+370 634 85000
0

Mažo miegamojo interjeras: kaip sukurti tinkamą?

pexels-pixabay-279746

Jeigu turite mažą gyvenamąją erdvę, o šiuo atveju – nedidelį miegamąjį kambarį, tai dar nereiškia, kad jame negalite pademonstruoti ir išpildyti unikalaus interjero dizaino stiliaus. Dekoruojant ar įrenginėjant mažą erdvę taikomos tokios pačios taisyklės – abiem atvejais reikalingas bendrinis suvokimas ir „gera“ akis. Nors nedidelio miegamojo interjeras skiriasi nuo didelio kvadratinių metrų skaičiumi, erdvės kūrimo procesas ir jos užpildymas iš esmės išlieka toks pat. Didelį vaidmenį vaidina tinkamas baldų pasirinkimas – nuo šviestuvo iki komodos. Suprantame, kad įrengti erdvę nėra taip paprasta, kaip tai gali skambėti iš pradžių, todėl norime padėti. Jeigu sukate galvą, kaip stilingai, jaukiai ir funkcionaliai įrengti savo nedidelį miegamąjį, pateikiame jums keletą išsamių patarimų.


1. Stalčiai ir kitos daiktų saugojimo vietos – prioritetas


Tikriausiai kiekviena šeima, nesvarbu, kokio ji dydžio, gali pasigirti įvairiausiais daiktais, kuriuos reikia kažkur padėti. Galbūt tai albumų ar knygų kolekcija, kosmetika, gal patalynės komplektai ar drabužiai. Didelėje erdvėje, rodos, sprendimas būtų itin paprastas (aukšta ir didelė kelių durų spinta), tačiau paprastai tai galima išspręsti ir nedideliame miegamajame kambaryje.

Mažo miegamojo interjeras gali būti puikiai užpildomas daug vietos neužimančiais, tačiau daugiafunkciniais baldais. Pavyzdžiui, rinkitės naktinį staliuką, kuris turi stalčius. Juose galėsite laikyti knygas, žurnalus ar bet kokius kitus smulkius aksesuarus. Itin kompaktiški kosmetiniai staliukai lygiai taip pat taupys vietą, nes juose įrengti nedideli stalčiukai.

Didesniems daiktams susidėti (patalynei, pledams, drabužiams) rekomenduojame rinktis lovą su integruotomis patalynės dėžėmis. O jūsų spinta puikiai gali tapti talpi, tačiau mažai vietos užimanti elegantiška komoda. Dėl įvairių dydžių, formų ir dizaino elementų, ją itin lengva pritaikyti prie bendro erdvės interjero. Verta paminėti, kad Smartbaldai.lt asortimente rasite ir siaurų, vienos sekcijos spintų su daug lentynėlių, tad pasirinkti galite komodą, vienos sekcijos siaurą spintą arba kombinuoti jas abi.

2. Veidrodis – erdvę didinantis atspindys


 Ilgi, platūs, siauri, dekoruoti, minimalistiniai – tokia veidrodžių gausa mūsų asortimente palengvins stilingo ir praktiško aksesuaro pasirinkimą. Tiek tradicinis, tiek modernus miegamojo interjeras puikiai suderinamas su veidrodžiu, kuris laikomas geriausiu nedidelių erdvių „draugu“. Anot dizaino ekspertų, tokią namų įvaizdžio detalę geriausia pakabinti priešais langą, nes tuomet jis erdvę padidins dar daugiau.

Pavyzdžiui, jeigu jūsų miegamajame stovi komoda, virš jos esanti laisva sienos dalis tam gali būti puikiai išnaudojama. Be to, taip galėsite panaudoti ne tik gilius, plačius komodos stalčius, tačiau ir jos paviršių. Tai gali tapti moters ar vyro grožio kampeliu: ant paviršiaus padėta gėlių puokštė, kvepalų, kremų ir kosmetikos kombinacija sukurs jaukų kampelį ir pridės žavesio visai miegamojo erdvei! Kaskart iš miegamojo išeisite pasipuošę ir pasiruošę naujai dienai.

3. Kontroliuoti proporcijas – itin svarbu

 
Nors daugelis mano, kad mažai erdvei reikalingi maži baldai, tai nėra universali taisyklė. Kartais labai nedideli baldai gali tik dar labiau išbalansuoti mažą erdvę ir paversti ją nejaukia – kartais gali pasirodyti, kad kambaryje sunku net kvėpuoti. Taigi, mažo miegamojo dizainas turėtų būti balansuojamas pasitelkiant skirtingų proporcijų interjero detales.

