Dvigulės lovos pasirinkimo gidas

  • lovos-lova-feja-2

Atnaujinant ar kuriant naujo miegamojo interjerą, paprastai pirmiausia pradedama žvalgytis lovos. Dažniausiai iškylantys klausimai susiję su dvigulės lovos dalimis – koks turėtų būti lovos rėmas, kokį čiužinį rinktis, kiek svarbos turi galvūgalis ir kojūgalis, kokio stiliaus ar dydžio lovą rinktis? Pateikiame kelias paprastas, tačiau reikšmingas lovos pasirinkimo gaires.

 

Dvigulė lova – ne tik poroms

Didelė lova dažniausiai rekomenduojama dviem asmenims. Jos – erdvesnės, leidžiančios patogiai įsitaisyti abiem partneriams, netrikdyti vienas kito miego neramiai vartantis. Tačiau vertėtų pastebėti, kad rinkdamiesi didelę lovą nesuklys ir tie, kurie miega vieni. Didesnis miegamas plotas leidžia lengviau atsipalaiduoti, atsigulti maksimaliai patogiai. Jei esate iš tų, kurie mėgsta erdvumą, pasirūpinkite šiuo poreikiu – tegul erdvesni būna ne tik kambariai, bet ir miegamojo lova.

 

Svarbiausi dvigulės lovos pasirinkimo veiksniai

Pirmiausia vertėtų akcentuoti, kad lova gali būti ne tik dvigulė, bet ir „pusantrinė“ ar karališko dydžio dvigulė. Daug įtakos lovos pasirinkimui turi ir miegamojo plotas, tad norint išsirinkti tinkamiausią tiek stiliaus, tiek komforto atžvilgiu, reikėtų įvertinti kelis dalykus.

Lovos plotis ir ilgis

Lovos paprastai yra standartinio dydžio. Pusantrinių plotis siekia nuo 110 iki 150 cm, dvigulių – 160 cm, o karališko dydžio (angl. king size) – 180 arba 200 cm. Standartinio dydžio baldas turėtų tikti ir mažesniuose, ir erdvesniuose miegamuosiuose. Nestandartinio dydžio rekomenduojame rinktis norintiems užpildyti ypač erdvų miegamąjį.

 

Lovos rėmas

Jis gali būti apmuštas audiniu, taip pat – sudarytas iš metalinių arba medinių konstrukcijų. Šį pasirinkimą lemia ir  kambario interjeras. Metalo konstrukcijos puikiai tiks tiems, kurie kambaryje siekia sukurti retro stiliaus atmosferą. Be to, tai – vienas iš ilgaamžiškiausių variantų. Medinės dvigulės lovos konstrukcijos suteikia kambariui daugiau natūralumo ir jaukumo. Jos dera tiek moderniame, tiek klasikiniame interjere. Audiniu apmuštos lovos variantas rekomenduojamas įrengiantiems modernius, šiuolaikišku interjeru pasižyminčius namus.

 

Galvūgalio ir kojūgalio tipas

Tai – viena tų lovos dalių, dėl kurių daugelis nesuka galvos. Nors galvūgalis dažnai laikomas lovos dekoracine dalimi, jis taip pat atlieka ir sienos puošybos funkciją. Be to, tinkamai parinkta detalė gali padėti izoliuoti garsą. Šios dalies dizainas taip pat dažnai priklauso nuo viso lovos rėmo puošybos. Galvūgalis ir kojūgalis gali būti apmušti audiniu, pagaminti iš metalo ar medienos. Rinktis siūlome atsižvelgiant į kambario interjerą. Jei kambario sienos nežadate niekuo dekoruoti, šią funkciją gali atlikti didelis galvūgalis.

 

Čiužinio tipas

Tai – viena svarbiausių tiek viengulės, tiek dvigulės lovos dalių. Nuo jos priklauso patogumas, poilsio kokybė. Čiužiniai skiriasi ypatybėmis. Išsirinkti tinkamą lengviausia patiems jį išbandžius. Nepriklausomai nuo to, ar čiužinys turi kokoso plaušo pagrindą, ar yra lateksinis, spyruoklinis, pirmiausia jis turi atitikti žmogaus poreikius. Tad geriau remkitės asmenine patirtimi ir pojūčiais. Taip pat labai svarbu atsižvelgti į čiužinio dydį. Jis turi idealiai atitikti lovos rėmo matmenis.

 

Dvigulė lova – tai investicija į komfortišką ir kokybišką poilsį. Visiškai nesvarbu, miegosite dviese ar vieni – tiesiog atsiželkite į poreikius. Tuomet naujasis pirkinys džiugins ilgus metus.