+370 634 85000
0

Interjero akcentai individualumu pasižyminčiai svetainei

svetaines-interjeras

Tikriausiai daugelis ieško stebuklingos namų interjero idėjos, kuri padėtų sukurti tobulą erdvę. Įvairius interjerus kuriantys dizaineriai primena – vieno universalaus sprendimo nėra, tad geriau ieškoti savitumo, įsigilinti į unikalius gyventojų įpročius. Galbūt kur kas svarbiau ne idealiai suderinti interjero akcentai, o individualumas, apimantis asmeninį skonį ir poreikius atitinkančią estetiką bei funkcionalumą? Šiame tinklaraščio įraše sužinosite, kaip sukurti originaliai atrodančią svetainę, kuri būtų patogi ir patraukli tiek šeimos nariams, tiek svečiams.


Šiuolaikiniai interjero akcentai – kokie jie?

 

Šiuolaikiniuose namuose kiekvienas dekoro elementas turėtų būti gerai apgalvotas. Tiesa, ne tik stilistikos, bet ir papildomų funkcijų atžvilgiu. Namus įrengiantys ekspertai teigia, kad puošmenos turėtų būti mūsų pasaulėžiūros bei gyvenimo būdo atspindžiai. Inovatyvios detalės šiandien padeda:

 

 1. Formuoti savitą patalpų braižą;
 2. Paversti namus patogesne, funkcionalesne vieta kasdieniam gyvenimui.

 

Tiesa, visos detalės negali būti daugiafunkcės, juk stilingi namai neįsivaizduojami be meno kūrinių, augalų . Todėl erdves planuojantys profesionalai siūlo pažiūrėti kiek plačiau – kiekvienas buityje naudojamas elementas ar baldas gali tapti bendro paveikslo dalimi, puošybos priemone.

 

 Interjero akcentai


„Magrės baldų“ komanda atrinko net 3 skirtingus unikalios svetainės kūrimo būdus. Tokius, kurie leis efektyviai formuoti vieno pagrindinių kambarių interjerą ar net sumaniai transformuoti erdvę.


Akcentinė siena: 2 svetainę transformuosiančios namų interjero idėjos


Tam, kad kambarys įgautų daugiau individualumo, tikrai nebūtina imtis drastiškų priemonių ir radikaliai atnaujinti viso interjero. Vienas iš pavyzdžių, kaip tai padaryti, galėtų būti akcentinės sienos sukūrimas. Ji taip vadinama todėl, nes skiriasi nuo kitų paviršių savo:

     a) spalva,

     b) raštu,

     c) tekstūra,

     d) kitomis savybėmis.

Akcentinė siena suteikia svetainei daugiau dinamikos, vizualinio patrauklumo ir netgi padeda keisti erdvės suvokimą. Atitinkamų spalvų ir tekstūrų pasirinkimas leidžia keisti kambario perspektyvą – taip jis gali atrodyti ilgesnis, aukštesnis, platesnis nei iš tiesų yra. Be to, tai puikus būdas interjere pabrėžti tam tikrus elementus: architektūrines detales, išskirtinės sofos raštą ar neeilinių aksesuarų formas ir spalvinę gamą. 


Kelios populiarios idėjos, kaip akcentine siena galite ne tik papuošti, bet ir formuoti patalpos vaizdą:


 1. Norint, kad kambarys atrodytų platesnis ir erdvesnis, priekinę sieną (priklausomai nuo perspektyvos) ir lubas rekomenduojama nudažyti ta pačia tamsesne spalva, o šonines sienas palikti šviesesnes. Tokia technika dažnai naudojama siaurose patalpose. Šios interjero idėjos namams esmė – erdvumo pojūčio stiprinimas.
 2. Priekinę sieną nudažius tamsiau, o likusioms sienoms ir luboms pasirinkus šviesesnes spalvas, kambarys vizualiai atrodys siauresnis. Tokia akcentinė siena ypač tinka norint pagerinti svetainės, kurios matmenys yra nesubalansuoti, proporcijas.

Priklausomai nuo norimo išgauti efekto, galima sukurti norimo stiliaus akcentinę sieną, pavyzdžiui, neutraliai arba ryškiai atrodančią vienspalvę, prabangią raštuotą ir taip toliau. Vietos eksperimentams šiuo atveju labai daug.