4. Šviesi spalvų paletė

 
Kaip ir veidrodžiai, taip ir šviesios spalvos yra geriausi mažo kambario interjero „draugai“. Šviesių, pastelinių spalvų paletę atskleiskite ant sienų, pasirinkdami tokių tonų dažus ar tapetus. Šiam tikslui taip pat galite pasitelkti baldus ir aksesuarus. Pavyzdžiui, mūsų miegamojo komodų, spintų ir kitų korpusinių baldų asortimente gausu šviesios medienos, baltų ir pilkų atspalvių kambario interjerą kuriančių aksesuarų.

Nepriklausomai nuo stiliaus, minimalistinis, klasikinis ar modernus miegamojo dizainas neturėtų pasižymėti labai tamsiomis spalvomis: šios sugeria natūralią šviesą, todėl kambarys gali atrodyti mažas. Visgi ši taisyklė galioja ne visuomet. Jeigu apšvietimas yra tinkamas, net ir tamsesnės spalvos miegamasis atrodys puikiai.


5. Pagrindiniai baldų pozicionavimo principai

 

Kaip ir minėjome, mažas miegamasis dar nereiškia, kad jame turėtų stovėti labai maži baldai. Tačiau, kaip neleisti dideliems baldams užgožti erdvės? Interjero specialistai nurodo, kad jeigu norite viską padaryti tinkamai, iš pradžių susikurkite vizualizaciją mintyse, kaip turėtų būti išdėstyti baldai. Tik tada imkitės statyti baldus kambaryje. Žingsniai, kuriais reikėtų sekti:


    • Išsimatuoti didžiausių baldų ilgį ir plotį – miegamosios lovos, spintos, komodos.
    • Pirmiausia pastatyti lovą priešais kambario duris.
    • Tada statyti kitus didžiausius baldus.
    • Mažiausiai vietos užimančius baldus ir dekoro elementus naudoti paskutinius.
    • Išeiti iš kambario ir sugrįžti į jį, įvertinti, ar viskas atrodo harmoningai.


    Matuodami baldus, kartu išmatuokite ir kambario bendrą plotą – taip matysite, kiek tiksliai vietos turite kambaryje. Kai pastatysite didžiausią baldą – lovą, bus kur kas lengviau aplink ją komponuoti kitus kambario elementus. Taip miegamasis netaps baldų laikymo sandėliuku.

    Kai jau visus baldus panaudosite zonos užpildymui, trumpam išeikite iš kambario ir į jį sugrįžkite tarsi kažko pasiimti. Apsimeskite, kad einate link lovos ar spintos. Jeigu eidami atsitrenkiate į tam tikrus baldus arba jie trukdo patogiai prieiti, reiškia, kad planą reikėtų šiek tiek pakeisti. Tuomet miegamojo dizainas bus visapusiškai apgalvotas.

    6. Tvarka, tvarka, tvarka

     
    Gyvenant mažesnėje erdvėje turėtų būti suprantama, kad tvarka yra vienas iš svarbiausių aspektų. Kambarys, kuriame daug daiktų ir jie visi išdėlioti netvarkingai, kels tik neigiamus jausmus ir stresą. Ypač nedidelio miegamojo interjeras turėtų išlikti tvarkingas, nes tik tuomet tinkamai pailsėsite ir atsipalaiduosite.

    Todėl išnaudokite visus daugiafunkcius baldus ir reikmenis tvarkai palaikyti. Žinoma, nepamirškite erdvių nuolat tvarkyti. Skubant ne visuomet tam išeina skirti daug laiko. Tačiau jei kaskart paliksite aplinką tvarkingą, šis procesas taps kur kas lengvesnis.

    Atraskite vietos kiekvienam daiktui ir žinokite, kur jį padėti kartą. Taip visiškai paprastai ir be papildomų laiko sąnaudų tiek klasikinis, tiek modernus miegamojo interjeras liks tvarkingas ir neapkrautas. Tad leis kokybiškai pailsėti po darbingos dienos.

    Dar vienas naudingas patarimas, kaip žinoti, kad poilsio erdvėje per daug baldų ir įvairių daiktų – grindjuostės, kurių jau nesimato. Tai yra aiškus ženklas, kad mažo miegamojo interjeras perkrautas. Todėl rinkitės tik tuos baldus ir aksesuarus, kurie bus naudingi kasdieniame gyvenime.

