+370 634 85000
0

Darbo kambarys namuose: ko reikia produktyvumui?

darbo-kambarys-1

Namų dizainas buvo, yra ir visada bus svarbus – ypač tai aktualu dabar, kai daugiau žmonių dirba būtent juose. Tačiau ne kiekvienas namuose turi daug laisvos, kurią galėtų pritaikyti savo veiklai. Taigi, kaip sukurti erdvę, užtikrinančią produktyvią atmosferą, nesvarbu, kokio dydžio patalpoje?

Darbo kambarys: nuo ko pradėti?

Pirmasis dalykas, kurį verta apgalvoti, yra tai, kokiu tikslu įrengiate namų biurą arba, kam jis skirtas. Jei ten dirbsite kasdien, rekomenduojama jame sukurti tokią atmosferą, kuri skirtųsi nuo vyraujančios kituose kambariuose. Tai gali padėti jums lengviau susikaupti, nesvarbu, ką bedarytumėte – dirbtumėte ar mokytumėtės. Šis aspektas ypač svarbus tuomet, jei kambarys yra atviro plano, t. y. tiesiogiai ribojasi su kitomis erdvėmis.


Pasirinkite vietą, kuri geriausiai atitinka jūsų darbo stilių

Kur turėtų būti jūsų namų biuras? Klausimas, į kurį derėtų atsakyti kiekvienam, planuojančiam jį įsirengti. Tam, kad apsispręsti būtų lengviau, patariama gerai apsvarstyti savo darbo stilių, taip pat žmonių, su kuriais gyvenate, poreikius.


Jeigu dirbate pakankamai atsiskyrę, jūsų veikla reikalauja tylos ir privatumo, tinkamiausia vieta namų biurui bus atskiras kambarys. Priklausomai nuo galimybių, jis gali būti palėpėje, rūsyje ar kitoje laisvoje namų erdvėje. Atskira patalpa leidžia geriau susikaupti ir netrukdomai atlikti savo užduotis.


Darbo kambarys namuose


Kita vertus, jeigu namuose turite prižiūrėti vaikus, patogu, jei šalia darbo kambario bus virtuvė arba svetainė. Tokiu atveju verta pagalvoti, ar neturite erdvės, kuri yra mažai naudojama ir galėtų tikti ramiam darbui. Vienas iš variantų – valgomasis. Galbūt jame tiek jūs patys, tiek kiti šeimos nariai būna itin retai? Jei taip, kodėl gi ten nesukūrus savo namų biuro? Be to, tokiu atveju per darbo pertraukėlę atsiras daugiau progų pailsėti ant minkštos sofos.


Jeigu laisvo kambario savo namuose neturite, darbui skirtą kampelį galite susikurti, pavyzdžiui, miegamajame. Paprastai dienos metu jame nieko nebūna, todėl ten galima lengvai susikaupti. Tiesa, patariama, kad šis darbo kampelis būtų kuo toliau nuo lovos ir kuo labiau nuo jos atskirtas. Taip darbo ir poilsio erdvė nesusimaišys tarpusavyje ir vakare atsigulus į lovą bus lengviau atsipalaiduoti. Tam, kad poilsis būtų dar geresnis, po darbo dienos miegamąjį rekomenduojama gerai išvėdinti.


Ko jums reikia savo namų biure?

Tam, kad darbo kambario interjeras būtų maksimaliai patogus, užduokite sau keletą klausimų, ko jame iš tiesų reikia:

 • Kiek darbo vietos (kokio dydžio stalo ir erdvės aplink jį) reikia?
 • Kokius daiktus ten laikysite ir kur juos susidėsite?
 • Ar jums reikia papildomos įrangos (pavyzdžiui, spausdintuvo)?
 • Ar svarbu, kad kambaryje būtų ramu ir tylu, kad jis būtų gerai izoliuotas nuo triukšmo namuose?
 • Kiek laiko dirbdami naudojatės telefonu, ir ar tuo metu jums reikalinga kita įranga?
 • Ar jums reikalinga biblioteka (lentyna dokumentams laikyti)?
 • Ar esate (ne-) tvarkingi ir ta (ne-) tvarka turi likti nepaliesta kitų namuose esančių žmonių?


Atsakius į šiuos klausimus, gali tapti lengviau išsiaiškinti savo poreikius. Tiesa, priklausomai nuo darbo specifikos, jie gali daugiau ar mažiau skirtis. Taigi bet kokiu atveju prisiminkite žvelgti iš savo perspektyvos.


Visuomet atsižvelkite į techninius reikalavimus

Kad ir koks stilingas darbo kambario interjeras bebūtų, visuomet derėtų apgalvoti techninius jo aspektus. Pavyzdžiui, jeigu jūsų stalas bus toliau nuo elektros lizdo, svarbu iki jo saugiai nuvesti kompiuterio ar kitos įrangos laidus. Jie neturėtų trukdyti nei jums, nei kitiems šeimos nariams. Rekomenduojama atsižvelgti ir kitų prietaisų poreikį. Pavyzdžiui, dažnai ant darbo stalo naudojamas pastatomas šviestuvas, kuriam taip pat reikia elektros lizdo.


