Kaip greičiau užmigti, patarimai giliam miegui

kaip greiciau uzmigti (virselis)

Gilus miegas leidžia užtikrinti gerą fizinę ir psichologinę sveikatą. Tinkamai pailsėjus, atsikeliama geros nuotaikos, todėl net ir sunkiausi dienos darbai nebeatrodo tokie baisūs. Deja, nemaža dalis žmonių atėjus vakarui dar ilgai svarsto, kaip užmigti, ir tam įtakos turi daugybė faktorių. Kai kurių negalime sukontroliuoti, tačiau yra dalykų, kuriuos galima valdyti ir pagaliau miegoti geriau. Tad išsiaiškinkime, kokios yra 4 miego fazės, kas lemia kokybišką poilsį ir, apskritai, kaip greičiau užmigti?


Miego fazės


Miego svarba – milžiniška. Miegant kūnas įeina į būseną, kurios metu mes atsitraukiame nuo išorinio pasaulio signalų. Miegant mūsų smegenys turi apdoroti ir įvertinti per dieną gautą informaciją, ją suvokti, o nereikalinga – atsikratyti. Be to, poilsio metu mūsų organizme cikliškai vyksta įvairūs fiziologiniai procesai. Mokslininkai išskyrė 4 pagrindines miego stadijas. 

1 stadija. Šios miego fazės metu atsipalaiduoja raumenys, sulėtėja kvėpavimas, nukrenta kūno temperatūra. Galima pajusti trūkčiojimą, krūpčiojimą ar kritimo jausmą. Ši stadija ganėtinai trumpa ir trunka nuo 1 iki 7 minučių. Jos metu žmogus išlieka jautrus išoriniams dirgikliams, todėl gali pabusti nuo menkiausio garso.

2 stadija. Ji trunka maždaug 10–25 min., kūnas dar labiau atsipalaiduoja, o žmogus nebėra sąmoningas. Akys nebejuda, tačiau iš šios stadijos vis dar galima lengvai atsibusti. Galima sakyti, labai pamažu prasideda kietas gilus miegas.

3 stadija. Šiuo metu smegenyse pradeda ryškėti gilios ir lėtos bangos, kurios vadinamos delta bangomis. Kūno raumenys visiškai atsipalaiduoja, dar labiau sulėtėja kvėpavimo dažnis, nukrenta kraujospūdis ir kūno temperatūra, todėl pilnai įžengiama į giliojo poilsio fazę.

4 stadija. Jos metu suaktyvėja smegenų veikla, pagreitėja širdies susitraukimų dažnis, pakyla kūno temperatūra, o kvėpavimas tampa nereguliarus. Rem miegas trunka nuo 10 iki 60 minučių, jo metu žmogaus raumenys trumpam paralyžiuojami, o akys pradeda greitai judėti. Šiuo metu sapnuojama intensyviausiai, taip pat formuojasi ilgalaikė atmintis. 

Aišku viena, kad miego nauda yra nekvestionuojama. Vis dėlto, yra 3 esminės kokybiško poilsio sąlygos – tinkama aplinka, ergonomiški baldai ir ugdomi įpročiai. To dažnai pakanka tam, kad nebereikėtų ieškoti būdų, kaip greičiau užmigti. Todėl toliau apžvelkime, kaip atrodo tinkama aplinka ir maksimaliai kokybiškam miegui pritaikyti baldai.
Kokybiški baldai – kokybiškas miegas


Žmogus vidutiniškai per parą miega apie 6–8 valandas, tačiau ši trukmė gali skirtis, priklausomai nuo individualių organizmo savybių, gyvenimo būdo. Ko gero, sutiksite – praleisdami lovoje trečdalį gyvenimo, turime įsitikinti, jog miegamojo lovos yra kokybiškos ir patvarios. Tad pateikiame kelis aspektus, į kuriuos rekomenduojama atsižvelgti renkantis lovą.

  • Rėmas. Pirmiausia įvertinkite, iš kokios medžiagos pagamintas baldo rėmas. Jeigu joje ilsėsis du asmenys, natūralu, siekiant išlaikyti daugiau svorio – reikės pasirinkti tvirtesnio rėmo lovą. Žinoma, tik kokybiškos, sveikatai nekenksmingos medžiagos užtikrins saugų bei ramų poilsį.