 

Originalūs baldai


Baldai – interjero akcentai, be kurių neįsivaizduojami nei vieni namai. Jų pasirinkimo gausa šiais laikais iš tiesų stebinanti: nuo klasikinių, laikui nepavaldžių dizaino sprendimų iki modernių ir savo formomis, medžiagomis, raštais, spalvomis bei tekstūromis žavinčių gaminių. O geriausia dali ta, kad namus galite puošti funkcionaliomis, ilgaamžėmis dekoracijomis. Toliau pateikiame 5 variantus, kuriuos nesunkiai rasite ir kruopščiai atrinktame „Magrės baldų“ asortimente.


1. Išskirtinė sofa arba minkštas kampas

 

Jeigu reikėtų išrinkti patį universaliausią svetainės baldą, ar kada nors susimąstėte, kas tai galėtų būti? Žinoma, jog tai – sofa. Ją pakankamai lengva priderinti įvairaus dydžio patalpose – net ir pačiose mažiausiose. Priklausomai nuo poreikių, galima įsigyti atitinkamo tipo sofą. Vis dėlto, čia populiariausios yra dvivietės ir trivietės. Tiek vienos, tiek kitos pasižymi funkcijų gausa, todėl yra itin praktiškos. Tai tiesiog tobulas pasirinkimas ieškantiems funkcionalesnio interjero idėjos namams.


Interjero akcentai


Tiems, kurių svetainė atlieka keletą funkcijų, t. y. atstoja ir miegamąjį, labai praverčia išskleidžiama sofa, kurią dienos metu galima naudoti kaip sėdimąjį baldą, o atėjus vakarui – transformuoti į lovą. Taip sutaupoma vietos ir maksimaliai išnaudojama turima erdvė.

Tiesa, tokią funkciją gali turėti ir minkšti kampai. Tai idealus sprendimas didelėse svetainėse ir tada, kai namuose reikia daugiau sėdimos vietos. Todėl šie baldai labai tinka didelėms šeimoms ir tiems, pas kuriuos dažnai lankosi svečiai.

Kone pagrindinis tokio akcentinio baldo pasirinkimo kriterijus – jis turi išsiskirti unikalia spalva, tekstūra, dizainu ar integruotomis funkcijomis. Puikus pavyzdys, švelnios lanko formos, sodrios spalvos „Magrės baldų“ sofa arba kampas su integruota garso aparatūra. Universalus daiktas gali tapti tiek klasikos stiliumi įrengtos svetainės, tiek modernaus stiliaus patalpos centru.


2. Fotelių ir pufų kompozicijos

 
Jeigu norisi smulkesnių akcentų, rekomenduojama išbandyti nedidelius sėdimuosius baldus, tokius kaip foteliai ir pufai. Jie užima mažiau vietos nei pagrindiniai minkšti baldai, todėl yra lengvai derinami prie jau turimų svetainės elementų. Be to, net ir labai išskirtinis (ryškios spalvos ar šiuolaikiško dizaino) fotelis arba pufas atrodo subtiliai, nes yra santykinai nedidelis.
 
Interjero specialistai siūlo dairytis ne tik ryškių spalvų ar neeilinių audinių braižo, bet ir kitokio dizaino sprendimų. Atkreipkite dėmesį į:

   
  • prailginto modelio fotelius;
  • fotelius-šezlongus;
  • baldus su pufu kojoms pasidėti;
  • integruotus poilsio mechanizmus;
  • fotelius ant kojelių (apsisukančius 360 laipsnių);
  • netipinės formos atlošo, sėdimosios dalies ar porankių dizainą.

   „Magrės baldai“ asortimente rasite visus aukščiau minėtus fotelius, kurie taps ne tik stilingais svetainės akcentais, bet ir patogia poilsio vieta.


   3. Stilingi kavos staleliai


  Dar tik kuriantiems savo būsimos svetainės viziją ar norintiems greitai atnaujinti patalpą, siūlome ieškoti nestandartinio kavos stalelio. Lygiai taip pat kaip ir prieš tai aptarti baldai, šis gali išsiskirti savo spalva, raštais, medžiagomis, netipinėmis formomis. Tiesa, tems, kuriuos domina ne tik dailūs interjero akcentai, siūlome virtualiuose kataloguose dairytis:


  • transformuojamų gaminių;
  • skirtingos paskirties kavos stalelių.


