Magrės baldai
PradžiaNaujienosApie musKokybėKontaktaiParduotuvėsVIDEO
AKCIJOS %BALDAI GREITAISVETAINĖS BALDAIMIEGAMOJO BALDAISMART BALDAIINTERJERO DETALĖSBALDINIAI AUDINIAI

Apie natūralią odą

Gaminant baldus naudojama raguočių (karvių ir jaučių) oda. Žaliavinė medžiaga apdorojama tam tikromis cheminėmis medžiagomis ir iš jos gaunamas gana storas odos gaminys (2–7 mm). Aptraukti baldus tokia stora oda būtų labai sudėtinga. Baldams reikia plonesnės ir minkštesnės odos, todėl odos žaliava dalinama į kelis sluoksnius:

    1) viršutinis odos sluoksnis vadinamas „veidu“ (angl. top grain leather). Būtent iš šio odos sluoksnio gaminamos brangios anilino ir pusiau anilino odos;

    2) antras sluoksnis – tai skeltinė oda (angl. split). Skeltinė oda nėra tokia patvari kaip vadinamoji „veido“ oda. Šios odos paviršius koreguojamas, ant jo uždedamas apdailos sluoksnis, imituojantis odos tekstūrą. Naudojant skeltinę odą sutaupoma lėšų, todėl šios odos kaina mažesnė;

    3) skeltinė oda gali būti dalinama dar į kelis sluoksnius, atsižvelgiant į odos storį. Kuo odos sluoksnis plonesnis, tuo ji silpnesnė ir pigesnė. Iš skeltinio sluoksnio pagamintos odos labiausiai tinkamos išoriniams sofos paviršiams ir šonams aptraukti. Dažniausiai jos nebūna pritaikytos sėdimosioms baldo dalims.


KAIP SKIRSTOMA ODA?

Visame pasaulyje natūrali oda skirstoma į kelias pagrindines rūšis: anilino oda, pusiau anilino oda, koreguotoji oda. Anilino oda gaminama iš vadinamojo „veido“ sluoksnio ir yra visiškai nekoreguojama, todėl matyti visi odai būdingi įbrėžimai, nelygumai ir kitos žymės. Ji itin pralaidi vandeniui ir orui, todėl ant jos ypač malonu sėdėti. Pusiau anilino oda panaši į anilino, tačiau yra minimaliai koreguojama (mažiau lepi) ir padengiama plonu apsauginiu sluoksniu.

Koreguotoji oda gali būti gaminama iš vadinamosios „veido“ arba skeltinės odos. Ant jos dedamas spaudas, imituojantis odos tekstūrą (gali būti stambus arba smulkus). Ant tokios odos mažiausiai matysis odai būdingų nelygumų, įbrėžimų ir kitų žymių. Koreguotosios odos padengiamos pigmentiniais dažais ir laku, labiau apsaugomos nuo aplinkos poveikio, jas lengva prižiūrėti ir valyti.


AR DERĖTŲ SUSIRŪPINTI, JEI ANT NAUJŲ ODINIŲ BALDŲ YRA SMULKIŲ LINIJŲ AR DĖMELIŲ?

Kai kurios žymės, tokios kaip randai, vabzdžių įgėlimai, raukšlės, – natūralios odos ypatybės. Koreguotosios odos baldai padengiami apdailos sluoksniu, kuris suteikia odai vientisumo, todėl įvairių odos žymių bus mažiau. Žymės – odos autentiškumo ženklas. Jos neturėtų būti laikomos defektu. Priešingai, tai rodo, kad oda – tikra ir kokybiška.


KODĖL ODA IŠSITAMPO?

Oda yra elastinga. Kaip nauji batai, juos avint, truputį prasitampo, taip ir baldų oda naudojama tamposi. Tai – natūrali odos ypatybė, o ne defektas.


KAS GALI PAKENKTI ODAI?

Įsitikinkite, kad odiniai baldai apsaugoti nuo stiprios šviesos (halogeninių lempų) ar tiesioginių saulės spindulių. Odinių baldų negalima statyti prie radiatorių, kaloriferių ar kitokių šilumos šaltinių. Oda gali susitraukti, pradėti skilinėti. Ji nemėgsta pernelyg sauso oro. Kai per sausa – oda traukiasi ir skilinėja. Kad to išvengtumėte, sureguliuokite kambario drėgmės balansą. Kambario drėgmė turėtų siekti bent 55 % – ne mažiau. Kaip tai padaryti? Jums padėti gali nuolatinis vėdinimas (Lietuvoje lauko drėgmė lyjant gali pasiekti 90–95 %). Dar vienas būdas – medžio elementai vidaus interjere. Medis – natūrali medžiaga, reguliuojanti drėgmės balansą: kai per daug drėgmės – sugeria drėgmę iš aplinkos, kai per mažai – išskiria ją į aplinką. Įvertinkite savo naminių gyvūnų elgesį – jų nagų ir dantų paliktos žymės gali nepataisomai sugadinti jūsų odinį baldą.


NATŪRALIOS IR DAŽNAI NEIŠVENGIAMOS NATŪRALIOS ODOS YPATYBĖS


KAS TURI ĮTAKOS ODOS KAINAI?

