+370 634 85000
0

Kokios spalvos turėtų vyrauti darbo kambaryje?

eklektika

Darbo kambario įrengimas gali būti labai įdomus. Iš pirmo žvilgsnio tai – tik dar viena namų erdvė. Tačiau nuo ten vyraujančių spalvų gali priklausyti ne tik jūsų nuotaika, bet ir produktyvumas. Nepriklausomai nuo to, jau turite darbo kambarį ar dar tik planuojate jį įsirengti, jums gali praversti keletas patarimų apie ten vyraujančių spalvų svarbą.


Spalvų poveikis žmogui

 

Spalva – viena iš labiausiai dizaine naudojamų priemonių, padedančių paskatinti tam tikras emocijas ar pakeisti kambaryje vyraujančią atmosferą. Jei norite, kad jūsų darbo kambarys namuose atrodytų didesnis, patariama rinktis šviesius atspalvius, kurie tarsi praplečia erdvę. Šilti tonai verti dėmesio tų, kurie svajoja apie itin jaukią aplinką. Šiuo atveju ypač tinka mediniai baldai, tokie kaip rašomasis stalas ar lentyna.

Užsiimantiems veikla, kurioje dažniausiai nepavyksta išvengti streso, rekomenduojama išbandyti raminančiai veikiančius atspalvius. Kūrybinių industrijų atstovus gali įkvėpti ryškesnės darbo kambario spalvos. Jos padeda sukurti unikalių idėjų generavimui palankią erdvę.


Nuo ko pradėti?


Priklausomai nuo veiklos pobūdžio, poreikiai darbo kambariui gali skirtis. Todėl prieš pasirenkant jo spalvą patariama apsvarstyti keletą aspektų.


1. Kokia veikla dažniausiai užsiimate darbo kambaryje?

 
Tam, kad atsakyti į šį klausimą būtų paprasčiau, pirmiausia verta pagalvoti, kokias pagrindines užduotis atliekate savo darbe, taip pat, kokius daiktus dažniausiai naudojate. Nesvarbu, rašote, studijuojate ar kuriate projektus – užsirašykite 3–5 veiklas, kuriomis užsiimate darbo kambaryje. Jei patalpoje jums reikalingas itin geras apšvietimas, rekomenduojama rinktis šviesias, gaivias spalvas. Prie tokių sienų patraukliai dera baltas rašomasis stalas.

2. Ko siekiate kurdami šią erdvę?

 
Skirtingo pobūdžio veikla reikalauja atitinkamo nusiteikimo, kuris gali priklausyti nuo darbo kambario spalvos. Pavyzdžiui, studijuojant svarbus susikaupimas, dėmesio sutelkimas į mokomąją medžiagą. Tačiau pardavėjams, kurie skambina potencialiems klientams, kur kas labiau reikia pakilios ir optimistiškos nuotaikos, pasitikėjimo savimi.

3. Koks jūsų darbo stilius?

 
Daugeliui šviesios ir minimalistinės erdvės padeda susikoncentruoti. Jei jums patinka neperkrautas interjeras, galite išbandyti neutralių spalvų ir natūralių dekoro elementų derinį. Tiems, kurių darbas reikalauja nuolatinio idėjų generavimo, verta apsvarstyti originalesnius sprendimus. Vienas iš tokių galėtų būti eklektiško stiliaus interjeras su ryškių spalvų akcentais. Tai gali būti tiek darbo kėdės, tiek stalai, tiek kiti baldai ar aksesuarai.

Geriausios spalvos darbo erdvei


Nepriklausomai nuo to, planuojama perdažyti darbo kambario sienas ar tik dekoruoti jo erdvę, tinkamai parinktos darbo kambario spalvos gali padėti išgauti idealų rezultatą.


Balta – įvairiapusiškumui ir atvirumui


Balta ir šilti neutralūs tonai yra turbūt universaliausias pasirinkimas interjere. Tokiomis spalvomis pasižyminti aplinka padeda skatinti susikaupimą, organizuotumą. Be to, joje gausu šviesos. Daugiau gaivumo baltam darbo kambariui suteikia neutralūs atspalviai, tokie kaip kreminiai, pilkšvi ir žalsvi. Jiems atskleisti tinka tiek minkšti sėdimieji baldai, tiek natūralia tekstūra išsiskiriantys mediniai darbo stalai ar lentynos. Jei norisi minimalistinei erdvei suteikti daugiau unikalumo, galima panaudoti ryškiaspalvį fotelį ir dekoratyvines pagalvėles.


