Interjero stiliai. 1 dalis: minimalizmas

Magres-inforgrafikasvisual-2_optimized

 

Pagrindiniai stiliaus privalumai: galbūt tai jums?

Tinkamai naudojamas minimalistinis dekoras padeda sukurti namų aplinką, kuri išlieka stilinga ilgą laiką. Joje vyrauja rafinuotumas ir subtilumas – visi ten esantys baldai atlieka savo paskirtį ir leidžia mėgautis patogia kasdienybe. Minimalistinio interjero dizaino elementus lengva derinti su kitomis namuose esančiomis detalėmis. Tai palengvina kambarių dekoravimą ir padeda išvengti stiliaus klaidų.

 

Kaip kuriamas minimalistinis interjeras?

Įgyvendinti šio stiliaus idėjas savo namuose gali padėti keletas esminių taisyklių:

  • Architektūrinių detalių akcentavimas – minimalistinis dizainas dažniausiai siejamas tik su pačiais būtiniausiais interjero elementais. Jo pagrindas – kambario architektūra, kurią stengiamasi išryškinti, o ne paslėpti.
  • Paprastumas ir praktiškumas – tai, kas žengia koja kojon su minimalistinio stiliaus estetika. Todėl kiekvieno elemento egzistavimas tokiame interjere turi būti pagrįstas.
  • Nereikalingų daiktų pašalinimas – tokiame interjere atsisakoma nereikalingų detalių, kurios jį tik apsunkina. Viskas, jo jums reikia – stilingi, ilgaamžiai, funkcionalūs baldai ir aksesuarai.

Tai tik dar kartą įrodo, kad minimalizme svarbiausia yra paprastumas ir komfortas.

 

Vyraujančios spalvos ir tekstūros

Nepriklausimai nuo to, dekoruojamas miegamasis, svetainė ar kitas kambarys, jame dažniausiai vyrauja trys vienas nuo kito pernelyg daug nenutolę atspalviai. Vieninga spalvų paletė leidžia sukurti modernią aplinką, kurioje netrūksta harmonijos. Puikus pasirinkimas šiuo atveju galėtų būti neutralūs tonai: balti, kreminiai, pilki ir juodi.

Skirtingų tekstūrų audiniai minimalistiniam interjerui suteikia viliojančio jaukumo, lengvumo ir originalumo. Tačiau juos derinat svarbu nepamiršti pagrindinės spalvų paletės – būtent taip sukuriama skoninga aplinka. Maksimaliam efektui pasiekti rekomenduojama nebijoti maišyti kontrastingų tekstūrų, tokių kaip kailis, oda, natūraliu pluoštu papildyti audiniai.

Naudojami baldai ir aksesuarai

Norint sukurti įtaigų minimalistinį interjerą, verta investuoti į kokybiškus dekoro elementus – bene pagrindiniai iš jų yra baldai. Jie pasižymi švariomis, tačiau išraiškingomis geometrinėmis formomis: tiek švelniomis lenktomis, tiek griežtomis tiesiomis. Renkantis baldus patariama atsižvelgti, kad jie nebūtų pernelyg dideli ir neapsunkintų erdvės. Todėl kompaktiška ir ilgaamžė sofa-lova svetainėje – ne tik patrauklus, bet ir praktiškas sprendimas. Be to, poreikiui esant prie jos galima priderinti ergonomišką fotelį arba minimalistinio stiliaus pufą.

Aksesuarai paskatina vizualinį susidomėjimą erdve ir suteikia jai daugiau estetikos. Tačiau šiuos, kaip ir kitus dekoro elementus, svarbu naudoti saikingai. Nedideli aksesuarai gali būti ryškesnių spalvų ir originalesnio dizaino. Bet kuriuo atveju, jie neturėtų blaškyti dėmesio, o tarsi nepastebimi įsilieti į bendrą kambario vaizdą.

Minimalizmas sukurtas tiems, kurie nenori užteršti tiek savo namų, tiek minčių. Šis stilius apibūdina tobulą paprastumo ir funkcionalumo harmoniją, kuri atsiskleidžia pačiu estetiškiausiu pavidalu. Ilgaamžiai, nepriekaištingo dizaino baldai ir aksesuarai – tai, be ko tiesiog neįsivaizduojamas minimalistinis interjeras. Didelį jų pasirinkimą galite rasti „Magrės baldų“ asortimente – peržvelkite katalogus ir išsirinkite.

 

baldai, minimalizmas

 

 

 

Icon 3D SALONO TURAS