+370 634 85000
0
Lauko stalai

Lauko stalai

Lauko stalai, kitaip vadinami terasos arba sodo stalais, – funkcionalūs ir universalūs baldai, pritaikyti tiems, kurie nori mėgautis laiku gryname ore. Nesvarbu, turite terasą, sodą ar balkoną, – lauko staliukai ir stalai suteikia patogų paviršių valgymui, pramogoms, poilsiui ar darbui gryname ore. Įvairių stilių, dydžių ir medžiagų baldai sukurti taip, kad atitiktų skirtingus pageidavimus ir lauko aplinką. Nuo didelių valgomojo stalų iki nedidelių kavos...

Lauko stalai, kitaip vadinami terasos arba sodo stalais, – funkcionalūs ir universalūs baldai, pritaikyti tiems, kurie nori mėgautis laiku gryname ore. Nesvarbu, turite terasą, sodą ar balkoną, – lauko staliukai ir stalai suteikia patogų paviršių valgymui, pramogoms, poilsiui ar darbui gryname ore. Įvairių stilių, dydžių ir medžiagų baldai sukurti taip, kad atitiktų skirtingus pageidavimus ir lauko aplinką. Nuo didelių valgomojo stalų iki nedidelių kavos staliukų – „Magrės baldų“ asortimente galite rasti platų šių gaminių pasirinkimą. Aukštos kokybės terasos staliukai ir stalai sukurti taip, kad būtų atsparūs įvairioms oro sąlygoms ir pasižymėtų ilgaamžiškumu. Tad kviečiame pasižvalgyti po mūsų asortimentą ir išsirinkti sau puikų lauko stalą.


Terasos stalai – kaip išsirinkti?


Keletas pagrindinių aspektų, į kuriuos derėtų atsižvelgti renkantis lauko stalą:


  • Dydis ir erdvė. Įvertinkite turimą erdvę lauke (pvz., terasoje) ir apsvarstykite, kokio dydžio lauko staliukas ar stalas patogiai tilptų. Išmatuokite plotą, kad įsitikintumėte, jog tiek lauko stalui, tiek lauko kėdėms ar minkštiems lauko baldams užteks vietos ir bus galima lengvai judėti aplink juos.


  • Paskirtis ir funkcionalumas. Apgalvokite, kaip planuojate naudoti stalą. Jei jis visų pirma reikalingas valgymui, tinkamas pasirinkimas bus lauko valgomojo stalas su pakankamai sėdimų vietų. Jei norite sukurti jaukią erdvę poilsiui ar draugų susibūrimams, šiuos poreikius visiškai patenkins mažesni lauko kavos staliukai. Taip pat įvertinkite visas specifines funkcijas, kurių Jums gali prireikti, pavyzdžiui, galimybę sulankstyti stalą.


  • Stilius ir dizainas. Rinkitės tokį baldą, kuris papildytų bendrą Jūsų lauko erdvės estetiką. Terasos stalai būna įvairaus dizaino – nuo klasikinio iki šiuolaikinio – ir pagaminti iš įvairių medžiagų. Tad ieškodami tinkamiausio varianto atsižvelkite į savo namų stilių, juose esančius baldus ir asmeninius pageidavimus. 


  • Ilgaamžiškumas ir atsparumas oro sąlygoms. Sodo stalai yra veikiami aplinkos veiksnių, todėl labai svarbu išsirinkti baldą, kuris būtų atsparus oro sąlygoms. Ieškokite medžiagų, kurios specialiai sukurtos naudoti lauke ir yra atsparios blukimui, rūdims ar korozijai. Stalų ilgaamžiškumą padeda užtikrinti apdaila ar danga, apsauganti nuo UV spindulių ir drėgmės.


  • Priežiūra. Atsižvelkite į tai, kokios priežiūros reikia pasirinktam stalui. Kai kurioms medžiagoms, pavyzdžiui, metalui, reikia minimalios priežiūros, o kitoms, pavyzdžiui, medienai, gali prireikti apsauginių priemonių naudojimo. Taigi įsitikinkite, kad baldo priežiūros reikalavimai atitinka Jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą.


  • Biudžetas. Nustatykite, kokį biudžetą galite skirti stalui, ir išnagrinėkite jo ribose esančias galimybes. Šių baldų kainos gali skirtis priklausomai nuo jų medžiagų, dydžio, prekių ženklo ir papildomų funkcijų. Atsižvelkite į stalo kokybę ir ilgaamžiškumą, derindami šias savybes su savo biudžetu.


Įvertinę šiuos aspektus, galite išsirinkti lauko stalą, kuris atitiktų Jūsų funkcinius poreikius, stiliaus pageidavimus ir puikiai derėtų lauko erdvėje.


Mediniai lauko stalai


Lauko mediniai stalai ir staliukai suteikia natūralaus grožio ir puikiai dera su aplinka, sukurdami jaukią ir svetingą atmosferą. Aukštos kokybės mediniai lauko stalai, ypač pagaminti iš kietmedžio, pasižymi išskirtiniu patvarumu ir atsparumu oro sąlygoms. Jie gali atlaikyti saulę, lietų ir temperatūrų svyravimus, neprarasdami struktūrinio vientisumo, todėl yra ilgaamžiai ir tinkami naudoti lauke.

