3D SALONO TURAS

Nesudėtingi būdai, kaip užmigti greičiau

Patogus ir gilus miegas leidžia užtikrinti gerą fizinę ir psichologinę sveikatą. Tinkamai pailsėjus atsikeliama geros nuotaikos, todėl net ir sunkiausi dienos darbai nebeatrodo tokie baisūs. Deja, tačiau nemažai daliai žmonių vakarais nesiseka užmigti. To priežasčių gali būti daugybė: neišvėdintas patalpos oras, nusidėvėję čiužiniai, įtemta protinė veikla ir t. t. Taigi, kaip suvaldyti šiuos faktorius, kad užmigti būtų lengviau?

1. Sumažinkite kambario temperatūrą

Prieš užmiegant kūno temperatūra nukrenta, todėl sulėtėja visi gyvybiniai procesai. Jei kambaryje yra pernelyg šilta, organizmui tampa sunkiau pasiruošti poilsiui. Taigi, natūralu, kad užmigti tampa sudėtingiau. Siekiant išvengti tokios problemos, visų pirma rekomenduojama gerai išvėdinti kambarį. Geriausia, kad jo temperatūra tilptų 15–23 oC intervale.

Individualūs poreikiai gali labai skirtis, todėl kiekvienas turėtų pasirinkti sau labiausiai tinkantį variantą. Šiltas dušas ar vonia padeda paspartinti kūno temperatūros pokyčius, taigi, jis greičiau atvėsta. Smegenims išsiunčiamas signalas, perspėjantis, kad atėjo metas miegui.

2. Pasirūpinkite tinkamu čiužiniu

Nusidėvėję arba individualių poreikių neatitinkantys čiužiniai – viena iš daugelio priežasčių, kodėl nesiseka greitai užmigti. Nuolatinis vartymas ieškant patogios pozos gali reikšti, kad atėjo metas atsinaujinti. Prieš įsigyjant konkrečią priemonę vertėtų atidžiai įvertinti savo miego įpročius.

Jei mėgstate gulėti ant nugaros, rekomenduojama rinktis kietesnį čiužinį, o tiems, kam patogiausia miegoti ant šono – minkštesnį. Gaminys, turintis viskoelastinės medžiagos sluoksnį, ypač gerai prisitaiko prie kūno ir greitai atgauna savo pradinę padėtį. Didesnio svorio žmonėms patariama apsvarstyti spyruoklinius čiužinius, kurie suteikia tvirtesnę atramą. Dar daugiau naudingų patarimų, kaip išsirinkti čiužinį, galite rasti spustelėję ant pateiktos nuorodos.

3. Laikykitės miego rutinos

Ganėtinai didelė dalis žmonių yra pastebėję, kad gulantis ir keliantis vienodu laiku užmiegama greičiau. Kiekvienas organizmas turi savitą reguliavimo sistemą, vadinamą cirkadiniu ritmu. Šis vidinis laikrodis leidžia išlikti budriems dienos metu, o naktį – pilnavertiškai pailsėti. Miego rutina tarsi padeda sukurti tam tikrą grafiką, kuriuo remdamasis organizmas paprasčiau pasiruošia poilsiui.

4. Užtamsinkite kambarį

Tai, jog nauji čiužiniai leidžia pasirūpinti komfortiškesne miego aplinka – akivaizdu. Tačiau norint pasiekti maksimalų rezultatą, svarbu atsižvelgti ir į kitus aspektus. Vienas iš tokių – tinkamas patalpos užtamsinimas. Iš lauko sklindanti šviesa veikia mūsų organizmą ir jį suaktyvina. Tyrimais įrodyta, kad tamsa skatina miego hormono melatonino gamybą. Taigi, jei ieškote būdų, kaip užmigti kai nenori miego, tai gali būti vienas iš sprendimų.

5. Nežiūrėkite į laikrodį

Pabudimai naktį – ganėtinai dažnas reiškinys. Nieko tokio, jei po to greitai užmiegama. Visgi, tai pavyksta ne visiems. Tuomet dažniausiai pradedama žiūrėti į laikrodį, o tai tik dar labiau išblaško. Jei norite išvengti papildomų dirgiklių, rekomenduojama miegamajame nelaikyti laikrodžio ir telefoną padėti nuošaliau.

6. Naudokite „gerai kvėpuojančią“ patalynę

Kokybiškas miegas dažniausiai yra neatsiejamas nuo tinkamos patalynės. Labai svarbu, kad ji leistų kūnui kvėpuoti, kitaip tariant, būtų pralaidi orui. Tokiu būdu net ir esant aukštai temperatūrai nebūna taip karšta ir mažiau prakaituojama.

Puikus pasirinkimas šiuo atveju galėtų būti medvilnės satino patalynė. Ji pasiūta iš 100 proc. natūralios medžiagos, kuri pasižymi švelnumu ir elegantišku žvilgesiu. Todėl, be to, kad maloniai priglunda prie kūno, ji dar ir labai patraukliai atrodo. Taip pat tokią patalynę lengva prižiūrėti: ją galima skalbti automatiniu būdu ir lyginti.

7. Įsigykite patogią pagalvę

Naktį dažnai vartotės, o atsikėlus ryte skauda kaklą? Tuomet gali būti, kad Jums reikalinga nauja pagalvė. Akivaizdu – tai dar vienas atsakymas į klausimą, kaip greičiau užmigti. Individualius poreikius atitinkantį pagalvė leidžia palaikyti taisyklingą stuburo padėtį, todėl kūnas lengviau atsipalaiduoja. Jos pasirinkimas dažniausiai priklauso nuo to, kaip mėgstama miegoti.

