+370 634 85000
0

Nedidelio buto privalumai įvertinami vis dažniau

sofos-sofa-classic-2

Daugeliui įprasta manyti, kad svajonių namai turi būti dideli ir erdvūs – nepriklausomai nuo to, kiek žmonių juose gyventų. Tačiau nedideli butai taip pat turi daug privalumų, todėl nenuostabu, kad jie vis nepraranda savo populiarumo. Taigi įdomu sužinoti – kokios pagrindinės to priežastys?

 

Finansiškai sumanus pasirinkimas

Nepaisant to, kad dideli namai suteikia daugiau laisvės, jie reikalauja pakankamai daug priežiūros ir investicijų. Gyvenant nedideliame bute, įprastai sunaudojama kur kas mažiau energijos, todėl mokesčiai nėra tokie dideli. Tai ypač pastebima žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos.

Tam, kad mažo buto interjeras taptų jaukus ir patogus, pakanka kur kas mažiau investicijų, nes plotas, kurį reikia įrengti ir dekoruoti – pakankamai nedidelis. Sumaniai išnaudojus erdvę, pavyzdžiui, pasirinkus daugiafunkcinius baldus, tokius kaip sofa lova, galima sukurti komfortišką namų aplinką. Mūsų asortimente jų išties gausu – apsižvalgykite ir išsirinkite sau labiausiai patinkančius už palankią kainą.

 

Aplinkai palankus sprendimas

Ekologijai, tvariam vartojimui ir gamybai šiais laikais skiriamas ypač didelis dėmesys. Jei šie dalykai jums taip pat labai svarbūs, nedidelis butas gali būti dėmesio vertas pasirinkimas. Gyvenant jame kur kas paprasčiau sumažinti energijos suvartojimą ir švaistymą.

Gamtos įkvėptas mažo buto interjeras gali tapti tikra ramybės oaze. Jame akcentuojami neutralūs žemės tonai, natūralios medžiagos ir audiniai. Medvilne ar linu papildytas sofos lovos apmušalas suteikia kambariui unikalumo ir įneša papildomos šilumos. Prie minkštų baldų galima priderinti nedidelį šviesios medienos apvalų arba keturkampį staliuką.

„Magrės baldų“ komanda supranta ekologijos svarbą, todėl:

• kruopščiai atrenka gaminiams skirtas medžiagas,
• kasmet investuoja į naujausias technologijas,
• diegia įrangą, padedančią optimizuoti išteklių sunaudojimą.

Visa tai leidžia užtikrinti tvarų lietuviškų baldų gamybos procesą.

 

Didesnės galimybės išnuomoti būstą

Dar vienas buto privalumas yra tas, jog esant poreikiui jį paprasčiau išnuomoti. Tai ypač praverčia tuomet, kai reikia ar tiesiog norima pakeisti gyvenamąją vietą, tačiau nenorima parduoti turimo būsto. Be to, tai puiki galimybė užsidirbti.

Sofa lova nedideliame bute

Mažo buto interjeras lengvai pritaikomas skirtingiems poreikiams ir jo atnaujinimas nereikalauja didelių investicijų. Tam gali pakakti vos vieno nedidelio baldo, tokio kaip sofa lova, fotelis ar pufas. Jei norisi daugiau jaukumo, galima panaudoti ir keletą aksesuarų: dekoratyvinių pagalvėlių, pledų arba padėkliukų.

 

Paprastesnis dekoravimas

Norint skoningai išpildyti didelę erdvę, dažniausiai reikia nemažai pastangų. Nesinori, kad ji būtų pernelyg tuščia, tačiau taip pat itin svarbu jos neperpildyti. Priešingu atveju interjeras gali atrodyti nepatraukliai. Tam, kad dekoro pasirinkimas būtų dar paprastesnis, patariama iš anksto apgalvoti, kokio stiliaus aplinką norite sukurti – šiuolaikišką, klasikinę, o galbūt minimalistinę? Nuo to priklauso tiek naudojamos apdailos detalės, tiek baldai, tiek aksesuarai. Visa tai suderinus mažo buto interjeras atrodo harmoningai ir tiesiog kviečia užeiti.

„Magrės baldų“ asortimente galima rasti skirtingo dizaino sofų lovų, minkštų kampų, fotelių ir kita. Todėl tikimybė išsirinkti asmeniškai sau labiausiai tinkantį variantą – išties didelė.

Keletas sofų lovų pavyzdžių, derančių skirtingo stiliaus mažo buto interjeruose:

• klasikiniame – „Angel“, „Luka“,
• retro – „Elegant“, „Jazz“,
• prabangiame maksimalistiniame – „Imperija“,
• šiuolaikiškame – „Vytis“, „Delux“.

Itin patogu tai, kad kiekvieno gaminio aprašyme galima rasti jam labiausiai tinkančių apmušalų rekomendacijas. Jas pateikia profesionalūs dizaineriai, puikiai išmanantys interjero kūrimo subtilybes. Todėl ir pasirinkimas tampa kur kas lengvesnis.

