Interjero stiliai. 2 dalis: skandinaviškas

Magres-inforgrafikas-antra-dalisvisual_optimized

Išskirtinis dėmesys šviesai

Saulėtos dienos skandinavus lepina pakankamai retai, todėl nenuostabu, kodėl jų namuose skiriama tiek daug dėmesio apšvietimui. Tai, jog šviesiomis dienomis galime pasilepinti dažniau nei gyvenantys šiaurėje, skatina išnaudoti natūralų apšvietimą. Todėl kuriant skandinaviško stiliaus interjerą verta nebijoti kuo labiau atidengti langų.

Iš lauko sklindantys saulės spinduliai jaukiai apšviečia visą kambarį. Todėl visi jame esantys baldai, nesvarbu, tai būtų sofa-lova, fotelis, staliukas ar komoda, atrodo kur kas patraukliau. Papildomai interjere galima priderinti ir keletą skirtingų nenatūralios šviesos šaltinių.

 

Formos ir funkcionalumo svarba

Du žodžiai, bene geriausiai apibūdinantys skandinaviškame interjere vyraujančius baldus, – švarios linijos. Sofos ir foteliai įprastai turi glotnius suapvalintus kraštus ir yra įkvėpti vidurio amžiaus modernaus dizaino. Dauguma šio stiliaus aplinkoje naudojamų baldų pasižymi inovatyvumu, funkcionalumu ir yra neutralių spalvų.

Svarbų vaidmenį šiuo atveju atlieka ir tekstūros. Pavyzdžiui, jei interjere naudojama metalinė kėdė, dažniausiai ant jos padedamas minkštas ir švelnus užtiesalas. Taip pat naudojama nemažai dekoratyvinių pagalvėlių, kurios suteikia erdvei jaukumo.

 

Neutralių atspalvių dominavimas

Skandinaviškame interjere dominuoja neutralūs atspalviai: balti, pilki, juodi ir rudi. Jie suteikia švaros ir ramybės pojūtį. Akcentams panaudojamos ir ryškesnės detalės, pavyzdžiui, pilkšvai rožinės, garstyčių arba žalios spalvos sofa-lova, fotelis, dekoratyvinės pagalvėlės. Sienos dažniausiai paliekamos baltos, o grindys – natūralios medienos spalvos, todėl daugiau dėmesio tenka kitiems interjero elementams.

 

Medinės ir metalinės detalės

Subtiliu natūralumu žavinčio stiliaus interjere pakankamai dažnai galima pamatyti medines sijas, grindis ir kitus apdailos elementus. Taip pat pakankamai populiarūs metaliniai – variniai ir žalvariniai – paviršiai, kurie suteikia kambariui spindesio.

Skandinaviškas interjero dizainas neatsiejamas nuo medinių baldų: staliukų, lentynų, komodų ir panašiai. Juose panaudojama ir juodų metalinių detalių, pavyzdžiui, kojelės ar rankenėlės. Kontrastingos medžiagos padeda sukurti išskirtinį vizualinį efektą.

„Magrės baldų“ asortimente galima rasti didelį skandinaviškame interjere derančių priemonių pasirinkimą. Domina unikalaus dizaino, funkcionalumu pasižyminti sofa-lova, fotelis, minkštas kampas, o galbūt – medinis svetainės staliukas? Peržvelkite katalogus ir išsirinkite tai, ko jums reikia. Pripildykite savo namus ypatingu jaukumu, šiluma ir ramybe.

 

Skandinaviškas interjero stilius

Icon 3D SALONO TURAS