 Juoda – savęs stebėjimui, ugdymui

 

Ši spalva yra labai „įžeminanti“ ir galinga, todėl dažniausiai ją rekomenduojama naudoti akcentams. Juoda skatina pasitikėjimą savimi, savistabą ir stiprybę. Tokios spalvos darbo kėdės – vienas iš populiariausių pasirinkimų. Prie jų kontrastingai dera baltas rašomasis stalas. Juodi akcentai gali papuošti ir kambario sieną ar baldus.


Raudona – azartui ir jėgai

 
Ieškote darbo kambario spalvos, kuri atspindėtų jėgą, skatintų pokalbį ir jaudulį? Tuomet raudona gali būti tai, ko reikia. Ši spalva labai tinka dirbantiems sparčiai besikeičiančiose sferose, reikalaujančiose nuolatinio budrumo ir tobulėjimo. Siekiant subalansuoti raudonos intensyvumą, patariama naudoti labiau prislopintus jos tonus, kurie patraukliai dera su rusvais, pilkais ir juodais atspalviais.

Oranžinė – komfortui 

 

Ši spalva asocijuojasi su energija ir entuziazmu, todėl yra tinkamas pasirinkimas kūrybinių industrijų atstovams. Šiltas ir ryškus tonas suteikia švaros ir komforto jausmą. Jei norisi sukurti akį patraukiantį kambario įvaizdį, oranžinę galima derinti su įvairias mėlynais atspalviais. Tiems, kurie svajoja apie neutralesnę aplinką, šią ryškią spalvą rekomenduojama naudoti su šiltesniais ir šaltesniais tonais.

 

Geltona – pozityvumui 

 

Blyškūs geltoni atspalviai gali būti naudojami ant visų darbo kambario sienų, tačiau ryškesnius patariama pasitelkti tik akcentams. Nors ši spalva atspindi pozityvumą ir draugiškumą, tyrimais įrodyta, kad didelis jos kiekis gali sukelti nusivylimo jausmą. Taip pat ryški geltona pakankamai vargina akis. Dėl šios priežasties darbo patalpoje labiausiai tinka neutralesni jos tonai.


Žalia – susikaupimui 

 
Kitos populiarios darbo kambario spalvos poveikis visiškai skirtingas. Žalia mažiausiai vargina akis, gali padidinti skaitymo ir naujos informacijos supratimo, pasisavinimo greitį. Todėl ši spalva labai tinka redaktoriams, kurie per dieną įprastai perskaito kelis tūkstančius žodžių. Įvairūs žali tonai gali būti naudojami labai įvairiai. Prie jų harmoningai dera natūralių medžiagų baldai, pavyzdžiui, medinis rašomasis stalas, spintelė ar lentyna.
 

Mėlyna – produktyvumui 

 
Mėlyni atspalviai siejami su ramybe ir atsipalaidavimu, todėl jie labai dažnai naudojami poilsio ir darbo erdvėse. Verslo atstovai renkasi šią spalvą norėdami sukurti patikimą įvaizdį, taip patraukdami klientų dėmesį. Tam, kad tamsūs mėlyni tonai neatrodytų pernelyg atstumiantys, juos patariama derinti su šiltesniais, pavyzdžiui, kreminiais ar pilkšvais.

Pilka – ramybei 

 
Jei ieškote universalios darbo kambario spalvos, kurią galėtumėte pritaikyti įvairias pavidalais, pilka gali būti vienas iš tinkamiausių variantų. Ji suteikia erdvei jaukumo, skatina taikos ir ramybės jausmą. 

Parinkus netinkamą dekorą, ši spalva gali atrodyti pernelyg blanki ir nuobodi. Todėl kuriant darbo erdvę patariama nebijoti panaudoti daugiau gyvumo suteikiančių elementų, tokių kaip žali augalai, spalvingos dekoratyvinės pagalvėlės ir panašiai.

Tegul darbo erdvė būna kuo palankesnė jūsų veiklai – pasirūpinkite tuo pasirinkdami tinkamas ten vyraujančias spalvas. Reikalingas patogus rašomasis stalas, o galbūt norite naujos darbo kėdės? Plačiame Smartbaldai.lt asortimente galite rasti platų jų pasirinkimą. Jei turite klausimų, drąsiai kreipkitės – esame pasiruošę jums padėti.