3D SALONO TURAS

Interjero akcentai individualumu pasižyminčiai svetainei

Akcentinė siena

Tam, kad kambarys įgautų daugiau individualumo, tikrai nebūtina imtis drastiškų priemonių ir radikaliai atnaujinti viso interjero. Vienas iš pavyzdžių, kaip tai padaryti, galėtų būti akcentinės sienos sukūrimas. Ji taip vadinama todėl, nes skiriasi nuo kitų: savo spalva, raštu, tekstūra ar kitomis savybėmis. Akcentinė siena suteikia svetainei daugiau dinamikos, vizualinio patrauklumo ir netgi padeda keisti interjero suvokimą.

Atitinkamų spalvų ir tekstūrų pasirinkimas leidžia keisti kambario perspektyvą – taip jis gali atrodyti ilgesnis, aukštesnis, platesnis nei iš tiesų yra. Be to, tai puikus būdas tam tikriems elementams (architektūrinėms detalėms, baldams ar aksesuarams) interjere išryškinti.

Pavyzdžiui, norint, kad kambarys atrodytų platesnis ir erdvesnis, priekinę sieną (priklausomai nuo perspektyvos) ir lubas rekomenduojama nudažyti ta pačia tamsesne spalva, o šonines sienas palikti šviesesnes. Tokia technika dažnai naudojama siaurose patalpose.

Priekinę sieną nudažius tamsiau, o likusioms sienoms ir luboms pasirinkus šviesesnes spalvas, kambarys vizualiai atrodys siauresnis. Tokia akcentinė siena ypač tinka norint pagerinti svetainės, kurios matmenys yra nesubalansuoti, proporcijas.

Priklausomai nuo norimo išgauti efekto, galima sukurti norimo stiliaus akcentinę sieną, pavyzdžiui, neutraliai arba ryškiai atrodančią vienspalvę, prabangią raštuotą ir taip toliau. Vietos eksperimentams šiuo atveju labai daug.

 

Originalaus dizaino baldai

Baldai – interjero akcentai, be kurių neįsivaizduojami nei vieni namai. Jų pasirinkimo gausa šiais laikais iš tiesų stebinanti: nuo klasikinių laikui nepavaldžių dizaino sprendimų iki modernių ir savo formomis, medžiagomis, raštais, spalvomis bei tekstūromis žavinčių gaminių.

Jeigu reikėtų išrinkti patį universaliausią svetainės baldą, ar kada nors susimąstėte, kas tai galėtų būti? Žinoma, jog tai – sofa. Ją pakankamai lengva priderinti įvairaus dydžio patalpose – net ir pačiose mažiausiose. Priklausomai nuo poreikių, galima įsigyti atitinkamo tipo sofą, iš kurių populiariausios yra dvivietės ir trivietės. Tiek vienos, tiek kitos pasižymi funkcijų gausa, todėl yra itin praktiškos. Todėl tai tiesiog tobulas pasirinkimas ieškantiems interjero idėjos namams, kaip juos paversti kuo patogesniais.

Tiems, kurių svetainė atlieka keletą funkcijų, t. y. atstoja ir miegamąjį, labai praverčia išskleidžiama sofa, kurią dienos metu galima naudoti kaip sėdimąjį baldą, o atėjus vakarui – transformuoti į lovą. Taip sutaupoma vietos ir maksimaliai išnaudojama turima erdvė.

Tiesa, tokią funkciją gali turėti ir minkšti kampai. Tai idealus sprendimas didelėse svetainėse ir tada, kai namuose reikia daug sėdimos vietos. Todėl šie baldai labai tinka didelėms šeimoms ir tiems, pas kuriuos dažnai lankosi svečiai.

Jeigu norisi smulkesnių akcentų, rekomenduojama išbandyti nedidelius sėdimuosius baldus, tokius kaip foteliai ir pufai. Jie užima dar mažiau vietos nei sofos ar minkšti kampai, todėl yra lengvai derinami prie jau turimų svetainės baldų. Be to, net ir labai išskirtinis (ryškios spalvos ar šiuolaikiško dizaino) fotelis arba pufas atrodo subtiliai, nes yra sąlyginai nedidelis.

„Magrės baldų“ asortimente galite rasti įvairaus dizaino gaminių, pritaikytų skirtingiems skoniams. Kiekvienas iš jų atitinka aukščiausius kokybės standartus: tiek estetiniu, tiek ilgaamžiškumo, tiek funkcionalumo atžvilgiu. Be to, dauguma baldų pasižymi įvairiomis modifikacijomis: galima pasirinkti norimo tipo apmušalą (tekstilinį arba odinį), apdailos detalių (kojelių, porankių ir panašiai) medžiagas. Visa tai leidžia susikurti dar individualiau atrodančias namų puošmenas.

