Fotelis – neprilygstamas vyriško kambario elementas
Vieni esminių baldų vyriškame interjere – foteliai. Pasakojame, kaip pasirinkti tokius, kurie atitiks ir dizaino principus, ir poreikius.
Interjero stilius šiandien gali būti pritaikytas ir moterims, ir vyrams. Skirtumus lemia daugybė veiksnių – ir spalvos, ir formos, ir tekstūros, ir baldai. Vieni esminių baldų vyriškame interjere – foteliai. Pasakojame, kaip pasirinkti tokius, kurie atitiks ir dizaino principus, ir poreikius.
Geometrinis raštas
Norėdami sukurti vyriško stiliaus interjerą, nevenkite geometrinių formų ir rašto baldų. Tokia ypatybė gali atsispindėti ir dizaine, ir audinyje. Tikslios linijos, statūs kampai vyriško stiliaus interjere – ypač pageidaujami. Vartydami baldų katalogus neabejotinai pastebėsite, kad šiandien itin populiarūs kvadratiniai toteliai, sofos, staliukai. Taigi, pritaikyti šią tendenciją nebus sunku.
Sodrios ir gilios spalvos
Turbūt labiausiai vyrišką stilių padeda atspindėti tokios spalvos kaip juoda, pilka, mėlyna, ruda. Tačiau besaikis jų naudojimas gali paversti atmosferą niūria, nykia. Jei šie žemiški atspalviai puošia sienas, grindis, rinkitės akcentinius baldus. Tokiame interjere ypač gerai atrodo tinkamai priderinti ryškių spalvų – oranžiniai, raudoni, jūros mėlynumo foteliai.
Medžiagos, kurios sufleruoja apie vyriškumą
Mediena, metalas ir oda – dažniausiai su vyriškumu asocijuojamos medžiagos. Tokį įspūdį gali lemti jų savybės: tvirtumas, patvarumas, savitas grubumas, vėsumas, natūralumas. Renkantis fotelį reikėtų atsižvelgti į jo sudedamąsias dalis. Jeigu interjere norėsite akcentuoti visas šias medžiagas, pirmiausia pasirinkite patį fotelį, o tuomet prie jo priderinkite kitus baldus, pavyzdžiui, odinę sofą, medinį kavos staliuką. Vis dėlto nepersistenkite – per didelė medžiagų, pasižyminčių skirtingomis spalvomis, tekstūromis gausa gali kelti chaotišką, nedarnų įspūdį.
Paprastumas ir simetrija
Paprastumas ir simetrija – vyriškame interjere itin pageidaujami bruožai. Būtent simetrija padeda užtikrinti pusiausvyros jausmą interjere. Atkreipkite dėmesį į tai, kad foteliai savo forma turėtų būti panašūs į kitus interjerą kuriančius baldus, dekoro detales. Pavyzdžiui, jeigu rinksitės kvadrato formos fotelį, dairykitės ir kvadratinio staliuko, stačiakampės nedidelės sofos, pufų.
Masyvūs baldai
Kitaip nei moteriškam, vyriškam interjerui paprastai priskiriami dideli, masyvūs baldai. Žinoma, jie tinka ne visais atvejais – jei kambarys mažas, tokie baldai gali išdarkyti proporcijas, atrodyti karikatūriškai. Esminiai principai, kurių turėtų būti laikomasi renkantis ir derinant baldus – funkcionalumas ir komfortas. Juk pavyzdžiui, ir fotelis ar sofa nebus mielai naudojami, jei įsitaisius juose trūks patogumo.
Fotelis – vienas esminių ir lengviausiai pritaikomų vyriškojo interjero elementų. Formuojant vyrišką erdvę reikėtų pasirūpinti, kad foteliai pasižymėtų sodriais atspalviais, geometriniais raštais, tiksliomis formomis, tvirtomis ir natūraliomis medžiagomis. Įsitikinkite, kad visi pasirinkti baldai, kiti daiktai yra funkcionalūs, puikiai dera su tarpusavyje – tuomet išties mėgausitės ir harmonija, ir patraukliu kambario dizainu.