Pagrindiniai spyruoklinių ir viskoelastinių čiužinių skirtumai
Viskoelastiniai ir spyruokliniai čiužiniai šiuo metu yra vieni populiariausių. Nors iš pirmo žvilgsnio jie gali pasirodyti labai panašūs, kiekviena iš šių priemonių pasižymi išskirtinėmis savybėmis. Jeigu ir jūs skiriate daug dėmesio patogiam miegui, nepraleiskite progos su šiais produktais susipažinti plačiau.
Viskoelastiniai ir spyruokliniai čiužiniai šiuo metu yra vieni populiariausių. Nors iš pirmo žvilgsnio jie gali pasirodyti labai panašūs, kiekviena iš šių priemonių pasižymi išskirtinėmis savybėmis. Jeigu ir jūs skiriate daug dėmesio patogiam miegui, nepraleiskite progos su šiais produktais susipažinti plačiau.
Sudedamosios dalys
Spyruokliniame čiužinyje gali būti nuo 1000 iki 2000 atskirų kišeninių spyruoklių, kurių kiekviena turi tekstilinį užvalkalą ir juda individualiai. Aukščiausios kokybės gaminiuose yra ne mažiau nei 1000 spyruoklių. Iš abiejų pusių jas gaubia didelio tankio putų poliuretano sluoksniai. Šie elementai suteikia produktui ilgaamžiškumo ir padeda sukurti sveiką miego aplinką. Kai kurie spyruokliniai čiužiniai papildomai turi ir viskoelastinį sluoksnį. Dėl šios priežasties priemonė geriau prisitaiko prie kūno ir maloniai jį apgaubia.
Viskoelastinis čiužinys yra pagamintas iš sintetinės medžiagos, kurią pirmą kartą panaudojo NASA mokslininkai, kurdami astronautams skirtas sėdynes. Vėliau suprasta, kad dėl išskirtinių savybių ji gali padėti malšinti nugaros, kaklo ar kitus skausmus. Tokio tipo čiužiniai itin gerai paskirto kūno svorį, todėl sumažėja jaučiamas krūvis. Tai leidžia atsipalaiduoti ir tinkamai pailsėti. Tokio gaminio pagrindą dažniausiai sudaro skirtingo tankio putų poliuretanas, kurį dengia viskoelastinė medžiaga. Ji beveik neperduoda judesių, todėl nejaučiama, jei vartosi šalia gulintis žmogus.
Miego įpročiai
Jei esate iš tų, kurie mėgsta tvirtą atramą, spyruokliniai čiužiniai – vienas iš geriausių pasirinkimų. Šios priemonės yra pakankamai kietos, todėl tinka ir didesnio svorio žmonėms. Tekstilinių audinių apgaubtos kišeninės spyruoklės individuliai reaguoja į krūvį, todėl puikiai prisitaiko prie kūno linkių. Kuo spyruoklių daugiau, tuo tvirtesnę atramą čiužinys suteikia. Taigi, jei dažniausiai gulite ant šono, rekomenduojama rinktis šiek tiek minkštesnį gaminį, jei ant nugaros – kietesnį.
Viskoelastinis čiužinys pasižymi minkštesniu paviršiumi, todėl ypač tinka lengviems žmonėms ir tiems, kurie nori miegoti lyg ant debesies. Tai geras pasirinkimas ir tuomet, kai skundžiamasi nugaros skausmais. Greitai prisitaikanti viskoelastinė medžiaga padeda palaikyti natūralią stuburo padėtį. Dėl šios priežasties kūnas atsipalaiduoja, nebejaučiama įtampa.
Ilgaamžiškumas
Spyruokliniai čiužiniai išlieka funkcionalūs maždaug 8–10 metų. Tiesa, dažnai šis limitas dar ir viršijamas. Po ilgo naudojimo šie produktai tampa kietesni ir nebe taip gerai prisitaiko prie kūno. Tai neleidžia mėgautis maksimaliai funkcionalia atrama. Vera pastebėti, kad tokio tipo gaminių priežiūra – viena iš paprasčiausių. Norint, kad čiužinys ne taip greitai išsigulėtų, patariama jį reguliariai, maždaug kas pusmetį, apversti (taip, kad galvūgalis atsidurtų kojūgalio vietoje).
Laikui bėgant viskoelastinių čiužinių charakteristikos tik gerėja. Šiuolaikiniai produktai tinkamai jais rūpinantis gali būti naudojami net iki 12 metų. Viskoelastinė medžiaga pasižymi aukštu atsparumu, todėl išlieka geros būklės net ir po ilgo naudojimo. Kaip ir prieš tai aptartu atveju, čiužinį reikėtų reguliariai apsukti.
Domina viskoelastiniai ar spyruokliniai čiužiniai? „Magrės baldų“ asortimente gausu įvairiems poreikiams pritaikytų gaminių. Nepraleiskite progos atsinaujinti – tegul saldus miegas tampa jūsų kasdienybe.