Magrės baldai
PradžiaNaujienosApie musKokybėKontaktaiParduotuvėsVIDEO
AKCIJOS %BALDAI GREITAISVETAINĖS BALDAIMIEGAMOJO BALDAISMART BALDAIINTERJERO DETALĖSBALDINIAI AUDINIAI

Natūralios odos priežiūra ir valymas

 Natūrali oda: priežiūra ir valymas

 

Bendra priežiūros instrukcija:

 • Venkite statyti baldus tiesioginiuose saulės spinduliuose ar prie stipraus apšvietimo. Dėl ultravioletinių spindulių oda pakeičia spalvą;
 • Nesilieskite drabužiais, kurie linkę dažyti (pvz.: drabužiai iš džinsinio audinio ir kt.) prie minkštų baldų;
 • Venkite pernelyg didelio taškinio apkrovimo, pavyzdžiui, Jums nereiktų klūpoti ar keliais spirtis ant sėdimosios ar kitas tam neskirtas baldo dalis;
 • Saugokite odą nuo mechaninių pažeidimų, stiprių smūgių;
 • Mes rekomenduojame Jums reguliariai keisti sėdėjimo vietą ir nesėdėti vienoje pamėgtoje vietoje. Laikantis visų rekomendacijų, Jūsų baldai ilgą laiką džiugins Jus puikia išvaizda;
 • Reguliariai nuvalyti dulkes nuo baldo dulkių surbliu su minkštu antgaliu (skirtus baldams) ir nustatyta nedidelia trauka arba šlapia minkšta šluoste;
 • Baldus statykite toliau kaip 30 cm nuo šilumos šaltinių, radiatorių, kaloriferių, židinių ir oro kondicionierių, kad išvengtumėte staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių. Ilgalaikis baldo stovėjimas šalia jų, gali išdžiovinti odą ir ji sutrūkinės.
 • Prieš pradedant naudoti baldus būtina juos impregnuoti "Protection Cream" apsauginiu kremu iš "Leather Master" priemonių linijos;

 

Natūralios odos požymiai:


Natūralūs odos struktūros požymiai, tokie, kaip grublėtumas, randai, vabzdžio įkandimo žymės, įrodo, kad oda yra natūralios kilmės produktas. Ir tai tik paryškina odos autentiškumą ir nepakartojamą grožį.
Nėra dviejų vienodos odos atraižų. Kiekviena atraiža skiriasi ir turi savo individualią paviršiaus struktūrą ir atspalvį. Karvės oda auga skirtingu greičiu, priklausomai nuo kūno dalies, tai sąlygoja struktūrinius skirtumus net toje pačioje atraižoje. Charakteringos žymės byloja apie odos autentiškumą. Paprastai, aptraukiant minkštąjį baldą oda, skirtingai nei audiniu, galimi siuvinių ir karpinių nuokrypiai.

 

Visos odos atraižos turi vieną bendrą bruožą - visa oda, kad ir kaip būtų apdirbta, yra natūralus produktas ir išlaiko visas natūralias savybes. Maži pakenkimai, net vabzdžio įkandimai, palieka savo pėdsakus ir gali būti matomi ant pasirinktos odos. Odą nuo pat pradžių reikia tinkamai prižiūrėti. Profilaktinis valymas ir priežiūra saugo nuo dėmių ir pailgina jos tarnavimo laiką.


Drėgmės balansas
Oda nemėgsta pernelyg sauso oro. Kai aplinka per sausa - oda traukiasi ir skilinėja. Tam, kad to išvengtumėte, sureguliuokite kambario drėgmės balansą. Kambario drėgmė turėtų siekti bent 55%, ne mažiau. Jums gali padėti nuolatinis vėdinimas (Lietuvoje lauko drėgmė lietaus metu gali pasiekti 90 – 95%). Dar vienas būdas - medžio naudojimas vidaus ineriere. Medis - natūrali medžiaga, kuri reguliuoja drėgmės balansą: kai per daug drėgmės – sugeria drėgmę iš aplinkos, kai per mažai – išskiria drėgmės į aplinką.

Gyvūnai
Įvertinkite savo naminių gyvūnų elgesį – jų nagų ir dantų žymės gali padaryti nepataisomos žalos Jūsų baldams. Turintiems gyvūnų, rekomenduojame rinktis gobelenu aptrauktus minkštuosius baldus ir, geriausia, iš stipraus ir storo gobeleno.