  • Pagrindas. Kaip ir rėmo, taip ir pagrindo medžiagos itin svarbios, nes jos turi užtikrinti gerą oro cirkuliaciją ir užkirsti kelią drėgmės bei nešvarumų kaupimuisi. Tvirtas miegamojo baldo pagrindas (plokščias ar grotelės) užtikrins daikto ilgaamžiškumą, o ant jo patiestas čiužinys laikysis stabiliai, tvirtai.

  • Papildomos funkcijos. Svarbu atsižvelgti į papildomas funkcijas. Pavyzdžiui, patogias daiktų sandėliavimo dėžės, kuriose galėsite laikyti patalus ar kitus daiktus. Taip pat šiuolaikiniai lovų modeliai gali būti su integruotomis USB jungtimis, šviestuvais, kurie padidina komfortą ir leidžia patogiai įkrauti prietaisus ar įsijungti šviesą neišlipus iš minkštų patalų.

Rinkdamiesi lovą, atkreipkite dėmesį ne tik į šios dizainą, bet ir į kambario plotą, nes nuo jo priklauso tinkamo gaminio matmenys. Galima sakyti, kad geras miegas užtikrinamas tik įsigijus tinkamą miego baldą. Dairydamiesi jūsų lūkesčius atitinkančio baldo virtualiame mūsų kataloge, pasinaudokite patogia filtrų sistema.Gilus miegas ir čiužinys – kas svarbu renkantis pagrindą?


Dėl netinkamo poilsio pagrindo gali kilti sunkumų bandant užmigti. Tiesa ta, kad kartais vietoje to, kad galvotume, kaip užmigti greičiau, reikėtų tiesiog pasidomėti, koks pagrindas miegui – individualiai geriausias. Taisyklinga kūno padėtis miegant – itin svarbi. Poilsio kokybė priklauso ne tik nuo baldų tvirtumo, bet ir kokybiško čiužinio. Ieškant tinkamiausio varianto, vertėtų atkreipti dėmesį į kelis esminius akcentus.

  • Tipas. Prieš įsigyjant čiužinį, rekomenduojama susipažinti su skirtingais čiužinių tipais. Šie gali būti: spyruokliniai, putų poliuretano, viskoelastiniai, lateksiniai. Kuris tipas jums tinkamiausias, galite nuspręsti tik atsižvelgę į savo sveikatos būklę. Išsamesnį gidą, kaip išsirinkti tinkamą čiužinį galite rasti čia.

  • Kietumas. Kokybiškas miegas priklauso ir nuo čiužinio kietumo. Minkšti pagrindai skirti žmonėms, sveriantiems iki 90 kilogramų, vidutiniai – 90–110 kilogramų, o kieti rekomenduojami tiems, kurių svoris didesnis nei 110 kilogramų. Žinoma, yra ir daugiau aspektų, pavyzdžiui, įprasta miego poza ar sveikatos būkle. Jeigu domina nuodugnesnis čiužinio kietumo gidas, jį galite rasti mūsų patarimų skiltyje.

  • Dydis. Svarbu įsitikinti, kad čiužinys atitiktų lovos matmenis arba atvirkščiai. Ieškant optimalaus varianto, reikia atsižvelgti į miegančiųjų ūgį – čiužinio ilgis turėtų būti didesnis bent 20 centimetrų. Pločio pasirinkimas priklauso nuo to, ar miegosite vienas ar dviese. Esant poreikiui, kai lovos matmenys yra nestandartiniai, „Magrės baldai“ čiužinius gamina pagal individualų užsakymą.

Jeigu miegama ant nugaros, čiužinys privalo išlaikyti tiesią stuburo liniją, jei ant šono – tinkamą pečių bei dubens zonų įdubimą. Miego kokybės gerinimas prasideda tada, kai atsižvelgiama į žmogaus gyvenimo būdą ir įpročius. Tad, ieškodami čiužinio, atkreipkite dėmesį į savo asmeninius poreikius ir sveikatos būklę.Kaip greičiau užmigti?