  Kodėl verta derinti kelis gaminius? Visų pirma, svetainės interjerui suteiksite daugiau dinamikos ir vientisumo. Antra priežastis – skirtingos paskirties stalai leis mėgautis patogesne kasdienybe. Pavyzdžiui, prie sofos pristumiami staliukai ant aukštos kojelės leis patogiai skaityti, dirbti kompiuteriu. Tokios ir panašios namų interjero idėjos itin praverčia tuomet, kai svetainė yra tiek poilsio oazė, tiek namų biuras.


  4. Netipinis lentynų išdėstymas


  Kitas efektyvus svetainės puošybos būdas – įvairių lentynų kompozicijos. Geriausia dalis ta, kad, eksperimentuodami uždarų ir atvirų lentynų deriniais, sukursite savitą kambario paveikslą, o taip pat – daugiau papildomos vietos daiktams. Dizaineriai siūlo išnaudoti tiek grindų, tiek sienų plotą.


  Ant kojelių pastatomos lentynos gali tapti ne tik patalpą užpildančia vieta eksponatams ar stilinga daiktų saugykla, bet ir atskiras zonas suformuojančia „siena“. Pavyzdžiui, pastatoma atvira knygų lentyna galite sumaniai atskirti poilsio ir namų biuro zonas.


  5. Išraiškingos komodos


  Nesvarbu, kuriate prabangia klasika alsuojantį ar industrinį kambario interjerą, viena populiariausių detalių šiandien – išraiškingos komodos. Svetainės akcentas gali pasižymėti netipine spalvų palete arba įdomiais raižiniais. Taip pat – nestandartiniais dizaino sprendimais (skirtingų funkcijų derinimas, įdomus durelių išdėstymas ir kt.) Kuriantiems natūralų, organišką, skandinavišką interjerą rekomenduojame virtualiame kataloge apžiūrėti medines, įdomiais raižiniais dekoruotas komodas.


  „Magrės baldų“ asortimente galite rasti įvairaus dizaino gaminių, pritaikytų skirtingiems skoniams. Visos detalės atitinka aukščiausius kokybės standartus: tiek estetiniu, tiek ilgaamžiškumo, tiek funkcionalumo atžvilgiu. Be to, dauguma baldų pasižymi įvairiomis modifikacijomis: galima pasirinkti norimo tipo apmušalą (tekstilės arba odinį), apdailos detalių (kojelių, porankių, rankenėlių) medžiagas. Visa tai leidžia susikurti dar individualiau atrodančias namų puošmenas.  Interjero detalės ir aksesuarai


  Tam, kad svetainė ne tik originaliai atrodytų, bet ir būtų išpildyta, joje tiesiog būtini vienokie ar kitokie aksesuarai. Tai tikriausiai vienas iš paprasčiausių ir lengviausių būdų suteikti erdvei daugiau individualumo. Priklausomai nuo poreikių, tai gali būti tokie interjero akcentai kaip:


  • dekoratyvinės pagalvėlės;
  • veidrodžiai;
  • laikrodžiai;
  • kilimai;
  • pledai;
  • namų kvapai ir kita.


  Interjero detalės ir aksesuarai


  Smulkios, tačiau ypač estetiškos detalės leidžia mėgautis išpuoselėta ir jaukia aplinka. Didelį jų pasirinkimą galite rasti ir „Magrės baldų“ asortimente. Jums tereikia apsispręsti, kurios detalės labiausiai patinka ir geriausiai atspindi jūsų asmenybę ir, žinoma, bendrą namų stilistiką. Toliau – šiek tiek platesnė visų aukščiau išvardintų elementų apžvalga bei kelios originalios interjero idėjos namams.

   

  Pagalvėlių žaismas

   

  Minkštos pagalvėlės labai tinka sofos arba fotelių dekoravimui. Jos baldui suteikia ne tik daugiau patrauklumo, bet ir patogumo. Jeigu norima, kad pagalvėlės subtiliai papildytų interjerą, jų spalvą patariama derinti prie sofos (arba kito sėdimojo baldo). Tiems, kurie nori ryškesnių akcentų, verta įsigyti kontrastingai atrodančias pagalvėles, kurios gali būti tiek vienspalvės, tiek raštuotos.

   

  Veidrodžių ir sieninių laikrodžių deriniai

   

  Svetainės sienų dekorui idealiai tinka pakabinami dekoratyvūs veidrodžiai ir laikrodžiai. Jų dizainas gali būti labai įvairus: nuo itin minimalistinio iki prabangaus. Tiesa, norint išlaikyti vientisumą, derėtų atsižvelgti į kitų interjere naudojamų aksesuarų stilių. Taip žymiai paprasčiau sukurti svetainę, kurioje vyrauja harmonija. Nebent kuriate daiktais dekoruotą, prieš tai aptartą akcentinę sieną.