Investuokite į stalą, kuris atitinka jūsų poreikius

Tam, kad darbo kambarys namuose būtų patogus, jame, be abejonės, reikia rašomojo stalo. Renkantis šį baldą pirmiausia patariama atsižvelgti į tai, kiek vietos jam turite. Stalas turėtų būti pakankamai didelis, kad ant jo tilptų kompiuteris ir (arba) kiti darbui reikalingi daiktai.


Darbo kambarys namuose


Dar viena šio baldo ypatybė – stalčiai. Todėl gerai apgalvokite, kiek jų reikia. Tai puiki vieta įvairiems dokumentams, sąsiuviniams susidėti. Jeigu savo darbe to nenaudojate ir neturite daug laisvos vietos namuose, vietoj rašomojo stalo galite įsigyti konsolę. „Magrės baldų“ asortimente rasite tiek vienų, tiek kitų gaminių. Taigi galite lengvai išsirinkti tai, kas labiausiai tinka būtent jums.


Išsirinkite puikią kėdę

Patogi kėdė – dar vienas baldas, be kurio neįsivaizduojamas darbo kambarys namuose. Tam, kad interjeras būtų ne tik komfortiškas, bet ir stilingas, derinkite ją prie bendro įvaizdžio. Plačiame „Magrės baldų“ asortimente gausu įvairaus dizaino kėdžių, kurios puikiai tinka ir namų biure. Peržvelgti jį galite jau dabar – tiesiog paspaudę ant pateiktos nuorodos.


Renkantis darbo kambaryje labiausiai tinkančią kėdę patariama atsižvelgti į keletą dalykų. Pirmasis iš jų yra baldo matmenys (jie pateikiami svetainėje, prekės aprašyme). Svarbu, kad kėdė laisvai tilptų prie rašomojo stalo ar konsolės tiek savo aukščiu, tiek pločiu. Taip pat apgalvokite, kokių porankių jums reikia, ir ar iš viso reikia, priklausomai nuo asmeninių sėdėjimo įpročių ir turimos vietos.


Darbo kambarys namuose


Daugelis nori, kad jų darbo kambario interjeras atrodytų estetiškai. Jeigu esate vieni iš tokių, nepamirškite įvertinti ir kėdės išvaizdos:

 • apmušalo tipo,
 • spalvos,
 • raštų,
 • kojelių ir kitų detalių.


Galbūt norite, kad pasirinktas baldas tarsi nepastebimai įsilietų į aplinką ir padėtų sukurti vientisą įvaizdį? Tuomet bus geriausia, jeigu jo medžiagos ir spalva derės prie kitų interjere esančių baldų, aksesuarų.


Tiems, kurie ieško ryškaus akcento, rekomenduojama įsigyti išskirtinio dizaino ir spalvos, pavyzdžiui, geltonos, kėdę, kuri patrauktų dėmesį vos tik įžengus į darbo erdvę. Ji ne tik gali pakelti nuotaiką, bet ir suteikti energijos. Todėl tai ypač puikus pasirinkimas tiems, kurių darbe reikia kūrybiškumo, įkvėpimo.


Pamirškite netvarką su talpia lentyna

Netvarka yra vienas iš labiausiai blaškančių dalyku užsiimant tikriausiai bet kokia susikaupimo reikalaujančia veikla. Todėl įsitikinkite, kad darbo kambarys namuose būtų kuo tvarkingesnis. Veiksmingas būdas tai užtikrinti – pasirūpinti, kad ten būtų pakankamai vietos daiktų laikymui. Tam labai tinka įvairios lentynos. Didelį jų pasirinkimą galite rasti ir „Magrės baldų“ asortimente.


Skirtingo dydžio ir išvaizdos korpusiniai baldai pritaikyti įvairiems poreikiams. Jei dirbdami nuolat naudojate daug dokumentų, kuriuos reikia tvarkingai laikyti, verta įsigyti didesnę lentyną. Tiesa, nepamirškite įvertinti, ar ji tikrai tilps kambaryje. Jeigu neturite daug laisvos erdvės, galite rinktis pakabinamą lentyną arba siaurą vitriną su durelėmis. Šiuos baldus pakankamai lengva priderinti net mažuose kambariuose.


Nesvarbu, ar jus domina darbo kambarys kitaip, ar klasikinis jo variantas, pasinaudojus šiais patarimais įsirengti produktyviai veiklai pritaikytą namų biurą turėtų būti kur kas lengviau. Patogiai ir greitai išsirinkite tam reikalingus baldus internetu. Norite pasikonsultuoti? Mielai lauksime jūsų skambučio, laiško arba žinutės. Pasirūpinkite, kad darbui skirtas kambarys būtų komfortiškas, funkcionalus ir stilingas!