 

Mažiau netvarkos

Tam, kad dideli namai būtų tvarkingi, reikia įdėti nemažai pastangų ir tai daryti reguliariai. Nedidelio buto priežiūra yra paprastesnė. Pirmiausia – plotas, kurį reikia valyti, yra kur kas mažesnis. Tai apima ne tik grindis, bet ir kitus namų paviršius: palanges, baldus ir t. t. Kitas privalumas yra tas, jog nedidelėje erdvėje įprastai neprikaupiama tiek daug nereikalingų daiktų. Todėl nenuostabu, kad mažo buto interjeras atrodo tvarkingesnis.

Pavyzdžiui, jei didelė erdvė yra pakankamai tuščia, papildomi daiktai joje dažniausiai nėra taip greitai pastebimi ir tarsi netrukdo. Tačiau bėgant laikui, jų kaupiasi vis daugiau ir daugiau. Jei tokie daiktai neatlieka jokios funkcijos – nepaverčia namų nei gražesniais, nei patogesniais – jie tik apsunkina kasdienybę.

Nedidelio buto tvarkymas užima kur kas mažiau laiko. Dėl šios priežasties daugiau jo galima skirti mėgstamai veiklai ar poilsiui. Taigi, jei esate itin užsiėmę žmonės, tokie namai galėtų būti optimalus pasirinkimas. Žinoma, tokiu atveju svarbu nepamiršti įvertinti ir šeimos narių skaičiaus. Jei jis pakankamai didelis, mažame bute gali trūkti vietos.

 

Galimybė gyventi pačiame miesto centre

Mažas butas ypač tinka karjeros siekiantiems žmonėms arba tiesiog mėgstantiems miesto šurmulį. Būtent tokie gyvenamieji būstai dažniausiai įrengiami didmiesčių centruose. Tai patogu ne tik susisiekimo, bet ir laisvalaikio praleidimo, pramogų atžvilgiu.

Priklausomai nuo poreikių, mažo buto interjeras gali atspindėti miestietišką gyvenimo būdą arba priešingai – tarsi nukelti į visiškai kitokią aplinką. Itin platus baldų ir aksesuarų pasirinkimas leidžia įgyvendinti pačias įvairiausias stiliaus idėjas. Tinkamai suderinus dekoro elementus, namuose atskleidžiama ne tik estetika, bet ir komfortas.

Atviro plano interjeras jau spėjo užkariauti ne vieno miestiečio širdį. Tai puikus būdas praktiškai išnaudoti nedidelį plotą. Siekiant sukurti daugiau privatumo, dažnai tokiais atvejais pasitelkiamos lentynos, spintelės ar sofos. Šie baldai padeda padalinti erdvę į keletą dalių. Daugiau patarimų, kaip įsirengti studijos tipo apartamentus, kad jie būtų stilingi ir patogūs, galite rasti čia.

 

Kaip vizualiai praplėsti nedidelio buto erdvę?

Tinkamai įrengtas mažo buto interjeras gali atrodyti vizualiai didesnis. Siekiant tokio efekto rekomenduojama atkreipti dėmesį į tokius aspektus, kaip:

1. Buto planas

Nedidelė buto erdvė visų pirma neturėtų būti perkrauta nereikalingais daiktais. Dažniausiai jie tik užima vietą ir apsunkina kasdienybę. Jei jaučiate, kad namuose nepatogu judėti, galbūt verta atsisakyti nefunkcionalių interjero detalių? Tai vienas iš lengviausių būdų, leidžiančių sukurti komfortiškesnę ir švaresnę aplinką.

Mažame bute labai praverčia sofa lova, kuri atlieka dvigubą funkciją. Dienos metu ją galima naudoti kaip sėdimąjį baldą, o naktį – kaip miegamąjį. Be to, greitai ir paprastai išskleidžiamos sofos lovos labai praverčia atvykus svečiams.

Sofa lova nedideliame bute

Tam, kad mažo buto interjeras nebūtų perpildytas, jame patariama vengti nebūtinų konstrukcijų, pavyzdžiui, pertvarų. Jei norisi minimaliai atskirti erdvę, galima panaudoti baldus (sofas, minkštus kampus, lentynas, komodas ir t. t.).

 

2. Simetrija

Kuriant interjero dekorą ir dėliojant baldus reikėtų stengtis išlaikyti simetriją. Taip namų aplinkoje įsivyrauja balansas, užtikrinantis tvarkingą jos įvaizdį. Be to, tokia erdvė kur kas patogesnė. Proporcijoms interjere sukurti ypač tinka taisyklingų formų baldai: keturkampiai staliukai, lentynos, komodos ir netgi griežtesnio silueto sofos.

