Klaidos interjere: kokios pasitaiko dažniausiai?

  • svetaine-sofos-minksti-kampai

Per didelė skirtingų spalvų paletė

Žinoma, kad skirtingas spalvas rinktis ne tik galima, tačiau ir patartina, jeigu norima sukurti įdomų, charizmatišką bei personalizuotą interjero dizainą. Vis dėlto, derėtų išsirinkti kelias – dvi ar tris – spalvas, ir jas naudoti visoje erdvėje. Esant pernelyg plačiai ir kontrastingai aplinkai, ši taps chaotiška. O jeigu spalvos dar ir ryškios, jos netgi pradės blaškyti dėmesį ir neleis atsipalaiduoti.

Todėl, pavyzdžiui, mėlynos spalvos minkšti kampai turėtų būti derinami su tinkančiomis kitomis spalvomis. Tai raudona, ruda, oranžinė bei geltona. Kadangi visos išvardintos spalvos yra gana ryškios ir sukuria kontrastą, pasirinkdami dvi iš jų išvengsite spalvų derinimo klaidos.

Stambūs raštai mažoje erdvėje

Kuomet dairotės baldų apmušalų, atkreipkite dėmesį į jų raštą. Nors daugelis yra įsitikinę, kad dideli, stambūs ornamentai turėtų padidinti erdvę, iš tikrųjų viskas yra priešingai. Per dideli raštai tiek patalpas sumažina, tiek jas apkrauna, todėl jos tampa dar mažesnėmis nei yra iš tikrųjų. Jeigu jūsų dėmesį patraukė minkšti kampai, rinkitės apmušalą su smulkiais, nedideliais raštais.

Maži baldai didelėje erdvėje

Esminė taisyklė bet kokio stiliaus interjere – tai pusiausvyra. Jaukus, patogus ir šiltas kambarys bus toks, kuriame stovės jo matmenis atitinkantys baldai. Todėl dideliame kambaryje nestatykite pernelyg mažų sofų lovų, staliukų ar fotelių. Priešingu atveju interjeras atrodys neišbaigtas, tarsi jam kažko trūktų.

Per dideli baldai

Lygiai taip pat kaip maži, svarbūs ir dideli baldai. Mažoje svetainėje stovinti milžiniška sofa lova ar tokie patys dideli minkšti kampai išbalansuoja visą dizainą, nesvarbu, net jeigu jame dera spalvos ir kiti akcentai. Dažnai ši klaida padaroma dėl neatidumo renkantis baldus – neatkreipiama dėmesio į matmenis. Savaime suprantama, kad maža erdvė, apstatyta per dideliais baldais, taps ankšta, nepatogi, varžanti judesius.

Prieš rinkdamiesi bet kokį naują baldą, nepamirškite atlikti šių kelių žingsnių. Visų pirma, išmatuokite kambarį ir pasirinkite tokį baldą, kuris atitiktų erdvės matmenis. Kita užduotis – pasidomėkite tarpusavyje derančiomis spalvų kombinacijomis ir, galiausiai, atsižvelkite į raštą. „Magrės baldų“ salonuose galite apžiūrėti baldus gyvai ir įsitikinti, ar jis tiks interjere.