+370 634 85000
0

Kaip pasirinkti valgomojo kėdes?

8 pereinamasis interjeras

Valgomasis – tai erdvė, kurioje susitinka šeima, draugai, kartu prie bendro stalo susėda kelios giminės kartos ar arbata vaišinasi svečiai. Nei viena tokia patalpa nėra įsivaizduojama be keleto svarbiausių komponentų – tai didelis ir ilgas stalas bei patogios valgomojo kėdės. Kadangi šioje erdvėje praleidžiate pusryčius, kartais pietus ir dažniausiai – vakarienes, labai svarbu išsirinkti patogias, tinkamo aukščio, patvarias kėdes. Taigi, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis šiuos valgomojo baldus?


Porankis: reikalingas ar ne?


Yra pagrindiniai du kėdžių tipai – su porankiais ir be jų. Abu kėdės tipai turi savų privalumų – valgomojo kėdės be porankių užima šiek tiek mažiau vietos, todėl jų gali tilpti daugiau. Taip pat tokias kėdes lengviau išvalyti netyčia jas išpurvinus maisto likučiais ar gėrimais.

Vis dėlto, jeigu mėgstate rengti ilgus vakarienės ritualus, valgomojo kėdės su porankiais bus patogesnės jums ir jūsų svečiams. Taip pat ši kėdė yra puikus pasirinkimas, jeigu turite itin didelį valgomojo stalą.

Atkreipkite dėmesį, kad tarpas tarp kėdės porankio viršaus ir valgomojo stalo apačios turėtų siekti bent 17,8 cm.

Medžiagos ir audiniai


Tam, kad jūsų valgomojo kambarys atrodytų stilingai ir prabangiai, rekomenduojame derinti vieną pasikartojantį elementą bei vieną kontrastingą pirmajam. Kontrastas sukuria nuotaikingesnę ir stilingesnę erdvę, o atsikartojantis elementas išlaiko erdvės vientisumą.

Visi valgomojo baldai gali būti skirtingi – stalas, valgomojo kėdės ir kitos interjero detalės. Svarbu, jog juose vyrautų vienas bendras elementas ar medžiaga, pavyzdžiui, mediena. Ji puikiai dera su matiniais, pasteliniais audinių atspalviais.