+370 634 85000
0

Kaip išvalyti sofą?

kaip-isvalyti-sofa

Daugeliu atvejų sofa yra pagrindinis svetainės baldas, leidžiantis pasirūpinti komfortiška ir estetiška namų aplinka. Dažnai nesusimąstoma, kiek daug ant jos veikiama kiekvieną dieną: nuo paprasčiausio sėdėjimo ar gulėjimo prie televizoriaus iki užkandžiavimo ir energingų žaidimų su vaikais. Todėl nieko keisto, kad ant šio baldo nuolat patenka įvairių nešvarumų. Taigi, kaip išvalyti dėmes iš sofos, kad jos būklė išliktų kuo geresnė?

Prieš valant sofą

Norint išsiaiškinti, kaip išvalyti sofą, pirmiausia derėtų:

  1. Peržiūrėti gamintojo pateiktas instrukcijas. Visada prieš bandant pašalinti dėmes nuo sofos ar kitaip ją išvalyti, būtina patikrinti gamintojo instrukcijas. Kitu atveju atsiranda rizika pažeisti baldo audinį ar netgi vidines dalis.
  2. Perskaityti etiketes. Jeigu nerandate gamintojo instrukcijų, nesijaudinkite. Ant sofos dažniausiai būna etiketė, kurioje nurodomi svarbūs faktai, pavyzdžiui, ar medžiaga atspari vandeniui. Tarptautiniu mastu paprastai naudojamas toks žymėjimas:
  • W – šią medžiagą galima valyti vandeniu.
  • S – vandens naudoti negalima. Tokios sofos valymui reikia įsigyti specialių tirpiklio pagrindo valiklį.
  • WS – tinka tiek vanduo, tiek tirpiklio pagrindo valiklis.
  • X – tokią medžiagą galima valyti tik vakuumu, t. y. dulkių siurbliu.

3.  Nenukrypti nuo rekomenduojamų valymo būdų. Iš pirmo žvilgsnio vanduo gali pasirodyti nekenksmingas, tačiau, jei jis naudojamas sofai, kuriai reikalingas specialus tirpiklio pagrindo valiklis, po to ant baldo gali likti žymės.

Taigi, jeigu nenorite valydami sofą netyčia jos pažeisti, laikykitės gamintojo pateiktų instrukcijų.

 

Kaip išvalyti sofą, kurios apmušalas yra tekstilinis?

Pagrindiniai sofos, turinčios tekstilinį apmušalą, valymo aspektai yra šie:

  • Kuo greičiau imkitės veiksmų. Atsiradus dėmei išvalyti ją reikėtų kuo greičiau. Kitu atveju išsipylęs skystis ar kita medžiaga gali sustingti, įsigerti į audinį arba išdžiūti. Tuomet dėmės valymas tampa kur kas sudėtingesnis.
  • Birioms dalelėms pašalinti naudokite sausą šepetėlį. Tam, kad būtų lengviau panaikinti ant baldo atsiradusias dėmes, prieš tai nuvalykite jį sausu šepetėliu su natūraliais šereliais. Taip pašalinsite ant sofos esančias dulkes ir kitus lengvus nešvarumus.
  • Naudokite dulkių siurblį. Tekstilinės sofos valymui puikiai tinka vakuumas. Tai efektyvus būdas pašalinti ant baldo susikaupusius maisto trupinius ir kitas sunkesnes daleles. Be to, po to tampa lengviau išvalyti ant sofos apmušalo esančias dėmes.
  • Išdžiovinkite audinį sausu ir švelniu rankšluosčiu. Po drėgno valymo sofą reikia nusausinti. Tam tinka švarus rankšluostis. Juo švelniai nuvalykite vandens ar valiklio perteklių.
  • Leiskite audiniui ir sofai natūraliai išdžiūti. Po drėgno valymo labai svarbu sofą gerai išdžiovinti bent jau per naktį.

Jeigu ieškote minkštiems baldams skirtų valymo priemonių, jų galite rasti „Magrės baldų“ asortimente. Čia lengvai išsirinksite tai, ko reikia.

 

Kaip valyti odą?

