+370 634 85000
0

Esminiai interjero elementai: nuo linijų iki tekstūrų

christopher-jolly-616571-unsplash-compressor

Tarpusavyje suderintos spalvos, linijos bei tekstūros kiekvienuose namuose sukuria harmoningą ir patrauklų vaizdą. Svarbu žinoti, kaip derinti skirtingus interjero elementus ir kokį efektą jie suteikia. Taip galite užtikrinti, kad jūsų namai būtų jaukūs, o erdvė išnaudota tinkamai.

Tarpusavyje suderintos spalvos, linijos bei tekstūros kiekvienuose namuose sukuria harmoningą ir patrauklų vaizdą. Svarbu žinoti, kaip derinti skirtingus interjero elementus ir kokį efektą jie suteikia. Taip galite užtikrinti, kad jūsų namai būtų jaukūs, o erdvė išnaudota tinkamai.

 

Tikslingas erdvės išnaudojimas

Tuščia erdvė ir namų sienos – pagrindas, nuo kurio reikėtų pradėti. Visai nesvarbu, ar patalpa didelė, ar maža – yra daug būdų, kaip tuščią vietą išnaudoti tikslingai. Mažose patalpose rekomenduojame vengti masyvių baldų ir stengtis išlaikyti šviesų koloritą. Taip kambariuose sukuriamas erdvumo pojūtį.

Dideli langai taip pat vizualiai „atidaro“ erdvę – į kambarį patenka daugiau šviesos, nėra uždaro, „keturių sienų“ efekto. Jei įrenginėjate svečių kambarį, viengulės lovos gali puikiai užpildyti erdvę, jos neperkraudamos. Didesnėse patalpose galite nebijoti duoti sau daugiau laisvės. Visgi, tai nereiškia, kad kambarį reikia apstatyti visais turimais baldais.

 

Dėmesį patraukiančios linijos

Linijos atkreipia dėmesį ir padeda sukurti išskirtinę atmosferą. Horizontalios tiesės patalpose sukuria jaukumo, saugumo efektą, suteikia kambariui struktūriškumo. Tuo tarpu, vertikalios – atidaro erdvę, vizualiai ją padidina. Aštrios ar banguotos linijos gali padėti įnešti dinamikos, judėjimo pojūtį. Šių elementų derinimas tarpusavyje kuria harmoniją ir norimą atmosferą.

 

Formos išlaiko balansą

Įrenginėjant bet kokią patalpą svarbu suprasti, kaip tinkamai išnaudoti erdvę. Patariama atsižvelgti į tai, kokie baldai ir dekoracijos geriausiai užpildo patalpą, išlaiko ją atvirą, šviesią ir jaukią. Stiklinis stalas gali suteikti daugiau erdvumo, kaip ir kiti permatomi baldai ar dekoracijos. Tuo tarpu tamsus ir masyvus gulimasis baldas mažame miegamajame neatrodo harmoningai. Jame labiau tiktų stilingo dizaino viengulės lovos. Formos, taip pat kaip ir linijos, padeda išlaikyti balansą kambaryje.

 

Tekstūros – maloniems pojūčiams

Tekstūros namų interjere lemia ne tik jo išvaizdą, tačiau ir sukuria jausmą. Jis namuose yra ne mažiau svarbus už vaizdą, todėl siekiant harmonijos ir jaukumo svarbu rinktis tai, kas iš tikrųjų patinka. Vizualinės tekstūros suteikia gylio ir įdomumo. Tikrąją tekstūrą – užuolaidas, lovatieses, pledus, pagalvėles – mes nuolat liečiame ir matome. Taigi itin svarbu, kad tai sukeltų malonius pojūčius.

tekstūros, pagalvėlės

Spalvos gali pagyvinti erdvę

Spalvų žaismas padeda sukurti norimą atmosferą bei pagyvinti aplinką. Derindami jas tarpusavyje, galite atrasti naujų derinių, kurie padėtų atsinaujinti. Taip pat tai gali tapti ir įkvėpimo šaltiniu – svarbu nebijoti žaisti su šešėliais, tamsesnėmis ir šviesesnėmis spalvomis, ieškant balanso ir kuriant harmoniją. Įrenginėdami vaikų kambarį galite rinktis žaismingesnes sienų spalvas – nebūtina keisti apdailos, kartais užtenka tiesiog tinkamų baldų. Jei norite sutaupyti erdvės, geras pasirinkimas – viengulės lovos.

 

Apšvietimas

Apšvietimas yra vienas svarbiausių aspektų kiekviename interjere – nesvarbu, ar natūralus, ar dirbtinis, jo dėka išryškėja spalvos, tekstūros, linijos ir jų balansas. Netinkamai parinktas apšvietimas neatskleidžia pilno namų potencialo, spalvos atrodo blankios, neišryškėja pustoniai. Jis labai prisideda ir prie norimos nuotaikos bei atmosferos kūrimo.

 

Apgalvoję pagrindinius interjero dizaino elementus, galite nesunkiai juos derinti tarpusavyje. Taip savo namus paversdami jaukia ir stilinga vieta, kurioje gera būti. Internetinėje svetainėje Magresbaldai.lt galite rasti baldų padėsiančių tai įgyvendinti.