Šie baldai yra tvirti ir stabilūs, todėl suteikia patikimą paviršių valgymui, pramogoms ar kitai veiklai. Tvirta konstrukcija leidžia patogiai įsitaisyti ir sumažina stalo svyravimo riziką. Todėl net ir esant dideliems susibūrimams galite būti ramūs, kad medinis lauko stalas stovės stabiliai. 


Metaliniai lauko stalai


Metaliniai lauko stalai pasižymi itin tvirta konstrukcija. Šie baldai sukurti taip, kad atlaikytų įvairias oro sąlygas. Paprastai jie padengiami atmosferos poveikiui atspariomis dangomis arba apdaila, kuri apsaugo nuo rūdžių, korozijos ir blukimo dėl saulės, lietaus ar drėgmės poveikio. Todėl metaliniai stalai puikiai tinka ilgalaikiam naudojimui lauke.

Šie baldai yra labai patvarūs ir ilgaamžiai, taip pat nereikalauja daug priežiūros. Juos lengva valyti – dažniausiai tam pakanka drėgno skudurėlio. Oro sąlygoms atsparios dangos padeda išlaikyti patrauklią gaminio išvaizdą ir sumažina dažnos jo priežiūros poreikį.

Metaliniai lauko stalai dažnai išsiskiria šiuolaikiška ir stilinga estetika, todėl yra populiarus pasirinkimas modernioms lauko erdvėms. Švarios šių baldų linijos ir lygios apdailos medžiagos gali suteikti rafinuotumo bet kokiai lauko aplinkai. Metalinis lauko stalas gali būti derinamas su įvairiomis sėdimomis vietomis, pavyzdžiui, metalinėmis kėdėmis arba minkštaisiais lauko baldais: standartinėmis arba kampinėmis sofomis bei foteliais.


Stačiakampiai lauko stalai


Universalumu pasižymintys stačiakampiai lauko stalai gali būti įvairių dydžių – nuo mažų kavos staliukų, skirtų jaukiems pasibuvimams lauke, iki didelių valgomojo stalų, prie kurių gali patogiai įsitaisyti visa šeima ar draugų būrys. Šie baldai idealiai tinka valgymui ir pramogoms. Dėl didelio paviršiaus ploto ant jų galima sudėti daug patiekalų ir gėrimų, todėl stačiakampiai stalai lauko erdvei puikiai tinka mėgstantiems draugų susibūrimus.


Apvalūs lauko stalai


Apvalus lauko stalas sukuria jaukią ir intymią atmosferą, todėl idealiai tinka nedideliems susibūrimams, pokalbiams ar atsitiktiniams pietums. Šis baldas leidžia maksimaliai išnaudoti turimą vietą, ypač mažesnėse lauko erdvėse. Apvalius lauko stalus galima derinti tiek su kėdėmis, tiek su kampinėmis lauko sofomis. Šis universalumas leidžia sukurti individualų sėdimųjų vietų išdėstymą pagal savo poreikius ir pageidavimus.

Išlenkti apvalių stalų kraštai ir subalansuotos proporcijos suteikia elegancijos ir sukuria centrinį erdvės tašką. Be to, šie baldai paprastai laikomi tinkamesniais mažiems vaikams, nes neturi aštrių kampų. Tokia savybė sumažina nelaimingų atsitikimų ar susižalojimų riziką, todėl tokius stalus saugiau rinktis šeimoms su mažais vaikais.

Tikimės, kad ši informacija padės lengviau išsirinkti Jums tinkamiausią lauko stalą. Na, o jei vis dar kyla neaiškumų, žemiau pateikiame atsakymus į dažniausiai apie šiuos baldus užduodamus klausimus.


DUK

1. Kokios medžiagos dažniausiai naudojamos lauko stalų konstrukcijoje? Icon

Lauko stalų konstrukcijoje dažniausiai naudojamos medžiagos yra mediena, metalas ir HPL (angl. High pressure laminate, liet. aukšto slėgio laminato) plokštės.


2. Ar lauko stalus galima palikti lauke bet kokiomis oro sąlygomis? Icon

Nors sodo staliukai ir stalai suprojektuoti taip, kad atlaikytų įvairias oro sąlygas, jų tinkamumas laikyti lauke priklauso nuo konkretaus gaminio medžiagos, apsauginės apdailos ar dangos ir oro sąlygų sudėtingumo. Kai kurios medžiagos yra natūraliai atsparios oro sąlygoms, o kitoms gali reikėti papildomos apsaugos ar priežiūros. 

Vis dėlto esant nepalankioms oro sąlygoms arba ilgą laiką nenaudojant stalo, paprastai rekomenduojama jį įnešti į patalpą arba uždengti.


3. Kaip valyti ir prižiūrėti lauko stalus? Icon

Rekomenduojama reguliariai pašalinti ant stalo susikaupusias šiukšles ir švelniu muilu arba valikliu, sumaišytu su vandeniu, švelniai nuvalyti jų paviršių. Venkite abrazyvinių valiklių, kurie gali pažeisti baldą. Tam, kad terasos stalas kuo ilgiau išliktų švarus, apsvarstykite galimybę jį uždengti arba laikyti patalpoje, esant nepalankioms oro sąlygoms ar ilgesnį laiką šio nenaudojant. 


4. Ar turite sulankstomų lauko stalų? Icon

Taip, „Magrės baldų“ asortimente galite rasti ir sulankstomų lauko staliukų, kurie puikiai tinka balkone ar terasoje.