Priklausomai nuo odos tipo, jos priežiūra skiriasi:

  • Dirbtinė. Tokia oda yra pakankamai atspari, todėl jos valymas nesudėtingas. Tam tinka tiek švelni drėgna šluostė, tiek dulkių siurblys. Esant poreikiui, papildomai galima panaudoti ir specialius valiklius.
  • Natūrali. Tokios odos valymui rekomenduojama naudoti natūralius valiklius be stiprių veikliųjų medžiagų, kurios galėtų pažeisti baldo paviršių. Šia priemones geriausia įsigyti specializuotose salonuose. Tam, kad odiniai baldai kuo ilgiau išliktų estetiški, svarbu pasirūpinti reguliaria jų priežiūra: kas kiek laiko nuvalyti susikaupusias dulkes, naudoti specialias priemones, apsaugančias odą nuo išdžiūvimo ir skilinėjimo.

Taigi, kaip matote, atsakymų, į klausimą, kaip valyti odą, yra net keletas.

 

Kaip valyti baltą eko odą?

Eko odos gamybai naudojamas poliuretanas su mikroporomis ir labai plonas medvilnės pluoštas. Todėl iš jos neišsiskiria kenksmingos medžiagos. Tokia oda „nemėgsta“ drėgmės, todėl reikėtų stengtis išvengti jos pertekliaus. Visgi, jeigu to padaryti nepavyksta ir, pavyzdžiui, ant sofos netyčia išpilamas gėrimas, dėmę galima pašalinti 40–50 proc. spirito ir vandens tirpalu arba natūraliomis odos valymo priemonėmis.

Jeigu, nesate tikri, kaip išvalyti baltą eko odą ar kitokį sofos apmušalą, visada galite pasitarti su „Magrės baldų“ specialistais. Susiekite Jums patogiausiu būdu: telefonu, el. paštu, per „Messenger“ programėlę arba pasinaudodami svetainėje esančia „Pagalba gyvai“.

 

Kaip išvalyti dėmes iš sofos?

Skirtingo tipo dėmėms valyti, naudojamos atitinkamos priemonės ir metodai:

  • Maistas. Paprastai tokioms dėmėms išvalyti pakanka vandens, muilo ir švarios šluostės. Daugeliu atvejų patariama naudoti šiltą vandenį, tačiau, jeigu ant sofos patenka pieno produktų, geriau, kad jis būtų šaltesnis. Jeigu taip nepavyksta išvalyti nuo maisto atsiradusios dėmės, galima išbandyti skystą fermentuotą skalbiklį.
  • Vynas. Tokių dėmių valymui gali būti naudojamas gazuotas vanduo arba acto, skalbinių ploviklio ir šalto vandens tirpalas. Pastaruoju reikėtų sudrėkinti švarią šluostę ir švelniai valyti dėmę nuo kraštų link centro. Po to tą patį veiksmą atlikti su švariu vandeniu sudrėkinta šluoste. Tiesa, šis metodas tinka tik tuomet, kai sofa yra tekstilinė. Jei baldo apmušalas odinis, jo valymui galima naudoti druskos pripiltą ir tvirtai užrištą švarią kojinę. Prispauskite ją prie dėmės, kad vynas įsigertų. Po to ją švelniai valykite švaria vandeniu sudrėkinta šluoste. Tam, kad oda nebūtų pažeista, svarbu vengti stiprių judesių.
  • Riebalai. Tokias dėmes rekomenduojama valyti soda arba jos ir vandens mišiniu. Tai turėtų padėti pašalinti į sofą įsigėrusius riebalus. Tiek sausą sodą, tiek jos mišinį ant dėmės reikėtų palaikyti ne mažiau kaip 10 min. Po to šį natūralų valiklį belieka nusiurbti arba nuvalyti šluoste. Riebalų dėmėms pašalinti galima naudoti ir indų ploviklį.
  • Augintinių pėdsakai. Jeigu jūsų augintinis „pažymėjo“ sofą, atsiradusią šlapimo dėmę galite išvalyti vandens ir acto mišiniu. Drėgmės pertekliui ir nemalonaus kvapo pašalinimui rekomenduojama naudoti sodą. Kurį laiką palaikius, belieka ją nusiurbti dulkių siurbliu.
  • Kava. Tokios dėmės ant sofos atsiranda bene dažniausiai. Jeigu jos nėra įsisenėjusios, valymui pakanka skysto ploviklio, šilto vandens ir popierinio rankšluosčio.

Veiksmingų būdų, kaip išvalyti sofą, yra ne vienas. Pasirinkimas priklauso tiek nuo apmušalo, tiek nuo dėmės tipo. Šis išsamus „Magrės baldų“ gidas padeda atsakyti į dažniausiai tokiu atveju iškylančius klausimus. Pasirūpinkite puikia sofos išvaizda ir džiaukitės nepriekaištingu komfortu!