pavyzdžiui, neišblukintų sofos ar fotelio apmušalo, derėtų nuo jos tinkamai apsisaugoti. Tai galima padaryti tiek uždengiant langus, tiek apgalvotai išdėstant baldus, kad jų nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai.


Palėpės interjeras


3. Vizualiai padidinkite erdvę, suteikdami daugiau šviesos

Net jeigu kambaryje paprastai ir vengtumėte naudoti visiškai baltą spalvą, šiuo atveju tai gali būti puikus pasirinkimas. Šviesios sienos ir lubos padeda vizualiai padidinti erdvę. Tai ypač aktualu, jeigu įrenginėjamas mažos palėpės interjeras.


Be to, kad gerai atspindi šviesą, balta spalva yra labai universali. Tai reiškia, kad ji gali sudaryti pagrindą beveik bet kokio stiliaus interjerui: klasikiniam, moderniam, pereinamajam, skandinaviškam ir taip toliau. Taip pat prie baltų sienų lengva priderinti tiek neutralių, tiek ryškių spalvų baldus, nesvarbu, tai būtų sofa, lova, fotelis ar kita.


Nors kartais baiminamasi, kad tokia spalva gali būti pernelyg nepraktiška, palėpė paprastai yra viena iš švariausių erdvių namuose, nes srautas joje mažiausias.


4. Priderinkite grindis

Šviesiai rudos spalvos medinės grindys tobulai dera prie baltų sienų ir lubų. Tai gali būti puikus pasirinkimas norintiems sukurti pakankamai neutraliai ir natūraliai atrodančią erdvę. Tačiau, jeigu esate iš tų, kurie mėgsta eksperimentuoti ir nebijo originalių sprendimų, drąsiai išbandykite mažiau įprastų spalvų ir tekstūrų grindis.


Tiesa, jeigu įrenginėjamas mažos palėpės interjeras, patariama rinktis šviesesnius atspalvius ir blizgesnius paviršius. Jie geriau atspindi šviesą, todėl, kaip ir baltos sienos bei lubos, padeda vizualiai padidinti erdvę.


5. Maksimaliai išnaudokite žemas sienas

Dažnai palėpėse yra žemų sienų, prie kurių, atrodo, niekas netelpa. Tačiau, ar taip yra iš tiesų? Pažvelgus atidžiau kartais paaiškėja, kad prie jų galima priderinti tam tikrus baldus. Pasirinkimo variantų šiuo atveju pakankamai daug:

  • rašomasis stalas;
  • konsolė;
  • komoda;
  • naktinė spintelė.


Šie pakankamai nedidelių matmenų baldai, dažniausiai puikiai telpa prie neaukštų sienų ir leidžia efektyviai išnaudoti turimą erdvę. Naudojant juos sukuriama papildoma vieta daiktų laikymui. Todėl tampa lengviau palaikyti tvarką kambaryje.


Norite, kad palėpės dizainas būtų pritaikytas darbui namuose? Tuomet Jūsų dėmesio verti „Magrės baldų“ rašomieji stalai ir konsolės. Peržiūrėti jų asortimentą galite paspaudę ant šios nuorodos.


Palėpės interjeras

6. Visuomet atsižvelkite į komfortą

Kad ir koks vizualiai patrauklus palėpės dizainas bebūtų, niekuomet nevertėtų pamiršti komforto. Kitu atveju ten tiesiog nebus patogu gyventi. Tam, kad to būtų išvengta, rekomenduojama rinktis funkcionalius ir asmeninius Jūsų poreikius atitinkančius baldus.


Pavyzdžiui, jeigu palėpėje norite įsirengti miegamąjį, be abejonės, pats svarbiausias baldas ten bus lova. Renkantis ją patariama atsižvelgti tiek į čiužinį, tiek į papildomus privalumus, tokius kaip patalynės dėžė, aukštos kojelės ir panašiai.


Jeigu palėpės įrengimas atliekamas norint sukurti kitos paskirties kambarį, verta įvertinti kitokių baldų poreikį. Pavyzdžiui, darbo kambaryje bus reikalingas rašomasis stalas ir kėdė prie jo. Labai patogu tai, kad plačiame „Magrės baldų“ asortimente galima rasti tiek vienų, tiek kitų.


7. Naudokite dekoratyvines pagalvėles

Aksesuarai – neatsiejama kiekvieno interjero dalis. Jie ne tik pabrėžia kambario estetika, bet ir suteikia papildomo funkcionalumo. Aksesuarų naudojimas palėpėje priklauso nuo jos paskirties. Jeigu ten yra minkštų baldų, tokių kaip foteliai ir sofos, juos galima dekoruoti minkštomis pagalvėlėmis. Šių išvaizda priklauso nuo to, kokį efektą siekiama išgauti.


Jeigu norima, kad palėpės interjeras būtų neutralus, rekomenduojama rinktis įvairių pastelinių atspalvių pagalvėles. Ryškiam įvaizdžiui idealiai tinka sodrių tonų ir originalių raštų bei tekstūrų aksesuarai. Be to, šalia jų galima patiesti derančios spalvos pledą. Toks aksesuaras suteikia erdvei dar daugiau jaukumo, taip pat juo malonu užsikloti sušalus.


Palėpės interjeras


8. Įsigykite kilimą

Tiek palėpėje įrengtame miegamajame, tiek kitos paskirties kambaryje gali būti naudojamas kilimas. Be to, kad pasižymi išskirtiniu dizainu, jis suteikia papildomo komforto. Juk basomis atsistoti ant minkšto ir švelnaus paviršiaus kur kas smagiau – tiesa? Jeigu jau kurį laiką ieškote tokio aksesuaro savo namams, peržvelkite „Magrės baldų“ asortimentą. Jame gausu aukštos kokybės kilimų, pritaikytų įvairiems skoniams.


9. Išnaudokite veidrodžių galimybes

Veidrodis – dar vienas praktiškas aksesuaras palėpėje. Priklausomai nuo poreikių, jis gali būti apvalus arba keturkampis, didelis arba mažas, pakabinamas arba pastatomas. Plačiame asortimente gausu įvairių modelių veidrodžių.


Vienas iš didžiausių šių aksesuarų privalumų yra tas, kad jie atspindi šviesą ir taip padeda vizualiai padidinti erdvę. Ši savybė ypač naudinga, kai kuriamas mažos palėpės interjeras. Tokiam efektui sustiprinti, veidrodį rekomenduojama kabinti arba dėti priešais langą.


Kalbant apie šiuos aksesuarus, žinoma, nereikėtų pamiršti ir to, kad jie labai praverčia kasdieną. Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuriam nereikalingas veidrodis. Pavyzdžiui, jis labai praverčia prie kosmetinio staliuko ar konsolės miegamajame.


Palėpės interjeras: kaip išvengti klaidų?

Atsakymas į šį klausimą pakankamai paprastas – tiesiog laikytis anksčiau pateiktų taisyklių. Taip stilingos ir funkcionalios palėpės įrengimas gali tapti kur kas paprastesnis. Verta pabrėžti, kad įgyvendinti aptartus dalykus dažniausiai nėra sudėtinga. Tam tereikia paskirti laiko. Kruopščiai apgalvojus palėpės planą ir pasirinkus tinkamus baldus galima sukurti puikią gyvenamąją erdvę.


Jeigu apie tokią svajojate ir Jūs, peržvelkite „Magrės baldų“ asortimentą. Ten esantys gaminiai ir kita produkcija pasižymi abejingų nepaliekančia išvaizda ir funkcionalumu. Pasirūpinkite, kad palėpės dizainas būna nepriekaištingas!