+370 634 85000
0

Odiniai baldai: kaip juos pritaikyti namuose?

minksti-kampai-minkstas-kampas-tajus-1

Bent truputėlis odinių apmušalų turėtų būti kiekvienuose namuose. Odiniai dekoro elementai ar oda aptraukti baldai atrodo solidžiai ir tinka praktiškai bet kokiame interjere. Nesvarbu, ar namie dominuoja modernus, ar klasikinis stilius, ši, nors niekuomet interjero mados paribiuose ir neatsidūrusi medžiaga, šiandien įgauna naujo populiarumo.

Bent truputėlis odinių apmušalų turėtų būti kiekvienuose namuose. Odiniai dekoro elementai ar oda aptraukti baldai atrodo solidžiai ir tinka praktiškai bet kokiame interjere. Nesvarbu, ar namie dominuoja modernus, ar klasikinis stilius, ši, nors niekuomet interjero mados paribiuose ir neatsidūrusi medžiaga, šiandien įgauna naujo populiarumo. Žinoma, tai nereiškia, kad odiniai baldai turi stovėti kiekviename kambario kampe, tačiau interjere tinkamai pritaikę vieną ar kitą oda aptrauktą baldą sukursite išskirtinį rezultatą. Žemiau pateikiame keletą šių baldų derinimo principų.

 

Uždekite spalvoms žalią šviesą

Visų pirma, reikėtų šiek tiek išplėsti nusistovėjusį požiūrį – baldai, dekoruoti oda, neprivalo būti juodi. Sunku tiksliai paaiškinti šios stereotipo kilmę, tačiau jo reikėtų atsikratyti. Juk kiti odos dirbiniai – batai, drabužiai – mirga įvairiausiomis spalvomis, tad kodėl baldai turėtų būti išimtimi? Jeigu tik yra galimybių, rinkitės ir derinkite rudos, rusvos, vyšninės, baltos ar net ryškesnių spalvų odinius apmušalus. „Magrės baldų“ komanda gali išgauti norimą odos spalvą ir aptraukti ja įvairaus stiliaus baldus.

 

Laikykitės kontrasto

Jei nerimaujate, kad tamsių spalvų odiniai baldai gali pernelyg užgožti interjerą arba jį paversti niūriu ir šaltu, galite to išvengti priderindami prie jų pastelinių spalvų, kremines ar baltas dekoratyvines pagalvėles, pledą. Puikiai tiktų ir didelis šviesių spalvų kilimas ar užuolaidos. Dar vienas naudingas būdas odinių baldų tonui pašviesinti – pastatyti juos arčiau šviesos šaltinių. Jeigu trūksta vietos prie lango, galite į juos norimu kampu nukreipti šviestuvą, lempą. Norint didesnių pokyčių, didžiausią efektą suteiktų šiltomis, švelniomis spalvomis nudažytos sienos.

 

Nebijokite odos derinti su kitomis medžiagomis

Eklektiškas interjero dizainas šiuo metu gana populiarus, o vienas didžiausių skiriamųjų jo ženklų – drąsios skirtingų medžiagų, raštų ir spalvų kombinacijos. Tokį rezultatą sukursite ir savo namuose, jeigu odiniai baldai darniai derės su kitomis medžiagomis. Baldų spalva ir forma vaidina ryškiausią vaidmenį. Svarbu prisiminti tai, kad geriausia rinktis panašių atspalvių medžiagas. Be to, raštai taip pat turėtų pasižymėti panašia stilistika. Eklektikoje itin griežtų ribų nėra, tačiau jas peržengus erdvė taps dideliu tarpusavyje nederančių objektų kratiniu.

 

Tiks ir vienas, ir keli baldai

Kad pakeistumėte aplinką namuose, nereikia nuversti kalnų – tam visiškai pakaks sofos ar kelių fotelių. Galite skirtingose kambario pusėse pastatyti du odinius fotelius, jeigu patinkančią sofą jau turite, arba atvirkščiai – pritaikyti oda aptrauktą sofą prie ištaigingų fotelių. Tokiu būdu odiniai baldai puikiai įsikomponuos į bendrą interjerą ir galėsite džiaugtis jų elegancija išlaikydami kambario stilistinę dinamiką.

 

Būkite tikri – oda aptraukti baldai neketina dingti iš interjero tendencijų dar ilgai. Jie yra patrauklūs, funkcionalūs, o tinkamai prižiūrimi džiugins kokybe, minkštumu bei žvilgesiu daugelį metų.