 

Natūralios odos valymas: 

 

Svarbu žinoti prieš pradedant valyti baldus:

 • Purvas ir dėmės turi būti valomos tuoj pat: niekada neleiskite joms išdžiūti;
 • Patikrinkite spalvos atsparumą nematomoje baldo vietoje;
 • Naudokite tik vandenyje tirpius valiklius (Ph neutralius, neturinčius alkoholio, švelnų ir bekvapį muilus);
 • Niekada nenaudokite valiklio, pagaminto benzino, acetono ar tirpiklio pagrindu. Visada atidžiai perskaitykite produkto naudojimo instrukciją.
 • Visada dėmes valykite nuo kraštų vidurio link.
 • Odos impregnavimas turi būti atnaujintas po valymo.

Reguliarus valymas (maždaug kas 2-4 savaitės):
Nuolatinė priežiūra ir valymas yra būtini odiniams baldams. Dulkes geriausia nuvalyti minkšta šluoste ar dulkiu siurbliu (nedideliu pajėgumu), uždėjus antgalį, skirtą baldams prižiūrėti. Labiau suteptas vietas galima pavalyti drėgna minkšta šluoste. Nenaudokite baldo kol jis nėra pilnai išdžiūvęs.

Pilnas valymas (maždaug 1-2 kartus per metus):
Du kartus per metus (geriausia prieš šildymo sezono pradžią ir jo pabaigoje) ištirpinkite nedidelį švelnaus, natūralaus, bekvapio muilo kiekį kambario temperatūros distiliuotame vandenyje ir išvalykite didžiuosius baldo paviršius. Taip pat galite naudoti specialią odinių baldų valymo priemonę "Soft Cleaner" iš "Leather Master" priemonių linijos. Visada valykite vientisus baldo elementus - nuo siūlės iki siūlės, kad pilnai išvalytumėte, pvz.; sėdimoji dalis, porankiai. Pakartotinai nuvalykite švaria destiliuotu vandėniu sudrėkinta šluoste ir nusausinkite gerai drėgmę sugeriančia šluoste. Odą reikėtų pakartotinai impregnuoti, įtrinant specialia priemone "Protection Cream" iš "Leather Master" priemonių linijos, skirtos natūralios odos priežiūrai. Tai apsaugo odą ir padeda palaikyti elastingumą. Norėdami išvengti dėmių, niekada nepilkite odos priežiūros priemonės tiesiai ant odos. Visada, prieš naudodami odos priežiūros priemones, gerai išvalykite odą (reguliarus valymas).

Kaip Jūsų odai, taip ir baldų odai reikalinga reguliari priežiūra ir valymas. Menkai pastebimi pažeidimai lemia pirmalaikį Jūsų baldo odos senėjimą. Saugokite savo minkštuosius baldus. Nenaudokite batų priežiūros priemonių, priemonių, kuriuose yra tirpiklių, chemikalų ar impregnavimo priemonių su alkoholiu ir t.t.

Mes rekomenduojame:

„LEATHER MASTER“ - tai italų firmos UNITERS tyrimo centro parengtų produktų linija baldų odai prižiūrėti. PROTECTION CREAM - profilaktinis kremas visoms natūralios odos rūšims, išskyrus zomšą ir nabuką. Netinka dirbtinei odai, Ši unikali priemonė konservuoja (apsaugo nuo džiūvimo ir pleišėjimo) ir kartu impregnuoja porėtą odos paviršių, puikiai apsaugodama nuo vandens, aliejaus, alkoholio. Sudaro permatomą, laidų garams apvalką, kuris neleidžia nešvarumams naikinti ir žaloti odos išdirbimo.

SOFT CLEANER - tai švelni valymo priemonė, pagaminta vandens pagrindu. Joje nėra jokių tirpiklių, galinčių pakenkti odos išdirbimui, ją galima naudoti visoms odos rūšims. SUPER CLEANER šalina ypač sunkiai išvalomas dėmes, kaip antai: tipografiniai dažai, džinsinio audinio pėdsakai, taip pat įsigėrusios dėmės. Tinka naudoti tik pigmentuotai (padengtai dažais) odai. Nenaudoti švelnioms odoms, nabukui, zomšui.

Užsisakykite naujienlaiškį
Gaukite ypatingus pasiūlymus ir pranešimus apie naujas kolekcijas pirmieji!
 
APIE MUS
KLIENTŲ APTARNAVIMAS
Tel.: (8-5) 2_469138