+370 634 85000
0

4 žaismingo ir funkcionalaus kambario jaunuoliui taisyklės

sofos-sofa-elegant-3

„Magrės baldų“ specialistai pataria, kokie paauglio kambario elementai verti ypatingo dėmesio.

Ateina laikas, kai vaikas tampa jaunuoliu – tuomet keičiasi jo požiūris ne tik į gyvenimą, bet ir į gyvenamąją erdvę. Anksčiau buvę tokie reikalingi žaislai tampa nebereikalingais, nes dėmesys pradeda kryptį į komfortą, erdvę aktyviai veiklai ir bendravimui, solidesnį daiktų dizainą. „Magrės baldų“ specialistai pataria, kokie paauglio kambario elementai verti ypatingo dėmesio.

 

Miego zona

Siekiant įrengti ir komfortišką, ir jaukų, harmoningą kambarį, pirmiausia naudinga atsižvelgti į baldų spalvą. Tad jeigu patalpoje dominuoja šviesios spalvos, pagalvokite apie pastelinių atspalvių miego baldus. Beje, tokie spalviniai tonai fonui jaunuolių kambaryje itin tinka – jie padeda sukurti ramią, jaukią atmosferą.

Vienas praktiškiausių baldų, pasirenkamų šiai patalpai, yra sofa-lova. Kompaktiška sofa suteikia galimybę patogiai ilsėtis, priimti draugus ir sutaupyti vietos. Nors toks miegamasis baldas patogus vien dėl kruopščiai apgalvotos konstrukcijos, jam taip pat galima pritaikyti čiužinį ir antčiužinį.

„Magrės baldai“ siūlo rinktis iš itin gausaus sofų-lovų asortimento. Šie baldai skiriasi ne tik apmušalų tipu ar spalva, bet ir pačia forma, dizainu. Dėl šios priežasties sofą paprasta priderinti prie kitų kambario daiktų.

 

Kūrybinių idėjų, mokymosi kampelis

Galimybė patogiai kurti, ugdyti ir tobulinti įgūdžius padeda atrasti naujus talentus, pomėgius. Tam skirtoje kambario zonoje verta pastatyti ergonomišką stalą su foteliu ar kėde. Sėdimuosius baldus galite derinti prie sofos-lovos. Nepamirškite, kad tinka ne tik vienspalviai variantai. Pavyzdžiui, jei sofa-lova aptraukta margu apmušalu, kiti baldai gali būti puošti atsikartojančiu motyvu.

Įkvėpimui gali puikiai tikti ryškesnės spalvos. Paprastas būdas idėjai įgyvendinti – baldai. Pavyzdžiui, geltonos, raudonos ar oranžinės spalvos foteliai ar pufai puikiai dera prie švelnesnio atspalvio sienos: ji neužgoš baldų. Taip pat verta nepamiršti, kad ryškesne spalva gali džiuginti ne tik visas baldas, bet ir kuri nors jo dalis, pavyzdžiui, fotelio ar sofos porankiai, atraminė dalis.

 

Patogūs ir derantys baldai

Papildyti kambarį patogumu, žaismingumu gali ir itin populiarūs sėdmaišiai, praktiški pufai. Jie itin verti dėmesio, nes prireikus gali būti lengvai perkelti į kitą vietą. Pagrindu jų derinimui gali būti ir sofa-lova, ir mažesni baldai – pavyzdžiui, fotelis ar kėdė, staliukas.

Visi baldai turėtų pasižymėti ne tik patraukliu dizainu, bet ir paprasta priežiūra, prisitaikymu prie kintančių poreikių. Tiek pufai, foteliai, tiek sofa gali būti aptraukti netepliais, drėgmei atspariais, lengvai išvalomais audiniais. Be to, tam tikrus apmušalus (pavyzdžiui, atramų užvalkalus) galima tiesiog nuimti ir išskalbti įprastu būdu.

Sofos, lovos ir pufai yra puikus praktiškų baldų pavyzdys. Juose įrengtos daiktadėžės sutaupo nemažai vietos. Čia galite laikyti mažiau naudojamus daiktus – nuo patalynės iki žurnalų ar smulkių elektronikos prietaisų.

 

Jaunuolio nuomonė – taip pat svarbi

Prieš atnaujindami kambarį būtinai pasikalbėkite su jaunuoliu ir išsiaiškinkite, kokia yra jo vizija. Juk daugiausiai laiko kambaryje praleis būtent vaikas. Paklauskite, kokio dizaino, spalvos sofa-lova jam patraukliausia, kokių akcentų, patalpos funkcinių zonų jis norėtų. Leiskite paaugliui pačiam pasirinkti baldų apmušalų spalvas ar audinio raštą. Kūrybiškos jaunuolio idėjos gali tikrai praversti.

 

Planuodami kambario įrengimą ar atnaujinimą taip pat nepamirškite, kad svarbu pasirinkti ir išlaikyti specifinį interjero stilių. Jaunuolio kambarys turi spinduliuoti žaismingumu, modernumu ir komfortu. Apgalvoję ir suderinę visus poreikius, būtent tokį tikslą ir pasieksite.