   

  Kilimai ir pledai

   

  Ieškantiems originalios namų interjero idėjos, verta nepamiršti dar vieno aksesuaro – kilimo. Jis labai tinka tiek po nedideliu kavos staliuku, tiek po valgomojo stalu (ypač kai virtuvė ir svetainė yra vienoje patalpoje). Be to, kad papuošia svetainę, išskirtinio dizaino kilimas leidžia mėgautis ypatingu komfortu sėdint ant sofos, minkšto kampo, fotelio ar pufo. Verta paminėti ir tai, jog ši namų detalė gali padėti:

   

       a) išvengti ryškių laminato ar kitos dangos nusidėvėjimo žymių, apsaugoti grindų paviršių;

       b) sumaniai formuoti aktualias darbo ir poilsio, bendravimui ir individualioms veikloms skirtas zonas.

   

  Dažnai manoma, kad labiausiai dėmesį patraukia ryškios spalvos aksesuarai. Tačiau tai nebūtinai visuomet tiesa. Kilimas – vienas geriausių įrodymų. Skirtingai guldami jo plaušeliai sukuria pereinančią tekstūrą. Taip išgaunamas subtilus, tačiau tuo pačiu ir įsimintinas efektas, kuris, priklausomai nuo kilimo spalvos, gali būti blankesnis arba ryškesnis.

   

  Žinoma, šiuo atveju vertėtų nepamiršti ir raštų, kurie taip pat yra puikūs interjero akcentai. Pavyzdžiui, svajojantiems apie kontrastingą įvaizdį turėtų patikti juodos ir baltos spalvos zigzagai, o norintiems sukurti prabangią karališką erdvę patariama išbandyti įmantresnius raštus, meno paveikslus primenančius „potėpius“. Peržvelgę „Magrės baldų“ asortimentą galite rasti dar daugiau dėmesį prikaustančio dizaino kilimų.

   

  Kalbant apie netipinius audinius, verta pasižvalgyti pledo ar net kelių. Kokybiškos medžiagos gaminys tiek sušildys, tiek suteiks poilsio patalpai daugiau jaukumo. Beje, pledus glite derinti prie pasirinkto kilimo spalvų, rašto.

   

  Stipresnį savito stiliaus pojūtį kuriantys interjero akcentai

   

  Nors namų individualumas dažniausiai siejamas su jų išvaizda, tačiau dizaineriai ragina investuoti ne tik į vaizdą, bet ir kitus pojūčius. Puikus pavyzdys – nišinis kvapas. Jis įsimena ilgam, skatina prisiminimus ir emocijas. Priklausomai nuo asmeninio skonio, galima pasirinkti labiausiai patinkančias natas: vanilės, bergamotės, sandalmedžio, kardamono, citrusinių vaisių ir taip toliau. Nuostabu tai, jog kiekvienas kvapas padeda sukurti vis kitokią nuotaiką. Svetainės patalpai siūloma rinktis neutralius, subtilius kvapus, kurie suteiks savito prieskonio, tačiau netrukdys susikaupti.

   

  Interjero akcentai 

  Tai tik keli akcentai, kuriais nesunku greitai ir efektyviai atnaujinti ar kurti stilingą svetainę. Nesvarbu, tai kokybiški veidrodžiai, pledai ar ryškiaspalvis kilimas, atminkite – bet koks daiktas turi turėti aiškią paskirtį ir papildyti bendrą stilingo, patogaus gyvenimo būdo viziją.

   

  Šios interjero idėjos namams gali būti lengvai pritaikomos. Pasinaudojus jomis, sukurti individualumu spinduliuojančią svetainę turėtų būti kur kas paprasčiau. Drąsiai atskleiskite savo asmenybę namuose – juk tai vieta, kurioje praleidžiate bene daugiausiai laiko.

   

  Turite klausimų, susijusių su funkcionalia svetaine, o galbūt domina specifiniai interjero akcentai virtualiame interneto svetainės asortimente? Primename – „Magrės baldų“ komanda teikia individualias konsultacijas tiek salonuose, tiek internetu. Jei reikalingas patarimas ar papildoma informacija, susisiekite jums patogiu būdu.