+370 634 85000
0

Lietuviškų baldų gamyboje naudojamos medžiagos

stalai-stalas-domino-staciakampis-3
stalai-stalas-domino-staciakampis-2
Icon
Icon

Medžio drožlių plokštės (MDP) – populiariausias pasirinkimas gaminant lietuviškus baldus. Lietuviški baldai, gaminami iš šios medžiagos, paprastai būna ekologiški, nebrangūs ir lengvai apdirbami.

Medžio drožlių plokštės (MDP) – populiariausias pasirinkimas gaminant lietuviškus baldus. Dažniausiai plokštė yra pasirenkama pagal šiuos kriterijus: formaldehido išskyrimą, atsparumą drėgmei, karščiui. Šiuo metu populiariausia rinktis laminuotą MDP. Lietuviški baldai, gaminami iš šios medžiagos, paprastai būna ekologiški, nebrangūs ir lengvai apdirbami.

 

Medžio drožlių plokštės danga gali būti gaminama šiais būdais:

  1. Pirmuoju atveju, baldų gamyba prasideda nuo plokštės užlydymo popieriumi. Vėliau jis įmerkiamas į melamino dervą. Taip sukuriama laminuota plokštė;
  2. Antruoju atveju iš karto pagaminamas laminatas. Jis suformuojamas iš kelių sluoksnių popieriaus, mirkyto melamino dervoje. Vėliau šis gaminys stipriai suslegiamas aukštoje temperatūroje. Dažniausiai viršutinis tokios plokštės sluoksnis būna dekoratyvinis, padengtas permatoma plėvele. Tada gautas laminatas klijuojamas ant plokštės.

Nuo gamybos technologijos priklauso baldo kokybė. Vienas iš svarbiausių kriterijų – užklijuotos plokščių briaunos. Be to, paisant ES reikalavimų, balduose negali būti chloro. Lietuviški baldai gaminami griežtai laikantis šio standarto.

 

Į ką atkreipti dėmesį?

Prieš pirkimą būtina įvertinti minėtą briaunų užklijavimo kokybę. Tam neretai naudojami klijai – lydalai. Tokia baldų gamyba pasižymi žema kokybe, nes nuo šilumos baldų briaunos gali atšokti. Jei tai – virtuvės baldai, jų nevertėtų statyti šalia viryklės. Taigi, nuo briaunų kokybės priklauso baldų praktiškumas, ilgaamžiškumas. Taip pat vertėtų prisiminti, kad veikiant saulės spinduliams natūraliai dengtas stalas greičiau pakeis spalvą nei laminuotas.

Medžio masyvas – ekologiškiausias sprendimas. Tokie gaminiai suteikia namams išskirtinio jaukumo. Medžio masyvo gaminiai tinka tiek klasikinio, tiek modernaus stiliaus namuose. Ši medžiaga laikoma ypatingai ilgaamže. Iš medžio masyvo gaminami kavos staliukai, lovos, lentynos ir virtuvės spintelės. Tai – populiariausi lietuviški baldai.

Laminuotos medžio drožlių plokštės – dažnas pasirinkimas dėl mažesnės kainos ir plataus spalvų pasirinkimo. Šiuos stalviršius lengva prižiūrėti, jie būna atsparūs drėgmei ir karščiui. Tokių baldų gamyba atliekama ypatingai kruopščiai, nes atsiradus defektui jį vėliau sudėtinga panaikinti.

 

Stalviršių galimybės

Granitas dažnai vilioja pirkėjus dėl patrauklios, prabangios išvaizdos. Iš šios medžiagos pagaminti baldai pasižymi ilgaamžiškumu, yra atsparūs aukštai temperatūrai, lengvai valomi. Be to, jie gali būti atnaujinami. Marmuras, taip pat kaip ir granitas, yra natūralus akmuo, dažnai siejamas prabanga, elegancija. Nors toks stalviršis dažnai vilioja dėl išskirtinio grožio, juo nelengva rūpintis. Tokia medžiaga lengvai trupa, o įbrėžimus sudėtinga pašalinti.

Taip pat galima rinktis iš dirbtinio akmens, natūralios medienos, plytelių ir nerūdijančio plieno pagamintus stalviršius. Renkantis geriausia įvertinti atskiras medžiagų ir naudojimo ypatybes, priežiūros paprastumą, derėjimą prie interjero ir kainą.

Icon 3D SALONO TURAS