Svetainės baldai gali tapti ryškiausiu namų akcentu - Magres Baldai

Svetainės baldai gali tapti ryškiausiu namų akcentu

  • minksti-kampai-minkstas-kampas-domino-4

Svetainės erdvė – viena tų, kurioje norisi suderinti stilingą dizainą ir jaukią atmosferą. Nyki monotonija šioje patalpoje nepriimtina daugeliui, tačiau ir ryškių spalvų dažnai bandoma išvengti. Visgi, tinkamai pasirinkti svetainės baldai ir suderintos spalvos gali tapti puikiu dėmesį atkreipiančiu ir bendrą atmosferą atgaivinančiu akcentu.

 

Stabdo baimė klysti

Svetainės interjero kūrimas nėra pati lengviausia užduotis. Nemažai žmonių šiai erdvei renkasi nuobodžias tradicines spalvas, tokias kaip pilka, balta, smėlinė. Tokius sprendimus lemia paprasčiausia baimė suklysti. Netinkamai suderinus spalvas kyla rizika, kad interjeras pasižymės ne ryškiais akcentais, o pernelyg erzinančiu, nuovargį keliančiu spalviniu „triukšmu“.

Tačiau sumaniai parinktos spalvos gali padėti sukurti tam tikrą nuotaiką. Be to, tai gali tapti vienu iš efektyviausių sprendimų, leidžiančiu pagyvinti ir atnaujinti interjerą, sukurti modernų patalpos dizainą. Nebūtina kiekvienos interjero dalies paversti dėmesį traukiančiu objektu, tačiau tokie svetainės baldai kaip sofa, foteliai ar minkšti sėdmaišiai dizaino transformacijai puikiai tiks.

 

Kaip derinti baldų ir dekoracijų spalvas?

Pirmiausia vertėtų akcentuoti, kad norint patalpą papuošti didesniu spalvų skaičiumi, nebūtina iš esmės keisti viso erdvės dizaino. Pateikiame kelis naudingus patarimus apie spalvų ir patalpos dekoracijų derinimą. Pasinaudoję jais, lengviau išlaikysite interjero vientisumą.

  • Tam, kad nesuklystumėte derindami spalvas, pirmiausia siūlome pasirinkti vieną spalvų paletę. Kitaip tariant, labai svarbu, kad spalvos kurtų harmoniją, o ne disbalansą. Pavyzdžiui, galite rinktis žemiškus atspalvius (rusvą, rudą, juodą, žalia baltą). Šios spalvos viena kitą papildys ir neatrodys „rėkiančios“.
  • Įveikti ryškių spalvų nesuderinimo baimę galima pradedant keisti mažus dalykus – pavyzdžiui, pagalvėles, kilimus ar baldų užtiesalus.
  • Norisi vieno ryškaus akcento? Taip ir padarykite! Ne visi svetainės baldai privalo išsiskirti. Akcentu gali būti ryškios spalvos sofa ar fotelis. Kiti kambario elementai ir dekoracijos gali likti, jei jų spalvos stipriai nekontrastuoja.

 

Kokios spalvos tinkamiausios?

Svetainės interjero kūrimui ar atnaujinimui gali prireikti kūrybingumo. Siūlome pasinaudoti tinkamiausių spalvų gairėmis ir atsižvelgti į jų poveikį savijautai.

  • Mėlyna. Ši spalva patinka daugeliui. Ji ramina, atpalaiduoja ir gaivina. Derindami mėlyną su balta ir šilta oranžine, nesunkiai pasieksite jaukią spalvinę harmoniją. Nepamirškite, kad pernelyg didelis kiekis mėlynos spalvos gali sukurti šaltą ir nejaukią atmosferą, todėl šią spalvą būtina derinti su kitu kontrastuojančiu atspalviu.
  • Raudona. Šios spalvos svetainės baldai dažnai atrodo ypač viliojančiai. Raudona yra stimuliuojanti, emociškai aktyvi spalva. Kai patalpoje dominuoja raudona spalva, atmosfera gali tapti pernelyg nejauki. Žmogus tokioje aplinkoje jausis įsitempęs. Jei norite išlaikyti harmoningą ir jaukią atmosferą, siūlome raudoną taip pat derinti su balta, prislopinta oranžine, terakotos atspalviu.
  • Geltona. Tai – ypatingai ryški spalva, kuri turėtų energizuoti, pakelti nuotaiką. Tačiau kuo jos daugiau, tuo labiau ji trikdo. Geltona puikiai tiks akcentams. Nevertėtų persistengti ir šia spalva dažyti sienas.

 

Vienas kitas ryškus baldas padės išvyti iš interjero monotoniją ir nuobodulį. Spalvingi svetainės baldai gali tapti tobulu sprendimu neutralumu pasižyminčiame interjere. Jie taip pat derės ir minimalistinio skandinaviško stiliaus būste. Suteikite savo svetainei naują įvaizdį drąsiai – rezultatas gali išties maloniai nustebinti.