+370 634 85000
0

Kaip derinti baldų ir sienų spalvas?

lova

Namų spalvos – tai pagrindiniai elementai, lemiantys kambario interjero dizainą ir nuotaiką, kuri jame vyraus. Jeigu pasirenkate tinkamą atspalvį ir jį panaudojate tinkamiausioje vietoje, namai staiga tarsi įgyja sielą ir asmenybę. Kaip ir renkantis bet kurį baldą – ar tai būtų sofa-lova, ar spintelė prie lovos – taip ir renkantis spalvas derėtų skirti tam nemažai laiko. Kiekviena spalva turi psichologinį poveikį, didelę skirtingų atspalvių paletę, be to, svarbu, kad jos derėtų prie kitų baldų. Kaip viską suderinti ir nepaversti savo namų spalvų maišalyne? 


Mėlynos spalvos sienos


Šaltas mėlynos spalvos tonas padeda atsipalaiduoti, sumažina įtampą bei kraujo spaudimą, tačiau dėl šaltumo gali kartais priversti jaustis liūdnai. Todėl geriausia šia spalva dažyti tų kambarių sienas, kuriuose susirenka daug žmonių – tai galėtų būtų svetainė, valgomasis. Miegamajam kambariui ši spalva taip pat tinka, jeigu vakarais sunkiai atsipalaiduojate.

Prie klasikinės mėlynos tono labiausiai tinka baldai, kurie kartu sukuria ryškų kontrastą. Pavyzdžiui, jeigu jūsų svetainės sienos mėlynos, šalia jos galėtų stovėti ryškiai geltona, žalia, balta arba šviesiai ruda sofa lova. Tiktų ir tokių pačių spalvų aksesuarai: rėmeliai, komodos, kėdės ir foteliai. Taip kiekvienas baldas taps papildančiu akcentu ir nepaskęs tamsiame interjere.


Žalia spalva ant sienų


Visi jau tikriausiai žino, jog žalia – maloniausia žmogaus akims spalva. Ja, kaip ir mėlyna, galima dekoruoti miegamojo, svetainės, valgomojo sienas. Prie žalios spalvos fono labiausiai tinka baldai bei dekoro detalės, kurios yra tokių spalvų:


  •  Rožinė.
  •  Raudona.
  •  Pilka.
  •  Ruda.
  •  Auksinė.


  Taip pat žalios spalvos erdvėje puikiai tinka ir baltos, purpurinės ar mėlynos spalvos baldai. Pastarieji sukuria ekspresyvų kontrastą, kuris suteikia interjerui harmonijos ir balanso. Taigi, jūsų svetainėje drąsiai gali stovėti šviesiai rudos spalvos sofa-lova, baltas kavos staliukas ar smėlio spalvos toršeras.

  Erdvę supanti raudona


  Agresyvi, ugninga, liepsnojanti raudona yra šilta ir energinga. Tačiau ją geriau naudoti kambariuose, kuriuose mažiau judėjimo. Taip pat ji puikiai tiks virtuvėje ir valgomajame, nes kelia apetitą. Priešingai nei mėlynos bei žalios spalvų kambariuose, raudonoje erdvėje rekomenduojama derinti šviesesnių spalvų baldus. Todėl rinkitės paletę, sudarytą iš baltos, šviesiai rožinės, auksinės, sidabrinės ir šviesiai žalios spalvų.

  Namuose disbalansą gali sukelti ne tik triukšmingi ir energingi šeimos nariai, tačiau ir spalvos bei jų disharmonija. Todėl spalvų derinimą priimkite kaip rimtą užduotį, kurią reikėtų įvykdyti sėkmingai. Elektroninėje parduotuvėje Smartbaldai.lt išsirinkta geltona sofa-lova, baltas kavos staliukas ar smėlio spalvos toršeras derės prie jūsų kambario sienų. Bet prieš tai įsiskaitykite į spalvų rekomendacijas ir apsisaugokite nuo chaoso.