 

Interjero detalės ir aksesuarai

Tam, kad svetainė ne tik originaliai atrodytų, bet ir būtų išpildyta, joje tiesiog būtini vienokie ar kitokie aksesuarai. Tai tikriausiai vienas iš paprasčiausių ir lengviausių būdų suteikti erdvei daugiau individualumo. Priklausomai nuo poreikių, tai gali būti tokie interjero akcentai kaip:

  • dekoratyvinės pagalvėlės;
  • veidrodžiai;
  • laikrodžiai;
  • kilimai;
  • pledai;
  • namų kvapai ir kita.

Smulkios, tačiau ypač estetiškos detalės leidžia mėgautis išpuoselėta ir jaukia aplinka. Didelį jų pasirinkimą galite rasti ir „Magrės baldų“ asortimente. Jums tereikia apsispręsti, kurios interjero detalės labiausiai patinka ir geriausiai atspindi jūsų asmenybę ir, žinoma, namus.

Pavyzdžiui, minkštos pagalvėlės labai tinka sofos dekoravimui. Jos baldui suteikia ne tik daugiau patrauklumo, bet ir patogumo. Jeigu norima, kad pagalvėlės subtiliai papildytų interjerą, jų spalvą patariama derinti prie sofos (arba kito sėdimojo baldo). Tiems, kurie nori ryškesnių akcentų, verta įsigyti kontrastingai atrodančias pagalvėles, kurios gali būti tiek vienspalvės, tiek raštuotos.

Svetainės sienų dekorui idealiai tinka pakabinami veidrodžiai ir laikrodžiai. Jų dizainas gali būti labai įvairus: nuo itin minimalistinio, iki puošnaus ir prabangaus. Tiesa, norint išlaikyti vientisumą, derėtų atsižvelgti į kitų interjere naudojamų aksesuarų stilių. Taip žymiai paprasčiau sukurti svetainę, kurioje vyrauja harmonija.

Ieškantiems originalios namų interjero idėjos, verta nepamiršti ir dar vieno aksesuaro – kilimo. Jis labai tinka tiek po nedideliu kavos staliuku, tiek po valgomojo stalu (paspaudę ant pateiktų nuorodų, galite greitai ir patogiai išsirinkti sau patinkančius baldus). Be to, kad papuošia svetainę, išskirtinio dizaino kilimas dar ir leidžia mėgautis ypatingu komfortu sėdint ant sofos, minkšto kampo, fotelio ar pufo. Juk daugelis tikriausiai sutiks, kad pasidėti kojas ant švelnaus kilimo daug maloniau nei ant kietų ir vėsių grindų. Verta paminėti ir tai, jog ši interjero detalė gali padėti išvengti laminato ar kitos dangos sugadinimo, pavyzdžiui, slankiojant baldus.

Dažnai manoma, kad labiausiai dėmesį patraukia ryškios spalvos aksesuarai. Tačiau tai nebūtinai visuomet tiesa. Kilimas – vienas iš geriausių to įrodymų. Skirtingai guldami jo plaušeliai sukuria pereinančią tekstūrą. Taip išgaunamas subtilus, tačiau tuo pačiu ir įsimintinas efektas, kuris, priklausomai nuo kilimo spalvos, gali būti blankesnis arba ryškesnis.

Žinoma, šiuo atveju vertėtų nepamiršti ir raštų, kurie taip pat yra puikūs interjero akcentai. Jais dekoruotas kilimas atrodo dar kitaip. Pavyzdžiui, svajojantiems apie kontrastingą įvaizdį turėtų patikti juodos ir baltos spalvos zigzagai, o norintiems sukurti prabangią karališką erdvę patariama išbandyti mėlynos spalvos akcentus. Peržvelgę „Magrės baldų“ asortimentą galite rasti dar daugiau dėmesį prikaustančio dizaino kilimų.

Nors namų individualumas dažniausiai siejamas su jų išvaizda, šiuo atveju ne ką mažiau svarbus ir kvapas. Jis įsimena ilgam, skatina prisiminimus ir emocijas – natūralu, jog norisi, kad jos būtų kuo malonesnės. Priklausomai nuo asmeninio skonio, galima pasirinkti labiausiai patinkančias natas: vanilės, bergamotės, sandalmedžio, kardamono, citrusinių vaisių ir taip toliau. Nuostabu tai, jog kiekvienas kvapas padeda sukurti vis kitokią nuotaiką.

Šios interjero idėjos namams gali būti lengvai pritaikomos. Pasinaudojus jomis, sukurti individualumu spinduliuojančią svetainę turėtų būti kur kas paprasčiau. Drąsiai atskleiskite savo asmenybę namuose – juk tai vieta, kurioje praleidžiate bene daugiausiai laiko.