„Magrės baldų“ asortimente galima rasti skirtingų tipų pagalvių: tiek kietesnių, tiek minkštesnių, taip pat išlenktos arba standartinės formos. Visos jos yra pagamintos iš naujos kartos viskoelastinės medžiagos, kuri ypač gerai prisitaiko prie kūno ir greitai atgauna pradinę formą.

Pagalvių sudėtyje yra natūralaus sojų aliejaus. Tai ekologiška medžiaga, užkertanti kelią dulkių erkučių veisimuisi ir taip užtikrinanti sveiką miego aplinką. Be viso to, ji suteikia gaminiams ilgaamžiškumo, nes neleidžia išdžiūti juose esančiam poliuretanui.

8. Pasistenkite neužmigti

Netikėta, tačiau dar vienas būdas, kaip greičiau užmigti, yra stengtis neužmigti. Nors atrodo, kad šie du dalykai prieštarauja vienas kitam, bandymas išlikti budriems gali padėti sumažinti nerimą bandant užmigti. Kadangi užmigimas yra nevalingas procesas, nukreipus mintis nuo šio tikslo, smegenys gali pailsėti.

9. Nesijaudinkite, jei nepavyksta užmigti akimirksniu

Daugelis žmonių daro klaidą stengdamiesi užmigti akimirksniu. Tam, kad kūnas ir smegenys atsipalaiduotų paprastai reikia laiko – ypač, jei prieš tai buvo užsiimama intensyvia fizine ar protine veikla. Vietoj to, kad galvotumėte, kaip greičiau užmigti, pradėkite poilsiui ruoštis iš anksto, t. y. bent valandą prieš. Pasistenkite sukurti miegui palankią aplinką, išjungdami ryškias šviesas arba užtraukdami užuolaidas, išvėdindami kambarį, pašalindami dėmesį blaškančius daiktus, tokius kaip mobilieji įrenginiai. Tai keletas iš būdų, kaip turėtų būti užtikrinamas kietas, gilus miegas.

10. Nusimaudykite šiltame vandenyje

Tyrimų duomenimis, išsimaudžius šiltame vandenyje, galima užmigti net iki 36 proc. greičiau. Todėl prieš miegą nepatingėkite nueiti į vonią arba dušą. Visai nebūtina ten praleisti daug laiko. Tiesiog pagulėkite šiltame vandenyje arba pastovėkite po juo tol, kol pajusite, kad kūnas atsipalaiduoja.

 

Miego fazės

Aiškinantis, kaip greičiau užmigti, naudinga susipažinti su pagrindinėmis miego fazėmis. Jos yra keturios:

  1. NREM 1 miegas – pirmoji ir trumpiausia fazė. Paprastai ji užima vos 5 proc. viso miego laiko. Šios fazės metu atsipalaiduoja raumenys, sulėtėja kvėpavimas, nukrenta kūno temperatūra, pradedama snūduriuoti. Taip pat galima pajusti galūnių trūkčiojimą, krūpčiojimą ar kritimo jausmą. Jos metu išlieka jautrumas išoriniams dirgikliams, todėl galima pabusti nuo menkiausio garso, o pabudus manoma, kad net nebuvo užmigta.
  2. NREM 2 miegas – antroji fazė, užimanti daugiausiai (45–55 proc.) miego laiko. Jos metu kūnas dar labiau atsipalaiduoja, miegas tampa gilesnis, o žmogus nebėra sąmoningas. Tačiau pabusti vis dar pakankamai lengva. Todėl norint trumpai pamiegoti dienos metu ir pabudus jaustis energingai, popiečio miegui patariama skirti nuo 20 iki 30 min. Pasiekus trečiąją miego fazę, pabusti tampa sudėtinga, o atsibudus jaučiamas nuovargis.
  3. NREM 3 miegas – šios fazės metu panyrama į giliausią miegą: visiškai atsipalaiduoja raumenys, sumažėja kvėpavimo dažnis, kraujospūdis ir kūno temperatūra. NREM 3 fazės metu vyksta augimo hormonų gamyba, reguliuojama imuninės sistemos veikla, taip pat atkuriami raumenų audiniai.
  4. REM miegas – kitaip ji dar vadinama greitų akių judesių faze. Šios fazės metu suaktyvėja smegenų veikla, pagreitėja širdies susitraukimų dažnis, pakyla kūno temperatūra, kvėpavimas tampa nereguliarus. Būtent pasiekus šią miego fazę yra sapnuojama. Jos metu smegenys apdoroja ir kaupia informaciją ilgalaikėje atmintyje. Tai tik dar vienas įrodymas, kokia išties didelė yra miego svarba.

Taigi, jeigu naktį Jums nepavyksta tinkamai pailsėti, miego kokybės gerinimas turėtų būti vienas iš prioritetų.

Nepraleiskite progos pasinaudoti šiais paprastais, tačiau dažniausiai veiksmingais patarimais – juk gero nakties miego nauda neabejotina. Nusprendėte atsinaujinti, todėl reikalingi čiužiniai? Plačiame „Magrės baldų“ asortimente galite rasti didelį šių ir kitų geram miegui skirtų priemonių pasirinkimą. Tegul geras miegas tampa Jūsų kasdienybe!