    Jei norite televizoriaus, bet baiminatės, kad jis užims per daug vietos, rinkitės kabinimą ant sienos: taip galite sutaupyti neįtikėtinai daug vietos. Nedidelio miegamojo dizainas neturi visiškai minimalus. Bene svarbiausia kambaryje esančius daiktus išdėlioti racionaliai ir palaikyti tvarką.

    7. Daugiau šviesos

     
    Mažose erdvėse tinkamas apšvietimas gali padaryti stebuklus. Todėl ypač svarbu, kad į tai atkreiptumėte dėmesį įrengdami nedidelį kambarį. Mažo miegamojo interjeras taps vizualiai didesniu, erdvesniu, jei į patalpą pateks pakankamai natūralios šviesos. Todėl rekomenduojame ant langų nekabinti sunkių, didelių užuolaidų. Puikus sprendimas – lengvos užuolaidos ar roletai. Jie leis didesniam kiekiui šviesos patekti į patalpą ir taip galėsite mėgautis vizualiai didesne erdve.

    Dažnas atvejis mažesniuose kambariuose yra per mažas langų skaičius arba jų dydis. Kartais paprasčiausiai nepakanka langų, kad į patalpą patektų norimas kiekis natūralios dienos šviesos. Šiuo atveju išeitis taip pat yra. Gali būti naudojamas dirbtinis apšvietimas. Šviestuvus reikėtų statyti tinkamose vietose, nes priešingu atveju jie gali ne tik, kad būti nenaudingi, bet ir trukdyti. Šviestuvai turėtų padėti formuoti miegamojo zonas.

    Apšvietimo specialistai taip pat rekomenduoja vengti pagrindinį šviestuvą kabinti kambario viduryje: taip dažnu atveju šviesa kris tiesiai į akis, jus akins ir erzins. Pasirinkite vietą virš lovos galo, taip ji pasiskirstys tolygiau. Svarbu apmąstyti ir dirbtinės šviesos šaltinių intensyvumą, kad šviesa neerzintų.

    8. Lovos pasirinkimas

     
    Lova – pagrindinis miegamojo kambario elementas. Mažas miegamasis kambarys nereiškia, kad lova turi būti maža ir nepatogi. Ją tiesiog reikia parinkti tinkamai. Pateikiame keletą kriterijų, į kuriuos atsižvelgus, gali būti lengviau apsispręsti:

      • Kambario stilius. Pasirinkite lovą, kuri harmoningai papildytų interjerą ir jame puikiai derėtų. Nepriklausomai nuo to, klasikinis, eklektiškas ar modernus miegamojo dizainas būtų, baldas turėtų jame visapusiškai tikti. Ši taisyklė gali būti pritaikoma ir kambaryje vyraujančioms spalvoms. Siekiant nepriekaištingo rezultato, patariama apsistoti ties 2–3 skirtingais atspalviais. Priešingu atveju miegamasis gali atrodyti pernelyg margas ir „triukšmingas“.


      • Medžiagos. Tvirtos medžiagos, tokios kaip buko mediena, užtikrina lovos ilgaamžiškumą. Ne ką mažiau svarbu atsižvelgti ir į baldo apmušalą. Jis gali būti tekstilinis arba odinis. Šiuolaikinės technologijos leidžia sukurti trinčiai ir dėmėms atsparesnius apmušalus, kuriuos lengva prižiūrėti. Taigi, jei norite, kad lova puoštų jūsų poilsio erdvę ne vienerius metus, būtinai atkreipkite dėmesį, iš ko ji pagaminta. Išsamią informaciją apie tai dažniausiai galite rasti „Smart baldų“ prekių aprašymuose.


      • Dydis. Pusantrinių lovų plotis dažniausiai siekia nuo 110 iki 150 cm, dvigulių – 160 cm, o karališko dydžio – 180 arba 200 cm. Pastarasis variantas įprastai nėra pats geriausias mažame miegamajame. Didelė lova gali užimti per daug vietos ir apsunkinti judėjimą erdvėje, kas suteikia papildomų nepatogumų. Šiuo atveju geriau rinktis standartinio dydžio baldą. Tam, kad įsitikintumėte, jog lova tikrai tilps kambaryje, nebus nei per didelė, nei per maža, prieš įsigydami ją atidžiai išmatuokite kambarį.