Patogus ir pakankamos trukmės, gilus miegas ypač svarbus kiekvienam. Jis padeda užtikrinti normalią širdies veiklą, išlaikyti didesnį fizinį aktyvumą, sumažinti streso įtaką organizmui ir užtikrinti geresnę smegenų veiklą. Tad pateikiame vienus iš pagrindinių patarimų, kaip greičiau užmigti ir kokybiškai pailsėti po įtemptos darbo dienos. 


1. Sumažinkite kambario temperatūrą

Prieš užmiegant kūno temperatūra nukrenta, todėl sulėtėja visi gyvybiniai procesai. Jei kambaryje yra pernelyg šilta, organizmui tampa sunkiau pasiruošti poilsiui. Taigi, natūralu, kad užmigti tampa sudėtingiau. Siekiant išvengti tokios problemos, rekomenduojama gerai išvėdinti kambarį. Geriausia, kad jo temperatūra būtų 15–23 laipsnių intervale.

Individualūs poreikiai gali labai skirtis, todėl kiekvienas turėtų pasirinkti sau labiausiai tinkantį variantą. Šiltas dušas ar vonia padeda paspartinti kūno temperatūros pokyčius, taigi, jis greičiau atvėsta. Smegenims išsiunčiamas signalas, perspėjantis, kad atėjo metas miegui.

2. Laikykitės poilsio rutinos

Ganėtinai didelė dalis žmonių yra pastebėję, kad gulantis ir keliantis vienodu laiku, kokybiškas miegas – dažnesnis reiškinys. Kiekvienas organizmas turi savitą reguliavimo sistemą, vadinamą cirkadiniu ritmu. Šis vidinis laikrodis leidžia išlikti budriems dienos metu, o naktį – pilnavertiškai pailsėti, įeiti į svarbiausias fazes (gilusis ir Rem miegas). Miego rutina tarsi padeda sukurti tam tikrą grafiką, kuriuo remdamasis organizmas paprasčiau pasiruošia poilsiui.


3. Užtamsinkite kambarį

Tai, jog nauji čiužiniai leidžia pasirūpinti komfortiškesne aplinka poilsiui – akivaizdu. Tačiau norint pasiekti maksimalų rezultatą, svarbu atsižvelgti ir į kitus aspektus. Vienas iš tokių – tinkamas patalpos užtamsinimas. Iš lauko sklindanti šviesa veikia mūsų organizmą ir jį suaktyvina. Tyrimais įrodyta, kad tamsa skatina miego hormono melatonino gamybą. Šiandien gausu inovatyvių langų dengimo sprendimų.

4. Nežiūrėkite į laikrodį

abudimai naktį – ganėtinai dažnas reiškinys. Nieko tokio, jei po to greitai užmiegama, tačiau tai pavyksta ne visiems. Dažniausiai daroma klaida, kai pradedama žiūrėti į laikrodį. Tai tik dar labiau išblaško. Tad, kaip užmigti prabudus iš gilaus miego? Norint išvengti papildomų dirgiklių, rekomenduojama miegamajame nestatyti laikrodžio ir telefoną padėti nuošaliau, kad nekiltų pagundos paimti jo į rankas. Technologijų skleidžiama šviesa dirgina akis, todėl reikėtų vengti ir kitų šviesos šaltinių miegamajame.

Jeigu vis dairotės patarimų, kaip užmigti kai nenori miego arba tiesiog kaip greičiau užmigti, nepraleiskite progos pasinaudoti aukščiau minėtais paprastais, tačiau dažniausiai veiksmingais patarimais. Kokybiškas poilsis užtikrina normalios imuninės sistemos ir stabilaus kūno svorio palaikymą bei mažesnę ligų tikimybę. Geras miegas padeda kūnui atsinaujinti ir atsistatyti – atsižvelgę į minėtuosius patarimus, mėgausitės ne tik kokybišku poilsiu, bet ir geresne gyvenimo kokybe.  


Nusprendėte atnaujinti miegamąjį, todėl reikalinga nauja lova ar dairotės patogaus čiužinio? Plačiame „Magrės baldų“ asortimente galite rasti didelį ergonomiškų ir stilingų baldų pasirinkimą. Jei turite klausimų, susijusių su tinkamų miego baldų pasirinkimu, susisiekite ir mielai suteiksime individualią konsultaciją.

Icon 3D SALONO TURAS