 

3. Spalvų paletė

Spalvos atlieka itin svarbų vaidmenį interjere, todėl ir šiuo atveju jų reikėtų nepamiršti. Norint, kad nedidelis butas atrodytų vizualiai didesnis, jame patariama naudoti daugiau švelnių tonų. Žinoma, tai nereiškia, kad viskas turi būti balta – yra daugybė pastelinių atspalvių, kurie puikiai tinka tokiai aplinkai. Štai keletas jų pavyzdžių: kreminiai, smėliniai, pilki, rausvi, melsvi, žalsvi. Vos keletas stilingų tonų, ir mažo buto interjeras atrodo kur kas patraukliau. Jiems atskleisti galima pasitelkti tokius aksesuarus kaip dekoratyvinės pagalvėlės ar pledai.

 

4. Skirtingo tipo baldai

Tam, kad nedidelė erdvė būtų visapusiškai išpildyta ir funkcionali, joje galima panaudoti įvairių tipų baldus. Pavyzdžiui, svetainėje įprasta naudoti sofas lovas ir minkštus kampus. Tačiau jei vietos nėra daug, rekomenduojama išbandyti tokias jų alternatyvas kaip foteliai ar pufai. Didelis skirtingo dizaino baldų pasirinkimas leidžia rasti optimalų sprendimą kiekvieno stiliaus interjere. Modernus, klasikinis, pereinamasis, o gal eklektiškas įvaizdis – mūsų asortimente gausu kiekviename iš jų derančių gaminių.

 

5. Daugiau vietos daiktų laikymui

Nepriklausomai nuo patalpos dydžio, patogu, kai joje yra pakankamai vietos daiktų laikymui. Nedideliame bute tai – ypač aktualu. Todėl jame patariama naudoti tokius baldus kaip vitrinos, komodos, lentynos. Taip pat puikiai tinka sofos lovos su patalynės dėžėmis. Juose galima susidėti pačius įvairius daiktus, todėl sutaupoma vietos.

 

6. Natūrali šviesa

Norint, kad mažo buto interjeras atrodytų erdvesnis, į jį turėtų patekti pakankamai natūralios dienos šviesos. Dėl šios priežasties patariama kuo mažiau uždengti langus: nenaudoti pernelyg tamsaus audinio užuolaidų, nestatyti priešais juos didelių baldų ir panašiai. Natūrali iš lauko sklindanti šviesa padeda sukurti jaukią namų atmosferą. Be to, ji:

• reikalinga pagrindinių metabolizmo procesų reguliavimui;
• siejama su mažesniu nuovargiu ir akių įtampa;
• gali užtikrinti ramesnį miegą naktį, didesnį atsparumą ligoms ir infekcijoms;
• veikia kaip natūralus antidepresantas, gerina nuotaiką;
• gali padidinti mokymosi produktyvumą ir koncentraciją iki 15 %;
• sukuria komfortišką aplinką;
• suteikia namams patrauklumo.

Taigi priežasčių, kodėl verta įsiliesti daugiau natūralios šviesos į savo namus, išties daug.

 

7. Vertikalios erdvės išnaudojimas

Tiek mažesnio, tiek didesnio ploto namuose dažnai pamirštama išnaudoti vertikalią erdvę. Viena iš to priežasčių – nežinojimas, kaip tai padaryti. Atsakymas kur kas paprastesnis nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – tam tereikia pastatomos arba pakabinamos lentynos. Joje galima laikyti pačius įvairiausius daiktus: nuo knygų ir suvenyrų iki vaikų žaislų ar netgi gėlių.

Be to, aukštos ir siauros lentynos vizualiai praplečia vertikalią erdvę. Todėl kambario lubos atrodo aukštesnės. Norite, kad mažo buto interjeras būtų visapusiškai patrauklesnis? Mūsų asortimente galite rasti didelį funkcionalių ir stilingų baldų pasirinkimą.

 

8. Raštai ir tekstūros

Tinkamai parinkti raštai ir tekstūros gali suteikti didesnės erdvės pojūtį. Interjere tai dažniausiai atskleidžiama pasitelkus tekstilės gaminius, tokius kaip dekoratyvinės pagalvėlės ar pledai. Šiuo atveju gali praversti ir minkšti sėdimieji baldai (sofos lovos, kampai, foteliai, pufai) su originalių tekstūrų ar raštų apmušalais. Vizualiam nedidelio buto erdvės praplėtimui puikiai tinka šiuolaikiški 3D raštai, įvairaus pločio linijos ir krypties linijos, taip pat megztą audinį primenančios arba kailio tekstūros. Taip kambaryje tarsi atsiranda papildoma dimensija, kuri ir suteikia didžiausią efektą. Platus tekstilės gaminių audinių ir baldinių apmušalų asortimentas labai platus, todėl rinktis tikrai yra iš ko.

Mažo buto interjeras turi išties daug privalumų. Tai gali būti vienas iš geriausių pasirinkimų tiems, kurie ieško mažesnių investicijų reikalaujančio būsto. Jei šiuo metu kaip tik svarstote galimybę persikelti į nedidelį būstą arba jau tai darote, pasirūpinkite visapusišku jo erdvės išpildymu. „Magrės baldų“ asortimente galite rasti itin platų patrauklaus dizaino gaminių, tokių kaip sofos lovos, minkšti kampai ir dar daugiau, pasirinkimą.