 • Odos žaliavos kilmė. Odų gaunama iš įvairiausių pasaulio vietų: Pietų ir Šiaurės Amerikos, Ukrainos, Europos. Aukščiausios kategorijos oda išgaunama Europoje.
 • Pagaminimo vieta, fabrikas.
 • Odos rūšis ir išdirbimo būdas. Kuo mažiau oda koreguojama, paslepiama visų jos nelygumų, įkandimo žymių, tuo ji brangesnė ir prabangesnė. Anilino ir pusiau anilino odos visada bus brangesnės už koreguotąsias odas. Kuo oda geriau išdirbta, tuo ji minkštesnė, ją maloniau liesti.

KAIP REIKIA PRIŽIŪRĖTI ODĄ?

Odai nuo pat pradžių reikia tinkamos priežiūros. Profilaktinis valymas ir priežiūra, taikoma 2–4 kartus per metus, saugo nuo dėmių ir prailgina naudojimo laiką. Valymo priemonės šalina nešvarumus ir naikina dėmes, užtikrina patrauklią odos išvaizdą ištisus metus.

Mes rekomenduojame „Leather Master“ – tai italų įmonės „Uniters“ tyrimo centro parengtų odos priežiūros priemonių linija. „Protection Cream“ – profilaktinis kremas visų rūšių natūraliai odai, išskyrus zomšą ir nubuką. Netinka dirbtinei odai.  Ši unikali priemonė konservuoja (apsaugo nuo džiūvimo ir pleišėjimo) ir impregnuoja poringą odos paviršių, puikiai apsaugodama nuo vandens, aliejaus, alkoholio. Sudaro permatomą, laidų garams apvalkalą, neleidžiantį nešvarumams naikinti ir žaloti išdirbtos odos. „Soft Cleaner“ – tai švelnaus poveikio valymo priemonė, pagaminta vandens pagrindu. Joje nėra jokių tirpiklių, galinčių pakenkti išdirbtai odai, ja galima valyti visų rūšių odą.


KOKIŲ NATŪRALIŲ ODŲ SIŪLO „MAGRĖS BALDAI“?

 • Visos odos (100 %) pagamintos Italijoje.
 • Odos patvarios ir ilgaamžės.
 • Odų asortimentą sudaro skirtingos rūšys. Jos skiriasi ypatybėmis: storiu, išdirbimu, minkštumu ir kitomis.
 • Visos odos sertifikuotos ir atitinka tarptautinės standartizacijos organizacijos (ISO) reikalavimus.
 • Mūsų siūlomų odų sudėtyje nėra žmogaus sveikatai pavojingų medžiagų.

AR PRESUOTĄ (MALTĄ) ODĄ GALIMA LAIKYTI NATŪRALIA ODA?

„Presuota (malta)“ oda – tai žmogaus sukurtas ir fabrikiniu būdu pagamintas gaminys, kurio sudėtyje yra dalis natūralios odos skaidulų (odos skaidulų skaičius būna skirtingas) ir kitų rišiklių (PU, latekso, klijų ir pan.).

Šios odos gamybos procesas panašus į dirbtinės odos ir susideda iš kelių etapų. Pirmiausia visi komponentai, kartu ir odos skaidulos (blogiausios kokybės odos žaliavos likučiai), permalami ir sumaišomi. Iš jų liejami lakštai. Vėliau ant tokio pagrindo uždedamas klijų ir plėvelės sluoksnis (PU), o ant jo – įspaudžiamas raštas, imituojantis odos tekstūrą. Pagaliau gaminys vyniojamas į ritinius. Gauta medžiaga palietus ir pagal išvaizdą labai panaši į natūralią odą, tačiau savo ypatybėmis ir esme negali būti lyginama su natūralia oda.


DAŽNAI KLIENTAI KLAUSIA: KODĖL NATŪRALIOS ODOS „MAGRĖS BALDŲ“ GAMINIAI KAINUOJA DAUGIAU NEGU KITUR?

BALDAS VISIŠKAI PADENGIAMAS AUKŠČIAUSIOS KOKYBĖS ITALIŠKA ODA (UŽNUGARIAI, SĖDIMA DALIS, PORANKIAI)

Dažnas norėtų įsigyti odinių baldų, tačiau ne visiems prieinama jų kaina. Deja, tikrai geros kokybės odiniai baldai negali kainuoti mažai. Kad sumažintų odinių baldų kainą, kai kurie baldų gamintojai ar prekybininkai taiko pirkėją klaidinančius būdus:

 1. Kaina pristatoma kaip odinio baldo, tačiau labiau įsigilinus matyti, kad tik sėdimos dalys pagamintos iš natūralios odos, o visos kitos – iš dirbtinės. Tokio odinio baldo kaina bus gerokai mažesnė už aukštos kokybės odinio baldo;    
 2. Baldas pagamintas iš prastos kokybės skeltinės odos (angl. split), pagamintos, pavyzdžiui, Kinijoje. Tokio odinio baldo kaina bus kur kas mažesnė už aukštos kokybės odinio baldo, pagaminto Europoje;
 3. Baldas pagamintas iš dirbtinės odos su natūralios odos priemaišomis (vadinamosios „presuotos“ odos), tačiau pirkėjui ne visada būna paaiškinama, kad tai nėra natūrali oda, o tik žmogaus sukurta, fabrikiniu būdu gaminama dirbtinė medžiaga su odos priemaišomis. Tokio baldo kaina bus tik šiek tiek didesnė už bazinę paprasto baldo kainą arba tokia pati kaip audiniu aptraukto baldo.

 

 

Užsisakykite naujienlaiškį
Gaukite ypatingus pasiūlymus ir pranešimus apie naujas kolekcijas pirmieji!
 
APIE MUS
KLIENTŲ APTARNAVIMAS
Tel.: (8-5) 2_469138