      • Galvūgalis. Tai viena iš dekoratyviausių lovos dalių. Todėl, jei norite, kad prabangus ar modernus miegamojo interjeras būtų pilnai išbaigtas, ji tiesiog būtina. Plačiame „Smart baldų“ asortimente galima rasti lovų su skirtingo dydžio ir dizaino galvūgaliais. Tai, jog poilsio kambarys yra mažas, nereiškia, kad jame negali būti naudojami ryškūs akcentai. Todėl drąsiai eksperimentuokite ir sukurkite originalų miegamojo įvaizdį.


      • Čiužinys. Tai dar viena, be abejonės, labai svarbi lovos dalis. Čiužinys turėtų atitikti turimos lovos matmenis – tai reiškia nebūti būti nei per didelis, nei per mažas. Jį renkantis taip pat būtina atkreipti dėmesį į individualius poreikius. Verta žinoti, kad spyruokliniai čiužiniai dažniausiai būna kietesni nei poliuretaniniai. Todėl pirmieji labiau tinka daugiau sveriantiems žmonėms ir tiems, kurie mėgsta miegoti ant nugaros arba pilvo. Poliuretaninis čiužinys gali būti puikiu pasirinkimu tiems, kurie sveria nedaug ir dažniausiai guli ant šono. Tačiau tai tik rekomendacijos. Norint išsirinkti asmeninius poreikius geriausiai atitinkantį gaminį, esant galimybei, reikėtų jį išbandyti gyvai.


      Dauguma interjero dizainerių rekomenduoja rinktis lovą, kurią pastačius kambaryje liktų 50 cm tarpas nuo kiekvienos sienos (išskyrus tą, kuri yra prie galvūgalio). Atrodo, kad tai nedidelis atstumas, tačiau jo pilnai pakaks laisvam judėjimui kambario erdvėje. Mes gaminių aprašymuose visuomet pateikiame matmenis, be to, baldų modifikacijas galite pamatyti ir kataloguose.

      Mažo miegamojo interjere daromos klaidos

       
      Nedidelio miegamojo interjero kūrimas gali būti išties nelengvas. Todėl, nenuostabu, jog kartais padaromos vienokios ar kitokios klaidos. Visgi jų išvengti tikrai įmanoma. Bene lengviausia tai padaryti iš anksto susipažinus su trimis dažniausiai pasitaikančomis klaidomis.

      1. Laisvos vietos neišnaudojimas

       
      Norint, kad miegamajame tilptų viskas, ko reikia, rekomenduojama optimaliai išnaudoti jame esančią erdvę. Pavyzdžiui, jeigu prie vienos sienos pastatyta lova, o kita yra tuščia, ten galima pakabinti lentyną, kurioje bus patogu laikyti knygas, suvenyrus ar kitus nedidelius daiktus.

      2. Proporcijų nesilaikymas

       
      Kaip jau buvo užsiminta prieš tai, mažame poilsio kambaryje tinka įvairių dydžių baldai. Juos naudojant svarbiausia laikytis proporcijų. Pavyzdžiui, masyvi spinta gali apsunkinti erdvę – ypač tuo atveju, jei kitos miegamojo sienos yra beveik laisvos. Vietoj jos galima rinktis mažesnę komodą, naktinį staliuką ar panašiai.
       

      3. Kambario perpildymas daiktais

       
      Tikriausiai daugelio namuose yra daiktų, kurie neatlieka jokios funkcijos. Visgi mažas poilsio kambarys tikrai nėra vieta, kur jie turėtų būti laikomi. Nepriklausomai, tai būtų minimalistinis, klasikinis ar modernus miegamojo interjeras, perkrautas daiktais jis beveik niekada neatrodys patraukliai. Be to, tokioje erdvėje gali būti nepatogu judėti ir žinoma ilsėtis.

      Miegamojo dizainas, nepriklausomai nuo kambario dydžio, gali atrodyti lygiai taip pat įspūdingai, jeigu atkreipsite dėmesį į mūsų pateiktus patarimus ir pritaikysite juos praktiškai. Apie baldus žinome išties daug, todėl jeigu ieškote bet kokiam interjero stiliui tinkančių detalių, užsukite į mūsų katalogą. Neabejojame, kad ten rasite tai, ko reikia. Sukurkite jaukią ir išpuoselėtą nedidelio miegamojo erdvę!